CAM01295

Zostawcie już lampę w spokoju. Świeci dobrze

Przewodniczący Rady Miejskiej w Wąchocku najwyraźniej się nudzi. Jeśli wierzyć doniesieniom redaktora-sprawozdawcy z Echa Dnia, Adrian Malinowski (PO) cierpi chyba na fobię związaną z lampą uliczną na skrzyżowaniu ulic Ogrodowej i Wielkowiejskiej. Fobia dodatkowo podsycana jest ze źródeł, które za cel mają uzyskanie ciemności.

Latarnia poprawiła bezpieczeństwo. Skrzyżowanie jest już dobrze oświetlone i chroni mieszkańców co zauważyła m.in autorka komentarza pani Zofia K. pod jednym z artykułów w Kronice. To na jej wniosek skorygowano strumień padania światła i wydawało się że na tym koniec sporu o lampę. Ale gdzie tam. Radny Malinowski, którego sukcesem w kwestii bezpieczeństwa na drogach w gminie jest m.in pędzenie swoim „dżipem” po Wielkowiejskiej (mamy  świadków) i zdublowanie listu do GDDiA w sprawie chodnika na ulicy Starachowickiej postanowił czymś się wreszcie wykazać i działać dalej, konstruując  stanowisko mieszkańców ( o czym czytamy na echodnia.eu)– szkoda że nie wszystkich.

Od kilku lat jako radny poprzedniej kadencji wnioskowałem o doświetlenie skrzyżowania w/w ulic. W końcu na słupie (koniec 2014 roku) pojawiła się nowoczesna latarnia LED.

Pojawiła się, ale strumień światła oprócz ulicy oświetlał elewację budynku. Zasugerowałem burmistrzowi, że ustawiając ją wzdłuż osi ulicy Ogrodowej uzyska się oświetlenie kilkudziesięciu metrów ciemnej ulicy. Po kilku miesiącach zmieniono kąt padania światła. Do akcji wkroczyła mieszkająca na Ogrodowej mieszkanka, która twierdziła że światło nie daje jej spać. Ekipa elektryków skierowała światło pod innym kątem i wydawało się, że jest już dobrze. I było dobrze. Doświetlony został wyjazd z ulicy Ogrodowej i skrzyżowanie ulic. To jednak nie koniec, gdyż jak pisze Echo Dnia zostało wypracowane stanowisko mieszkańców nadzorowane przez A. Malinowskiego i… kierunek świecenia ma być zmieniony jeszcze raz. Temat pojawił się na sesji 29 stycznia br.  To już pachnie żenadą. Mieszkam w okolicy. Lampa powstała na mój wniosek w 2014 roku.  Teraz pojawia się  ustanowienie stanowiska mieszkańców. Do mnie (i do niektórych sąsiadów) nikt nie zwracał o opinię w sprawie tego stanowiska. Świecenie lampy po interwencji mieszkanki pod koniec grudnia znalazło kompromis i choć można było rzucić więcej światła w kierunku ciemnej Ogrodowej, by choć trochę ją doświetlić to obecne ustawienie klosza jest dobre i tak powinno już zostać.

Panie Adrianie Malinowski, przewodniczący całej rady. Według mojej oceny Pan ma jeden cel. Likwidację tej latarni. Burmistrz Jarosław Samela zapowiedział podczas poprzedniej dyskusji na sesji, że zdemontuje tę latarnię ze względu na spory. Pan panie przewodniczący ma chyba w tym swój cel, by ten spór podsycać.  Czyż to nie Pan wnioskował o kolejną latarnię w pobliżu Pana miejsca zamieszkania. Proste jak budowa cepa. Zdemontuje się konfliktową lampę z Ogrodowej i powiesi w pobliżu domu przewodniczącego. Genialne.

Jak czytamy w Echu Dnia Jarosław Samela przewiduje, że pojawią się znów głosy w tej sprawie. I ma rację. Ten głos już jest i jeśli znów strumień światła zostanie bez potrzeby skierowany na ulicę Wielkowiejską i na ściany budynków pojawi się kolejne stanowisko mieszkańców którzy chcą normalności i bezpieczeństwa. Zostawcie więc już tę latarnię w spokoju i niech świeci tak jak teraz świeci.

Tomasz Szczykutowicz

Share via email+1Share on TwitterShare on Facebook

Skomentuj (1 komentarz)

Informacje o wachock.info

Strona redagowana od września 2010.Liczba zamieszczonych artykułów 1250
Ten wpis został opublikowany w kategorii AKTUALNOŚCI. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
 • 1swita
  Słoneczne Święta, dobre życzenia
 • IMG_9192
  Idą kolędnicy
 • 20151226_145407
  Kolej chce zlikwidować przejazd
 • 2016
  Nowy z marzeniami
 • CAM01295
  Świeć latarnio, jasno świeć. Do burmistrza ze skargą leć.
 • 20160105_142235
  Ulica Kamienna. Na mapach jest, a w spisie ulic nie ma.
 • 20160106_153356
  Trzech Króli w Marcinkowie
 • CAM00108
  Powstanie reprezentacyjny komitet do rozmów z administracją.
 • 20160108_170851
  Noworocznie z opłatkiem, jasełkami i kolędami. W Wąchocku spotkali się samorządowcy z mieszkańcami.
 • 20160123_142701[1]
  Lodowisko (miejskie) na zalewie
 • IMG_8071
  Niemal 107 – letni Józef Błaszczykowski nie żyje!
 • 20160217_125741
  „Spokojnie będę spoczywał w grobie” – Po 106 latach i 212 dniach życia, Józefa Błaszczykowskiego pożegnała rodzina i przyjaciele.
 • maszt
  Maszt z antenami na osiedlu Północ w Wąchocku
 • osrodek zdrowia
  Był Serdeczny, będzie Miernik. Gmina ma nowego wojskowego od obrony cywilnej.
 • 20160228_145132
  200 osób podpisało sprzeciw dla budowy masztu sieci komórkowej
 • 20160304_151337
  Nie chcą anten koło domów!
 • 20160304_145712
  Rozebrali nowy chodnik, gdyż urzędniczka zaufała wykonawcy, że go odbuduje.
 • drewno 4
  Ważne zebranie serwitutantów
 • M.Seweryn
  Mirosław Seweryn nowym wójtem Mirca
 • images
  W dniu Święta Kobiet

Jedna odpowiedź na „Zostawcie już lampę w spokoju. Świeci dobrze

 1. po PO pisze:

  Platforma „Obywatelska” wie lepiej co ludziom jest potrzebne. Na szczęście ludzie wiedzą lepiej, że Platforma „Obywatelska” nie jest im już do niczego potrzebna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.