urna

Gorąca noc w kraju. W Wąchocku prawdopodobnie już wszystkie komitety zgłosiły kandydatów

Przed godziną 22-gą zarejestrował kandydatów na radnych prawdopodobnie ostatni komitet. Nikogo MKW już się nie spodziewa, gdyż w Wąchocku do godziny 21. zgłosiły się już wszystkie lokalne Komitety Wyborcze Wyborców, które zarejestrowane są  w PKW w Kielcach oraz KW „partyjne” w Warszawie

Niespodzianek raczej tuż przed północą nie będzie. Tylko 4 Komitety Wyborców zgłosiły ponad 8 kandydatów do Rady Miejskiej. 4 komitety zgłosiły od 1 do 2 kandydatów. Oznacza to, że w Wąchocku może być nie więcej niż czterech kandydatów do fotela burmistrza. Raczej żaden z tych komitetów nie zgłosił 15 kandydatów, czyli kompletu w okręgach jednomandatowych. ( Kronika nie posiada oficjalnych danych z MKW)

Jest nieco niespodzianek i wiele nowych osób, które rozpoczynają przygodę z samorządem. Są radni  przegrani z poprzednich wyborów i radni obecnej kadencji w gronie 14 osób.

Wiele wskazuje na to, że na 100 proc. w Radzie Miejskiej pojawią się zupełnie nowe osoby. Z całą pewnością  będą „twarze” spoza obecnej rady w okręgu Ceglana, Wielkowiejska, Św. Rocha i Błonie, a także w okręgu Pl. Ponurego, Kościelna, Sandomierska, Langiewicza, Dolna. W Parszowie nowy radny zostanie wybrany w obrębie ulicy Staszica. W Wielkiej Wsi nowy radny pojawi się na Ciecierówce. W kilku okręgach walczyć będą o zaufanie  wyborców radni obecnej kadencji. Będą starcia „tytanów” z obecnej rady. Na Wielkiej Wsi połączonej z Węglowem w jeden okręg, pojawi się Edward Lipiec z Ireną Szlęzak. W Parszowie w jednym okręgu startuje Ewa Szczepańska i Halina Herman, w Wąchocku Tomasz Szczykutowicz i Kazimierz Winiarczyk, a w Wielkiej Wsi Podmiasto (nr 1- 150): Konrad Wojtachnio i Sylwester Rudzki. W okręgu Radomska, Szeroka, Leśna, Smugowa zmierzą się Elżbieta Błach (radna w kadencji 2002-2006) z Bożeną Markiewicz (radną obecnej kadencji).

Do 17 października Komitety Wyborcze, które zarejestrowały co najmniej 8 kandydatów będą mogły zgłosić kandydata na burmistrza.  Teoretycznie nie jest wiadomo kim będą kandydaci. Teoretycznie też, każdy pełnomocnik KWW może zgłosić dowolną osobę, która wyrazi na to zgodę. Praktycznie będą to niemal na 100 %,  Jarosław Samela – obecny burmistrz , (3. raz) , Robert Janus (po raz 1.), Jerzy Rymarski (po raz 1.) i … Tomasz Szczykutowicz (po raz 2.). Oczywiście oficjalnie zgłoszenie kandydatów nastąpi do 17 października br.

(info opracował T. Szczykutowicz) Podam pełną listę kandydatów.

 

Share via email+1Share on TwitterShare on Facebook

Skomentuj (Komentarzy: 18)

Informacje o wachock.info

Strona redagowana od września 2010.Liczba zamieszczonych artykułów 1250
Ten wpis został opublikowany w kategorii AKTUALNOŚCI. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
 • CAM00589[1]
  Fatimski pielgrzym dotarł do Wąchocka. Jutro 60 km piechotą do Chęcin
 • CAM00625[1]
  Pielgrzym wyruszył z asystą. Pożegnalne spotkanie w Wielkiej Wsi

 • Oświadczenie przed wyborami
 • CAM00172
  W Wąchocku NO PROBLEM. Posłanka PO buduje kolejne obwodnice miast
 • sesja archiwum
  Nowe nazwy dla placów, skwerów i ulic w Wąchocku
 • CAM00732
  75 rocznica powstania Podziemnego Państwa Polskiego. Uroczystości przy Św. Jacku.
 • drewno 3
  We wtorek (30 września br) Zebranie Serwitutantów
 • kielce
  Obok nas! Smutny program z Wąchocka w kieleckiej telewizji
 • CAM00734[1]
  Kronika odwiedziła biedną kobietę z czwórką małych dzieci.
 • wybory
  We wtorek o 24-tej poznamy kandydatów na radnych.
 • wybory ikona
  Wąchocczanie powalczą o mandaty w Radzie Powiatu i w Sejmiku.
 • wybory
  Wybory do Rady Miejskiej. Kandydaci z trzech KWW

 • PKW ogłosiła Listy Komitetów Wyborczych do wyborów w Wąchocku.
 • CAM00836[1]
  Od dziś Wąchock będzie miał nowego Honorowego Obywatela.
 • CAM00837[1]
  Zygmunt Ziemkiewicz Honorowym Obywatelem
 • herb
  Czterech…! Komitety Wyborców zgłosiły kandydatów na burmistrza Wąchocka
 • CAM00858[1]
  Pojechali kibicować Koronie. Był remis i wielkie emocje.
 • CAM00810[1]
  Przejazd do remontu, jazda utrudniona.
 • c.tkaczyk 2
  Cezary Tkaczyk z Wąchocka prezydentem!
 • ikona
  Zamieszka między nami. Kropla krwi Św. Jana Pawła od niedzieli w Wąchocku

18 odpowiedzi na „Gorąca noc w kraju. W Wąchocku prawdopodobnie już wszystkie komitety zgłosiły kandydatów

 1. wybiórca pisze:

  Cieszy mnie decyzja radnego Szczykutowicza. Doceniam dotychczasową troskę o Wąchock. Ma Pan moje szczere poparcie. Adam.K

 2. k.mać pisze:

  Pan Szczykutowicz popełni błąd jak wystartuje. Odbierze głosy kandydatowi PiS, który jako jedyny mógł wygrać z Samelą. Jest pan odpowiedzialny za to, że nadal będzie rządził ten platformers.

 3. Anonim pisze:

  Błąd to ty popełniasz. Twój kandydat przybywa znikąd w torbie kangura, a ty ślepo wierzysz w demagogię tego pana. Gdzie jest program, bo mnie się już waszego gadania na Echu i tu nie chce czytać. Jak slyszę że trzeba na niego głosować bo PiS, to szlag mnie trafia. Jaki to Pis i jakie rządzenie. W Wąchocku potrzeba człowieka z wizją.

 4. Anonim pisze:

  Jako człowiek z wizją widzę to tak. Założę się z każdym, że Szczkutowicza pokona nawet Janus. Gdyby była druga tura to Szczykutowicz za poparcie kogoś zażąda stanowiska zastępcy burmistrza. Kronika w trosce o dobro mieszkańców zmieni nazwę na Trybuna Ludu.

 5. jejku pisze:

  Zapewne wszystko zdecyduje się w drugiej turze.W mieście partyjność,może tylko przeszkadzać.Najważniejsza jest osobowość kandydata i jego chęć służenia mieszkańcom.Niestety dotychczasowy włodarz po „obrośnięciu w piórka”dał sobie na wstrzymanie.Myślę ,że startujący kandydaci powinni polegać na sobie.

 6. mieszkaniec ul torowej i langiewicza pisze:

  Pan Rymarski to jest wlasnie czlowiek z wija i to on musi wygrac te wybory to ostatnia szansa zeby naszym miasteczkiem zadzil czlowiek z klasa ,Nikt u nas nie ma takij wiedzy ze swiata i to wielkiego swiata jak wlasnie Pan Jerzy.Ma swietny program chce zmienic i pomoc naszej ludnosci dzieciom ,senioro i pozostalym.Niech juz plaworma da spokoj bo dzis kazdy Polak idzie z torbami dajmy mu szanse!!!!!

 7. wyborca pisze:

  Gdzie można znaleźć nazwiska osób zgłoszonych do wyborów?

 8. wyborca pisze:

  Do koryta idą z kopyta. Pan Jarosław Samela po raz trzeci, Pan Szczykutowicz, nigdy, przenigdy, Pan Robert Janus, jak najbardziej!
  A ślepcy znowu wybiorą to co im powiedzą.

 9. z wąchocka pisze:

  Wczoraj TVP Kielce wyemitowała program pt. Dar serca, na naszych widzów zawsze można liczyć dotyczący rodziny Boguckich z Wąchocka
  http://www.tvp.pl/kielce/aktualnosci/spoleczne/na-naszych-widzow-zawsze-mozna-liczyc/17166259/na-naszych-widzow-zawsze-mozna-liczyc/17167211

 10. Anonim pisze:

  Popieram Pana Rymarskiego. Myślę, że kiedy wygra wybory będzie w Wąchocku dużo lepiej. To człowiek wielkich możliwości i świadomy katolik, który nie przychodzi do kościoła od „wielkiego dzwonu” jak obecnie rządzący, ale jest tam codziennie.

 11. Obserwator pisze:

  Jest tylko jeden kandydat ,któremu się chce coś dla miasta robić.To Pan Janus.Pracując w Radzie Miejskiej, dal się tam poznać z dobrej strony.

 12. były sołtys pisze:

  głosuję na Pomidorka on ma jedyną realną szansę wygnać Samelę z fotela burmistrza nie żadne rymarskie z (PO)parciem Lipca. Jeśli dojdzie do drugiej tury mam nadzieję że będzie niespodzianka w postaci wygranej Janusa. a nauczyciel fizyki odejdzie z klasą. Samelka zrobiłeś wiele dla wizerunku gminy ale swoją butą, arogancją i ignorancją ludzie mają już cię dość a polityka uprawiana przez ciebie jest wsiowa i małostkowa. Sejm to optymalny kierunek dla ciebie.

 13. Anonim pisze:

  to nie burmistrz Samela jest butny.jego najbliższe otoczenie zachowuje się butnie.bez żadnej pokory, brak im kultury i klasy jaką powinni sobą reprezentować.a przecież to osoby pełniące obowiązki , nie z konkursów.MOI DRODZY PAŃSTWO UŚMIECH NAPRAWDĘ NIC NIE KOSZTUJE. TROCHĘ POKORY.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!może nadszedł czas na zmiany.

 14. bepartyjny pisze:

  ludzie uważacie, że jak ktos sie codziennie mogli to juz będzie dobry z niego kandydat na burmistrza bo jest z PIS
  modli się pod figurą, ” znam takich to najgorsi ludzie pod słońcem
  zakłamani fanatycy,
  nam chodzi o dobrego gospodarza, a czy on się modli czy nie to juz jego prywatna sprawa
  ten modlący wszystko odda klerowi, któremu jest i tak za dobrze

 15. ja glosuje na pis bo to oni wygraja i wtedy dopiero da sie zyc.

 16. figa z makiem pisze:

  ja glosuje na pis bo to oni wygraja i wtedy dopiero da sie zyc.

 17. Obiektywna Wizja pisze:

  Osobiście uważam, ze szanowny P. Samela zrobił dużo rzeczy dla naszego miasta – to nie ulega dyskusji. Lecz jednocześnie myślę, że dwie kadencje to wystarczający czas na zrealizowanie planów i „burmistrzowską popisówkę”. Dajmy szansę również innym kandydatom. Może NOWY burmistrz, ze swoim świeżym spojrzeniem i głową pełną pomysłów zmieni kąt patrzenia osobistego na kąt widzenia obiektywny, dla dobra miasta i mieszkańców. Jakże głębokie to przesłanie dla osób, które uważają, że kultura w mieście jest również istotną sprawą ( Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury, który nie funkcjonuje od dłuższego czasu, razem z całą „kadrą” i obsadą tej teatralnej żenady ). Warto się zastanowić.

 18. torowa pisze:

  Fajnie jest polenizowac ale kierowac zespolem ludzi nie kazdy potrafi to bardzo ciezka praca i odpowiedzialna ‚

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.