CAM00840[1]

O parking dla autokarów wnioskowano 4 lata temu jeszcze przed rewitalizacją.

Gdy do Wąchocka, zaczęły przybywać tłumy wycieczkowiczów autokarami turystycznymi zauważono, że na etapie projektowania terenów nikt nie pomyślał o zorganizowaniu dla autobusów oddzielnego parkingu.

Tak przynajmniej po niewczasie twierdził radny Kazimierz Winiarczyk, który zwrócił na sesji Rady Miejskiej uwagę na utworzony problem. Otóż pomyślał. Wniosek w tej sprawie był zgłaszany wielokrotnie przez niżej podpisanego i to  na długo przed rewitalizacją, niestety bez echa. I na domiar złego bez uwzględnienia tego w projekcie.

Teraz świecimy oczami i jest tak jakbyśmy zaprosili gości do domu i kazali siąść na podłodze, gdyż nie mamy krzeseł. Na placu przed klasztorem po wytyczeniu ulicy wewnątrz placu jest tak ciasno, że autobusy mają problem, by bezpiecznie manewrować.

Brak jest miejsca również w parku przy pomniku sołtysa. (Park miał nazywać się skwerem Sołtysa Wąchocka, ale urzędnicze przeszkody zablokowały pomysł nazwania placu). Radny Sylwester Rudzki był świadkiem, jak 70 miejscowy autokar pojechał ul. Błonie i próbował zawrócić na małej pętli, a gdy to się udało po 10 minutach manewrów 20 cm do przodu i 30 centymetrów do tyłu zaparkował zajmując połowę miejsc dla samochodów osobowych. Dlaczego tak się dzieje? Ano dlatego, że cały projekt rewitalizacji powstawał w ciszy jednego gabinetu, gdzie nie dopuszczono żadnych głosów i pomysłów z zewnątrz. /tsz/

Share via email+1Share on TwitterShare on Facebook

Skomentuj (Komentarzy: 8)

Informacje o wachock.info

Strona redagowana od września 2010.Liczba zamieszczonych artykułów 1250
Ten wpis został opublikowany w kategorii AKTUALNOŚCI. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
 • c.tkaczyk 2
  Cezary Tkaczyk z Wąchocka prezydentem!
 • ikona
  Zamieszka między nami. Kropla krwi Św. Jana Pawła od niedzieli w Wąchocku
 • t.szczykutowicz
  Program Tomasza Szczykutowicza – kandydata na burmistrza. Twój wybór, Twoja racja.
 • IMG_7035
  Święty jest u nas. Jan Paweł II zamieszkał w parafii Wąchock
 • IMG_6995
  Fotoreportaż (33 fotki): Relikwie św. Jana Pawła II w Wąchocku
 • IMG_6107
  Burmistrzu! Oddaj orły.
 • CAM00903
  I kto miał rację? Ludzie chodzą na skróty, gdyż mostek jest w złym miejscu.
 • CAM00907[1]
  Cud po 8 latach. Będą płyty ażurowe w rynku.
 • IMG113-150x200
  Ja jestem sentymentalny, tak jak wąchocczanin. Ludzie w Wąchocku są sentymentalni
 • CAM00914[1]
  Sztab kandydatki z Pawłowa przesadził z plakatami wyborczymi? Wąchock mówi NIE. Nie na latarniach

 • Wypadek ciężarówki z odpadami z ubojni.
 • CAM00913[1]
  Przed wyborami gazety mamy. Za pieniądze podatników samorządowcy chwalą się w prasie
 • CAM00920[1]
  Ile razy urzędnicy i ich szef przeszli obok? Scenariusz filmu o kostce brukowej
 • internet1
  Internet w Wielkiej Wsi, można tylko pozazdrościć. Szybkości.
 • CAM00925[1]
  Likwidują pseudo trawniki, handlowcy zaniepokojeni nową organizacją ruchu.
 • CAM00929[1]
  Pożegnanie Mariana Fitasa z Marcinkowa – list Czytelniczki i podziękowanie od syna.
 • debata 3
  Młodzież zorganizowała debatę kandydatów na burmistrza
 • IMG_7103
  Piłkarski Wąchock. Turniej na hali gimnazjum. – zdjęcia
 • images
  Tomasz Szczykutowicz: Program na kadencję 2014-2018 kandydata na burmistrza – druga publikacja

 • Terminy spotkań z Wyborcami kandydata na burmistrza.

8 odpowiedzi na „O parking dla autokarów wnioskowano 4 lata temu jeszcze przed rewitalizacją.

 1. anonim pisze:

  Widzę Tomaszu że kampania pełną parą :D
  Wrzucasz posty krytykujące burmistrza częściej niż przeciętny obywatel Wąchocka chodzi do toalety:D
  Przypomina mi się Twoje hasło wyborcze sprzed czterech lat:
  „Większy burmistrz, większe możliwości” :D

  odp. Ja zawsze dużo publikowałem, ale często odpuszczałem niektóre tematy i oszczedzałem burmistrza. Ostatnio to on w kampanii przegiął. Zagłosuj na zwiększenie możliwości z pomysłem, gdyż teraz trzeba je zwiększyć póki pora. Jeśli się nie uda to świat się nie zawali,a w Wąchocku tylko na zewnątrz będzie ładnie. Reszta w skorupce. Hasło sprzed czterech lat aktualne. Doszło zdanie Dziś TWój wybór, jutro Twoja racja. Beze mnie, czy to w radzie czy na stołku burmistrza jej nie będzie, ani mojej ani mieszkańców. Marzę o tym byśmy mogli wspólnie decydować

 2. Taki parking już dawno tam powinien być.

  BUSOMAT.PL

 3. anonim pisze:

  Póki co prezentuje Pan nie tyle „większe możliwości”, co zwiększoną krytykę. A krytykuje się niezwykle łatwo. W szczególności cudzą pracę.

  Odp. Czyli pracę, której w kluczowych sprawach zabrakło. Nie krytykuje się łatwo. To nie jest krytyka złośliwa. To są fakty, z którymi nie łatwo się pogodzić. Przecież tego parkingu nie ma, a powinien być. Piszę o tym dlatego, że gdy proponowałem rozwiązania następował śmiech, że znów coś głupiego wymyślił „gruby”.

 4. Anonim pisze:

  Pan Kronika jest stworzony do krytyki on nic nie potrafi pozytywnego. Szanse ma pan Rymarski ma rozwiązania z australii tam jest przestrzeń do budowy parkingów i on wybuduje takie drogi i ulice jak tam szerokie. Już w gazecie PiS przedstawił program. Tylko jak on jest z PiSu a Gosiewska z PiS popiera innego kandydata. To jako wyborca PiS na kogo mam głosować? Może na Szczykutowicza z partii Gowina. Kto to rozumie? Gdzie w tym jest zwykły mieszkaniec?

 5. Anonim pisze:

  Czy będzie paradoks w tych wyborach? Co by nie mówić to Szczykutowicz zgłasza róźne propozycje są i mądre i głupie, ale jest aktywny dla całego Wąchocka, ciągle ma pomysły. A taki Janus przez 4 lata tylko chce wybudować ulice przy której mieszka i nawet tego nam nie wykonał. Jeśli Janus zbierze więcej głosów to na miejscu Pana Tomaka wyprowadziłbym się z Wąchocka, bo to wstyd dla logiki i rozumu.

 6. DarekWW pisze:

  Nie darzę sympatią P. Szczykutowicza, ale jako jedyny z radnych (bezradnych)ma odwagę otwarcie mówić co mu się nie podoba.Reszta siedzi cicho, zastraszona,bojąca się o posady swoich żon, córek itp. Teraz wychodzi na jaw jak nieudolna władza pokierowała pracami by wykonać jeszcze nieudolniej rewitalizację. Na ul. Kościelnej dokopano się do starej drogi sprzed kilkuset lat, którą to ponownie zasypano i położono kostkę.
  Nie zostawiono nawet 1m przezroczystej powierzchni do podziwiania przez turystów.Nie wszyscy mają taki skarb. Brak miejsc dla autokarów( o których piszecie),w zamian kilkanaście ławek i chodniki na 5 m.
  Następna sprawa ,”wzorowo”namalowane linie na rynku,przy Ponurym zebra na 4m(po jasną cholerę?), a żeby wyjechać z Kościelnej trzeba się wystawić na cały pas dla jadących w Kolejową. O spacerniaku koło kibli wąchockich szkoda pisać. Nie można było tam zrobić np. muszli koncertowej? Co tu pisać o inwestycjach Wąchocka jak z takimi drobnymi władza sobie nie poradziła.
  A propos kandydatów na burmistrza, jeżeli Janus zostanie burmistrzem Wąchock będzie otworem na świat, otworem ale w d…..
  Samela nic nowego nie wniesie.Zrobił rewitalizację bo dostał pieniądze z Unii na ten cel jak wiele innych gmin, i tak jest kilka milionów długu.
  P.Szczykutowicz myślę że coś by zdziałał, tak jak rodzice czy rodzeństwo. P. Rymarski natomiast posiadając bardzo bogate doświadczenie z Australii będąc specjalistą w budowaniu osiedli na terenach podmokłych, mógłby spokojnie zagospodarować tereny na „nowy Wąchock” między rzeką a drogą do Starachowic np. osiedle domków,ośrodek zdrowia, supermarket czy prawdziwe boisko piłkarskie.
  Wszystko się okaże 16.11.2014r

  odp. Przeanalizowałem wszystkie Pana wpisy, które od kilku lat zamieszczał Pan na tym forum. Pisze Pan, że nie darzy mnie sympatią. Czy my się wogóle znamy osobiście? Oczywiście nie musi mnie pan darzyć, ale wyglądało na to że się Pan zgadza z wieloma treściami tu zwartymi. Pana wpis świadczy, że obserwuje Pan mój portal i zgadza się z moimi spostrzeżeniami. Za to oczywiście dziękuję, bo zawsze lepiej się czuję, gdy ktoś podziela moje sugestie. Mimo złego początku (dl mnie) Pana wpisu dziękuję za baczną obserwację i pomoc, tak jak było w przypadku relacji z pogrzebu Jadwigi Kaczyńskiej. TSZ

 7. sikacz pisze:

  Panie Tomaszu na burmistrza a kible to są zamknięte na amen. Babki klozetowe na urlopikach? Czy roznoszą plakaty wyborcze? Dalej mamy sikać po Mańka zabudowie, i znowu kultura upadnie. Oleją w czasie wyborów lokale wyborcze i będzie gwizdek pizdek. Jako wyborca szanownego, chcę lać kulturalnie. Proszę o odpowiedź. Ile można trzymać?

  odp tylko do 17 listopada, góra do 4 grudnia

 8. sikacz pisze:

  Sam Pan trzymaj tak długo, masz większy pęcherz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.