drewno 4

Serwitut: Absolutorium dla Zarządu – podajemy terminy wpłat

17 marca odbyło się Walne Zebranie Serwitutantów o charakterze sprawozdawczym. Komisja Rewizyjna odczytała protokół z kontroli wydatków i wpływów za 2014 rok. Komisja zgłosiła wniosek o udzielenie absolutorium Zarządowi. Głosowało 26 osób. Udzielono absolutorium przy jednym głosie przeciw. 

Zebranie uchwaliło również plan finansowy na 2015 rok. Przedstawiono zebranym sprawozdanie z działalności Zarządu za 2014 rok oraz pokazano pismo z Nadleśnictwa Skarżysko z którego wynika, że na pokrycie kosztów pozyskania drewna dla serwitutantów należy wnieść wpłatę w wysokości 13288,79 zł. za 335,69 m pozyskanego drewna (w tym 61,05 m drewna opałowego).

Drewno znajduje się w leśnictwie Węglów.

Poinformowano również o wysokości przedpłaty  za 1 numer tabelowy na który przypada przydział 1,41 m sześć drewna.  Za nadwyżkę powyżej 1,50 pobierane będą dopłaty przy odbiorze kwitów w/g tabeli tak by suma wpłat się zbilansowała. Ewentualny deficyt zostanie pokryty z oszczędności z lat poprzednich.

Oto terminy dyżurów Zarządu:  wtorek 24 marca, środa 25 marca, wtorek 31 marca br.  w godzinach od 17 do 19 w MGOK w Wąchocku

Wpłat w wysokości 70 zł za 1 numer można dokonywać za pomocą przelewów bankowych 40 zł za 1/2 numeru : 25 zł za 1/3 numeru : 20 zł za 1/4 numeru  15 zł za 1/5 numeru 10 zł za 1/8 numeru.

Po przydziale drewna serwitutanci dopłacą za każde dodatkowe 10 cm sześć. drewna ponad przydział. Wysokość dopłaty zostanie podana do wiadomości po skalkulowaniu wpływów.

na rachunek:  Zarząd Komitetu Serwitutowego – Wąchock

                          24 1090 2590 0000 0001 2357 6013

w tytule wpłaty należy podać numery tabelowe, których wpłata dotyczy oraz imię i nazwisko serwitutanta.

Opłacając należność w banku, na poczcie lub przelewem można uniknąć oczekiwania w kolejce przy wpłatach, podczas dyżurów Zarządu.

Informujemy, że dokonanie wpłaty nie jest równoznaczne z otrzymaniem przydziału.  Kwitu na wywóz drewna z lasu podobnie jak w ub. roku   mogą otrzymać serwitutanci, co do których nie ma wątpliwości o posiadaniu przywileju oraz osoby uprawnione do tegorocznego serwitutu.

Zarząd Komitetu Serwitutowego nie jest organem od rozstrzygania sporów majątkowych. W sytuacjach wątpliwych oraz przy roszczeniach o własności przywileju decyduje właściwy Sąd Powszechny. Zarząd może przyjąć zgodne oświadczenie woli stron w sprawie wydania serwitutu w bieżącym roku.

Share via email+1Share on TwitterShare on Facebook

Skomentuj (1 komentarz)

Informacje o wachock.info

Strona redagowana od września 2010.Liczba zamieszczonych artykułów 1250
Ten wpis został opublikowany w kategorii AKTUALNOŚCI, O serwitucie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
 • zdjęcia z canona do kwietnia 2011 4586
  Burmistrz Wąchocka zarobi „parę groszy” więcej
 • nowyrok
  Nowy Rok, pełen nadziei, by było dobrze i mądrze
 • CAM01102[1]
  Rozświetliło się. Nowe latarnie w Wąchocku. Jedna świeci w przeciwnym kierunku.
 • okoń
  „Brązowy” Gloria Artis dla Pawła Okońskiego
 • CAM01024[1]
  Przewodniczący rady? Legalny czy nie. Prawdopodobnie rozstrzygnie to sąd.
 • Tablica-UMiG-150x150
  Prokurator skarży uchwałę RM z 2013 roku, określającą wzór deklaracji o wywóz śmieci.
 • pingpong
  Będą grać w ping-ponga
 • 13stka
  Trzynastki, dodatkowe pensje w samorządach.
 • CAM01116[1]
  Gala dla małych piłkarzy w Kielcach. 8, 8, 6 – to miejsca wąchocczan.
 • drzewo2
  Zebranie serwitutantów we wtorek 17 marca.
 • oczy w nocy
  Dość już ciemności. Zapal światło burmistrzu
 • drewno 2
  Ostateczny termin wpłat dla serwitutantów w 2015 roku- aktualizacja

 • Wesołych Świąt dla Czytelników Kroniki Wąchocka
 • drewno 4
  Wydawanie kwitów na serwitut – Terminy

 • Kronika „reaktywacja” – zaczynamy od pieska, który szczeka
 • CAM01320
  Bar wita was! Śmietnikiem od frontu
 • DSC_2483
  Stolica kolarstwa amatorskiego w Wąchocku.

 • Radny odkrył „aferę”, którą kiedyś znał i nic, a teraz to dopiero „afera”.
 • zebranie1
  Ile na godzinę zarabia radny Wąchocka? Czasem i ponad 100 zł!
 • CAM01325
  Pomnik Ponurego mniej ponury

Jedna odpowiedź na „Serwitut: Absolutorium dla Zarządu – podajemy terminy wpłat

 1. Mieszkaniec pisze:

  Panie Tomaszu, bardzo proszę o wyjaśnienie, najlepiej na łamach Kroniki – tak aby wszyscy wpłacający wiedzieli – dlaczego podaje Pan, że konto należy do Zarządu Komitetu. Jak to możliwe, skoro Komitet nie ma osobowości prawnej, nie może być zatem podmiotem praw i obowiązków a co za tym idzie nie może mieć własnego konta! Przecież to jest Pańskie prywatne konto!

  odp. Wypełniliśmy zalecenie Komisji Rewizyjnej, by pieniądze były deponowane na koncie w banku. Poprzednio też były deponowane w ten sposób z tą różnicą że teraz dysponentem tego rachunku są 4 osoby z zarządu i jedna z Komisji Rewizyjnej. Wszystkie te osoby mają pełną kontrolę nad tym rachunkiem. Nie jest to tylko moje konto. Jakikolwiek ruch finansowy na tym koncie podlega pełnej kontroli członków Zarządu. Poprzednio sytuacja była podobna, ale wgląd do stanu konta miała tylko jedna osoba. Dopóki Komitet nie będzie miał osobowości prawnej jest to jedyna forma deponowania pieniędzy należących do wspólnoty. Jeśli nawet wpłacający nie wniosą opłaty na to konto to i tak wpłata na nie trafi. Chwilowo, gdyż praktycznie pieniądze z tego rachunku zostaną przelane do Nadleśnictwa. Przez kilka miesięcy nadwyżka z lat ubiegłych przeleżała bezpiecznie na tym rachunku i nic złego się z nią nie stało. W obecnym stanie formalnym jest to jedyna forma deponowania pieniędzy. Nie ukrywam, że nie jest to dla mnie sytuacja komfortowa. Stan tego współposiadania musiałem wykazać w oświadczeniu majątkowym radnego w 2014 roku. O tym jaki jest status tego depozytu poinformowałem na zebraniu serwitutantów, więc nie jest to żadną tajemnicą. W tym roku plan finansowy został przyjęty na zebraniu i jestem przekonany, że po zakończeniu operacji przelewów zostaną tam zdeponowane pieniądze pod kontrolą wspólnoty. Rachunek ten nosi nazwę „Zarząd Komitetu Serwitutowego”, by nie było wątpliwości prawnych na wypadek hipotetycznych nadużyć. Pieniądze są powierzane na konkretny cel i jeśli ktokolwiek ze współwłaścicieli sprzeniewierzy grosz odpowie za to zgodnie z literą prawa. Rachunek nie jest firmowany moim nazwiskiem. Jestem współwłaścicielem zgodnie z decyzją wspólnoty Komitetu. Tyle udało się zorganizować w tym układzie prawnym. Śpię spokojnie, gdyż w przypadku jakiejkolwiek wątpliwości każdy z pozostałych dysponentów może wydrukować historię operacji i dostarczyć do organów, które będą badały ewentualny zabór tego mienia. Jeśli „mieszkaniec” usiłuje coś mi imputować, to w swoim imieniu mogę tylko powiedzieć, że nie traktuję żadnego grosza na tym rachunku jako swojego. Na uspokojenie niepotrzebnych emocji zamieszczam kopię widoku z Rachunku

  PS
  W wyjaśnieniu stanu formalnego rachunku wkradła się nieścisłość. 2 osoby z Zarządu są dysponentami konta pod kontrolą Zarządu, a dwie pozostałe, czyli skarbnik i przewodniczący współwłaścicielami. Polega to na tym, że przelewy mogą dysponować współwłaściciele, a pozostałe osoby kontrolować.

  Zarząd Komitetu Serwitutowego – Wąchock
  24 1090 2590 0000 0001 2357 6013

  5 700,76 PLN

  5 700,76 PLN< Pierwszym osobom (245 zł i 210 zł) Dziękujemy za wpłatę/em>

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.