CAM00929[1]

Pożegnanie Mariana Fitasa z Marcinkowa – list Czytelniczki i podziękowanie od syna.

Dziś przed południem odbyły się w Wąchocku uroczystości pogrzebowe zmarłego w wieku 81 lat Mariana Fitasa z Marcinkowa. Zmarły był oddanym społecznikiem i wieloletnim sołtysem Marcinkowa, a także radnym wąchockiego samorządu. Był prezesem OSP w Marcinkowie oraz honorowym druhem  OSP. Podczas nabożeństwa w kościele żegnali go niemal wszyscy mieszkańcy Marcinkowa. Było wielu obecnych samorządowców, przedstawiciele Lasów Państwowych oraz poczty sztandarowe strażaków. W kondukcie pogrzebowym uczestniczyły wozy strażackie. Podczas składania trumny do grobu zawyły strażackie syreny.

Publikujemy komentarz Pani Zofii jako epitafium: W mojej pamięci pozostanie Pan Marian jako Człowiek wielkiego formatu; jako społecznik z potrzeby serca, jako ofiarny i wierny swemu środowisku obywatel, nie liczący na zaszczyty i honory, spieszący w każdej potrzebie wszędzie tam, gdzie trzeba było działać. Niekonfliktowy, uśmiechnięty, skuteczny, liczący się z opinią innych ludzi. Wierny Bogu, rodzinie i swej małej Ojczyźnie. Dobrze,że wymieniono Jego zasługi dla środowiska. Zasłużył na najwyższy szacunek i uznanie. Zapamiętam na zawsze Jego troskę o dzieci przywożone co dzień do szkoły w Marcinkowie,o ich zdrowie i wykształcenie. Przyjęte i wychowane z miłością przez rodziców, zapewne mogą dziś powiedzieć, że miały szczęście być z nimi i uczyć się od nich trudnej sztuki życia, a siły czerpać z wiary w Boga i Jego Miłosierdzie.
Jestem zaszczycona, że mogłam poznać Pana Mariana, Jego rodzinę i uczyć dwoje spośród czworga ich dzieci.

List od syna Pana Mariana Piotra Fitasa:

Bardzo dziękuję w imieniu rodziny za tak miłe i serdeczne słowa dotyczące naszego Taty. Całe Jego życie „kręciło” się z ludźmi, wokół ludzi i ich spraw, a w Naszym domu drzwi zawsze były otwarte dla Każdego. O tym pamiętali nie tylko mieszkańcy Naszej wioski, ale również pozostali uczestniczący w ostatniej drodze Taty i bardzo licznie pożegnali go w piątek, za co z całego serca DZIĘKUJĘ. Pogrzeb był jak On Sam skromny, bez zbytniej pompy, ale z wyrazem, a na uroczystości zjawili się wszyscy, których życzyłby Sobie, aby byli. Dziękujemy pocztom sztandarowym, Stowarzyszenia Sołtysów, druhom z OSP i wszystkim, którzy przyczynili się do godnego pożegnania Naszego Taty.  syn Piotr

 

Share via email+1Share on TwitterShare on Facebook

Skomentuj (Komentarzy: 4)

Informacje o wachock.info

Strona redagowana od września 2010.Liczba zamieszczonych artykułów 1250
Ten wpis został opublikowany w kategorii AKTUALNOŚCI. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
 • CAM00903
  I kto miał rację? Ludzie chodzą na skróty, gdyż mostek jest w złym miejscu.
 • CAM00907[1]
  Cud po 8 latach. Będą płyty ażurowe w rynku.
 • IMG113-150x200
  Ja jestem sentymentalny, tak jak wąchocczanin. Ludzie w Wąchocku są sentymentalni
 • CAM00914[1]
  Sztab kandydatki z Pawłowa przesadził z plakatami wyborczymi? Wąchock mówi NIE. Nie na latarniach
 • CAM00840[1]
  O parking dla autokarów wnioskowano 4 lata temu jeszcze przed rewitalizacją.

 • Wypadek ciężarówki z odpadami z ubojni.
 • CAM00913[1]
  Przed wyborami gazety mamy. Za pieniądze podatników samorządowcy chwalą się w prasie
 • CAM00920[1]
  Ile razy urzędnicy i ich szef przeszli obok? Scenariusz filmu o kostce brukowej
 • internet1
  Internet w Wielkiej Wsi, można tylko pozazdrościć. Szybkości.
 • CAM00925[1]
  Likwidują pseudo trawniki, handlowcy zaniepokojeni nową organizacją ruchu.
 • debata 3
  Młodzież zorganizowała debatę kandydatów na burmistrza
 • IMG_7103
  Piłkarski Wąchock. Turniej na hali gimnazjum. – zdjęcia
 • images
  Tomasz Szczykutowicz: Program na kadencję 2014-2018 kandydata na burmistrza – druga publikacja

 • Terminy spotkań z Wyborcami kandydata na burmistrza.
 • A.gawlik2
  W 1918 roku Polska odzyskała niepodległość. Rodzinne zdjęcia Czytelniczki
 • CAM00966[1]
  Hańba – kilka osób krzyknęło w stronę odchodzącego spod pomnika burmistrza
 • IMG_7190
  Poraniony łabędź pływa po zalewie. Nie dał się złapać strażakom.
 • CAM00945[1]
  Czas zająć się drogami. Sypie się glinę ze żwirem. Ależ błoto
 • cieślak
  Michał Cieślak, przyjaciel Wąchocka startuje w Ostrowcu i prosi o głosy Waszych rodzin
 • CAM00933[1]
  Powtórka z zalepianiem plakatów rok 2010, rok 2014. Panie burmistrzu, ja nie zalepiam. Ty też odpuść tę wojnę.

4 odpowiedzi na „Pożegnanie Mariana Fitasa z Marcinkowa – list Czytelniczki i podziękowanie od syna.

 1. Nauczycielka pisze:

  W mojej pamięci pozostanie Pan Marian jako Człowiek wielkiego formatu; jako społecznik z potrzeby serca, jako ofiarny i wierny swemu środowisku obywatel, nie liczący na zaszczyty i honory, spieszący w każdej potrzebie wszędzie tam, gdzie trzeba było działać. Niekonfliktowy, uśmiechnięty, skuteczny, liczący się z opinią innych ludzi. Wierny Bogu, rodzinie i swej małej Ojczyźnie. Dobrze,że wymieniono Jego zasługi dla środowiska. Zasłużył na najwyższy szacunek i uznanie. Zapamiętam na zawsze Jego troskę o dzieci przywożone co dzień do szkoły w Marcinkowie,o ich zdrowie i wykształcenie. Przyjęte i wychowane z miłością przez rodziców, zapewne mogą dziś powiedzieć, że miały szczęście być z nimi i uczyć się od nich trudnej sztuki życia, a siły czerpać z wiary w Boga i Jego Miłosierdzie.
  Jestem zaszczycona, że mogłam poznać Pana Mariana, Jego rodzinę i uczyć dwoje spośród czworga ich dzieci.

 2. obywatel pisze:

  Pani Zosiu bo chyba Pani pisze o Sw.pamięci Marianie.Wszystko to prawda i dobrze , ze ktoś otym pisze. To wspaniały człowiek miałem z nim styczność,Dzieki za wpis.

 3. Piotr Fitas pisze:

  Bardzo dziękuję w imieniu rodziny za tak miłe i serdeczne słowa dotyczące naszego Taty. Całe Jego życie „kręciło” się z ludźmi, wokół ludzi i ich spraw, a w Naszym domu drzwi zawsze były otwarte dla Każdego. O tym pamiętali nie tylko mieszkańcy Naszej wioski, ale również pozostali uczestniczący w ostatniej drodze Taty i bardzo licznie pożegnali go w piątek, za co z całego serca DZIĘKUJĘ. Pogrzeb był jak On Sam skromny, bez zbytniej pompy, ale z wyrazem, a na uroczystości zjawili się wszyscy, których życzyłby Sobie, aby byli. Dziękujemy pocztom sztandarowym, Stowarzyszenia Sołtysów, druhom z OSP i wszystkim, którzy przyczynili się do godnego pożegnania Naszego Taty.

 4. Wanda pisze:

  Ja tez chciałam dołożyć parę ciepłych słów o naszym Marianie,był to sołtys nad sołtysami,długo współpracowaliśmy i nigdy nie narzekał na nic!zawsze prosto przed siebie!zawsze uśmiech na twarzy,choć cierpiał z powodu swoich dolegliwości,nie poddawał się,długo rozpaczał po śmierci żony,ciężko mu było.Poświęcił się swoim dzieciom,był ciepłym,dobrym,mądrym człowiekiem !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.