CAM01295

Świeć latarnio, jasno świeć. Do burmistrza ze skargą leć.

Doświetlenie ciemnej części ulicy Ogrodowej kilkakrotnie było tematem debaty na wszelkich zebraniach i komisjach samorządowych. Chodziło o zamontowanie latarni ulicznej na narożnym słupie na rogu ulicy Wielkowiejskiej i Ogrodowej. Ulica Ogrodowa to jedyna w mieście ulica bez oświetlenia. Szansą na doświetlenie przynajmniej kilkudziesięciu metrów było zamontowanie latarni.

Nowoczesna latarnia LED została zawieszona. Silne światło oświetliło skrzyżowanie ulic, ale głównie świeciło na elewację trzech domów. Kronika pisała, że lampa świeci na złość.

W miniony poniedziałek ekipa monterów na zlecenie burmistrza Jarosława Sameli (za co wielkie dzięki i uznanie za dotrzymanie słowa) przestawiła ramię latarni w taki sposób, by świeciła w kierunku Ogrodowej. (na zdjęciu stan sprzed i obecny ) Wreszcie latarnia spełnia swoją funkcję dla bezpieczeństwa tego skrzyżowania. Zniknęła „czarna dziura” , a  strumień światła oświetla ciąg komunikacyjny i dwie ulice.

I zaczęło się. Na czwartkowej sesji Rady Miejskiej mieszkanka ulicy Ogrodowej zażądała likwidacji latarni w ogóle, gdyż świeci w okna. Wniosek mieszkanki wspierał radny Adrian Malinowski (tak wynika z relacji osoby obecnej na sesji), który chyba zapomniał, że oświetlenie tego skrzyżowania to również jego wniosek z czasów przewodnictwa Zarządu Osiedla. Zapomniał, że na jego wniosek powieszono również dodatkową  latarnię w pobliżu jego domu na Wielkowiejskiej? Świeci? To też ją zlikwidujmy.

Sprawdziliśmy czy nowy kierunek światła z latarni oświetla dom.  Światło owszem pada na drogę, muskając jedynie słabą poświatą ogrodzenia posesji.  Więcej poświaty na ten konkretny dom rzuca latarnia z ulicy Ceglanej. Tę też likwidujemy? Taki jest fakt, ale podobno burmistrz obiecał że tę nową latarnię zlikwiduje?

Jeśli to prawda, że jedna osoba ma taki wpływ na odwołanie  decyzji – to coś jest nie tak. Tą drogą każdego wieczoru podąża kilkadziesiąt osób – spacerowiczów. To jeden z pieszych szlaków w kierunku promenady Zalewu Wąchockiego z pobliskiego hotelu na Wielkiej Wsi. Oświetlenie służy większej grupie, poprawia bezpieczeństwo i pozwala normalnie żyć, czyli nie w ciemnościach. Kto zna to miejsce wie, że wieczorem jest tam ponuro. Dzieci boją się tamtędy chodzić.

Panie burmistrzu, sądzę że nie ulegnie Pan presji tej osoby (znanej z niekonwencjonalnych zachowań sąsiedzkich)  niech przypomnę jej troskę o przebiegające w pobliżu dwie drogi gminne. Osobiście na zasadzie równego traktowania zażądam likwidacji schodków w ciągu chodnika przy UMiG na Wielkowiejskiej. Ciągle się tam potykam. Z pewnością po precedensie zgłoszą się kolejni pojedynczy mieszkańcy, którzy zażądają wyłączenia latarni święcących w okna. Niektórym dzięki ciemnościom łatwiej będzie prowadzić – ciemne interesy. /tsz/

PS. Mam nadzieję, że zbieranie podpisów by latarnia została nie będzie k0nieczne?

Komentowanie tego tematu zostało wyłączone z powodu obrażania się przez komentujących, niepotrzebnych insynuacji , obrażania autora itd. Kłótnia o latarnię została przeniesiona na forum internetowe. Dziś zweryfikowałem informację z sesji. Była mowa o całkowitej likwidacji latarni. Najwyraźniej UMiG próbował wcześniej znaleźć salomonowe rozwiązanie i to się udało. Dlatego między 28 a 30 grudnia ustawiono strumień światła tak, by nie świecił w okna. Tym bardziej dziwi akcja na sesji skoro latarnia nikomu już nie wadziła. /tsz/

Share via email+1Share on TwitterShare on Facebook

Skomentuj (Komentarzy: 2)

Informacje o wachock.info

Strona redagowana od września 2010.Liczba zamieszczonych artykułów 1250
Ten wpis został opublikowany w kategorii AKTUALNOŚCI. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
 • lekarz
  Ośrodek zdrowia w Wąchocku przejdzie modernizację.
 • Ogrodowa lampa
  Historia lampy ulicznej. Zaświeciła na złość.
 • CAM00116
  Nowe druty elektryczne nad Górną w Wąchocku? Był u nich wysłannik, ale nie wiadomo skąd.
 • CAM00118
  Lipy na Kościelnej kończą powoli żywot
 • CAM00112
  Osiedle domów na gruzie. Niepokój mieszkańców przy Św. Janie
 • indeks
  Nie jesteśmy z BHP. Ani ja, ani minister J. Gowin, ani poseł M.Cieślak
 • 1swita
  Słoneczne Święta, dobre życzenia
 • IMG_9192
  Idą kolędnicy
 • 20151226_145407
  Kolej chce zlikwidować przejazd
 • 2016
  Nowy z marzeniami
 • 20160105_142235
  Ulica Kamienna. Na mapach jest, a w spisie ulic nie ma.
 • 20160106_153356
  Trzech Króli w Marcinkowie
 • CAM00108
  Powstanie reprezentacyjny komitet do rozmów z administracją.
 • 20160108_170851
  Noworocznie z opłatkiem, jasełkami i kolędami. W Wąchocku spotkali się samorządowcy z mieszkańcami.
 • 20160123_142701[1]
  Lodowisko (miejskie) na zalewie
 • CAM01295
  Zostawcie już lampę w spokoju. Świeci dobrze
 • IMG_8071
  Niemal 107 – letni Józef Błaszczykowski nie żyje!
 • 20160217_125741
  „Spokojnie będę spoczywał w grobie” – Po 106 latach i 212 dniach życia, Józefa Błaszczykowskiego pożegnała rodzina i przyjaciele.
 • maszt
  Maszt z antenami na osiedlu Północ w Wąchocku
 • osrodek zdrowia
  Był Serdeczny, będzie Miernik. Gmina ma nowego wojskowego od obrony cywilnej.

2 odpowiedzi na „Świeć latarnio, jasno świeć. Do burmistrza ze skargą leć.

 1. mieszkana pisze:

  Panie Szczykutowicz dość już pan narobił niespodziewanych problemów. Trzeba jeszcze więcej, a nawet ludzkich tragedii stworzonych przez Pana, szuka pan sensacji, konfliktów miedzysąsiedzkich, jest Pan moim sąsiadem,ale ja u pana nie widzę dobrej woli, pomocnej ręki. Proszę o przeproszenie mojej godności ja sobie nie życzę naruszać moją prywatność. Piszę Pan nieprawdę tylko kłamstwo. Niezapoznał się dobrze z tematem mojego pisma, złożonego do UMiG dnia 29/12/2015, tylko fałuszywie komentuje. W obecnej chwili jestem bardzo zadowolona z tego ukierunkowania oświetlenia. Czuję sie widoczna na skrzyżowaniu, tak jak nakazuje prawo bezpieczeństwa, a nie likwidacji lampy. Czarne interesy to Pan może robi na krzywdzie ludzkiej, z tej sytuacji jaka zaistniała, jestem zmuszona powiadomic władze policji o pomówienie i nieprawdziwe informacje. Ja Pana nie obrażam, nie krytykuję. Proszę o sprostowanie informacji. Dziękuję za zmianę ukierunkowania oświetlenia. Mieszkanka ulicy ogrodowej nieżądająca żadnej likwidacji lampy.

  odp. Szanowna Pani. Według mojego informatora wynikało, że jest Pani przeciwna temu oświetleniu ulicy. Z tego co Pani pisze wynika, że jest Pani zadowolona więc najwyraźniej tekst nie dotyczy Pani lecz zupełnie kogoś innego. W tej sytuacji Pani godność w niczym nie została naruszona. Występując z pismem publicznie, przestała Pani być osobą prywatną więc zapewne policja niewiele będzie miała do roboty. Ja mam swoje zdanie, a Pani ma swoje zdanie. Za komentarze Internautów nie odpowiadam, a jak Pani widzi bardziej ja zostałem obrażony. Natomiast proponowałbym nie siać fałszywych informacji dotyczących innej sprawy, mianowicie tragedii która się stała w naszym otoczeniu. Przykre że ze sprawcy robi się ofiarę, a o tym co dziś dzieje się z faktyczną ofiarą nie jest dla Pani istotne. No cóż widocznie nie wszyscy mają prawo głosu. Mój informator z sesji wspomniał, że w kuluarach nieżle sobie Pani pozwalała na inwektywy w stosunku mojej osoby jako tego, który zainicjował swoimi wnioskami jako radny zamontowanie tej latarni, własnie po to by było widocznie i bezpiecznie. Oczywiście zweryfikuje dodatkowo jakie słowa padły w mojej sprawie i w sprawie tej latarni, i jeśli będzie trzeba zamieszczę sprostowanie.

 2. Mateusz pisze:

  Nie życzę sobie przywoływania mnie i insynuacje nawet w komentarzach! Proszę o zabezpieczenie strony i ograniczenia pisania beleczego. ew. zmianę adresu na szczykutowicz.info etc. a nie stwarzanie pozoru strony informacyjnej. W sprawie lampy niestety opisane jest kłamstwo!! Mianowice po zmianie ustawienia w dniu 28,12,2015 lampa szeroko świecąca świeciła na posesję i na róg jednego z domów, ulica Ogrodowa była mało oświetlona ( co się okazał dopiero wieczorem ). Po interwencji o zmianę konta ustawienia oprawy została ustawiona tak jak jest na chwilę obecną, to było dnia 30,12,2015. Pan opisuje jakoby lampa miała by być do usunięcia a tak nie było wnioskowane. Nie podaje Pan szczegółw wydarzenia a tylko okrojone pasujące wobec Pana mysli informację.
  Przykład braku kompetencji poszukiwania pełnej informacji razi i opiewa w mysli ze wszystkie artykuły sa pisane polotem stronniczego wylewu bez zgłębienia w informacje.

  odp. Skoro taka była kolejność to znaczy, że ktoś mądry znalazł rozwiązanie problemu bez likwidacji. Swoją drogą należałoby wyłączyć 50 proc. oświetlenia gdyż zawsze gdzieś komuś świeci