CAM00734[1]

Kronika odwiedziła biedną kobietę z czwórką małych dzieci.

Tak jak zapowiadałem w poprzednim materiale i odwiedziłem rodzinę z telewizyjnego reportażu. Dziś z trudem odnalazłem dom, który był bohaterem materiału i jak się okazało również artykułu w Tygodniku Starachowickim.

Do domu Joanny Boguckiej, mimo iż ma adres ul. Polna (b. Tysiąclecia) jedzie się od strony ulicy Krzemienica zwykłą drogą dwu-koleinową za cmentarzem żydowskim. Dom stoi  w środku pola i starego sadu. Gdy wyszczekały się już pieski, pojawiła się pani Joanna. Okazało się, że z widzenia zna radnego Wąchocka.

Joanna opowiada, że wstydziła się zwrócić do mediów z prośbą o nagłośnienie jej dramatu. Bała się o reakcje kolegów Krystiana w szkole.  Nie narzeka na MGOPS. Twierdzi, że pomoc uzyskuje.  Martwi ją sprawa mieszkania. Burmistrz Samela powiedział jej, że jest pierwsza w kolejce, by otrzymać mieszkanie socjalne. Takie w zasobach gminy ma się zwolnić w Marcinkowie. Jeśli dotychczasowi lokatorzy je opuszczą Joanna będzie mogła się przeprowadzić. Joanna wierzy w zapewnienia władz gminy.

Teresa Jurkiewicz z którą rozmawialiśmy w MGOPS twierdzi, że to co wyemitowała telewizja z jej wypowiedzi to tylko fragment z całej opowieści jaką przekazała reporterce. Wyszło na to, że urząd nie pomaga, bo tam jest pomalowane i jest czysto. Przedstawiłam reporterce wszystko o tej rodzinie. W tym wiele spraw, które ta dziewczyna bez naszych podpowiedzi i pomocy nie załatwiłaby sama np. w sądzie. Wyznaczyliśmy również opiekuna rodzinnego dla tej rodziny mówi T. Jurkiewicz.

Joanna Bogucka potwierdza słowa dyrektor Jurkiewiczowej.

Opowiada też, że jej syn Krystian (uczeń 4 klasy ) jest bardzo odpowiedzialnym chłopcem. Sam zabiera młodszą siostrę do przedszkola i wraca z nią po lekcjach. Mama jest z niego bardzo dumna. Dzieci wracają długą drogą, przez Kolejową, Nadrzeczną, Hutniczą, Krzemienicą do domu. Po drodze jest niestrzeżony przejazd kolejowy, ale Krystian wie, że muszą odwrócić się kilka razy by być pewnym, że nie nadjeżdża pociąg.

Wcześniej prosiła, by ktoś pomógł jej odbudować dom, poradzić sobie z grzybem, który toczy ściany mieszkania. Teraz gdy burmistrz obiecał jej mieszkanie socjalne czeka cierpliwie. ,

Dom nie ma uregulowanego stanu własności. Tylko w części należy do niej. Po artykule w gazecie zgłosiło się kilka osób by pomóc, ale pan jest pierwszy z władz miasta, który tu przyszedł – mówi ze łzami w oczach Joanna. Nie potrafię powiedzieć czego potrzebuję, dzieci są ubrane, dbam o nie – dodaje. O pieniądze nie ma śmiałości nikogo prosić, ale wiadomo że leki kosztują, jedzenie też – dodaje cicho.

W MGOPS w Wąchocku dziewczyna na tle podobnych osób ma dobrą opinię. Wiadomo, że wstydzi się o wszystkim mówić – Podpowiedzieliśmy jej jak prawnie ustalić status ojca, a w konsekwencji uzyskać alimenty  dla najmłodszych dzieci, gdyż te sprawy nie były uregulowane. Ojciec starszych dzieci zmarł. W domu jest czysto, nie mamy sygnałów by pojawiał się alkohol – mówi anonimowo jedna z urzędniczek. /tsz/

Share via email+1Share on TwitterShare on Facebook

Skomentuj (Komentarzy: 7)

Informacje o wachock.info

Strona redagowana od września 2010.Liczba zamieszczonych artykułów 1250
Ten wpis został opublikowany w kategorii AKTUALNOŚCI. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
 • uliczny2
  Piechotą z Lublina do Fatimy przez Wąchock. We wtorek pielgrzym dotrze do nas na nocleg
 • CAM00582
  Rozpoczął się nowy rok szkolny
 • CAM00589[1]
  Fatimski pielgrzym dotarł do Wąchocka. Jutro 60 km piechotą do Chęcin
 • CAM00625[1]
  Pielgrzym wyruszył z asystą. Pożegnalne spotkanie w Wielkiej Wsi

 • Oświadczenie przed wyborami
 • CAM00172
  W Wąchocku NO PROBLEM. Posłanka PO buduje kolejne obwodnice miast
 • sesja archiwum
  Nowe nazwy dla placów, skwerów i ulic w Wąchocku
 • CAM00732
  75 rocznica powstania Podziemnego Państwa Polskiego. Uroczystości przy Św. Jacku.
 • drewno 3
  We wtorek (30 września br) Zebranie Serwitutantów
 • kielce
  Obok nas! Smutny program z Wąchocka w kieleckiej telewizji
 • wybory
  We wtorek o 24-tej poznamy kandydatów na radnych.
 • urna
  Gorąca noc w kraju. W Wąchocku prawdopodobnie już wszystkie komitety zgłosiły kandydatów
 • wybory ikona
  Wąchocczanie powalczą o mandaty w Radzie Powiatu i w Sejmiku.
 • wybory
  Wybory do Rady Miejskiej. Kandydaci z trzech KWW

 • PKW ogłosiła Listy Komitetów Wyborczych do wyborów w Wąchocku.
 • CAM00836[1]
  Od dziś Wąchock będzie miał nowego Honorowego Obywatela.
 • CAM00837[1]
  Zygmunt Ziemkiewicz Honorowym Obywatelem
 • herb
  Czterech…! Komitety Wyborców zgłosiły kandydatów na burmistrza Wąchocka
 • CAM00858[1]
  Pojechali kibicować Koronie. Był remis i wielkie emocje.
 • CAM00810[1]
  Przejazd do remontu, jazda utrudniona.

7 odpowiedzi na „Kronika odwiedziła biedną kobietę z czwórką małych dzieci.

 1. w.k pisze:

  Brawo, panie Tomaszu. Jest pan jedynym radnym, który interesuje się tym co dzieje się w Wąchocku.

 2. morgan pisze:

  A co ma zrobić rodzina również z czwórką dzieci która mieszka w jeszcze gorszych warunkach. Może Pan redaktor zrobi artykuł o tej rodzinie a Burmistrz ogłosi konkurs za najlepsze przedstawienie w mediach? Z artykułu wynika, że Pani jest jedną ze współwłaścicieli domu. Nikt jej nie wyrzuci. Rodzina o której wspominam mieszka na tzw. lokatornym a dom jest w strasznym stanie. Zaznaczam, że ta rodzina również ubiega się o mieszkanie socjalne. Ale teraz to już pozamiatane. Bo przecież media i Pan będziecie dochodzić czy Burmistrz dotrzymał słowa. Pozdrawiam

 3. renua pisze:

  Kobieto to niech ta kobueta tez sie zglosi i zrobia reportaz w czym Masz Problem??? P joannie nie ma kto pomoc bo nie ma rodzicow Ani dziadkow a skoro Masz takie podejscie i nie chcesz pomoc to Po Co sie wypowiadasz??skoro ta druga kobieta tez ma ciezko to opisz jej sytuacje w mediach bo jest wiele osob ktore Sa w stanie pomoc…kazdy ma inwidualna sytuacje nie patrz przez pryzmat zawisci..

 4. xxx pisze:

  Z tego co pamiętam pan Szczykutowicz bardzo ładnie zachował się w stosunku od innego mieszkańca Wąchocka, który sam wychowuje dzieci po nieudanym małżeństwie i też mu pomagał w załatwieniu doprowadzenia wody. Dobrze że są tacy ludzie którym nie jest obojętny czyjś los. Żona pana Tomka ostatnio też wykazała się wielkim sercem dla chorej dziewczynki. Pokażcie mi innych radnych Wąchocka, którzy są tak bardzo zaangażowani jak Szczykutowicz. Wiadomo że nie do każdego trafi, więc pytanie po co to pisał o Joannie jest nie na miejscu.

 5. Anonim pisze:

  Pomagać należy nie tylko przed wyborami. Jakoś dziwnym zbiegiem okoliczności to apogeum pomagania przypada na ostatnie miesiące. A potem cisza. Niech zgadnę czy Pan Szczykutowicz będzie kandydował?
  Kto zna odpowiedź wszystko inne dośpiewa sobie sam.

 6. do anonima pisze:

  A ty przypadkiem też jestes w grupie przed wyborami? Zrób coś, a nie tylko wytykasz innym, że się angażują. Nie zrobiłby nic pytałbyś gdzie są radni. zrobił coś też źle. Zainteresuj się tym co kto zrobil a potem krytykuj. To że o czymś nie wiesz nie daje ci jeszcze prawa do ocen.

 7. z wąchocka pisze:

  Wczoraj TVP Kielce wyemitowała program pt. Dar serca, na naszych widzów zawsze można liczyć dotyczący rodziny Boguckich z Wąchocka
  http://www.tvp.pl/kielce/aktualnosci/spoleczne/na-naszych-widzow-zawsze-mozna-liczyc/17166259/na-naszych-widzow-zawsze-mozna-liczyc/17167211

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.