indeks

Nie jesteśmy z BHP. Ani ja, ani minister J. Gowin, ani poseł M.Cieślak

Redaktor z kieleckiego Echa Dnia (na zdjęciu z prawej podczas wywiadu z Jarosławem Gowinem w Starachowicach) niejednokrotnie zadziwiał mnie sposobem ilustrowania zdjęciami i dobierania ich do swoich artykułów w poczytnym kieleckim dzienniku internetowym i papierowym.

Sam niejednokrotnie tego doświadczyłem widząc swoją facjatę sprzed kilku lat, gdy Kazimierz Cuch publikował coś na mój temat, gdy byłem radnym Wąchocka. Czasem się ucieszyłem, bo młodszy. Kiedyś poprosiłem redaktora o coś bardziej współczesnego, bez grymasu niezadowolenia z dyskusji. Sprawił to i pstryknął nową fotkę.  Z uśmiechem obserwowałem nieaktualne zdjęcia  publikowane przez redaktora Kazimierza. Do legendy przeszło już zamieszczenie zbiorowej foty jubilatów 50 lecia pożycia małżeńskiego par z Wąchocka z poprzedniego roku, ale przy artykule z bieżącego. Legendą stało się też zamieszczenie zdjęcia  Sebastiana Staniszewskiego przewodniczącego Rady Miejskiej w kadencji 2006-2010. Na zdjęciu widniał Staniszewski  z długimi włosami wiązanymi w kucyk (image Sebastiana z lat 2002-2006) Inne podobne wpadki redaktora obrastają anegdotami.  Ja też popełniam podobne wpadki, gdy potrzebna jest mi ilustracja o straży pożarnej, o sesji, o radnych itd. Dziennikarska sztuczka, gdy trzeba łatać tekst, ale mistrzowi trudno dorównać, czego poniżej opisany przykład dowodzi.

Redaktor  Kazimierz Cuch w najnowszym wydaniu internetowym echodnia.eu, a być może w papierowym wydaniu też ( nie widziałem) pisze o planowanej wigilii inspektorów BHP w klasztorze w Wąchocku, która ma się odbyć i tak dalej  czyli jak to w tekście prasowym . Ilustracją do tematu jest zdjęcie z kwietnia 2014 roku, na którym na pierwszym planie jestem w towarzystwie wicepremiera Jarosława Gowina, obecnego ministra Szkolnictwa Wyższego i Nauki oraz Michała Cieślaka obecnego posła Zjednoczonej Prawicy,  Tomasza Kuśnierka z Polski Razem Starachowice, a także brata Filipa z opactwa. Zdjęcie wykonano podczas obiadu ówczesnego kandydata do PE Jarosława Gowina w klasztorze Opactwa Ojców Cystersów w Wąchocku.  W tekście ilustrowanym fotografią w/w grona czytamy, że:

Prócz samych „behapowców” z Kielc, Końskich, Radomia, Lublina i Starachowic, spodziewany jest  udział  (na wigilii w Opactwie przyp. tsz) przedstawicieli lokalnych władz, Państwowej Inspekcji Pracy, Państwowej Inspekcji Sanitarnej, Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa i Higieny Pracy w Radomiu.Czytaj więcej: http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/wiadomosci/starachowice/art/9198492,pracownicy-bhp-spotkaja-sie-na-kolacji-wigilijnej-w-klasztorze-cystersow-w-wachocku,id,t.html

Panie Redaktorze. Dziękujemy za pamięć, za miejsce w archiwum foto, ale co my wszyscy z tego zdjęcia mamy wspólnego z inspektorami BHP i planowaną wigilią? No chyba, że może jeszcze zaproszą.

/Tomasz Szczykutowicz/

Share via email+1Share on TwitterShare on Facebook

Skomentuj (1 komentarz)

Informacje o wachock.info

Strona redagowana od września 2010.Liczba zamieszczonych artykułów 1250
Ten wpis został opublikowany w kategorii AKTUALNOŚCI i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
 • CAM00096
  W jedną stronę 30km/h, a z powrotem 50km/h
 • CAM00082
  Piekarnia Sajeckiego najlepsza w plebiscycie Echa Dnia
 • CAM00084
  Ciekawy wywód burmistrza nt. komunikacji w gminie Wąchock
 • fr
  Nie ma słów… a jest ich wiele.
 • CAM00021
  Komunistyczne hasła – tak to burmistrz do mieszkańca rzekł
 • lekarz
  Ośrodek zdrowia w Wąchocku przejdzie modernizację.
 • Ogrodowa lampa
  Historia lampy ulicznej. Zaświeciła na złość.
 • CAM00116
  Nowe druty elektryczne nad Górną w Wąchocku? Był u nich wysłannik, ale nie wiadomo skąd.
 • CAM00118
  Lipy na Kościelnej kończą powoli żywot
 • CAM00112
  Osiedle domów na gruzie. Niepokój mieszkańców przy Św. Janie
 • 1swita
  Słoneczne Święta, dobre życzenia
 • IMG_9192
  Idą kolędnicy
 • 20151226_145407
  Kolej chce zlikwidować przejazd
 • 2016
  Nowy z marzeniami
 • CAM01295
  Świeć latarnio, jasno świeć. Do burmistrza ze skargą leć.
 • 20160105_142235
  Ulica Kamienna. Na mapach jest, a w spisie ulic nie ma.
 • 20160106_153356
  Trzech Króli w Marcinkowie
 • CAM00108
  Powstanie reprezentacyjny komitet do rozmów z administracją.
 • 20160108_170851
  Noworocznie z opłatkiem, jasełkami i kolędami. W Wąchocku spotkali się samorządowcy z mieszkańcami.
 • 20160123_142701[1]
  Lodowisko (miejskie) na zalewie

Jedna odpowiedź na „Nie jesteśmy z BHP. Ani ja, ani minister J. Gowin, ani poseł M.Cieślak

 1. Anonim pisze:

  Proszę docenić geniusz Pana Cucha, jest wiele wspólnego. Wyliczę tylko kilka elementów z wielu możliwych.
  1. Zasady BHP musza byc przestrzegane przez wszystkich i zapewne obecne na zdjęciu osoby przeszły szkolenie BHP w jakimś okresie swojego życia.
  2. Minister Gowin jest członkiem Rady Bezpieczenstwa Narodowego, czyli prawie BHP, jest bezpieczeństwo w nazwie.
  3. Wigilia bedzie u Cystersów a na zdjęciu jest jeden z nich, miejsce wykonania zdjecia to refektarz gdzie takie wigilie sie odbywają.
  4. Wszyscy obecni na zdjęciu posiadają buty i z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić że inspektorzy bhp rownież bedą je posiadać podczas planowanej imprezy.
  Itd.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.