IMG_0520_1

A B Czy D – czyli Aldona, Bożena czy Daniel? Troje z Wąchocka powalczą o Wiejską.

Takiego wysypu kandydatów z naszego miasta w wyborach parlamentarnych współczesna historia Wąchocka jeszcze nie zanotowała. Niewiele brakowało, a grupa ta byłaby wzbogacona jeszcze o trzy osoby. J, R i T. O wyeliminowaniu tych kandydatów zadecydowali liderzy ugrupowań politycznych, a w jednym przypadku sam potencjalny kandydat, który doszedł do wniosku, że słabe notowania partii dadzą wynik mizerny mimo jego sporej popularności, a to pogrzebie szanse.

Celowo Kronika zaszyfrowała niedoszłych kandydatów, gdyż i tak nie ma to w tej chwili najmniejszego znaczenia. Tych nazwisk na listach nie ma.

B – rozpoczęła kampanię z dużym rozmachem. W okolicy pojawiły się niezliczone ilości plakatów i bannerów. Cieniem na kandydatce kładzie się nie wyjaśnione jak na razie klonowanie się w pracy zawodowej i społecznej. Anonimowy donos do władz gminy zauważył, że kandydatka, zanim została kandydatką uczestniczyła w wydarzeniach samorządowych i wydarzeniach w miejscu pracy w jednym czasie. Donos chyba nie miał podstaw, gdyż przy okazji nauczycielskiego święta burmistrz nie poskąpił nagrody.

Kampania zaczęła się nieco histerycznie o czym przekonał się autor portalu wachock.info. Kandydatka w rozmowie telefonicznej zapytała wprost: dlaczego zrywa jej plakaty z tablic ogłoszeń? Do dziś nie było słowa przepraszam za bezpodstawne oskarżenie, które już zdążyło się odbić echem po Wąchocku. Plakaty zrywał zapewne jakiś sobowtór, gdyż „główny podejrzany” większość czasu w czasie rzekomego przestępstwa spędzał z dala od lokalnej polityki będąc w innym mieście. Gorzej, że niecne zrywanie miało mieć miejsce w czasie zanim plakaty się pojawiły.

Kandydat D wprowadził nowatorskie wejście do mediów udzielając wywiadów chyba samemu sobie? W płatnych ogłoszeniach wyborczych poznajemy kandydata D, który wywiadów udziela opowiadając w nich jak to spontanicznie związał się z ruchem, który ma już dość walki między wiodącymi partiami w Rzeczpospolitej. Lider ruchu broni się przed politycznymi atakami zarzucającymi mu grę inspirowaną interesem bankierów. Profil na facebooku naszego kandydata zionie pogardą do wszystkiego co wiąże się z Prezesem . Ostatni wywiad, dość szeroki i wielowątkowy można znaleźć na jednym ze starachowickich portali. Kandydat D dużo mówi o sobie (taka autopromocja – dopuszczalna zresztą, zwłaszcza gdy się za nią płaci). Mówi o związkach z regionem i lokalnym patriotyźmie. Martwi się, że ze Starachowic (i z województwa wyjechała masa młodych ludzi). Chciałby ich zatrzymać i otworzyć dla nich perspektywy. Nie wspomina jednak, że on sam też wyjechał za pracą do Warszawy poświęcając swoje zaangażowanie w wąchocki samorząd, który odwdzięczył się mu niewdzięcznie i pozbawił kandydata,  przewodnictwa w ważnej komisji w radzie samorządowej, głównie z powodu nieobecności.

Brzmi też nieco paradoksalnie, że ugrupowanie polityczne, które gani tzw. spadochroniarzy na listach kandydatów wystawia w pewnym sensie  spadochroniarza. Na szczęście autochtona i to ratuje kandydata D. Nie ujmuje to nic z miłości kandydata do ziemi Ojców, ale jednak… Kandydat dzwonił do redaktora po artykule w którym było nieco szczegółów z życia samorządowego z pytaniem, czy ma się spodziewać dalszej krytyki. Skądże znowu. Wąchock z czystej solidarności (a więc i autor) powinien w głosowaniu postawić na swoich ludzi, na ziomków i jakkolwiek głosy się rozbiją to jednak Kronika gorąco namawia, by nie pozbawiać szansy naszych rodzimych kandydatów.

W gronie kandydatów jest jeszcze A, która reprezentuje ugrupowanie wiodące w sondażach. To ugrupowanie za kilka tygodni rozpocznie najpewniej rządy w Najjaśniejszej. A jeszcze 9 lat temu pełniła ważną funkcję w jednostce gminnej, ale ostatnio nie była zbyt zaangażowana i na tle dwójki konkurentów jej zasługi społeczne są niewielkie. Chyba, że należy wziąć pod uwagę niezbyt udane starty w wyborach samorządowych.

Wąchocki wyborca parlamentu będzie miał dylemat. Właściwie to szkoda, że zabrakło przynajmniej dwóch kandydatów z ugrupowań politycznych które zapewnią sobie miejsca wśród 460 wybrańców narodu. Mielibyśmy pełen przekrój od lewa do prawa.

Powyższy tekst pisany nieco szyfrem ma dać do myślenia, że  nasi kandydaci szanse na mandat potencjalnie mają, a Kronika nie jest przeciwko żadnemu z nich. W końcu czas by Wąchock doczekał się swojego parlamentarzysty i jeśli Wyborca Wąchocki ma wybierać to niech stawia krzyżyk obok nazwiska zgodnie z własnym przekonaniem i sympatią, szczególnie gdy na liście znajduje się sąsiad.

Tomasz Szczykutowicz

Share via email+1Share on TwitterShare on Facebook

Skomentuj (Komentarzy: 14)

Informacje o wachock.info

Strona redagowana od września 2010.Liczba zamieszczonych artykułów 1250
Ten wpis został opublikowany w kategorii AKTUALNOŚCI. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
 • IMG_0520_1
  Z Wąchocka do sejmu. Kandydaci od nas. Szczodry i Wrona na 100%
 • CAM00017[1]
  Wymuszona awaria prądu gdyż za długo grała muzyka?
 • CAM00026
  Obwodnica Starachowic z finałem w Wąchocku! Tak, ale przy węźle Wygoda, a nie w środku ulicy.
 • CAM00022
  Wąchocka obwodnica Starachowic – nowe fakty. Prezydent Starachowic nie zna dokładnej trasy?

 • Zmarł Józef Bastrzyk, jeden z trzech stulatków w gminie Wąchock
 • pis
  Objawiła się. Jest kandydatka PiS z Wąchocka do sejmu.
 • paragraf
  Była burmistrz i skarbnik gminy Wąchock niewinne.
 • CAM00022
  Będzie łącznik obwodnicy? Niech powiedzą gdzie i którędy.
 • 20 05 2015 KAMIEN N/Z PROBA OBCIAZENIOWA MOSTU
FOT AS/DZIENNIK WSCHODNI
  Od soboty bliżej ze Starachowic do Lublina
 • Dorota Janas
  Anonimem w dyrektorów. Teraz kolej na ZPO w Wąchocku
 • Michał Cieślak
  Michał Cieślak liczy na poparcie w Wąchocku
 • urna
  Po wyborach! Wszystko jest już jasne. No prawie jasne.
 • CAM00086
  MKS Skarżysko Kam. rezygnuje z obsługi linii „A”
 • CAM00096
  W jedną stronę 30km/h, a z powrotem 50km/h
 • CAM00082
  Piekarnia Sajeckiego najlepsza w plebiscycie Echa Dnia
 • CAM00084
  Ciekawy wywód burmistrza nt. komunikacji w gminie Wąchock
 • fr
  Nie ma słów… a jest ich wiele.
 • CAM00021
  Komunistyczne hasła – tak to burmistrz do mieszkańca rzekł
 • lekarz
  Ośrodek zdrowia w Wąchocku przejdzie modernizację.
 • Ogrodowa lampa
  Historia lampy ulicznej. Zaświeciła na złość.

14 odpowiedzi na „A B Czy D – czyli Aldona, Bożena czy Daniel? Troje z Wąchocka powalczą o Wiejską.

 1. dobre pisze:

  Pan D powinien zmienic imie na Pan CHorągiewka

 2. Anonim pisze:

  żadnych z wymienionych osób podpisanych inicjałami nie ma najmniejszych szans na dostanie się do sejmu. Pan Szczodry, Pani Korycińska, Pani Wrona obrazowo napiszę „kto k…..jest”?

 3. Tofik pisze:

  Fajny art.kazdy to wie ze panstwowe koryto daje kase, przypuszczam ze zadna z tych osób nigdy nie miała firmy nie prowadziła za swoje pieniadze działalnosci na której trzeba sie wykazac zeby zarobic chca uzdrawiac choc pojecia nie maja o tym,załózcie firmy odprowadzajcie podatki zatrudnijcie ludzi wtedy was pochwale a jak narazie jestescie załosni karierowicze przy korycie, a a gadka o patriotyzmie poprostu mnie rozj…. ( to do komunistów)

 4. Justyna pisze:

  Porzucę lokalny patriotyzm. Nie zagłosuję na nikogo z wymienionych i to samo uczyni moja rodzina. Pani W powinna się zdecydować kim chce być, bo widzi mi się, że zaczyna sobie nie radzić z licznymi obowiązkami. Pan S porzucił Wąchock i jaką mamy pewność, że zrobi coś dobrego dla miasta czy gminy? Pani K , zdziwienie mnie wzięło, bo ambicje przerastają możliwości. Moim zdaniem, ci kandydaci nie zasługują na nasze zaufanie.

 5. do Justyny pisze:

  No właśnie sposobem na nie radzenie sobie jest bycie posłem. Odpowiedzialności żadnej, a pensja jest niezła. Nic dziwnego, że parcie jest. Raczej PSL tym razem może mieć kłopot z progiem, a nawet jesli uzyska to tylu co w tej kadencji mandatów może nie mieć i cały wysiłek kandydatki i trochę wydatków pójdzie na marne.

 6. Tak powinno być pisze:

  No właśnie sposobem na nie radzenie sobie jest bycie p -osłem.

 7. Anonim pisze:

  nie wyobrażam sobie głosować na aspirującego na posła na faceta którego nigdy nie ma rodzimym mieście. nie wyobrażam sobie abym mogla zmarnować głos w głupszy sposób niż głosując na pana Szczodrego. Jest Facebook prezydent a teraz co Facebook poseł ? niedoczekanie

 8. Drugi Niesiołowski z Wąchocka pisze:

  dla ciekawości wszedłem na facebookowe konto kandydata. To jest odrażające, że młody człowiek firmujący się jako kandydat Nowoczesnej niby nowoczesnej formacji politycznej, która chce walczyć na argumenty chwyta się tak kiepskiego stylu uprawiania polityki jakim jest się wyśmiewanie z oponenta politycznego.
  Kandydacie D. schowaj słomę bo wystaje z butów.
  Czasy wsi Wąchock minęły jednak wiejskich ludzi jeszcze nie.

 9. ewa pisze:

  Pan Szczykutowicz i ten cały jego portal zieje nienawiścią do Szczodrego.
  A to jest przykład młodego człowieka, który wyrwał się stąd, osiągnął sukces i ma mimo wszystko serce do angażowania się w pracę na rzecz naszego regionu.
  Daniel masz nie tylko mój ale całej rodziny głosy!!!
  3maj się brachu! I nie przejmuj się tymi wpisami, ci ludzie a nie ty ziejesz nienawiscią. Kilka razy w zyciu z Toba rozmawialam na ulicy i dales sie poznac jako facet nie tylko z klasa ale tez z wiedza zaangazowaniem i wiem ze jestes uczciwy.

 10. Ormo pisze:

  proponuje Pani Ewie rozpedzic sie i pierd… dobrze glowa w mur.

 11. Anonim pisze:

  cała prawda parcie na kasę i otumanić mieszkańców bo w Warszawie nikt nie zagłosowałby

 12. zorro pisze:

  Jak się w życiu nie umie nic robić to sie zapisuje do partii i pierd… głupoty i za to kase bierze. pan D nowoczesny amełykanin z wąchocka z słoma w butach polityk wielkiej klasy popierajacy wczesniej kwacha z milerkiem a pozniej komora. Nowoczesny do roboty Ku…..

 13. o pisze:

  Pani Ewa rozmawiała na ulicy a to ciekawe ze poznanie na ulicy dale taką wiedze i poznanie dobre

 14. Anonim pisze:

  Jestem zbulwersowana formą wyrażania opinii politycznych przez kandydata na niedoszłego posła Pana Szczodrego.
  Pan panie Szczodry swoje wywody polityczne i nienawiść schowaj sobie pod poduszkę. Pana szacunek do oponenta politycznego jest poniżej krytyki. Jest mi wstyd, że zmarnowałam głos na kogoś takiego jak Pan. Pan nie jest Nowoczesny! Pan jest typowy troll wiejski rodem z Samoobrony.
  Na mazury macać kury panie D.Sz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.