banknoty

Wąchock. Skarbnik gminy odchodzi czy zostanie?

Prezydent (Skarżyska) nadal będzie miał dwóch zastępców ds. polityki społecznej oraz drugi ds. gospodarki komunalnej. Rozmowy na ten temat trwają – pisze na blogu „Moje miasto, a w nim…” (…) Na  stanowisko wiceprezydenta d/s gosp. komunalnej zaproponowano  byłego burmistrza Końskich, który przegrał wybory. Kandydata forsuje posłanka Marzena Okła –Drewnowicz (PO). Propozycja negatywna i partykularna mająca na względzie korzyści Platformy Obywatelskiej. Pozytywną sugestią jest propozycja Agnieszki Winiarskiej, która miałaby przejąć obowiązki po Janie Jańcu. Wszyscy wymienieni wyrażają chęć  przyjęcia obowiązków. Ostatnia propozycja dotyczy Pani Ewy Pawełczyk , która przejęłaby obowiązki po Pani Magdalenie Grzmil (skarbnik Skarżyska Kam. przyp T.Sz). Pani Pawełczyk jest obecnie skarbnikiem w gminie Wąchock. Stanowisko jest wysoko opłacane. Ewentualne przyjęcie propozycji zależy od wzrostu wynagrodzenia, o wiele wyższego, od dotychczasowej płacy Pani Grzmil. Czy prezydent jest w stanie więcej zapłacić? – pyta na blogu Wojciech Markiewicz.

My dodajmy kolejne pytanie. Prezydent Skarżyska być może nie będzie w stanie więcej zapłacić, ale to i tak nie zmienia refleksji która sama się nasuwa. Burmistrz Wąchocka płacił przez kilka lat  i to dobrze, lepiej niż prezydent niemal 50 -tysięcznego Skarżyska. Czy teraz odbędzie się licytacja nad płacą skarbnika jeśli rewelacje W. Markiewicza są prawdziwe?

Ewa Pawełczyk, magister ekonomii, mieszka w Skarżysku – Kamiennej. Skarbnikiem w UMiG Wąchock jest od lutego 2009 roku. W oświadczeniu majątkowym za 2013 rok podaje, że wraz z mężem uzyskała dochód w wys. 145576,88 zł (w tym składki ZUS) /tsz/

Komentarz: W mojej ocenie skarbnik gminy Wąchock moim zdaniem dobrze wykonywała swoje zadania mimo kilku wpadek na które zwróciła uwagę kontrola Regionalnej Izby Obrachunkowej z Kielc. Nie sądziłem jednak, że pensja skarbnika Wąchocka może być wyższa niż np w Skarżysku. /T.Sz/

Share via email+1Share on TwitterShare on Facebook

Skomentuj (Komentarzy: 7)

Informacje o wachock.info

Strona redagowana od września 2010.Liczba zamieszczonych artykułów 1250
Ten wpis został opublikowany w kategorii AKTUALNOŚCI. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
 • powiat
  Przemek Czaja i Bożena Wrona w Radzie Powiatu
 • CAM00996[1]
  Śmiertelny wypadek rowerzysty na ul.Starachowickiej w Wąchocku
 • ikona
  Głosowanie przez pełnomocników. W niektórych okręgach było wydanych po 10 pełnomocnictw.
 • karta
  Gdzie się podziała jedna karta do głosowania na burmistrza?
 • karty
  Wybory przez pełnomocnika. Gmina Wąchock liderem w powiecie.
 • niep
  Po liczeniu w powiecie doszły w Wąchocku i Pawłowie jeszcze 2 karty do głosowania
 • CAM01002
  Zmiana pokoleń w Starachowicach. 25-letni Marek Materek prezydentem
 • CAM01016[1]
  Odbyła się 1. sesja Rady Miejskiej w Wąchocku. Wybrali przewodniczącego. Będzie skarga do wojewody?

 • Wąchock opanował Radę Powiatu starachowickiego
 • Opat Eugeniusz Augustyn i Adam Uliczny
  Koncert bożonarodzeniowy. Wąchock, pozytywnie zakręcony będzie gościł pozytywnie zakręconych po świętach.
 • CAM01046[1]
  Awaria wodociągu w Starachowicach.
 • herb
  Skarbnik Wąchocka zmieniła miasto i pracodawcę
 • karta_rozowa
  Protest wyborczy z Wąchocka na wokandzie.
 • impuls św
  Nowy rozkład szynobusów od 14 grudnia. Lepsza synchronizacja połączeń
 • CAM01063
  Wielka rodzina Wielkiej Wsi na spotkaniu opłatkowym
 • kasa panc
  Beata Franczyk nowym skarbnikiem gminy?
 • plakat kiermaszu
  Kiermasz w opactwie
 • IMG_5665
  Pensja dla burmistrza. Nowy przewodniczący już funduje partyjnemu koledze podwyżkę?
 • CAM01072[1]
  Piękna choinka na ul. Górnej. Wszystkiego dobrego z okazji Świąt.
 • CAM01078[1]
  Radosna Nowina w Betlejem na Wielkiej Wsi

7 odpowiedzi na „Wąchock. Skarbnik gminy odchodzi czy zostanie?

 1. Justyna pisze:

  Panie Tomaszu,” są na świecie rzeczy, o których filozofom się nie śniło”
  Przyznam, że jestem zdziwiona , że skarbnik w Wąchocku zarabia więcej, niż w Skarżysku . Nasuwa się pytanie ile zarabia wąchocki skarbnik skoro Skarżyska nie stać na płacenie pensji , o wiele wyższej ,niż płacą pani M Grzmil (bodajże 95.809.49- dochód za 2013 r)
  Chciałabym wiedzieć czy płaca pani skarbnik stanowi jakąś tajemnicę, bo w oświadczeniu majątkowym podany jest łączny przychód małżonków P. Mnie nie interesuje zarobek męża w/w, bo to nie on, ale jego żona jest skarbnikiem w gminie.

 2. Anonim pisze:

  taki drogi skarbnik w gminie a w szkołach w wąchocku temperatura 15 stoni .skandal że nikt nawet burmistrz się tym nie interesuje
  .ile jeszcze nasze dzieci w takich nedznych warunkach się będą uczyć .to trwa już kilka lat.

 3. truteń pisze:

  Skarbnik jak Skarbnik musi dobrze zarabiać bo robota trudna i kiepska.
  Ale taki wiceburmistrz jakoś mało nie zarabia a i odpowiedzialność w obowiązkach mniejsza niż skarbnika. I stanowisko zbędne. Lepiej temu pierwszemu dac więcej niż utrzymywać tego drugiego.

 4. hallo! pisze:

  Do trutenia.To mała gmina dajcie sobie spokój z podwyżkami i zbędnymi stanowiskami.Ale wiem że nic się nie zmieni , chyba , że….

 5. mieszkaniec pisze:

  Burmistrz i wiceburmistrz w tak malej gminie jak Wachock powinni zarabiać o polowe mniej niż obecnie – tylko niech się radni nie ważą podnosić pensji burmistrzowi ani swoich diet za chwilę się przekonamy jak kto głosował i kto z radnych jest przyzwoity bo burmistrza ktory wygrał los ma loterii o przywoitosc nie posadzam!

 6. Justyna pisze:

  W Kożuchowie w lubuskim, burmistrz wnioskował, o obniżenie swojej pensji o 2700 zł. Radni spełnili życzenie burmistrza…. W dwóch gminach, w tym samym województwie , rady obniżyły pensje wójta jednej z gmin i prezydenta Gorzowa Wielkopolskiego . Radni obniżyli też swoje diety . Ciekawe jak będzie w Wąchocku.

 7. Ewa pisze:

  Jesli radni zgodzą sie na podwyzke pensji dla burmistrza to bedzie skandal,najmniejsza gmina w powiecie a zarobki niewiarygodnie wysokie! SKANDAL!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.