bożena wrona

Działalność przewodniczącej Rady Powiatu Starachowickiego powodem skargi do burmistrza?

Bożena Wrona, wąchocczanka – dyrektorka szkoły podstawowej w Wielkiej Wsi, od wyborów w 2010  roku radna powiatu starachowickiego, a w kadencji 2014 przewodnicząca Rady Powiatu. Do samorządu powiatowego startowała z list PSL.

Do burmistrza Wąchocka Jarosława Sameli wpłynęła anonimowa skarga dotycząca działalności Bożeny Wrony. Autor skargi informuje (sugeruje?), że jest on pracownikiem szkoły w Wielkiej Wsi i boi się ujawnić swoje nazwisko w obawie o zemstę dyrektorki.

Kopię skargi adresowanej do burmistrza otrzymali wszyscy radni Wąchocka imiennie. W kopertach ze znaczkiem pocztowym. Na zakończenie  nadawca pisze , że dostarczył kopię do Regionalnej Izby Obrachunkowej i Najwyższej Izby Kontroli.

Przepraszam, że nie mogę tego pisma podpisać osobiście, bowiem boję się reakcji Pani dyrektor – czytamy na zakończenie – ufam, że Pan Burmistrz jako dobry gospodarz naszej gminy […] podejmie stosowne działania.

O co chodzi temu „nauczycielowi Szkoły Podstawowej w Wielkiej Wsi”, jak przedstawia się na wstępie skargi do burmistrza? Otóż martwi się on, że dyrektorka jest często nieobecna w szkole, a od czasu gdy została wybrana przewodniczącą jest ciągle na sesjach, konferencjach i spotkaniach.

 Według autora pisma, środowisko szkolne jest zbulwersowane pobieraniem podwójnego wynagrodzenia. Potem autor przytacza kilka zdań o zasadach wypłaty diet dla radnych, powołuje się na info od kolegów radnych, jak to z tymi dietami jest. Opisuje, że na stronie internetowej starostwa ze sprawozdań starosty można zapoznać się z aktywnością Bożeny Wrony. Autor wzywa burmistrza do sprawdzenia nieobecności i porównania z listą płac.

Faktycznie, przewodnicząca Rady Powiatu Bożena Wrona, jest bardzo aktywna w gminie Wąchock i w powiecie. Jak godzi swoje obowiązki z pracą wie sama najlepiej. Czy koliduje to z pracą zawodową?  Wypowiadała się niedawno na ten temat na Sesji Rady Miejskiej w Wąchocku, zapewniając o sumiennej pracy w placówce gminnej, mimo pełnienia przez nią odpowiedzialnej funkcji w samorządzie powiatowym.

Komentarz: Ponieważ Kronika Wąchocka, jest również adresatem tego anonimowego pisma, trudno by się do niego po części nie odnieść. Pierwsze wrażenie po przeczytaniu i analizie stylu budowania zdań wątpię, by autorem korespondencji był przejęty tym wszystkim nauczyciel szkoły. Wieje tu raczej rozgrywką na innym szczeblu, gdyż nie jest to styl wąchocki, lecz raczej z innej półki samorządowej, o czym świadczą niektóre niestosowane w małym samorządzie sformułowania. Oczywiście to tylko przypuszczenia. Bożena Wrona, zapewne miała świadomość, że świecznik to przyglądanie się jej bliżej ze strony różnych przeciwników politycznych. (koniec komentarza)

Przed pracownikami burmistrza i przed nim samym, czeka zadanie dokonania sprawdzenia, czy zarzuty w skardze są zasadne. Czy dieta radnej w powiecie rekompensowała podczas nieobecności  utracone zarobki.

Autor tego pisma zawiadamia NIK i RIO i tu jest ciekawostką, jak te służby podejdą do anonimu?

Komentarz: W tym miejscu nieco zadziwia konsekwencja autora „pracownika – nauczyciela” w dołożeniu swojej „szefowej”. Ludzie pisali na siebie donosy i to jest nieuniknione.

– Dobra, nie podoba mi się więc piszę skargę do burmistrza, a gdy ten nic nie zrobi to może wtedy RIO, czy NIK?  To dlatego sądzę, że nie o troskę szkoły chodzi, lecz by namieszać pani przewodniczącej w życiu zawodowym i publicznym. No cóż mleko się rozlało. Mam nadzieję, że wszelkie działania UMiG w Wąchocku  i kontrole wykażą, czy nadawca pisma miał rację , czy też były to bezpodstawne pomówienia? /tsz/

zdjęcia archiwalne ze strony wachock.info, facebook i starachowice-net

Share via email+1Share on TwitterShare on Facebook

Skomentuj (Komentarzy: 27)

Informacje o wachock.info

Strona redagowana od września 2010.Liczba zamieszczonych artykułów 1250
Ten wpis został opublikowany w kategorii AKTUALNOŚCI. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

 • Radny odkrył „aferę”, którą kiedyś znał i nic, a teraz to dopiero „afera”.
 • zebranie1
  Ile na godzinę zarabia radny Wąchocka? Czasem i ponad 100 zł!
 • CAM01325
  Pomnik Ponurego mniej ponury
 • IMG_20150712_160503
  Nowy sklep spożywczy w Wąchocku
 • IMG_20150712_154611
  Droga do Mirca już przejezdna, ale roboty drogowe trwają
 • barszcz3
  Barszcz Sosnowskiego rozsiał się na Kobylu
 • CAM00742[1]
  W czwartek poznamy przyszłość Wąchocka? Czy Samela będzie próbował forsować swoją wizję?

 • Ogłoszenie grzecznościowe: Nabór piłkarzy do klubu.
 • barszcz
  Barszcz Sosnowskiego czy dobre zioło? Wracamy do tematu. Kolejny sygnał od Czytelników
 • barszcz ww2
  Barszcz również w Wielkiej Wsi, czyli problem jest większy niż się wydawało.
 • IMG_8102
  Na tych urodzinach nie dało się „100 lat” zaśpiewać, gdyż jubilat skończył właśnie 106.
 • IMG_7113
  Karol Drej zaprzeczył, że jest trenerem Staru Starachowice.
 • rewit1
  Rynek w Wąchocku do przebudowy. Seminarium naukowe pomoże opracować przyszłą koncepcję?
 • IMG_0402
  Prezydent Starachowic wypoczywa po pracy w Wąchocku
 • MINOLTA DIGITAL CAMERA
  Zabytkowy kirkut w Wąchocku tonie w chwastach
 • Parszów, Szkolna 19 lipiec 2015
  W Parszowie nie zabrali gabarytów
 • lipiec
  Starachowicki poseł nie zatrzymał się do kontroli drogowej?
 • policja
  Powiatowe Święto Policji w Wąchocku
 • gaz ostrz
  Gazociąg powstanie? Uchylono decyzję burmistrza.

 • Burza w Wąchocku. Przepraszamy, nie będzie relacji

27 odpowiedzi na „Działalność przewodniczącej Rady Powiatu Starachowickiego powodem skargi do burmistrza?

 1. nauczyciel pisze:

  Zgadzam się z ostatnim komentarzem Pana redaktora. Mnie również zadziwia autor tej skargi „pracownik – nauczyciel”. Pragnę, czytających ten anonim poinformować, że w b.roku szkolnym kończyła się kadencja pani B. Wronie na stanowisku dyrektora szkoły. W związku z tym Burmistrz – pan J.Samela wystąpił z pismem do Rady Pedagogicznej w Wielkiej Wsi o wydanie opinii na temat pracy p. Dyrektor. W dnia 3 marca br. odbyła się Rada Pedagogiczna (bez udziału p. Wrony) podczas której jednogłośnie wszyscy nauczyciele – członkowie Rady pozytywnie zaopiniowali pracę p. Dyrektor. Pozwolę sobie przytoczyć niektóre wypowiedzi nauczycieli:
  Pani Bożena Wrona, pełniąc funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej w Wielkiej Wsi wykazuje duży profesjonalizm, predyspozycje i zdolności organizacyjne w kierowaniu szkołą. Jej sprawność organizacyjna i umiejętność stosowania prawa oświatowego sprzyjają prawidłowej organizacji procesu zarządzania.
  Pani Bożena Wrona prowadzi rozpoznanie potrzeb w zakresie doskonalenia zawodowego nauczycieli, inspiruje nas do podnoszenia kwalifikacji zawodowych, motywuje do aktywności i doskonalenia własnej pracy przez stosowanie nagród i dodatków motywacyjnych. W ramach sprawowanego nadzoru pedagogicznego monitoruje realizację programów nauczania, bada efekty kształcenia i dokonuje analizy wyników nauczania.
  Pani Dyrektor tworzy warunki umożliwiające uczniom rozwijanie uzdolnień i zainteresowań; w szkole organizuje zajęcia pozalekcyjne. Sprawuje opiekę nad uczniami oraz zapewnia bezpieczeństwo uczniom i nauczycielom w trakcie zajęć organizowanych przez szkołę.
  Pani Bożena Wrona sprawnie administruje i zarządza Szkołą, dba o miłą atmosferę pracy. Jej umiejętności organizacyjne i interpersonalne wpływają pozytywnie na tworzenie właściwego klimatu wychowawczego, kształtowanie wizerunku i tradycji szkoły oraz integrację całe społeczności Szkoły.
  Dba o promocję szkoły w środowisku lokalnym i perspektywiczny rozwój powierzonej placówki.
  Integruje grono nauczycielskie i pracowników administracji i obsługi poprzez coroczne organizowanie ciekawych wycieczek turystyczno – krajoznawczych, wyjazdów na koncerty i spektakle teatralne.
  Pani Bożena Wrona to rzetelny, kompetentny dyrektor szkoły, dobry nauczyciel i wychowawca.
  A na koniec przytoczę też Pana redaktora komentarz z którym się w pełni zgadzam: Nie o troskę szkoły tu chodzi, a o rozgrywki polityczne. Ktoś nie mając odwagi podpisać się, podszywając się pod jednego z nas, próbuje nas Grono Pedagogiczne skłócić. Mam nadzieję a wręcz pewność, że mu się to nie uda.

 2. ww pisze:

  Trudno nie zgodzić się z przedmówcą. Grono w Wielkiej Wsi jest zgodne i spójnie pracuje na rzecz szkoły pod wodzą doskonałego zarządcy jakim jest dyrektor placówki- p. Bożena Wrona. Potwierdzają to także zewnętrzne kontrole – najlepszym przykładem moze być ewaluacja Kuratorium Oświaty w Kielcach. Proponuję -zatem- nie podszywać się pod żadnego z nauczycieli, a swoje zażalenia załatwiać w bardziej kulturalny sposób.

 3. nauczyciel II pisze:

  Bardzo to przykre , że nauczyciel , który ma być autorytetem i przykładem nie ma odwagi ujawnić się. Pracuję z Panią Dyrektor wiele lat i nigdy nie zdarzyło się , by w jakikolwiek sposób zaniedbywała swoje obowiązki . Wręcz przeciwnie ! Jest bardzo zaangażowana w sprawy szkoły i środowiska, rodzice i uczniowie mają do niej ogromne zaufanie . Myślę , że to jakaś ślepa zazdrość kierowała autorem tego anonimu . Tylko czego tu zazdrościć !!!! Należy podziwiać Panią Bożenę , że tak świetnie sobie radzi i spełnia się na wielu płaszczyznach !!! Autorowi anonimu ,,gratuluję” tupetu i proponuję , aby sam wykazał w jakiejś dziedzinie tyle zaangażowania i poświęcenia , co Pani Dyrektor. I jeszcze bardzo proszę nie mieszać w swoje niecne działania nauczycieli ze szkoły w Wielkiej Wsi ! Takie to żenujące !

 4. ??? pisze:

  A skąd to nagle tyle obiektywizmu u pana „redaktora”? Co to, przylizuje się pan władzy? Pan, który tylko umie opluwać wszystkich i nagle taki obiektywny, a może to, a może tamto. Na tę stronę nie warto wchodzić. Nie polecam. Przykro mi

 5. obserwator pisze:

  ktoś chciał włożyć kij w mrowisko i udało się wierzę w mądrość i rozwagę burmistrza sam przecież nie raz był w takiej sytuacji i to pewnie ta sama raczka jest autorem tych wypocin :)

 6. nauczyciel III pisze:

  Pani Bożena Wrona jest nie tylko wzorowym dyrektorem szkoły ale także człowiekiem szanowanym przez pracowników i rodziców a dla wielu jest po prostu przyjacielem. Prosimy zatem nie oczerniać naszej p dyrektor i szkolnej społeczności a jeśli komuś nie udało się osiągnąć zamierzonego celu niech przyjmie to z godnością.

 7. dzwonek szkolny pisze:

  Jak rączka? Czy nie widzicie tego waszego redahtora? Zamiast zająć się tematem broni tego co jest. Jest umoczony jak wy wszyscy. Nie widzicie kliki która was oplotła? Niech burmistrz sprawdzi jak jest a potem będziemy gadać, a nie teraz laurki wypisywać.No Szczykutowicz, myślałem że jesteś niezależny

 8. mieszkanka Wielkiej Wsi pisze:

  współczuję dyrektorce i nauczycielom , że ktoś ich tak nienawidzi . a jak to było z tym żdżbłem i belką …..?

 9. xxx pisze:

  Prosimy o nie składanie kondolencji

 10. z warszawy pisze:

  A ja myślę frajerze, że nie doceniłeś wachock.info. Facet może jest dziwny, i widać że tropi głupoty władzi, ale stosuje profesjonalny styl. Za trudny dla takich głupków jak ty. Ma swoje zdanie i je upublicznia, ale gdy ktoś chce mu coś narzuć sprawdza i to jest cała sztuka profesjonalizmu. to dla tych którzy piszą redhtor, pseudo itd.
  Przedstawię się nieco. Znam Tomka ze studiów. Ja pracuję w poważnej agencji prasowej, często zerkam na to co robi w swoim środowisku. Ma gorzej niż ja u siebie. Wy tam bardziej emocjonalnie podchodzicie do takich drobiazgów o których on pisze. Czasem zazdroszczę mu odzewu czytleników. Mój starszy kolega ze studiów będzie dla mnie zawsze wzorem profesjonalizmu, chociaż Tomku! Mniej osobistych odczuć gdy piszesz, widać że nie możesz się powstrzymać. Znam to i wybaczam. Pozdrawiam, Wojtek

 11. k.w pisze:

  Bożena, oszczędź sobie tych komentazy we własnej obronie.

 12. Anonim pisze:

  To pewnie ten sam zatrwożony rodzic co pisał ostatnio na Materka o prowadzeniu motorówki bez patentu sternika na festynie. Materek tez startował z PSL. Obstawiam kogoś z konkurencyjnej frakcji i nie chodzi mi o PiS bo akurat PSL ma koalicje z PiS w powiecie starachowickim. Bardziej dawnych kolegów Materka i Pani Bożeny z PO.

 13. ja wiem kto !! pisze:

  Panie redaktorze dobrze ze pan upublicznil ten list,ale jak jest pan taki dobry to niech pan dojdzie do prawdy, bo anonimów od takich ludzi nie powinno się publikować ,a jakiś misiu z radnych powiatowych niech się na następny raz podpisze jak jest taki odwży

 14. Pozdrawiam pisze:

  oj jak w takich małych miejscowościach tak się dzieje, taka walka polityczna to co dopiero w Polsce może tez w Starachowicach będzie afera podsluchowa,a te steki głupot o których jest napisane w tym anonimie można przecież sprawdzić w ciągu 10 minut ,ktoś ma wgląd do materiałów prawda!! i dać Panu redaktorowi materiał do sprostowania.Nie mieszajcie w to grona pedagogicznego bo oni nie są zawistni a polityka i gierki ich nie interesują
  Myślę ze ta sprawa zostanie wyjaśniona i osoba lub osoby przeproszą Panią Bożenę, gdzie my zmierzamy jak w Polsce ma być dobrze

 15. do "jak wiem kto" pisze:

  Chłopie lub babino. Sam sobie przeczysz. Najpierw piszesz, dobrze że upupliczniony jest list, a w następnym zdaniu, że nie powinno się go publikować. Zdecyduj się

 16. Pozdrawiam pisze:

  odpowiem Ci chłop albo babina, ze dobrze i owszem ale jak bylby podpisany to wszystko oki bo anonim może spowodować wiele szkód,bo wyobraz sobie jak możesz co bybyło gdy Pan Redaktor napisał ze bierzesz łapówki,lub inne kłamstwa co byś zrobił
  ,a to co w anonimie jest do sprawdzenia w ciągu 10 minut, ale i tak być nie uwierzył w sprostowanie.Ja uważam ze wszystkie anonimy powinny lecieć do kosza,lub powinny być upublicznione po potwierdzeniu faktów
  z poważeniem chłop lub babina, i więcej szacunku do współmieszkańców

 17. marys123 pisze:

  Ranczo Wilkowyje tylko w Wąchockim wydaniu :))))

 18. Mieszkanka pisze:

  Zwykła ludzka zawiść i zazdrość to ,że kobiecie udaje się pogodzić tak wiele funkcji to innym żal dupe ściska… z tego co wiem w szkole radzi sobie świetnie a jak komuś się nie podoba to niech sam ruszy tyłek i weźmie się do roboty

 19. Nauczyciel Szkoły w Wielkiej Wsi pisze:

  Pracuję z Panią Dyrektor i powiem wprost jest kompetentnym Dyrektorem i godnym zaufania człowiekiem otwartym na potrzeby innych. Jest kobietą sukcesu co niewątpliwie drażni ludzi którzy tych sukcesów nie mają . Dla mnie ten artykuł powyżej to stek bzdur… z głupią zagrywką polityczną,zwyczajna ludzka zawiść i zazdrość. Dodam ,że szkoła świetnie wypadła podczas ewaluacji i wielu innych kontroli.. P.Bożena jest szanowanym człowiekiem i proszę nie mieszać w tę durną bajkę Nauczycieli w Wielkiej Wsi bo pracuje się mi z P. Dyrektor bardzo dobrze.. a jak ktoś ma ze sobą problem to niech popracuje nad sobą a nie tworzy brednie na czyjś temat. P.Bożena Wrona jest godnym do naśladowania wzorem jest kobietą z klasą, świetną matką, dobrym dyrektorem potrafi pogodzić wiele funkcji w swoim życiu na szczeblu rodzinnym ,społecznym i zawodowym. Fakty mówią same za siebie ludzie by P. Bożeny nie wybrali, nie głosowali by na nią jeśli by jej nie cenili.. autorowi artykułu polecam udać się do dobrego specjalisty bo naprawdę szkoda życia na pierdoły i pisanie głupot na innych.

 20. Anonim pisze:

  Nie zesraj się z tym w dupowaśtwem. Co ma artykuł do faktów. Przeciez to nie Artykuł napisał do burmistrza tylko kltoś z was, no nie?

 21. Mieszkaniec pisze:

  Pierdoły na tej stronie… znam Panią Bożenę.. i cóż zazdroszczą i tyle.. szkoda słów

 22. xxx pisze:

  Zastanawiam się jak czytam te komentarze nauczycieli, dlaczego żaden z nich się nie podpisał nie mają odwagi czy może to P. Dyrektor się podaje za nich, a tak dużo maja do powiedzenia na temat autora anonimu i tak bardzo bronią P. Dyrektor. Jako rodzic wiem jaka atmosfera panuje w Szkole w Wielkiej Wsi będąc nie raz świadkiem jak nauczyciel jeden na drugiego gada, psioczy również na Panią Dyrektor, są zawiązane między nimi różne klubiki. Pani Bożeny dość często niema w szkole na lekcji historii i logopedii, a na zastępstwa chodzi sekretarka.A kto bierze pieniądze za te lekcje? Przed wyborami w tym roku bibliotekarka P. Dulęba chodziła w godzinach pracy po Wielkiej Wsi i załatwiała głosy poparcia dla P. Bożeny Wrony. Ciekawe za co chodziła od domu do domu? Kontrola z Kuratorium tak dobrze wypadła bo nikt z rodziców nie poszedł i nie powiedział prawdy co się dzieje w szkole. A nauczyciele na niektóre opisane sytuacje niezręczne dla szkoły wytłumaczyły się że dzieci zle zrozumiały pytanie, lub dzieci przeniosły sytuacje z podwórka. Najlepiej zrobić z kogoś głupiego.

 23. Bibliotekarka pisze:

  Bibliotekarka ma swoje zdanie i może jak wszyscy inni zachęcać do głosowania. Na pewno nie w godzinach pracy, bo zastępstw ma sporo i godzin do odebrania również. A chodzi, bo lubi chodzić – po Wielkiej Wsi i nie tylko. Pozdrawiam i zapraszam do biblioteki. Katarzyna Dulęba.

 24. xxl pisze:

  Kochani kończmy ta dyskusje
  na koniec napisze tylko Prawda sama się obroni

 25. yzy pisze:

  Nie ma miejsca instytucji czy zakładu pracy by nikt na nikogo nie psioczył i nie gadał w codziennej rzeczywistości ale liczą się sprawy ważne nie jakieś drobiazgi

  Nie ma instytucji czy zakładu pracy by nikt na nikogo nic nie psioczył i nie mówił,również na szefa, ale liczą się sprawy ważne a nie drobiazgi wynikające ze zwykłych dni codziennej pracy.Pani bibliotekarka nie załatwiała głosów p dyrektor tylko o nie prosiła co jest dopuszczalne i praktykowane nawet przez samych kandydatów(osobiście odwiedzają ludzi,proszą o głosy i rozdają ulotki) więc nie ma w tym szczególnej sensacji

 26. Nemo pisze:

  Pani bibliotekarko. Pisze pani, że ma dużo zastępstw i godziny do odbioru. Jak to możliwe że do odbioru? Nauczyciele mogą odbierać godziny tylko w jednym przypadku – za pracę w dni wolne od pracy. Natomiast godziny doraźnych zastępstw muszę być zapłacone na koniec miesiąca. Jeśli jest inaczej, to znaczy, że dyrektor dopuszcza się dużego nadużycia.

  W całej gminie są przypadki, kiedy za dyrektora prowadzą zajęcia bibliotekarz, pedagog, wychowawca świetlicy, sekretarka, a nawet woźna. Oczywiście rzadko kiedy jest po tym ślad w dziennikach lekcyjnych, dlatego bardzo trudno to udowodnić i żadna kontrola się nie przyczepi kiedy w dokumentacji wszystko gra. Anonim powinien postarać się o mocne dowody i świadków, wtedy może coś wskóra. Jeśli nie to nadal będzie w szkołach gminnych prywatny folwark dyrektorów, którzy „mogą wszystko”, a pan burmistrz może pogrozi paluszkiem, ale i tak da nagrody i godziny nadliczbowe.

 27. Bibliotekarka pisze:

  Panie Nemo – bez obaw. Zastępstwa za godziny lekcyjne są oczywiście płacone na bieżąco. Natomiast są jeszcze rozliczne konkursy, przeglądy i uroczystości, w których dość często biorę udział z uczniami i jeśli są to moje dni wolne od pracy – jak słusznie Pan zauważył-mam prawo sobie odebrać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.