Dziękuję

Pragnę podziękować wszystkim tym, którzy wierzą w to, że Wąchockiem można rządzić bez patologicznych układów elit przy władzy, której się wydaje, że mogą wszystko. Szkoda, że jest nas na razie niewielka garstka. Jestem przekonany, że takich jak my przez kolejne lata będzie coraz więcej. Mój konkurent w wyborach Robert Janus też udowodnił swoim wynikiem, że połowa naszej społeczności nie zgadza się na arogancję prezentowaną przez sprawujących władzę w gminie. To, że mój wynik był bardzo słaby niczego jeszcze nie dowodzi. Rządy burmistrza Sameli to autokratyzm i niemal 50 procent naszej społeczności to zauważyło. Niecałe 50 procent. Nie musiało to wcale przełożyć się na mój hipotetyczny sukces, gdyż i tak nie pokładałem w tych wyborach wielkich nadziei na znaczący wynik. Łzy zatem nie ciekną mimo, że chcieliby tego niektórzy.  Niektórzy też zapewne triumfują z powodu mojej porażki, ale oby to nie był triumf przedwczesny.

Przed podjęciem decyzji o kandydowaniu i szybkim montowaniu składu kandydatów na radnych, by umożliwić sobie start w wyborach podjąłem wyzwanie dla siebie samego. W tę, albo we w tę. Nie przypadkowo wystawiłem się w okręgu poza miejscem zamieszkania. To był swoisty test. Zakładałem przegraną batalię o miejsce w radzie i to się stało.

Nie będę prorokował, że gdy mnie w tej radzie nie będzie pojawią się ciekawe obyczaje.

Przed wyborami pojawiła się pewna szansa na wynik, stąd też moje zaangażowanie w kampanię, która trwała w sumie 11 dni. Nie ukrywam, że wiele osób najzwyczajniej w świecie mnie oszukało „klepiąc po plecach”. Nie ważne, jestem przekonany że sumienie potrafi gryźć długo.

Dziękuję tym, którzy do końca wierzyli, że Wąchockowi potrzeba wizji jego rozwoju, a nie tylko wyrachowania, by dalej dzielić wspólne dobro dla wybranego otoczenia i wydawania publicznych pieniądzy dla realizowania tylko własnych pomysłów i zabaw we własnym gronie. O tym wszystkim będę pisał na tej stronie Internetowej. Może teraz będzie mi łatwiej. Łatwiej będzie odsłaniać kulisy te co są i te które były.

Nie gratuluję zwycięzcy tego plebiscytu wątpliwego poparcia, gratuluję natomiast nowym radnym zaufania, którym obdarzyli Was wyborcy. Gratuluję zdobycia mandatów. Szczególnie tym, którzy do Rady Miejskiej dostali się po raz pierwszy. Jeśli chodzi o mnie swój etap w samorządzie mam na razie za sobą i nawet się z tego cieszę. Przybędzie trochę czasu i będę robił to co lubię najbardziej, czyli być bacznym i krytycznym obserwatorem życia publicznego w którym uczestniczę.Służyć społeczności chroniąc ją przed arogancją władzy. Robiłem to przez 20 lat i będę robił to nadal. Rozważam jednak też opcję, że nie muszę nikogo już nie informować o tym co tu się dzieje.

Wszystkim, którzy oddali nieliczne głosy na moją kandydaturę, czy to na burmistrza, czy też na radnego serdecznie dziękuję. Intuicja podpowiada mi, które to były osoby. Pokazaliście swoim poparciem, że to co się dzieje wokół nas nie jest Wam obojętne, a inni? Wierzę, że się obudzą. Nasz elektorat i elektorat Pana Rymarskiego oraz Pana Janusa myśli podobnie. Wspólnie zakończymy wypłacanie nienależnych premii, organizowania nikomu niepotrzebnych rajdów rowerowych za kilkadziesiąt tysięcy podczas gdy brakuje na dofinansowanie wyjazdów dzieci na zawody sportowe, budowania infrastruktury dla elit z otoczenia władzy, zatrudniania żon funkcyjnych, bylejakości za którą zapłacimy po zakończeniu okresów gwarancyjnych i wiele innych rzeczy oraz spraw  układanych tylko po jednej myśli bez konsultacji. Może wreszcie przestaniemy się zachwycać nagłym zrywem drobnych inwestycji tuż przed wyborami, a podczas samych wyborów przestaniemy być świadkami pomyłek.  Tomasz Szczykutowicz

Share via email+1Share on TwitterShare on Facebook

Skomentuj (Komentarzy: 19)

Informacje o wachock.info

Strona redagowana od września 2010.Liczba zamieszczonych artykułów 1250
Ten wpis został opublikowany w kategorii AKTUALNOŚCI. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
 • cieślak
  Michał Cieślak, przyjaciel Wąchocka startuje w Ostrowcu i prosi o głosy Waszych rodzin
 • CAM00933[1]
  Powtórka z zalepianiem plakatów rok 2010, rok 2014. Panie burmistrzu, ja nie zalepiam. Ty też odpuść tę wojnę.

 • Spotkanie z Wyborcami w Parszowie o 17.30 (piątek 14 bm)
 • cisza
  Zbliża się wyborcza cisza
 • urna
  Podsumowanie kampanii wyborczej. W niedzielę Wybory Samorządowe. Informacje wyborcze dla Czytelników

 • Refleksja po przedwyborczej wędrówce przez gminę Wąchock

 • Tuż przed ciszą wyborczą pozaklejali… nekrologi
 • wybory
  Od godziny 7 otwarte będą lokale wyborcze. Adresy w gminie Wąchock i mała instrukcja.
 • proc
  Frekwencja w gminie Wąchock
 • podium
  Nieoficjalne wyniki wyborów, niepełne dane aktualizowane na bieżąco do godz 23.
 • kodeks
  Jak złamano kodeks wyborczy w Wąchocku w minioną niedzielę?
 • powiat
  Przemek Czaja i Bożena Wrona w Radzie Powiatu
 • CAM00996[1]
  Śmiertelny wypadek rowerzysty na ul.Starachowickiej w Wąchocku
 • ikona
  Głosowanie przez pełnomocników. W niektórych okręgach było wydanych po 10 pełnomocnictw.
 • karta
  Gdzie się podziała jedna karta do głosowania na burmistrza?
 • karty
  Wybory przez pełnomocnika. Gmina Wąchock liderem w powiecie.
 • niep
  Po liczeniu w powiecie doszły w Wąchocku i Pawłowie jeszcze 2 karty do głosowania
 • CAM01002
  Zmiana pokoleń w Starachowicach. 25-letni Marek Materek prezydentem
 • CAM01016[1]
  Odbyła się 1. sesja Rady Miejskiej w Wąchocku. Wybrali przewodniczącego. Będzie skarga do wojewody?

 • Wąchock opanował Radę Powiatu starachowickiego

19 odpowiedzi na „Dziękuję

 1. krzysiek pisze:

  Panie Tomku myślący ludzie w Wąchocku to tylko jednostki! Pozdrawiam i życzę powodzenia.

 2. Anonim pisze:

  Manipulacja, manipulacja po trzykroć manipulacja niby dziennikarza-polityka Tomasza Szczykutowicza.

  cyt. 1. „Jestem przekonany, że takich jak my przez kolejne lata będzie coraz więcej”.

  Takich jak Pan jest coraz mniej porównując do wyniku sprzed 4 lat. Musi Pan zrozumieć, że mieszkańcy pokazali Panu kolejną czerwoną kartkę z wielkim napisem NIE. Arogancja, patologia dziennikarstwa, szczucie i antyreklama Wąchocka pozostanie Pana dorobkiem, reszta odchodzi w otchłań zapomnienia.

  cyt 2. „Przed wyborami pojawiła się pewna szansa na wynik, stąd też moje zaangażowanie w kampanię, która trwała w sumie 11 dni.”

  Szansa na wynik po kampanii trwającej naprawdę 3 lata i 11 dni. Ta niby szansa to całkowita klęska! Ostatnie miejsce, śladowe poparcie. Zwycięstwo i mądrość mieszkańców, którzy się nie nabrali i są w większości za burmistrzem Samelą.

  cyt. 3 „Nasz elektorat i elektorat Pana Rymarskiego oraz Pana Janusa myśli podobnie”

  Nie ma się co podpinać pod cudzy elektorat. Pan Rymarski i PiS też powiedzieli Panu NIE już na długo przed wyborami. Układ z Janusem zakończyliście wraz z ogólną klęską, gorycz porażki zeżre was obu.

 3. góral pisze:

  szkoda słów , nie umie sie Pan pogodzic z klęską i nie pomogą głupie tłumaczenia, ze wiedział Pan ze nie ma żadnych szans , nie jestem zwolennikiem starego burmistrza , ale szanuje wynik wyborów, troche pokory na przyszłosc , a węszyc Pan moze dalej w robieniu tych sensacji jest pan dobry, choc pożytku dla miasta nie ma żadnego

 4. Mira pisze:

  Szkoda, że tak wyszło a liczyłam że może się coś zmieni w tym Wąchocku. Głowa do góry. Następne wybory szansą na zwycięstwo!!!!!!!

 5. popierająca pisze:

  Pan jest bardzo dobrym i uczciwym człowiekiem o czym przekonała się moja rodzina. Dziękując jest mi smutno, że ludzie nie potrafią zrozumieć ile Pan zrobił dla Wąchocka i dla ludzi. Oni nawet nie potrafią teraz zrozumieć, że dzięki Panu Samela i jego ludzie liczyli się z Pana zdaniem. Boję się, że teraz przestanie ich kontrolować, a rada wkrótce będzie siedzibą klakierów

 6. Gienek pisze:

  popierająca pisze:
  17 listopada 2014 o 11:00

  „Pan jest bardzo dobrym i uczciwym człowiekiem o czym przekonała się moja rodzina. Dziękując jest mi smutno, że ludzie nie potrafią zrozumieć ile Pan zrobił dla Wąchocka i dla ludzi. Oni nawet nie potrafią teraz zrozumieć, że dzięki Panu Samela i jego ludzie liczyli się z Pana zdaniem. Boję się, że teraz przestanie ich kontrolować, a rada wkrótce będzie siedzibą klakierów”
  Nic dodać nic ująć. Wolę być uczciwą Hieną z Panem.

  A nowemu burmistrzowi napiszę tak:

  Grysem po oczach – asfalt dla ubogich duchem lub niezdecydowanych/A co ?/A poszedłem na wybory!/Po nowym białym dywanie!/nie głosowałem na tych z Pisu!/Na wybory Jaro sypnął grysu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!/

  Nawet po nocach o tym nie śniłem!/Dla tego na tobie krzyż postawiłem!!!!/Na bezpartyjny komitet wyborców i innych ………./Wzruszył mnie twój gest wielce/skończę dziś wieczór ze łzą przy butelce!

  Wygraliśmy!!!……….. Wygraliśmy!!!!!!!!!…………
  Och jak się cieszę!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Ach cała ta reszta
  – nie warta wiersza!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  A zrobię na złość tym wszystkim społecznikom!/Tym wszystkim krzykaczom i krytykom/Tak to nie zadam Ci pytań kilka
  jak owca do wilka!//za to Ci życzę byś na lat wiele /miał ” piękne wesele”

  By stół twój zawsze był zastawiony dla rodzin radnych
  ich córek znajomych, być może……..
  Co trwają w twym uwielbieniu/dla własnej korzyści stojąc w cieniu/Czerpiąc przywilej bycia !!!!!!!!!!/- by mieć co ,,zjeść i do wypicia” !

  By los prezenty szczodrze ci darzył/A nas maluczkich byś błogosławił/klękamy przeto na kolana/chwaląc dobrego nowego – starego Pana/Bo jak pokazał sondaż na niebie/nie ma lepszego po prostu od ciebie!!!!!/Bo wiele jeszcze projektów czeka
  i kasa od Buzka i Tuska z daleka/Zapal ty fajkę zwycięstwa ze swym przyjacielem /z gandzi/I zrób nam jeszcze k…. wreszcie/bandżi !!!!

  – Zrobiłem ja tobie gest tej niedzieli
  Jak Tusk co obiecał że nie pojedzie
  na stolek do Brukseli

  Gienek

 7. spostrzeżenie pisze:

  Czytają pan stronę jestem dziś przekonany, że pomógł pan w sukcesie burmistrza. Opisując błędy i brakoróbstwo zmuszał ich pan do szybkiego działania, do poprawiania. Mieli fobię na pana punkcie i strach, że coś nowego ujrzy światło dzienne. Chodzili na pana sznurku. Paradoksalnie pana blog pomógł im wykaraskać się z wielu wpadek nim ujrzały światło dzienne. Szkoda że niewiele osób potrafi powiązać pewne fakty.

 8. nowy pisze:

  Panie Tomaszu skąd tak słaby wynik skoro w prawyborach echa dnia miał Pan prawie 1000 głosów jak to możliwe gdzie Ci wyborcy ???

 9. modo pisze:

  Jeden komentarz nasuwa się do wypowiedzi eks kandydata na burmistrza. Jest to jedna z Mądrości Tygrysa, cyt. „Nie dlatego ojciec bił syna że przegrał, lecz dlatego że chciał się odegrać”.
  Trochę pokory i spojrzenia prawdzie w oczy.

 10. gość pisze:

  Tak,np. przed samymi wyborami, zaraz po Pana artykule o wyrównywaniu dróg tłuczniem z gliną pojawiła się ciężarówka z białym grysem i przysypywali to gówno.

 11. Anonim pisze:

  Ja Panie Tomku mysle jedno kto splaci dlugi Gminy Wachock. WIem jedno sa pieniadze jest zmiana ale…. no wlasnie ale ktos zaplaci pozniej za zmiany i dlugi Latwo sobie wyrobic wizerunek gdy jest kasa. Nam nie potrzeba skeytparku nam potrzeba miejsc pracy dla ludzi nam potrzeba duzego marketu by ci co sa radnymi i maja sklepy przejrzeli na oczy ze w przyslowiowej biedronce jest o 10 zl taniej Ludzie Wachocka obudzcie sie chcecie jesc w przyslowiowej cenie jak w Starachowicach po co wam skeytparki a nie jakis lepszy sklep ktory jest tanszy… Brak slow na glupote wyborcow zaluje ze sie tu urodzilem….Niech zimą kółko gospodyn wiejskich ktore jest nawet na zdjeciach w lodowce jezdzi na rowerze w tym parku bo mlodzi dawno za granica. Niech obecny burmistrz z zona ciesza sie ze zaby maja widno bo niektore ulice czarne o polnocy. Brak slow zaluje zaluje wyoborow…. ale to tylko moja sugestia Pozdrawiam Panie Tomku

 12. Barbara pisze:

  Witam pana Tomaszu !
  Jaka porazka,ale nie dla Pana ,dla Wachocka!!!
  Glowa do göry p.Tomaszu niech Wachock sie cieszy z wlasnej glupoty !
  Wszystkie dotychczasowe Anegdoty i Dowcipy o Wachocku zgadzaja sie , Glupota Wachocka nigdy nie opusci!
  Panie Tomaszu Zycze wszystkiego najlepszego i duzo powodzenia , Dziekuje za tak ogromne zaangazowanie w imieniu WACHOCKA ktöre niedocenilo pana PRACY !

 13. kazach pisze:

  czytając podziękowania mogę jedynie stwierdzić że nie potrafi Pan przyjąć z godnością porażki.
  no to może trzeba głową walnąć w ścianę?
  najwyraźniej wyborcą taki człowiek jak Pan nie jest potrzebny, widocznie pańskie pokraczne widzenie rzeczywistości jest znane tylko nieliczne mniejszości – i całe szczęście

  odp. Jeśli już to wyborcom nie jestem potrzebny, a nie wyborcą. Najpierw zacznijmy pisać po polsku, a potem pouczajmy co kto ma zrobić. Trzeba było nie agitować ludzi przeciwko mnie na nieszczęście. Nie wyrywam włosów z rozpaczy, ale jak rozumiem pan Kazach rwał je przez ostatnie 8 lat. Myślę że teraz będzie mi jeszcze łatwiej pojmować pokraczną rzeczywistość tworzoną przez takich jak Pan. Reszta część dyskusji po przestawieniu się bliżej przez kazacha. I jeszcze pytanie. Skąd kazach wie jakie mam widzenie tej rzeczywistości. Jeśli na podstawie tu zamieszczanych informacji to proponuję ich nie czytać lub czytać i rozumieć. Wpisy są przeznaczone raczej dla inteligentnego człowieka. Podziękowania świadczą własnie o tym, że z godnością przyjąłem porażkę, ale zamieszczony tekst najwyraźniej przerasta pojmowanie jego sensu przez „kazacha”

 14. media markt nie dla idiotów pisze:

  do Anonima tęskniącego za biedronką.
  Możesz sobie zajadać żarcie dla zwierząt z marketu. Ja wolę kupić swojską od Nowaka nawet drożej, czy chleb od Sajeckiego bez konserwantów. Małe sklepiki to wartość i praca dla całych rodzin a nie nabijanie kasy Portugalczyków z biedrony. Nasi tu płacą podatki.

 15. ww pisze:

  wedle tej strony internetowej 1700 osób nie miało racji.. jest ślepa i głupia. a te 170 osób potrafi myśleć i dostrzega rzeczywistość ja otaczającą ..
  Panie Tomaszu. no proszę pana o powagę..
  wybory są dla mieszkańców i mieszkańcy zagłosowali jaka wizje wachocka chcą a jaka jest nie do przyjęcia.

  odp. Gdy się zmanipuluje ludzi przeciwko komuś to i głupia wizja staje się jedyną słuszną. Proszę dopisać która to moja wizja jest nie do przyjęcia, gdyż jak dotąd moja jest realizowana. Prosżę przeczytać mój program sprzed 4 laty i ekspose burmistrza sprzed 8 laty. Nic dodać nic ując. Obie publikacje to efekt własnie tej mojej wizji. I nie 170 osób, ale również te drugie 1700

 16. wyborca pisze:

  ” …..by dalej dzielić wspólne dobro dla wybranego otoczenia i wydawania publicznych pieniądzy dla realizowania tylko własnych pomysłów i zabaw we własnym gronie….”
  jestem zaskoczony tą wypowiedzią, gdyż pan sam zrobil to samo- mam namśli wyjazd na URAINĘ finanosowane z budżetu gminy. Prosze powiedziec jaki to był koszt i jakie interesy gminy jako przedstawiciel gminy pan reprezentowal. O ile wiadomo nasze miasteczko nic z tego nie pozyskało. A wrecz przeciwnie mieszkańcy poniesli koszty przejazdu i pobytu. Ta kwota pieniążkow mogla byc wykorzystana całkowicie inaczej- nie zmarnotrawiona na bezcelowa przejażdźke.
  Zatem i ban przyczynił sie do bezcelowego wydawania pieniędzy budżetu, a nie był pan tam sam. Wyjazdy wypoczynkowe powinny byc finansowane z portfela prywatnego a nie z naszych podatkow.
  Szkoda ze na pana glosowalem.
  odp. Nie zna Pan wyborco szczegółów tego wyjazdu. Pojechałem tam prywatnym samochodem zabierając dodatkowo 3 osoby. Wójta gminy Mirzec, radnego gminy Mirzec oraz Roberta Janusa ówczesnego przewodniczącego rady. Koszt przejazdu wyniósł około 1000 PLN i był rozliczony po stawkach bodajże 0,57 zł za kilometr. Wyszło po 250 złotych na głowę. Nie wiem jak rozliczyła się gmina Mirzec z gminą Wąchock. Na ukraińskich drogach straciłem pneumatyczne zawieszenie, którego naprawa kosztowała mnie dość dużo, mam gdzieś fakturę z tamtego okresu. Przejażdżka była być może bezcelowa, ale nie nalegałem bym mógł tam pojechać. Nie był to dla mnie wyjazd wypoczynkowy. Pobyt (hotel, wyżywienie) opłacili gospodarze. Przez 3,5 roku kadencji na wyjazdy służbowe dostałem łącznie z innym wyjazdem na forum gmin cysterskich łącznie ok 1500 złotych. Z diety radnego pokryłem 2 inne wyjazdy nie żebrząc o zwrot kosztów. Na cele społeczne z diety radnego wydałem przez te 3,5 roku ponad połowę diety czyli ok 15 tysięcy zł. Wliczam w to wydatki na sponsoring, wydatki na paliwo, opłaty za prowadzenie strony. Myślę, że ten wywód wyborco to jednak nie był dobry strzał, by się mnie przyczepić. Posła Hofmana i afery madryckiej u mnie nie znajdziesz. Jestem pewnien, że na mnie nie głosowałeś. Na mnie głosowali ludzie, którzy wiedzą, że nie czerpię pożytku z funkcji

 17. Barbara pisze:

  Witam p.Tomasza,
  Jakie to smutne , ze prawie wszyscy czepiaja sie Pana , te osoby posiadaja tak niska inteligencje ze az przykro czytac !!!
  Szukaja dziury w calym jednakze nie tam gdzie powinni.
  Pewnie niepotrafia sie pogodzic z utrata Komunizmu , zlodziejstwem ,kretactwem ,a DEMOKRACJA i WOLNOSC to dla nich czarna magia !
  Moze kiedys Wachock dozna OLSNIENIA !!!
  Osoba z wysoka Inteligencja jak PAN jest im niewygodna!
  Prowadzi pan wspaniala KRONIKE i prosze tak dalej !
  Pozdrawiam

 18. Barbarossa pisze:

  Myślę, że Pan Tomasz nawet dorównuje wysoką Inteligencją Barbarze, Jaka to szkoda dla Wąchocka że Barbara musi pracować u Niemca, pogodziła się z utratą komunizmu, krętactwem i złodziejstwem. Demokracja i wolność to dla niej już nie czarna magia. Bez niej Wąchock nie dozna olśnienia.

 19. Barbara pisze:

  Barbarossa !
  Jestem bardzo dumna z tego ,ze pracuje dla Niemca, przynajmniej potrafi moja prace docenic !
  A möj kochany POLSKi KRAJ musialam opuscic ,bo wasi przodkowie walczyli tak o wolna Polske ,ze nasz kochany kraj i nasza wolnosc sprzedali wschodniemu przyjacielowi w „45, dzieki ktörym zyliscie w bogactwie i luksusie przez kolejne 50 lat!
  Pracowaliscie 50 lat na wschodnich przyjaciöl, a skötki tego luksusu
  osiagneliscie bieda ze az piszczy!
  A wasz Wachock przez ostatnie 10 lat odtrzymal 25 milionöw z UNI od NIEMCÖW , jedzcie na wschöd zobaczymy ile tam dostaniecie u waszych przyjaciöl !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.