CAM00903

I kto miał rację? Ludzie chodzą na skróty, gdyż mostek jest w złym miejscu.

Podczas jednego ze spacerów na promenadzie wokół zalewu ( która miała mieć nazwę Romantyczna, ale na razie nic z tego gdyż temat utknął u urzędników) jeszcze w okresie wielkiej budowy, spotkaliśmy  Jarosława Samelę – burmistrza Wąchocka, który wraz z małżonką przechadzał się po promenadzie.

Na bieżąco (już wówczas) dowiedział się, że jeden z mostków na potoku Lipianka jest wybudowany w niewłaściwym miejscu. Należało go umiejscowić bliżej nowego parkingu obok dawnego przedszkola (biblioteki), tak jak było sugerowane jeszcze przed rozpoczęciem budowy.  Burmistrz stwierdził, że ten parking ma służyć siatkarzom i im mostek nie jest potrzebny do przejścia na promenadę.

 

 

Skoro tak, to dalsza dyskusja nie miała sensu. Jednak jest coś nie tak z tym mostkiem, który w końcu ileś tam kosztował podatników. Tylko dlaczego ludzie wydeptali ścieżkę na skróty, skoro to tylko dla siatkarzy miało być? Jak widać na zdjęciach, wbrew zaleceniom najwyższej władzy Wąchocka ośmielili się korzystać z tego parkingu mimo iż nie grają w  ”siatę”. W dodatku jeszcze  depczą trawniki zamiast dymać kilkadziesiąt metrów dalej. A może nie byli z Wąchocka i nie musieli się liczyć ze wszechwiedzącą władzą wąchocką, która uzurpuje sobie prawo wskazania którędy chodzić trzeba. Niepokornie wydeptali trawę, zamiast iść tam gdzie  wyznaczono przejście.

Mostku tam gdzie być powinien nie ma. Ten położony ok 100  m dalej jest rzadziej używany, gdyż  wcześniej od strony wejścia północnego jest bliźniacza przeprawa .Osoby korzystające z parkingu przeprawiają się na skróty dołem przez Lipiankę. Powstała nawet doraźna przeprawa. Pojawiły się kijki wbite w grunt, by było czego się złapać. Ktoś sobie zadał trudu. I co panie burmistrzu? Kto miał rację, że mostek powinien być w tym miejscu, a nie tam gdzie władza go wybudowała. Trzeba mieć troszkę wyobraźni jak się chce być nadal burmistrzem. /tsz/

Wkrótce o tym jak wąchocki urząd zmarłego opodatkował. Dobry temat przed 1 listopada. Odwiedzajcie wachock.info Tak się rządzi Wąchockiem, ale to nie jest śmieszne.

Share via email+1Share on TwitterShare on Facebook

Skomentuj (Komentarzy: 12)

Informacje o wachock.info

Strona redagowana od września 2010.Liczba zamieszczonych artykułów 1250
Ten wpis został opublikowany w kategorii AKTUALNOŚCI. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
 • CAM00837[1]
  Zygmunt Ziemkiewicz Honorowym Obywatelem
 • herb
  Czterech…! Komitety Wyborców zgłosiły kandydatów na burmistrza Wąchocka
 • CAM00858[1]
  Pojechali kibicować Koronie. Był remis i wielkie emocje.
 • CAM00810[1]
  Przejazd do remontu, jazda utrudniona.
 • c.tkaczyk 2
  Cezary Tkaczyk z Wąchocka prezydentem!
 • ikona
  Zamieszka między nami. Kropla krwi Św. Jana Pawła od niedzieli w Wąchocku
 • t.szczykutowicz
  Program Tomasza Szczykutowicza – kandydata na burmistrza. Twój wybór, Twoja racja.
 • IMG_7035
  Święty jest u nas. Jan Paweł II zamieszkał w parafii Wąchock
 • IMG_6995
  Fotoreportaż (33 fotki): Relikwie św. Jana Pawła II w Wąchocku
 • IMG_6107
  Burmistrzu! Oddaj orły.
 • CAM00907[1]
  Cud po 8 latach. Będą płyty ażurowe w rynku.
 • IMG113-150x200
  Ja jestem sentymentalny, tak jak wąchocczanin. Ludzie w Wąchocku są sentymentalni
 • CAM00914[1]
  Sztab kandydatki z Pawłowa przesadził z plakatami wyborczymi? Wąchock mówi NIE. Nie na latarniach
 • CAM00840[1]
  O parking dla autokarów wnioskowano 4 lata temu jeszcze przed rewitalizacją.

 • Wypadek ciężarówki z odpadami z ubojni.
 • CAM00913[1]
  Przed wyborami gazety mamy. Za pieniądze podatników samorządowcy chwalą się w prasie
 • CAM00920[1]
  Ile razy urzędnicy i ich szef przeszli obok? Scenariusz filmu o kostce brukowej
 • internet1
  Internet w Wielkiej Wsi, można tylko pozazdrościć. Szybkości.
 • CAM00925[1]
  Likwidują pseudo trawniki, handlowcy zaniepokojeni nową organizacją ruchu.
 • CAM00929[1]
  Pożegnanie Mariana Fitasa z Marcinkowa – list Czytelniczki i podziękowanie od syna.

12 odpowiedzi na „I kto miał rację? Ludzie chodzą na skróty, gdyż mostek jest w złym miejscu.

 1. Xyz. pisze:

  Troche durne nie masz juz sie czego czepic ? Nie masz o czym pisac to sie za mostki wziales ehh co za ludzie..

 2. zyx pisze:

  Dobrze że pisze. I ma rację. Niepotrzebny mostek kosztował tyle co jedna ulica, a nie suży nikomu. Dojścia do niego nie ma,a ci co chca przejść na drugą stronę mogą to zrobić wcześniej. Od parkingu trzeba wracać do tego mostku. To jest bez sensu i to jest fakt, że wywalono kasę nie w tym miejscu.

 3. abc pisze:

  Film Tropiciel czyli wasz most – nash bridges.

  Akcja toczy się w Wąchocku w czasie wielkiej rewitalizacji, piękna Bożena przechadza się do mostku, który jest oddalony o 50 metrów zgodnie z wolą urzędników.
  Pojawia się tropiciel śladów Tomasz zwany Sokole Oko oraz Siatkarze i mąż Bożeny – Jarosław który sprzyja woli urzędników. W głowie Tomasza zrodził się plan zdobycia mostku. Ma mu w tym pomóc szpieg który nocami wydeptuje ścieżkę na skróty…

 4. potwierdzam pisze:

  do xyz proponuję ci byś zapoznał sie ze stanem faktycznym, bo Szczykut ma rację. Ja też uważam że ten mostek jest w złym miejscu. Od tego parkingu zresztą w dobrym miejscu musisz łazić po trawniku by gdzieś dojść. Ja w siatkę nie gram, ale chciałby się dostac suchą nogą do baru w pobliżu.

 5. P.T. pisze:

  Panie Tomku, czy jeśli zostanie Pan burmistrzem naszego miasteczka to pojawi się mostek w miejscu przez Pana wskazanym?

 6. wachock.info pisze:

  Jeśli na tym terenie można dalej inwestować to zapewne tak.Zresztą chciałbym połączyć ten parking z boiskami, bo jak wiadomo przejścia tam nie ma w tej chwili. Obecnie planuje się powstanie tam kortu tenisowego. Jesli ja będę to realizował to wraz z infrastrukturą.

 7. szczykut to pajac pisze:

  Po co pajacu zdjęcia burmistrzowi robisz? Super szpieg sie znalazł, obyś burmistrzem nie został bo gówno zostanie nam z tego Wąchocka, błędy potrafisz wytykać, ciekawe ile byś sam zrobił. Za dużo pychy. Ciskaniem burmistrza do władzy nie dojdziesz. Dno.

 8. PKP pisze:

  o jeden most za daleko?
  Są chyba ważniejsze sprawydoomówienia w naszym miasteczku. Zostawcie więc most

  odp.Pan Panie M.W będzie się mógł wykazać podczas debaty.

 9. Pajac pisze:

  I co pajacu? wielką kariere burmistrza chcesz robić to już nie można dodawać ”niecenzuralnych” komentarzy?

  odp. nie można. nie myślisz chyba, że pozwolę byś mnie lżył na moim portalu. ja nikomu nie ubliżam pisząc prawdę.

 10. spacerowicz z Wąchocka pisze:

  Jak najbardziej zupełnie zgadzam się z panem Tomaszem. Gdyby burmistrz miał i jego pracownicy mieli trochę pomysłu, wybudowaliby tę kładkę tam gdzie wskazywał Pan Szczykutowicz. Dlaczego go nie posłuchano wie tylko burmistrz. Idąc od strony skateparku nie miałoby to znaczenia, gdzie jest wejscie, ale od parkingu już tak. Gdyby mostek był bliżej parkingu to ci idący od skateparku i ci z parkingu mieliby jedną przeprawę. Oszczędność na wybudowaniu jednej kładki dla wszystkich, którzy idą z dwóch kierunków.

 11. Gienek pisze:

  Bardzo ładne zdjęcie – to drugie od góry. Tylko tło jakieś …..?

 12. Józek pisze:

  Dobrze,że ten most nie jest spalony.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.