herb

Czterech…! Komitety Wyborców zgłosiły kandydatów na burmistrza Wąchocka

Do północy w piątek (17 bm) komitety Wyborcze Wyborców oraz komitety wyborcze partii politycznych miały czas na zgłoszenie w terytorialnych komisjach wyborczych kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów gmin i miast. W powiecie starachowickim o fotele włodarzy ubiegać się będzie 24 kandydatów. W gminie Wąchock czterech. Zarejestrować kandydatów mogły tylko te komitety wyborców, które wcześniej zgłosiły kandydatów na radnych w ponad połowie okręgów wyborczych. W Wąchocku wymagana liczba kandydatów wynosiła 8.

KWW Rozwój i Doświadczenie zgłosił kandydata Jarosława Samelę. KWW Nasza Gmina Wąchock zgłosił Roberta Janusa, KW Prawo i Sprawiedliwość zgłosił Jerzego Rymarskiego, KWW Niezależny Tomasz Szczykutowicz zgłosił Tomasza Szczykutowicza.

Aby wybór był skuteczny kandydat musi uzyskać 50 % + 1 głos poparcia, od osób które wzięły udział w głosowaniu. Druga tura wyborów odbędzie się 2 tygodnie później jeśli  kandydaci nie przekroczą 50 procentowego progu poparcia. Wówczas spośród dwóch z najlepszym wynikiem wyborcy  wybiorą burmistrza w drugiej turze.

Wybory samorządowe odbędą się w niedzielę 16 listopada. W Wąchocku na karcie do głosowania znajdą się cztery w/w nazwiska kandydatów na burmistrza. Wyborcy znakiem „X” zaznaczą kandydata na którego oddają swój głos. Robert Janus i Tomasz Szczykutowicz kandydują jednocześnie do Rady Miejskiej w dwóch okręgach. R.  Janus z ulicy Nadrzecznej, Partyzantów (północ), Krzemienica, Hutnicza, a T. Szczykutowicz z okręgu Starachowicka, Partyzantów (południe), Powstańców, Wygoda, Górna.

Share via email+1Share on TwitterShare on Facebook

Skomentuj (Komentarzy: 26)

Informacje o wachock.info

Strona redagowana od września 2010.Liczba zamieszczonych artykułów 1250
Ten wpis został opublikowany w kategorii AKTUALNOŚCI. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
 • drewno 3
  We wtorek (30 września br) Zebranie Serwitutantów
 • kielce
  Obok nas! Smutny program z Wąchocka w kieleckiej telewizji
 • CAM00734[1]
  Kronika odwiedziła biedną kobietę z czwórką małych dzieci.
 • wybory
  We wtorek o 24-tej poznamy kandydatów na radnych.
 • urna
  Gorąca noc w kraju. W Wąchocku prawdopodobnie już wszystkie komitety zgłosiły kandydatów
 • wybory ikona
  Wąchocczanie powalczą o mandaty w Radzie Powiatu i w Sejmiku.
 • wybory
  Wybory do Rady Miejskiej. Kandydaci z trzech KWW

 • PKW ogłosiła Listy Komitetów Wyborczych do wyborów w Wąchocku.
 • CAM00836[1]
  Od dziś Wąchock będzie miał nowego Honorowego Obywatela.
 • CAM00837[1]
  Zygmunt Ziemkiewicz Honorowym Obywatelem
 • CAM00858[1]
  Pojechali kibicować Koronie. Był remis i wielkie emocje.
 • CAM00810[1]
  Przejazd do remontu, jazda utrudniona.
 • c.tkaczyk 2
  Cezary Tkaczyk z Wąchocka prezydentem!
 • ikona
  Zamieszka między nami. Kropla krwi Św. Jana Pawła od niedzieli w Wąchocku
 • t.szczykutowicz
  Program Tomasza Szczykutowicza – kandydata na burmistrza. Twój wybór, Twoja racja.
 • IMG_7035
  Święty jest u nas. Jan Paweł II zamieszkał w parafii Wąchock
 • IMG_6995
  Fotoreportaż (33 fotki): Relikwie św. Jana Pawła II w Wąchocku
 • IMG_6107
  Burmistrzu! Oddaj orły.
 • CAM00903
  I kto miał rację? Ludzie chodzą na skróty, gdyż mostek jest w złym miejscu.
 • CAM00907[1]
  Cud po 8 latach. Będą płyty ażurowe w rynku.

26 odpowiedzi na „Czterech…! Komitety Wyborców zgłosiły kandydatów na burmistrza Wąchocka

 1. Anonim pisze:

  Jak w pierwszej turze nie zwycięży Samela to w drugiej będzie przegranym w pojedynku z jakiejkolwiek kontrkandydatem. trzymam kciuki za każdego kto będzie w drugiej turze z Samelą. Ten człowiek już był dwie kadencje wystarczy.

 2. Obserwator pisze:

  Cieszy ,że p.Janus nie chodzi na pasku żadnej partii.To dobrze rokuje dla miasta,jeżeli uda mu się wygrać.

 3. wyborca pisze:

  Najlepszym kandydatem na burmistrza to będzie Pan Samela, bo dwaj pozostali kandydaci to typowi karierowicze.

 4. figa z makiem pisze:

  trzymam kciuki za Rymarskiego jak dobrze ze jesy kandydatem.

 5. Anonim pisze:

  zagłosuję na każdego który zapewni wyborcę o tym że zmniejszy swoje uposażenie miesięczne i zmniejszy strukturę zatrudnienia w urzędzie o funkcję zastępcy burmistrza. tak tak panie samela pan już raz obiecał drugi raz tego ciemny lud nie kupi. Chcesz oszczędzać zacznij od siebie nie na ludziach.

 6. andrzeej471 pisze:

  Najlepszym był i nadal powinien pozostać Pan Samela.Tyle co zrobił dla miasta to nikt dotąd nawe w części nie zro bił.To jest mój jedyny kandydat

 7. Zdziwiony pisze:

  Nie chodził na pasku? Wystarczy ze chodził przez 3,5 roku na pasku Sameli. Pozazdrościł i mamy kandydata na swoim pasku. Aleś sobie pan panie Samela wyhodował.

 8. Mieszkaniec pisze:

  Szacunek dla kandydatów: Jarka Sameli i Jerzego Rymarskiego za to, że wiedzą czego chcą tzn. kandydują tylko na stanowisko burmistrza. Dwóch pozostałych kandydatów kombinuje, że jak się nie uda zostać burmistrzem to zostaną radnymi. Nieładnie. Moim zdaniem takie łączenie kandydatur powinno być niedopuszczalne.

 9. Tom Cruise pisze:

  Rymarski ? No dajcie spokój! Człowiek, który wierzy w iluminatów i new world order na burmistrza? Jak wygra to prawdopodobnie zacznie nam schrony budować..

 10. bezrobotna pisze:

  Jareczek zmieniasz basieńkę kasujesz sebusia i Masz mój głos

 11. Anonim pisze:

  Nie jestem z Wąchocka ale znam Tomka Szczykutowicza i wiem a nawet jestem pewien że to jest facet który wie jak zarządzać gminą POPIERAM

 12. Anonim pisze:

  Jestem z Wąchocka i znam Tomka Szczykutowicza wiem a nawet jestem przekonany, że zajmie ostatnie miejsce po kangurze. Na radnego bez żadnych szans przy młodych wilkach. Za podgryzanie burmistrza Sameli może liczyć tylko na „coś” od Pana Janusa. Będzie wstyd i obciach na cały Wąchock jeżeli ktoś zna te pojęcia.

 13. Barbara pisze:

  Jestescie przed wyborami Burmistrza ! To sie dobrze zastanöwcie ! ktörego kandydata wybierzecie ;czy takiego na ktörego mozna zawsze liczyc jako mieszkaniec Wachocka!Ktöry jest zawsze pomocna reka dla waszego dobra i spoleczenstwa! Czy tylko aby zdobyl wlasne sukcesy! Ciezki WYBÖR!!!
  Po obejzeniu w telewizji bardzo smutnego losu pani Joanny Boguckiej i jej dzieci, pröbowalam kontaktu z waszym dotychczasowym Burmistrzem , ktöremu zaproponowalam pomoc z Niemiec nie tylko dla pani Joanny ,ale takze dla calej Gminy, wiele mieszkancöw z Wachocka potrzebuje WSPARCIA, ale KOGO TO OBCHODZI !

 14. Anonim pisze:

  Cuś takiego przeczytałam na stronie gminy, o co chodzi nie wierzy w Janusa i robi sobie droge odwrotu. Panie Tomku tylko Pan niech nie chwali burmistrza i inwestycji w Wąchocku

  „Przemówienie wygłosił jeden z najdłużej zasiadających w ławach Rady Miejskiej radny Sylwester Rudzki podając postawę i działalność Zygmunta Ziemkiewicza jako przykład dla siebie. Nawiązał także do okresu 25 lat wolności podkreślając zasługi kolejnych burmistrzów. Chylił czoła przed osiągnięciami obecnego burmistrza Jarosława Sameli, który poprzez realizację inwestycji wykorzystał maksymalnie fundusze europejskie, a ukończenie rewitalizacji zmieniło oblicze Wąchocka. – See more at: http://www.wachock.pl

  odp. ( Ja doceniam wszystko to co dokonało się w inwestycjach w kadencji p. Sameli. Tak jak wszyscy cieszę się z tego jak bardzo Wąchock się zmienił. Mieszkając tu niestety dostrzegam pewne fuszerki i niedociągnięcia. Boję się o koszty jakie będzie to wszystko generować, gdy skończą się okresy gwarancyjne. Są też pewne niuanse za które niestety p. Sameli nie da się pochwalić, a wręcz trzeba to ganić. M.in nie podobają mi się autokratyczne decyzje, wydawanie pieniędzy na nagrody i kilka innych spraw, które kuleją. Jestem zwolennikiem dwu kadencyjnych rządów wójtów. Teraz trzeba wybrać inną osobę z nową wizją kontynuowania tego co już zostało zrobione)

 15. Anonim pisze:

  Do Barbary
  Jakby Pani chciała naprawde pomóc to by spytała Kronikę on tam był Boguckich i cos by pani ofiarowała tym ludziom. A tak to chce pani zaszkodzic chyba burmistrzowi pisząc te głupoty widać to na odległość.
  Kto pamięta jeszcze jak babcia z renty kupowała hute w Ostrowcu? Ta to chciała pomóc mieszkańcom Ostrowca.
  My w Wąchocku największą pomoc z Niemiec dostaliśmy 6 września 1939, to byla „pomocna reka”

 16. kinia pisze:

  Cóż koń jaki jest każdy widzi.POgięło co niektórych. To niezależne funkcje.Przewodniczący rady miasta mógł popierać p.Samele w niektórych posunięciach,ale Janus to facet z jajem ,o czym świadczy sam fakt rywalizacji w wyborach na burmistrza.Gdyby było inaczej siedział by spokojnie i nie konkurował z S. A p.Samela?, powtórzę- koń jaki jest, każdy widzi…

 17. romek pisze:

  Pan Samela wszystko zrobi, każdemu pomoże i nikomu nie zaszkodzi.A za to wszystko niewdzięczni i głupawi mieszkańcy wbijają mu szpilki – to nie ludzie , to wilki.

 18. Barbara pisze:

  Nie wychwalajcie tak Burmistrza ,Radnych a i wy mieszkancy Wachocka az do reportazu teliwizyjnego; wszyscy razem mieliscie zalozone przeciwsloneczne okölary a u pani Joanny tak slonce was wszystkich razilo ,ze niechcieliscie widziec jej nieszczescia losu,biedy i w jakim domu wychowuje dzieci „domu”o czym ja möwie RUINA , wasze psy maja zapewne cieplejsze budy! i gdzie wasza pomoc byla ? A pan Burmistrz wystawil taka piekna Ubikacje,zapomnial o BOGUCKICH,a moze nawet nic niechcial wiedziec. Gdyby nie telewizja to przez nastepne 10-lat slonce by waz razilo w oczy na podwörku pani Joanny. A pieniadze Unijne ,to odkogo od NIEMCÖW,i jakos wam niesmierdza. Wy Taki bogaty Klasztor Opactwo Cysterskie macie ,ksieza sa takimi wielkimi wiezacymi katolikami, a o pani Joannie z dziecmi zapomnieli „KOCHAJA BLIZNIEGO SWEGO”, oni kochaja Bogactwo, Dobrobyt,jakie piekne pokoje do wynajecia ? tylko jak poprosilam o pomoc dla pani Boguckiej , do dzisiaj nic nieslychac. Chyba wszyscy razem w Wachocku pozarazaliscie sie ZNIECZULICA ,sami Egoisci . Prosze zapytac ile ze swojej pensji radni i burmistrz pomögli pani Joannie! Oni sie martwia ze z cieplych stoleczköw zleca i bogatej pensyjki niebedzie! taka bogata Gmina ,a Rodziny pozostawione na pastwe losu! wstyd wstyd; a moze wasz Burmistrz z Radnymi kupili dla pani Joanny nowe piece na wegiel i wegiel, czy czekaja tylko na pomoc WIDZÖW, tacy wszyscy pomocni, martwia sie mieszkancami WACHOCKA , obudzcie sie i otwörzcie oczy, sciagnijcie wasze przeciwsloneczne okulary, a zobaczycie w koncu wasza szara biedote i cierpienie ludzkich serc !

 19. Anonim pisze:

  No to Baśka juź się napomagała szukając w cudzej kieszeni. Ale moźe kobieta z socialu źyje?
  Kto chce pomóc to idzie i pomaga a nie klepie w klawiature, nie pcha fejsu do kamery. Mam tylko nadzieje że Kronika coś załatwi.

 20. Barbara pisze:

  Dlaczego anonimowo ,
  Uciesze pania Cale zycie Pracuje ! Niemam potrzeby szukac w innych kieszeniach. Rozchodzi sie tylko o wasze chowanie glowy w piasek, jak dlugo przygladaliscie sie nieszczesciu tej Rodziny !
  Dziekuje telewizji za ten reportaz , dzieki temu pani Joanna ma szanse na lepsze zycie , a prosze niemartwic sie o moja pomoc , pomoge i pomagac bede.
  Niemam potrzeby bezsensownego pisania. Napisalam o was prawde i Prawda pania boli, macie nieczyste sumienia, wstydzicie sie , wstydzcie sie bo macie powöd !
  Jakie to niewygodne ze kazdy moze o was czytac!
  A takie osoby jak pani niezasluguja nawet na 1 GROSZ !

 21. torowa pisze:

  Nie wiem dlaczego krytkujecie Rymarskiego ,przecierz on ma sprawdzone rozwiazania samorzadowe wyniesione z dlugoletniej pracy w Australi .Chce napewno przeniesc i zaadoptowac na polskie realia.Wszyscy dobrze wiemy jaki jest poziom zycia w Australi.Grzechem bbloby nie skorzystac z tak bogatego doswiadczenia;Kandydowanie z ramienia PISU daje gwarancje tego ze tak duze doswiadczenie nie zostanie zmarnowane i zostanie w polskich rekach sluzac Polsce i Polakom;

  Odp do Torowej: Jest to ostatni post zaakceptowany do publikacji. Forum Kroniki Wąchocka nie będzie służyło do bezpłatnych publikacji chwalących w ten lub inny sposób jednego kandydata. Ze swojej strony dodam tylko, że praca w Australii, która dla pana Rymarskiego skończyła się 9 lat temu nie jest żadnym przełożeniem na uzdrowienie sytuacji w Wąchocku. Pan Rymarski wyjechał z Polski w 1977 roku. Wrócił w 2005 po 28 latach emigracji. Najcięższy okres w naszej historii przesiedział w wolnym kraju, a tu wygląda na to że jest oderwany od rzeczywistości. Poziom życia w Australii o którym Torowa pisze, nie jest zasługą emigrantów takich jak Rymarski, a jego doświadczenia jak dotąd nie przełożyły się na poziom życia mieszkańców Wąchocka. Nie zauważyłem by po powrocie w jakikolwiek sposób działalność Rymarskiego przyczyniła się do poprawy życia ludzi w Wąchocku. Nie zauważyłem, by pan Rymarski angażował się społecznie w życie naszej gminy, chociażby w działalność zarządów osiedlowych Poznaliśmy pana kandydata jako autora licznych skarg i procesów sądowych. Nie zaangażowal się rownież w życie społeczne mieszkańców. Przynależność do PiS i poparcie jakie tam znalazł świadczy jedynie o tym, że jest to osoba o skrajnych poglądach opartych na populiźmie do którego przesłanie czerpie głównie z audycji jednej z rozgłośni radiowych. NIe odbieram konkurentowi prawa startu w wyborach i szanuję jego decyzję oraz wiarę w sukces. Nie widzę jednak przyszłości naszej gminy pod rządami tej osoby. Niemniej jednak wpisy na jego temat wyrażanych ciągle przez jedną i tę samą osobę o nicku Tor, Torowa lub los nie będą zamieszczane na stronie wachock.info Wpisy podobnej lub identycznej treści można zaleźć na forum kieleckiej gazety. Rozwiązania samorządowe stosowane w demokracji australijskiej nijak się mają do porządku prawnego Rzeczpospolitej. Tomasz Szczykutowicz

 22. torowa pisze:

  Panie SZCZYKUTOWICZ co taka cisza u pana czyzby pan zamykal swoj portal?Odstrasza pan internautowi tym samym wyborcow;

  odp. mam teraz wiele spotkań w terenie, krótko nie daję rady. A dziś właśnie brałem udział w debacie z Pani faforytem. Nie zmęczyłem się jednak, gdyż ze sloganami nie podejmuje się dyskusji. Osiedle domów na cudzych terenach, to tylko utopia. Akurat mam działkę nad Kamienną. Nikt mnie nie pytał co ja na ten plan.

 23. maryla pisze:

  Ja stadium name Samele,oby nice Rymarski.

 24. lwica pisze:

  No i nie wygral pan tych wyborow mowi sie trudno do nastepnego razu zycze panu zdrowia.

 25. lwicalwica pisze:

  nie wygral pan ale niech pan nie placze

 26. lwicalwica pisze:

  Dlaczego burmistrz Samela nie wpuszcza cyrku do miasta? Napewno boi sie konkurecji;

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.