CAM00913[1]

Przed wyborami gazety mamy. Za pieniądze podatników samorządowcy chwalą się w prasie

Kilka dni temu na profilu Facebook, jedna z Czytelniczek Kroniki Wąchocka oburzyła się, że Kronika to wyborczy blog radnego (kandydata) i wycofuje polubienie. Nie chciała przyjąć do wiadomości, że blog istnieje dokładnie od 4 lat i oprócz przekazywanych na nim informacji służył także do kontaktu z wyborcami przez całą kadencję. Pełnił też rolę medium interwencyjnego. Czytelniczkę zdenerwowała krytyka, która pojawia się tu często. Krytyka to nie tylko moje spostrzeżenia. Wsłuchuję się jak ludzie oceniają niektóre działania i   publikuję ich zdanie.  Tymczasem jak wspomniałem na wstępie Czytelniczka miała uwagę, dlaczego Szczykutowicz tylko swoje zdanie upublicznia?

Odpowiedź jest prosta. Teraz jestem kandydatem na burmistrza i kandydatem do Rady Miejskiej. Przed wyborami moja Kronika ma służyć również promocji mojej osoby.  Przynajmniej do ciszy wyborczej. Niestety nie mam możliwości takich jak rządzący . Tuż przed wyborami wydaje się gazetkę samorządową, która opisuje odniesione sukcesy. Podsumowuje się kadencję, zamieszcza się zdjęcia nowych obiektów. Tę gazetkę podobnie jak 4 lata temu będzie można dostać lub nabyć prawdopodobnie przed wyborami. Jeden z komitetów (nie mój) już zapowiedział, że jeśli znajdą się tam treści służące w kampanii jednemu z kandydatów, oprotestuje to  w trybie wyborczym. Ja mam swój prywatny, cieszący się popularnością portal internetowy i raczej nie sądzę, bym miał być pozwany nawet w trybie wyborczym za kłamstwa. Piszę prawdę, surową prawdę o otaczającej rzeczywistości.

Z gazet lokalnych, na opłaconych przez samorządy stronach wynoszą się treści. „Patrzcie, to nasze, naszymi rękami zbudowane i nie jest to nasze ostatnie słowo”– jak mawiano w „Misiu” Barei. Wszystkie te publikacje drukowane są za nasze pieniądze. Szczególnie przed wyborami wszelka władza samorządowa zajmuje w gazetach całe szpalty. Płacą za to urzędy. Kumuluje się w jednym miejscu wieloletnie inwestycje. Dokończone i zaczęte. Kampania? Skądże znowu. Zwykła informacja,ale odbiór może być tylko jeden. Same sukcesy. Wybierzcie nas jeszcze.

Przed wyborami, podobnie jak 4 lata temu strach na ulicę wyjść, by pod koparkę nie wpaść. Nagle takie jest przyspieszenie, że szybko wyrównuje się doły, leje asfaltobeton.  Jest też o czym pisać. Droga tu, aleja tam, zdjęcia starosty, przecięcia wstęg.

W Wąchocku w gablotach za MGOK (teraz już wiemy po co zeszpecono ten plac gablotami, niczym z czasów PRL, gdzie wisiały portrety ludzi dobrej roboty). pojawił się na przykład ogromny foto-wernisaż  „10 lat Wąchocka w Unii Europejskiej”. Duża wystawa bardzo ciekawych zdjęć, która pokazuje jak Wąchock się zmieniał. Dziwnym trafem wystawa pojawia się przed wyborami, a przecież 10 lat Wąchockowi w Unii stuknęło 1 maja. Dlaczego wówczas nie było wystawy? Skoro już jest coś do pokazania to może trzeba było zamieścić kilka zdjęć z innych miast oraz wsi z siedzibą gminy i pokazać dla porównania , że Unia wybudowała tam stadiony, pływalnie, amfiteatry. Zrewitalizowała rynki, zabytki, domy kultury, poprawił się stan komunikacji, wybudowano przedszkola i mieszkania komunalne. Powstały miejsca pracy, ożywiły  się centra handlu.

Wąchock bardzo się zmienił dzięki Unii, ale też dzięki podatnikom, od których pobrano na wkład własny Z wielką radością i dumą obserwuję tętniące turystyką miasteczko. Przed wyborami wolałbym jednak, by różni kandydaci nie „przypinali sobie medali” wykorzystując do tego wykupione przez samorząd strony gazetowe.

Szarym kandydatom zostaje zatem własna strona internetowa lub wykupienie ogłoszeń, by pokazać że też coś się robi, ale za swoje./tsz/

Share via email+1Share on TwitterShare on Facebook

Skomentuj (Komentarzy: 9)

Informacje o wachock.info

Strona redagowana od września 2010.Liczba zamieszczonych artykułów 1250
Ten wpis został opublikowany w kategorii AKTUALNOŚCI, Felietony. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
 • t.szczykutowicz
  Program Tomasza Szczykutowicza – kandydata na burmistrza. Twój wybór, Twoja racja.
 • IMG_7035
  Święty jest u nas. Jan Paweł II zamieszkał w parafii Wąchock
 • IMG_6995
  Fotoreportaż (33 fotki): Relikwie św. Jana Pawła II w Wąchocku
 • IMG_6107
  Burmistrzu! Oddaj orły.
 • CAM00903
  I kto miał rację? Ludzie chodzą na skróty, gdyż mostek jest w złym miejscu.
 • CAM00907[1]
  Cud po 8 latach. Będą płyty ażurowe w rynku.
 • IMG113-150x200
  Ja jestem sentymentalny, tak jak wąchocczanin. Ludzie w Wąchocku są sentymentalni
 • CAM00914[1]
  Sztab kandydatki z Pawłowa przesadził z plakatami wyborczymi? Wąchock mówi NIE. Nie na latarniach
 • CAM00840[1]
  O parking dla autokarów wnioskowano 4 lata temu jeszcze przed rewitalizacją.

 • Wypadek ciężarówki z odpadami z ubojni.
 • CAM00920[1]
  Ile razy urzędnicy i ich szef przeszli obok? Scenariusz filmu o kostce brukowej
 • internet1
  Internet w Wielkiej Wsi, można tylko pozazdrościć. Szybkości.
 • CAM00925[1]
  Likwidują pseudo trawniki, handlowcy zaniepokojeni nową organizacją ruchu.
 • CAM00929[1]
  Pożegnanie Mariana Fitasa z Marcinkowa – list Czytelniczki i podziękowanie od syna.
 • debata 3
  Młodzież zorganizowała debatę kandydatów na burmistrza
 • IMG_7103
  Piłkarski Wąchock. Turniej na hali gimnazjum. – zdjęcia
 • images
  Tomasz Szczykutowicz: Program na kadencję 2014-2018 kandydata na burmistrza – druga publikacja

 • Terminy spotkań z Wyborcami kandydata na burmistrza.
 • A.gawlik2
  W 1918 roku Polska odzyskała niepodległość. Rodzinne zdjęcia Czytelniczki
 • CAM00966[1]
  Hańba – kilka osób krzyknęło w stronę odchodzącego spod pomnika burmistrza

9 odpowiedzi na „Przed wyborami gazety mamy. Za pieniądze podatników samorządowcy chwalą się w prasie

 1. Anonim pisze:

  Wczoraj nabyłem gazetkę Dookoła Wąchocka i po przeczytaniu widzę, że nasz samorząd bardzo dobrze działał . Nawet nie wiedziałem i nie zdawałem sobie sprawy o wszystkich tych inwestycjach projektach z unii. Dzisiaj mam satysfakcję że głosowałem na pana Samele na drugą kadencje. Życzę by dalej Pan tak zmieniał Wąchock tu widać wiedzę i odwagę. Ciągłość władzy doświadczenie moźemy brać przykład z gminy Pawłów.
  Kolejne żale samorządowca Pana Szczykutowicza są niepotrzebne niech Pan pomaga rozwijać gminę a nie przeszkadza.

  odp. Ja nie twierdzę, że samorząd źle działał i zmieniał budując. Tekst jest o tym, czy przypadkiem nie jest to darmowy materiał wyborczy? Anonim pisze, że właśnie się o tym dowiedział z gazetki. I to jest prawidłowa odpowiedź, że akurat dziś. W moich publikacjach nie znajduję twierdzeń, że coś jest niepotrzebne, lub nie zrobione. Wykorzystano wiele moich pomysłów i rozwiązań, więc wkład też swój mam. Skoro wszystko jest tak mądrze zrobione i zarządzane to skąd tylu kontrkandydatów 4 lata temu i obecnie?

 2. Mieszkaniec gminy pisze:

  Jako wyborca Pana Sameli dziękuje panie Tomaszu, że robi Pan skuteczną kampanię wyborczą dla mojego kandydata na burmistrza. Dzięki temu postowi dowiedziałem się o tych planszach przy MGOK a także o nowym wydaniu gazety Dookoła Wąchocka, którą nabyłem u dyrektora MGOK. Zapoznałem się również z planszami i jeszcze bardziej utwierdziło mnie to w przekonaniu że Pan Samela to odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu i tym bardziej będę go popierał jak i polecał innym mieszkańcom gminy :)
  Tak trzymać Panie Tomaszu! Choć sam Pan się nie dostanie ani do rady ani na urząd burmistrza, to zawsze warto wspierać swoich i widzę, że Pan również o tym dobrze wie.
  Dobra robota! :)
  odp. Dziękuję za uznanie, czy skuteczną to się zobaczy

 3. wyborca pisze:

  Czemu plakaty pani Wrony wiszą na drzewach?

 4. obserwator pisze:

  Władza musi się zmienić , potrzebne jest nowe spojrzenie na całą gminę. Denerwujące i bardzo niebezpieczne jest gaszenie świateł kiedy wokół zalewu świecą się całą noc. Wszystko jest robione przed wyborami na pokaz. Do gminy Pawłów to nawet wstyd się porównywać, tamtejsze władze są słowne i są dla społeczeństwa. Tutejsze władze działają tylko dla interesów własnych i rodziny , resztę społeczeństwa mają w poważaniu czyli w d…….

 5. Anonim pisze:

  Gdzie można kupić gazetkę Dookoła wąchocka? Tam są ciekawe artykuły z historii wachocka pisane przez pana Winiarczyka.
  Nie szukam sensacji wyborczych.

 6. aaaaaa pisze:

  do wyborcy-a gdzie ma być wrona jak nie na drzewie,przeciez to ptak !!!!

 7. aaaaaa pisze:

  do wyborcy-a gdzie maja byc wrony jak nie na drzewie?to przeciez ptak!

 8. babcia pisze:

  Faktycznie narobiono,tylko dla rowerzystów i dla jeżdżących na desko-rolkach,gdzie jakaś huśtawka dla dzieci na pl.zabaw.Niema kąpieliska a przecież tak było fajnie nad Kamienną – całymi rodzinami ludzie spędzali czas

 9. Paulina pisze:

  Fajnie jest się czym pochwalić to trzeba się chwalić…a jak komuś zazdrość to jego problem.. P. Samela umiał skutecznie pozyskać fundusze i efekty są szkoda ,że w Starachowicach tak skutecznie nie myślą .Ja jestem pod wrażeniem przyjeżdżam do rodziny do Wąchocka i widzę jak to miasteczko się zmieniło..tylko pozazdrościć tak kompetentnej władzy… nie widzę aby ktoś inny mógł w tym miasteczku rządzić ..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.