CAM00858[1]

Pojechali kibicować Koronie. Był remis i wielkie emocje.

Ponad 50 -cio osobowa grupa wąchockich kibiców, czyli dzieci i ich rodziców skupionych wokół Akademii Piłkarskiej Korony, pojechała na zorganizowaną wycieczkę na stadion w Kielcach. Czekały tam emocje w związku z meczem Ekstraklasy.

Korona Kielce podejmowała Lecha Poznań. Strzelono 4 bramki. Mecz zakończył się wynikiem 2 : 2. Lech dość szybko objął prowadzenie i zanosiło się na pogrom Korony, ci jednak zdołali wyrównać. Przed przerwą Lech objął prowadzenie na 2:1.  Od przerwy zaczęła się stadionowa przygoda naszych małych kibiców. Wszyscy przenieśli się do wolnego sektora. Ten zajmowany wcześniej był nieco przepełniony, a widok na płytę stadionu niektórym kibicom przesłaniały kraty oddzielające sektory.

Dzięki tej przesiadce nasi kibice oglądali mecz tuż przy linii autowej. W drugiej części meczu z boiska wiało nieco nudą. Gra ożywiła się na 10 minut przed końcowym gwizdkiem. Korona kilkakrotnie groźnie atakowała rywala dążąc do wyrównania. Ponieważ akcje rozgrywały się na wysokości wąchockiego sektora, wzrastał doping a wraz z nim zainteresowanie meczem. Wiele osób z wycieczki oglądało mecz na żywo pierwszy raz w życiu. W doliczonym czasie gry, tuż przed ostatnim gwizdkiem Korona wykonywała rzut rożny. Omal nie doszło do wyrównania.

Nasi kibice szaleli w dopingu. Po chwili, gdy już wydawało się że będzie kolejna porażka gospodarzy Korona rzutem na taśmę wyrównała.  Po meczu do sektora  podeszli niemal wszyscy zawodnicy, by podziękować za doping. Było gromkie „dziękujemy” i autografy. Wyjazd na mecz dla swoich podopiecznych zorganizował trener Akademii Piłkarskiej Korona Kielce Karol Drej. Dzieci weszły na stadion bezpłatnie. /tsz/