kodeks

Jak złamano kodeks wyborczy w Wąchocku w minioną niedzielę?

Kuriozalną sytuację zastali wyborcy głosujący w obwodzie nr 1 w lokalu znajdującym się w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury. Wśród mężów zaufania, ze stosowną plakietką znajdowała się pełnomocnik KWW Rozwój i Doświadczenie

Małgorzata Ignacak (na zdjęciu obok jako mąż zaufania w dniu 16 bm). Zgodnie z art 103 Kodeksu Wyborczego pełnomocnik nie może takiej funkcji pełnić w obwodowych komisjach wyborczych. Taką wykładnię przepisów, że nie można być mężem zaufania od urzędnika wyborczego B. Derlatki w piątek otrzymała inna pełnomocnik Agnieszka Szczykutowicz. Tymczasem  M. Ignacak od godzin porannych do południa bezprawnie przebywała w lokalu wyborczym w towarzystwie innego męża zaufania Doroty Janas związanego z KWW Rozwój i Doświadczenie. Obie panie posiadały identyfikatory. Zaświadczenie dla męża zaufania przyjął  przewodniczący Komisji Obwodowej i mimo zastrzeżeń prawnych wydał identyfikator i pozwolił zająć miejsce w lokalu. Nie udało się ustalić od którego komitetu wymienieni mężowie zaufania dostali zaświadczenia. gdyż dokumentacja była niekompletna. Ten fakt miał być odnotowany w protokole.

Barbara Derlatka dopiero po przyjęciu zgłoszenia udała się do obwodu i  nakazała opuścić M. Ignacak miejsce gdzie trwało głosowanie.  Wcześniej przyznała, że to iż Ignacak znalazła się w lokalu było jej błędem. Nie udało się ustalić dlaczego miałoby to być jej błędem skoro na obecność w lokalu pozwolił przewodniczący Komisji Dawid Banasik zgłoszony go komisji przez Samoobronę. Na usprawiedliwienie przewodniczącego można zaliczyć, że nie wiedział iż mąż zaufania jest pełnomocnikiem jednego z KWW wystawiającego kandydatów.

Wieczorem  podczas liczenia głosów w Obwodowej Komisji Wyborczej nr 2 mąż zaufania z upoważnieniem KWW Niezależny Tomasz Szczykutowicz, była strofowana  i nadmiernie upominana przez członka komisji Katarzynę Markiewicz za korzystanie z telefonu, nawet wówczas gdy inni obecni mogli to robić. Kodeks Wyborczy nic nie wspomina, że mężowi zaufania nie wolno używać telefonu. Mowa jest jedynie o zakazie filmowania i fotografowania czynności wykonywanych przez Komisję podczas liczenia głosów. Do zwracania uwagi mężom zaufania uprawniony jest wyłącznie przewodniczący komisji, a nie zwykły członek. Andrzej Potocki, który przewodniczył komisji nie musiał i nie podejmował w tej sprawie żadnych interwencji.

Mąż zaufania, nawet jeśli jest pełnomocnikiem KWW może znajdować się w terytorialnej komisji wyborczej. Po okazaniu zaświadczenia  i po weryfikacji zgodności z obowiązującymi przepisami przez przewodniczącą, w Miejskiej Komisji Wyborczej  znalazła się Agnieszka Szczykutowicz. Gdy do pokoju MKW weszła urzędnik wyborczy Barbara Derlatka, jednocześnie członek tejże komisji zadała zaczepne pytanie: A pani to co tutaj robi?  No cóż. Nieznajomość prawa szkodzi, ale delegat PKW powinien prawo wyborcze znać./tsz/


Share via email+1Share on TwitterShare on Facebook

Skomentuj (Komentarzy: 31)

Informacje o wachock.info

Strona redagowana od września 2010.Liczba zamieszczonych artykułów 1250
Ten wpis został opublikowany w kategorii AKTUALNOŚCI. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
 • CAM00933[1]
  Powtórka z zalepianiem plakatów rok 2010, rok 2014. Panie burmistrzu, ja nie zalepiam. Ty też odpuść tę wojnę.

 • Spotkanie z Wyborcami w Parszowie o 17.30 (piątek 14 bm)
 • cisza
  Zbliża się wyborcza cisza
 • urna
  Podsumowanie kampanii wyborczej. W niedzielę Wybory Samorządowe. Informacje wyborcze dla Czytelników

 • Refleksja po przedwyborczej wędrówce przez gminę Wąchock

 • Tuż przed ciszą wyborczą pozaklejali… nekrologi
 • wybory
  Od godziny 7 otwarte będą lokale wyborcze. Adresy w gminie Wąchock i mała instrukcja.
 • proc
  Frekwencja w gminie Wąchock
 • podium
  Nieoficjalne wyniki wyborów, niepełne dane aktualizowane na bieżąco do godz 23.

 • Dziękuję
 • powiat
  Przemek Czaja i Bożena Wrona w Radzie Powiatu
 • CAM00996[1]
  Śmiertelny wypadek rowerzysty na ul.Starachowickiej w Wąchocku
 • ikona
  Głosowanie przez pełnomocników. W niektórych okręgach było wydanych po 10 pełnomocnictw.
 • karta
  Gdzie się podziała jedna karta do głosowania na burmistrza?
 • karty
  Wybory przez pełnomocnika. Gmina Wąchock liderem w powiecie.
 • niep
  Po liczeniu w powiecie doszły w Wąchocku i Pawłowie jeszcze 2 karty do głosowania
 • CAM01002
  Zmiana pokoleń w Starachowicach. 25-letni Marek Materek prezydentem
 • CAM01016[1]
  Odbyła się 1. sesja Rady Miejskiej w Wąchocku. Wybrali przewodniczącego. Będzie skarga do wojewody?

 • Wąchock opanował Radę Powiatu starachowickiego
 • Opat Eugeniusz Augustyn i Adam Uliczny
  Koncert bożonarodzeniowy. Wąchock, pozytywnie zakręcony będzie gościł pozytywnie zakręconych po świętach.

31 odpowiedzi na „Jak złamano kodeks wyborczy w Wąchocku w minioną niedzielę?

 1. do ciemniaka ts pisze:

  Pytałeś się Małgosi o zgodę na danie tu zdjęcia. Jakim ty musisz być ciemniakiem. Kto ci pozwolił robić te zdjęcie. Słyszałam że Małgosia kazała zdjęcie wykasować i że sobie nie życzy zdjęć.

 2. gość1 pisze:

  Panie pogódź się pan z tym, że czas zamykać tę stronę. Koniec z tymi bzdurami. Komu to piszesz? Tym 176 ludziom co jak debile cie jeszcze poparli. To są brednie. Won z Wąchocka.

 3. anty tomasz sz. pisze:

  wes człowieku zejdz na ziemie , bo to jakimi ty sie zajmujesz rzeczami na tej zjebanej stronie to jest komedia. Prosze cie na przyszłosc , zaprzestaj tej działalnosci jak i jakiejkolwiek innej bo nie masz o tym zielonego pojecia !!!
  odp mam to potraktować jako groźbę?

 4. ANNA pisze:

  Nikt nikomu nie każe na tę stronę zaglądać ! Panie Tomku, proszę nie zwracać uwagi na te zawistne komentarze . Od dawna niektórym jest nie na rękę Pana strona , a teraz będzie pewnie jeszcze bardziej ! Dziwne to bo uczciwi ludzie nie powinni bać się patrzenia im na ręce !

  odp nie zwracam i dlatego tu są. Może komuś ulży

 5. Anonim pisze:

  ale wy zyjecie w jebanym ciemnogrodzie ze dajcie sie robic w huja takiemu debilowi z wachocka jak pan J….. S…… huj wie czy ten jeden 1% nie byl nacigany przez samego pana j i jego elite niewieze ze wygral jednym procentem. A szczerbata P. B. D niech siedzi cicho zeby jej sie nie przypomnialy czasy jak siedziala pod firanka za czasow pani Burmistrz Markiewicz. Bo z rodziny pani D wszscy chyba byli w komisjach smiech smiech smiech a wam niech pan burmiustrz robi nastepne promenadki nad zalewem :-)

 6. zzz pisze:

  Dobrze że Pan robi to co robi bo dużo rzeczy dowiadujemy się właśnie z tej strony.A psioczą na ten portal pieski pana Sameli.

 7. Anonim pisze:

  To co piszesz na innych grubasie swiadczy o twoim poziomie i frustracji po przegranych wyborach. Wyniki mowia o poparciu społecznym jaki masz wśród mieszkancow. 176 glosow to katastrofa. Ciagle pomowienia , publikowanie nieprawdy nie przekłada się dla ciebie na poparcie. Lepiej opisz cos o sobie np. jak po sylwestrze wynosiles jedzenie zabierając ze stolow nawet tym którzy jeszcze od niego nie odeszli. Zapomniales o tym

  odp: Nie, nie zapomniałem o tym. Ta informacja o mnie powstała 7 lat temu by mnie deprecjonować. Z tego wszystkiego prawdą było to, że zabrałem rano po sylwestrze 2008/2009 około 1,5, może 2 kilograma kości i resztek dla psów. Pani pani Ewo, bo chyba jest pani Ewą doskonale o tym wie. Dorobiono do tego ideologię, która jako megasensacja krążyła przez cały rok. Rozumiem, że to jedyna sensacja rewelacja mojej nieuczciwości? Tyle da się wyciągnąć przeciwko mnie? Szłyszałem że ten argument wykorzystywano podczas kampanii przeciwko mnie na Starachowickiej i opowiadano to tak jakby to było wczoraj. Kto was nauczył tych ubeckich metod?

 8. Mieszkaniec pisze:

  Panie Tomku wziąć sprawe w rekę i zgłosić na Policję ubliżanie tego Pana Anonima jest IP jest i adres zajmią się tym Panem jak potrzeba
  odp. a niech sobie ubliża, to jest elektorat Sameli, który właśnie wygrał wybory. Otacza się takimi ludźmi. Normalnych odstrzelił

 9. Stasia pisze:

  W gimnazjum wieczór wyborczy trwał krócej niż w innych lokalach wyborczych, bo o 20.30 dobijały się jeszcze 3 osoby, które pracowały w niedzielę i zastały drzwi zamknięte.
  Do wszystkich UJADACZY: Gdzie byście pyszczyli, gdyby nie ta strona? Możecie na nią nie zaglądać, lecz przenieść swoje ,,żale spod sklepów monopolowych” i melin na przykład na stronę UMIG – tam jest wszystko okey. Po co wam nerwy? aby dostać zawału? Nawet psy są łagodniejsze, bo tylko szczekają, ale nie ubliżają człowiekowi. Jak nic sprawdza się u nas przysłowie: ,,CZŁOWIEK CZŁOWIEKOWI WILKIEM” – wyje , chociaż nie ma pełni Księżyca. I mówili znawcy tematu: CZŁOWIEK – TO BRZMI DUMNIE. U nas nie ma się co szczycić z UJADACZY. Najzwyklejsze prostactwo i chamstwo do potęgi!!!

 10. Rafał pisze:

  Pani Małgosia pełniła funkcję publiczną, na czyjeś zlecenie, nie wnikam czy miała prawo tam być. Ale skoro paradowała z identyfikatorem w miejscu publicznym, zdjęcia tej Pani robić można.
  A do gościa1, do ciemniaka ts, anty tomasz sz. anonima co zrobiliście dla społeczności Wąchocka? Kiedy nadstawiliście własnego niewyparzonego ryja publicznie.
  Żeby nie cenzura władzy, bylibyście w poprzednim systemie i gówno byście mieli, ani zalewu, ani boiska, ani hali, chodzilibyście po ćmoku itd….mieli byście czynne wysypisko, spalarnie odpadów za miedzą, czy nowy gazociąg na dzielnicy gdzie mieszkają ludzie( już za obecnego włodarza ) gdyby nie ciągła walka takich społeczników.
  Więcej szacunku dla ludzi czynu, mnie też nie zawsze wszystko się u Tomka podoba, tak jak u Jarka i wielu innych, choć sam też nie jestem idealny.
  Macie radnych bezradnych od wielu, wielu lat którym zawsze wszystko się podoba i wszystko podobać się będzie, wszystko czego chce władza.
  Dzięki temu człowiekowi m. innymi Jarek Samela został burmistrzem.
  Wtedy cenzura wyborów nie przeszkadzała, nie przeszkadzało kiedy biegał z kamerą i ujawniał patologie.
  Kontr kandydat Robert Janus dostał po gębie (za Jarka) bo też zwracał uwagę na numery jakie kręciła poprzednia ekipa. W wielu przypadkach do dziś to ta sama.
  Więc nie pierdolcie mi tu gnojki farmazonów. Najpierw się zaangażujcie, wygrajcie coś a nie przyklejajcie swoje pazerne ryje do czyjegoś sukcesu z przed lat, tak jest najłatwiej.
  Tak się losy potoczyły, każdy ma inny pomysł na Wąchock.
  Kolega Staniszewski też kiedyś był przeciwko Jarkowi jako kontrkandydat co nie znaczy, że dzisiaj się nie dogadują i nie realizują jakiegoś planu.
  Zmieniajcie i Wy rzeczywistość a nie kopcie człowieka za jego pracę.
  Wszyscy ci ludzie są potrzebni, musicie to zrozumieć.
  Jeżeli tego nie rozumiecie będziecie pierwszymi którzy stworzą patologię, układ, tego chcecie?
  Cenzura władzy jest koniecznością, nikt tego nie lubi i Jarek doskonale wiedział, że ktoś mu będzie patrzył na ręce( w dniu kiedy wygrał o tym się dowiedział) po to byście dzisiaj mieli jak najlepiej, dzięki pracy tak Jarka, Tomka i wielu innych.
  Kontrole ,naloty na firmy, naloty na domy prywatne Policji pod zarzutem bicia dzieck 1,5 r o 10 w nocy itd to jest cena jaką wszyscy uczestnicy przemian z komitetu Jarka zapłacili i nie było tu przypadków.
  Nawet nie macie pojęcia, jak szybko może zrodzić się patologia
  Czy chcecie naprawdę ją zobaczyć?

 11. Stasia - Kasia i Marzena pisze:

  Uwaga: Gdyby nie strona internetowa Pana Tomasza, czekalibyśmy w nieskończoność na wyniki głosowania, bo już wtorkowy wieczór, a na stronie UMIG nie ma żadnej informacji. W Wachocku też zawiódł system komputerowy czy pracownik?
  Ani strona MGOK , ani UMIG , ani MGBP nie są w porę aktualizowane, a już na stronie urzędu gminy powinny być informacje na cito,czyli z pierwszej ręki. Pozostałe placówki piszą tylko wtedy, gdy są organizowane imprezy i nie ma co wymagać , aby pisały o wyborach[ ale też dziwne , że od sierpnia nic nowego w MGBP].To tak przy okazji. A u Pana Tomasza zawsze na bieżąco!

  A zatem – DZIĘKUJEMY, Panie Tomaszu – Ci, którzy Panu dobrze życzą.

 12. wyborca pisze:

  Już po wyborach a PKW dalej nic. I nic na stronie Urzędu. 1% wygrał Pan Jarek Samela, tak ponoć piszą! A posprawdzać dokładnie czy nie było przekrętu i tyle w tym temacie. Ale nie obrzucajcie się podłościami jeden na drugim, bo to nie ładnie.

 13. z_wąchocka pisze:

  nim odpalę Onet przeglądam wachock.info- czyli jest potrzebny!!

 14. Grumbek pisze:

  Gratulacje za uzyskanie chociaż tak minimalnej liczby głosów:) co uważam za duży sukces w takim ciemnogrodzie. A na te komentarze proszę nie zwracać uwagi

  odp. Dziękuje. Moje głosy od wyborców przeszły zapewne na Roberta Janusa, bo na pewno nie na Samelę. Może ludzie mieli większe wyczucie i woleli pomóc Robertowi dla uzyskania drugiej tury. Wiadomo, że głupio im było powiedzieć mi to wprost. Dlatego na nikogo się nie obrażam. Pochłonięty kampanią, nie mogłem wiedzieć że ludzie chcą obalić Samelę Janusem, a nie mną.

 15. anonim. pisze:

  Jak Malgosia byla nielegalnie to i zdjecie kazala wycofac!

 16. anonim ll pisze:

  Panie Tomku niech PAN pisze zawsze PANA wiadomosci chetnie czytam!!!!!

 17. do z wąchocka pisze:

  Kretynie „z_wąchocka”. Dlatego jesteś zmanipulowana przez grubasa i nie głosowałaś pewnie za Samelą tylko za nim. będąc burmistrzem który zrobił tyle, że tej kreaturze 30 lat by nie wystarczyło. Jak można być tak zacofanym. Nie widzisz o czym ten ćwok pisze i kłamie. Nie widzisz ile jadu jest w tym co pisze. Nawet teraz jaki to biedny że był mąż zaufania od Sameli. A był, by tacy jak pilnowali by nie dowozić na wybory i nie naciskać na nikogo

 18. wachock.info pisze:

  Szanowni Państwo. Dziś celowo udostępniłem forum bez moderacji, by pokazać jakimi metodami walczyli o elektorat ludzie Sameli. Wylali dziś pomyje na mnie i moją działalność. NIe wspomnieli ani słowem o moim oddaniu i walce o sprawę każdego mieszkańca. O tym nie mówili, a ja o jednym zapomniałem na swojej stronie. Chwaleniu się ile to nie zrobiłem. Gdy odwiedziłem dom na ulicy Powstańców usłysząłem, że drogę naprawił im pan burmistrz i Winiarczyk. Krótka pamięć ile bojów stoczyłem o kawałek drogi z destruktu. Wczoraj i dziś wraz z żoną odbieraliśmy sygnały o tym co wyborcom mówiono m.in na Starachowickiej, by odebrać mi głosy. Docierano do ludzi starszych, którzy nie mają internetu lub nie potrafią z niego korzystać. Mówiono, że nagrywam i robię zdjęcia, by pisać paszkwile na Jarka, który tak dużo zrobił dla Wąchocka, a ja mu w radzie przeszkadzałem. W czasie kampanii moderowałem wpisy, gdyż nie chciałem dawać pożywki przeciwnikom. Inwektywy były przy każdym artykule opisującym rzeczywistość. Teraz triumfują, dobra metoda to puścić bąka… sam się rozejdzie.

 19. Mira pisze:

  Panie Tomku.
  Proszę nie zwracać uwagi na te paszkwile, choć włos się na głowie jeży jak się to czyta. Zacofanie mieszkańców Wąchocka i zwolenników pana burmistrza razi ludzi myślących. Niestety wielu zajętych swoją pracą i rodziną pozostaje obojętnych na układy, konszachty, nagradzanie się i klepanie po ramieniu. Taka jest specyfika mieszkańców Wąchocka i ciężko ją zmienić. Jak patrzyłam na mężów zaufania pana burmistrza to śmiech mnie ogarniał za ich nadgorliwość, ale przecież nie robili tego bezinteresownie. Ludzie głośno komentowali zachowanie pań pilnujących wybory w GOKU. Bardzo chętnie czytam pana artykuły i proszę o więcej.
  Może w następnych wyborach coś ugramy. Życzę tego panu i mieszkańcom.
  Pozdrawiam!!!!

 20. fotka pisze:

  Wykasuj zdjęcie pani Małgorzaty. Ostatni raz ci przypominamy. Chyba wyraźnie było powiedziane że masz nie robić zdjęć ty kreaturo dziennikarstwa. Pełnomocnik to nie jest urzedowa osoba tylko zgłoszona do kontrolowania czy takie cymbały jak ty przestrzegają prawo. Zakłuciłeś pracę całej komisji. Nie powinieneś wchodzić do tego lokalu bo twój obwód był w gimnazjum i o tym wiedziałeś ćwoku.

 21. Anonim pisze:

  trzeba było jeszcze napisać o innych „męzach” w ratajach. Pani polakowska i susfał, bardzo oddani sprawie. Baaardzo. Wstyd że ludzie na stanowiskach, Janasowa, Susfał i Polakowska pokazali kim są by podlizać się swojemu mecenasowi. Szkoda że nie nagraliśmy jak się starali by ktoś nie pomylił krzyżyka na Zosię. I pomyśleć, Susfałowi się nie dziwie, ale pani biblioteka. Upadek.

 22. ggg pisze:

  Nie pisz durnot o komisji w gimnazjum. za naigrywanie się z komisji możesz mieć szybki proces wyborczy. Pani Deratka jest najbardziej kompetentna i chyba wiedziała najlepiej co wolno, twoje akcje zdezorganizowały prace komisji i za to powinnes odpowiedzieć. Ile głosów dostałeś by się wypowiadać. Nie masz poparcia więc się zamknij

 23. podziwiam pisze:

  Panie Tomaszu. Dlaczego pan tego nie kasuje. Ależ ma Pan odporność. Szkoda że ludzie Pana nie docenili. Takiego nam trzeba było burmistrza. Zabraknie lat, by ktoś to zauwazył i lat straconych szkoda. Ludzi myślących i uczciwych się nie wybiera. Lepsi są manipulanci i szuje. Trzeba im dać znowu parę złotych by się jeszcze wzmocnili. Zgroza

 24. pełnomocnik pisze:

  Do „ggg” i „fotki”
  Ależ oczywiście i pani Małgosia i Basia są najbardziej kompetentnymi osobami na swoich stanowiskach. Szkoda tylko, że byle petent z ulicy jest w stanie wykazać, iż obie panie nie znają przepisów. KODEKS WYBORCZY leży w urzędzie jak Talmud, wystarczy tylko poszukać, ale pycha zasłania oczy jak zaćma. Ustawą z dnia 5 stycznia 2011 roku zostały wprowadzone zmiany dotyczące m.in. MĘŻÓW ZAUFANIA (art. 103 KW). Ponad trzy lata to za mało aby tak wysoki urzędnik wyborczy się z tymi zmianami zapoznał? To jest obraz kompetencji tej osoby.
  PEŁNOMOCNIK WYBORCZY nie jest osobą powołaną do kontroli tylko wykonywania czynności związanych ze zgłaszaniem kandydatów na radnych, wójtów , burmistrzów i odpowiada osobiście za niedopełnienia i złamania przepisów KODEKSU WYBORCZEGO oraz ORDYNACJI WYBORCZEJ

 25. putin pisze:

  Ogólnie te wybory to cyrk. Komisja PKW nie może zliczyć padł system. A ja powiem tak, te z 16 listopada unieważnić i podać nowa datę wyborów i problem rozwiązany. A strona UMGW dalej milczy. Czyli tez się boją… Chyba tak.

 26. Paragraf pisze:

  SZCZYKUTOWICZ KŁAMIE: ”Zgodnie z art 103 Kodeksu Wyborczego pełnomocnik nie może takiej funkcji pełnić w obwodowych komisjach wyborczych”. NIE PRAWDA! Artykuł 103 § 3. mówi: „FUNKCJE MĘŻA ZAUFANIA przy Państwowej Komisji Wyborczej, okręgowej komisji wyborczej i terytorialnej komisji wyborczej MOŻE PEŁNIĆ PEŁNOMOCNIK WYBORCZY lub osoba przez niego upoważniona.” Artykuł ten wręcz pozwala pełnomocnikowi być mężem zaufania!. I wie Pan o tym doskonale, powołując się na Kodeks Wyborczy. Za szerzenie dezinformacji w gminie będzie Pan pociągnięty do odpowiedzialności karnej w trybie wyborczym!
  http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20110210112 – tutaj jest znowelizowany kodeks wyborczy. Proszę się przyjrzeć Art. 103.

  odp. zanim zarzuci Pan/pani kłamstwo i zanim będzie mnie straszyć prosze dokładnie przeczytać sobie to co zostało zacytowane. W moim tekście nie są zawarte żadne kłamstwa tylko właściwa interpretacja zapisów ustawy. Oczywiście nie mam jak wezwać do przeprosin, gdyż podpis „paragraf” ze strachu przed oskarżeniem o pomówienie już przestał istnieć. Zachowało się wprawdzie IP, ale doprawdy szkoda czasu na niedouczonych, którzy nie rozróżniają nazewnictwa administracji PKW. Dodatkowe wyjaśnienie: PKW – stolica państwa, Okręg – województwo, terytorialny – siedziba gmin. Pozostaje jeszcze Komisja Obwodowa i tam własnie przebywała ta pani. –

 27. pełnomocnik pisze:

  Do „paragraf”
  Właśnie dokładnie pan/i przytacza. A to była OBWODOWA komisja wyborcza. Ale widzę , że interpretacja prawników z PKW jest błędna.
  Zwracam honor nowemu , wielkiemu prawnikowi.
  W pana/i wpisie w jego pierwszym zdaniu zawarł pan/i sedno sprawy .
  No to kto kłamie? i wprowadza opinię publiczną w błąd.
  Gdyby wolno jej było tam przebywać to urzędnik wyborczy w osobie pani Basi nie wyprosiłby tej osoby z siedziby OBWODOWEJ KOMISJI WYBORCZEJ, ze słowami: „Proszę opuścić lokal , bo nie wolno ci tu przebywać”

 28. Gość pisze:

  Ja bym unieważnił te wybory. Wg. mnie komisja wyborcza nie dopełniła obowiązku, nie mogłem spokojnie w tajemnicy dokonać wyboru. Każdy widział jak ludzie głosują, gdzie i na jakiej kartce kto stawia krzyżyk podczas oddawania głosu.
  Dawniej to były kabiny a teraz ? Co to jest?
  Zgłoszę protest wyborczy, w poprzednich latach było podobnie.
  Ludzie boją się oddawać głos na niepopularne osoby.

 29. Gap pisze:

  do gościa: nikt nikogo nie zmuszał do oddawania głosów w w warunkach, które nie zadawalały wyborcę. Tłok robił się po wyjściu ludzi z kościoła, można było poczekać i oddać głos za parawanem (składane tablice). Tak też niektórzy robili.

 30. Gość pisze:

  Gap pisze:
  20 listopada 2014 o 14:01

  do gościa: nikt nikogo nie zmuszał do oddawania głosów w w warunkach, które nie zadawalały wyborcę. Tłok robił się po wyjściu ludzi z kościoła, można było poczekać i oddać głos za parawanem (składane tablice). Tak też niektórzy robili.

  zmuszał nie zmuszał, czy z kościoła czy od kochanki to nie ma znaczenia i nie chodzi o moje zadowolenie z warunków, czy czekam, czy nie czekam .
  Parawan, to chyba żart, to nawet nie jest imitacja. Mogę być niezadowolony ale tajemnicę wyboru mam mieć zapewnioną przez komisję wyborczą ,koniec kropka.
  Zachęcam innych do składania protestów wyborczych jeżeli rozumują podobnie. Za komuny były kabiny ale fałszowano wybory, teraz chcą wiedzieć kto i na kogo a resztę pozostawiam w domyśle, chyba każdy ogląda telewizję
  A jak wygląda parawan czy kabina wyborcza, wystarczy wpisać hasło w Google.

 31. gość pisze:

  Jak widać na zdjęciu z Panią, gdyby ktoś tam przy stoliku głosował, bylibyśmy świadkami łatwości z jaką można obserwować kto na kogo głosował. Materiał do protestu gotowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.