IMG_0402

Prezydent Starachowic wypoczywa po pracy w Wąchocku

To, że tereny rekreacyjne w Wąchocku stały się ulubionym miejscem Starachowiczan wiemy od co najmniej roku. Parkingi w pobliżu zalewu zapełnione są samochodami ze Starachowic. Popołudniowe spacery  po promenadzie to prawdziwa przyjemność, zwłaszcza w gorące wieczory, gdyż rześkie powietrze od zalewu i „wąchodu” koło Góry Rocha działają niczym klimatyzacja. (Wąchód, wąskie przejście rzeki przez dolinę – w/g niektórych źródeł historycznych, stąd wzięła się nazwa Wąchock)

Prezydenta Starachowic Marka Materka w towarzystwie uroczej blondynki i miłego dżentelmena spotkaliśmy, gdy przemierzał rowerem zachodnią część promenady. Podejrzewaliśmy, że testuje kostkę na promenadzie, gdyż jak wróble ćwierkają są przymiarki, by nad zalewem Lubianka powstał podobny deptak wokół zbiornika. Mamy nadzieję, że prezydent Materek wie, że tuż nad Lubianką biegnie granica z gminą Wąchock i być może do realizacji planów budowy promenady trzeba będzie anektować grunty należące do Wąchocka, ale niech tam. Niech Starachowice czymś się Wąchockowi odwdzięczą za gościnę i w naszej gminie wybudują ścieżkę rowerową.

Przy okazji zastanawialiśmy się którędy Materek przyjechał na rowerze do Wąchocka? Czyżby po tych wertepach od strony Mieszały? Jeśli tak to dobrze, że sam doświadcza. Jesteśmy przekonani, że tą samą drogą do Wąchocka podąża więcej rowerzystów ze Starachowic i będą kibicować prezydentowi, by coś wybudował między Mieszałą a wschodnim Wąchockiem./tsz/

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, lub masz własną opinię skomentuj go. Polub na FB lub udostępnij, by Twoi znajomi mogli go też przeczytać. Kronika Wąchocka żyje dzięki Czytelnikom, nie jest dotowana, nie posiada źródła dochodu.

Share via email+1Share on TwitterShare on Facebook

Skomentuj (Komentarzy: 5)

Informacje o wachock.info

Strona redagowana od września 2010.Liczba zamieszczonych artykułów 1250
Ten wpis został opublikowany w kategorii AKTUALNOŚCI. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
 • IMG_20150712_154611
  Droga do Mirca już przejezdna, ale roboty drogowe trwają
 • barszcz3
  Barszcz Sosnowskiego rozsiał się na Kobylu
 • CAM00742[1]
  W czwartek poznamy przyszłość Wąchocka? Czy Samela będzie próbował forsować swoją wizję?

 • Ogłoszenie grzecznościowe: Nabór piłkarzy do klubu.
 • barszcz
  Barszcz Sosnowskiego czy dobre zioło? Wracamy do tematu. Kolejny sygnał od Czytelników
 • barszcz ww2
  Barszcz również w Wielkiej Wsi, czyli problem jest większy niż się wydawało.
 • bożena wrona
  Działalność przewodniczącej Rady Powiatu Starachowickiego powodem skargi do burmistrza?
 • IMG_8102
  Na tych urodzinach nie dało się „100 lat” zaśpiewać, gdyż jubilat skończył właśnie 106.
 • IMG_7113
  Karol Drej zaprzeczył, że jest trenerem Staru Starachowice.
 • rewit1
  Rynek w Wąchocku do przebudowy. Seminarium naukowe pomoże opracować przyszłą koncepcję?
 • MINOLTA DIGITAL CAMERA
  Zabytkowy kirkut w Wąchocku tonie w chwastach
 • Parszów, Szkolna 19 lipiec 2015
  W Parszowie nie zabrali gabarytów
 • lipiec
  Starachowicki poseł nie zatrzymał się do kontroli drogowej?
 • policja
  Powiatowe Święto Policji w Wąchocku
 • gaz ostrz
  Gazociąg powstanie? Uchylono decyzję burmistrza.

 • Burza w Wąchocku. Przepraszamy, nie będzie relacji
 • burz3
  Krajobraz po burzy. Straty w mieniu i zniszczenia
 • 20150816248
  Odpust na Św. Rocha i tłumy turystów wieczorową porą nad zalewem
 • IMG_8864
  Mnich Bruno Paterewicz złożył śluby wieczyste. Jego Cistercium Mater Nostra jest teraz w Jędrzejowie.
 • obwodnica1
  Obwodnica Wąchocka za rok, czy przedwyborcze obiecanki? W planach nie ma odcinka Starachowice – Ostrowiec Św

5 odpowiedzi na „Prezydent Starachowic wypoczywa po pracy w Wąchocku

 1. xyz pisze:

  spacery w popołudniowe weekendy to masakra nie przyjemność. ludzi tłum nie da się jeździć rowerem bo spacerowicze nie patrzą na ścieżki rowerowe. padają nawet obraźliwe słowa. więc to jest przyjemność dla mieszkańców starachowic nie wąchocka. dodatkowo ich psy załatwiają potrzeby gdzie popadnie a niestety nie mają wpojone zasad sprzątania po swoich pupilach.

 2. Marcin P pisze:

  Trzeba koniecznie pomyśleć jak połączyć ścieżką rowerową Ostrowiec Starachowice Skarżysko z pięknym łącznikiem w Wąchocku . Taka trasa rowerowa była by nie lada gratką dla wszystkich którzy lubią dwa kółka. Patrząc na tereny jakimi mogła by biec , dodając odrobinę historii regionu plus jakąś infrastrukturę gastronomiczną ……

 3. Jozef z Bazin pisze:

  Mam nadzieje ze burmistrz Wachocka Samela policzy podwojna oplate za korzystanie ze sciezki rowerowej dla prezydenta Starachowic podobnie jak Staracowice pobieraja oplaty za przejazd autobusami MZK dla emerytow.

 4. Anonim pisze:

  Marcin P ścieżka rowerowa tak, sam plan połączenia z walorami historycznymi ale to sami Cystersi powinni zadbać trochę o promocje własnego opactwa. Tam nie ma pomysłu na przełożenie ogromnych walorów historycznych na sukces komercyjny a co za tym idzie dalszy rozwój. Infrastruktura gastronomiczna sama powstanie jak bedzie popyt na tego rodzaju usługi. Obecnie będziemy mieli wielki test czy nowe punkty gastronomiczne zagoszczą na dłużej i nie zmienią profilu działaności na typowe pijalnie piwa za kilka miesięcy. Może Burmistrz w ramach wspierania lokalnych przedsiębiorców i promowania swojej jedynie słusznej wizji następny dzień nauczyciela zorganizuje nie w Marcinkowie a w barze ogródek albo żarcik.

 5. Do Jozefa z Bazin pisze:

  Brak zniżek dla emerytów w MZK Starachowice nie wynika ze złej woli władz Starachowic ale ze złej woli władz Wąchocka! To Wąchock nie chce dopłacać do tych biletów więc pretensje można mieć tylko do burmistrza!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.