CAM00172

W Wąchocku NO PROBLEM. Posłanka PO buduje kolejne obwodnice miast

Posłanka PO Marzena Okła Drewnowicz wzięła udział w konferencjach prasowych zapowiadających rządowe inwestycje na drogach. Ogłoszono budowę obwodnicy Opatowa i Morawicy, a także dokończenie budowy brakującego łącznika na DK9 w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Powrót do propagandowej przeszłości? W 2011 roku w Ratajach ekipa Platformy Obywatelskiej przy udziale burmistrza Jarosława Sameli zorganizowała propagandową konferencję, która zapowiadała niemalże od następnego dnia rozpoczęcie budowy obwodnicy Wąchocka i Parszowa na drodze 42. (na foto obok archiwum gazeta.pl) Posłanka przed wyborami do sejmu  wzięła udział w sesji Rady Miejskiej gdzie opowiadała, że właśnie nadchodzące oszczędności z przetargów umożliwią wejście na budowę spychaczy i buldożerów w okolicy Wąchocka. Nic z tego nie wynikło, bo też wyniknąć nie mogło. Pieniądze wcześniej zabrane z planu budowy obwodnicy Wąchocka poszły na budowę S8, a to co zostało z S8, załatało pamiątkę po Chińczykach na A2. Tak też inwestycja koło Wąchocka spadła do załącznika 1 a, potem do b, a dziś nie wiadomo czy jeszcze ktoś w ministerstwie wie, że w obwodnicę Wąchocka wpakowano kilkadziesiąt milionów złotych. Opracowano studium dla tej drogi, uzyskano pozwolenia i wypłacono ponad 30 milionów złotych za wywłaszczenia na planowanej trasie.

Dla Wąchocka „zło obwodnicy” odbijało się na istniejącej drodze. GDDiA  nie chciała usłyszeć  próśb o modernizację i budowę chodnika od Starachowickiej do Wygody, bo wkrótce obwodnica. Nie chciała słyszeć próśb o nową nawierzchnię bo obwodnica. Nie chciała remontować odcinka przed Wielką Wsią, bo będzie węzeł na obwodnicy. W końcu położono nową nawierzchnię od przyszłego węzła Wygoda do węzła Wielka Wieś. Od kilku dni asfaltują niedoszły węzeł Wielka Wieś, a to oznacza tylko jedno. Skoro inwestują w starą drogę na szlaku nowej to nowej nie będzie.

Pani poseł z rządzącej Platformy mało, że od pamiętnej sesji Rady Miejskiej nie odwiedziła już Wąchocka, ale za to witana była przez megafon przy pomniku Langiewicza (mimo iż jej nie było w ogóle) właśnie błyszczy z nowymi planami rządowymi, zapowiadając budowę obwodnic Opatowa i Morawicy. I nie byłoby może nic w tym złego, gdyby nie to że posłanka mówi też o drodze 42 i twierdzi, że w Wąchocku nic się nie dzieje złego w ruchu drogowym. W Wąchocku, pomimo kłopotów, jest znacznie lepiej niż np. w Morawicy czy Opatowie – odpowiadała dziennikarzom poseł Marzena Okła-Drewnowicz.

Lepiej? Przejście na drugą stronę ulicy w rynku to czasem kilka minut. Marsz wśród ciężarówek od Przedmieścia do Św. Jana to igranie ze śmiercią. Burmistrz Wąchocka, który wielokrotnie podkreśla swoje dobre notowania u pani poseł, szefowej świętokrzyskiej PO może by tak zaprosił ją na ulicę Starachowicką, by pokazać jej że się myli, pomyliła i wyszła na kłamczucha wyborczego. A może burmistrz Samela przekonuje ją, że Wąchockowi obwodnica jest zbędna? /Tomasz Szczykutowicz/

Share via email+1Share on TwitterShare on Facebook

Skomentuj (Komentarzy: 4)

Informacje o wachock.info

Strona redagowana od września 2010.Liczba zamieszczonych artykułów 1250
Ten wpis został opublikowany w kategorii AKTUALNOŚCI. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
 • CAM00449[1]
  Odpust na Św. Rocha bez karuzeli. Na górze Rocha nabożeństwo.

 • 30-31 bm – Kolejny turniej i… marzenia o większym boisku.
 • CAM00486
  Na ul. Ceglanej od lat proszą o rów, napisali pismo do urzędu. Urząd odpisał…
 • CAM00503
  Koncert w opactwie, W październiku relikwie świętego Papieża w Wąchocku.
 • CAM00539
  Dzieci ze szkółki piłkarskiej wzięły udział w pierwszym wyjazdowym turnieju.
 • uliczny2
  Piechotą z Lublina do Fatimy przez Wąchock. We wtorek pielgrzym dotrze do nas na nocleg
 • CAM00582
  Rozpoczął się nowy rok szkolny
 • CAM00589[1]
  Fatimski pielgrzym dotarł do Wąchocka. Jutro 60 km piechotą do Chęcin
 • CAM00625[1]
  Pielgrzym wyruszył z asystą. Pożegnalne spotkanie w Wielkiej Wsi

 • Oświadczenie przed wyborami
 • sesja archiwum
  Nowe nazwy dla placów, skwerów i ulic w Wąchocku
 • CAM00732
  75 rocznica powstania Podziemnego Państwa Polskiego. Uroczystości przy Św. Jacku.
 • drewno 3
  We wtorek (30 września br) Zebranie Serwitutantów
 • kielce
  Obok nas! Smutny program z Wąchocka w kieleckiej telewizji
 • CAM00734[1]
  Kronika odwiedziła biedną kobietę z czwórką małych dzieci.
 • wybory
  We wtorek o 24-tej poznamy kandydatów na radnych.
 • urna
  Gorąca noc w kraju. W Wąchocku prawdopodobnie już wszystkie komitety zgłosiły kandydatów
 • wybory ikona
  Wąchocczanie powalczą o mandaty w Radzie Powiatu i w Sejmiku.
 • wybory
  Wybory do Rady Miejskiej. Kandydaci z trzech KWW

 • PKW ogłosiła Listy Komitetów Wyborczych do wyborów w Wąchocku.

4 odpowiedzi na „W Wąchocku NO PROBLEM. Posłanka PO buduje kolejne obwodnice miast

 1. Jutrzenka pisze:

  Pani Marzena wciąż marzy, a nam obwodnica spędza sen z powiek. Oj, przydałby się spacer pana burmistrza z panią Marzeną wzdłuż ulicy Starachowickiej – zgadzam się z Panem Tomaszem w 100% co do treści powyższego artykułu.

 2. z wąchocka pisze:

  Skoro P.poseł nie chce odwiedić Wąchock i jej zaprzyjaźnionego Burmistrza i vice z PO to proponuję aby cały samorząd odwiedził ją w Skarżysku Kam. w biurze poselskim.I podziękował za wyborcze obietnice!
  I niech dołączą sołtysi i KGW , które Pani poseł tak lubi.To będzie gratka.

 3. No Problem in Wąchocku pisze:

  obietnice obietnice obietnice przedwyborcze i powyborcze. Mam nadzieję że ludzie Platformy słono za to zapłacą. Najlepiej utratą stołków i korytek. Złodziej tylko raz przechodzi przez wieś.

 4. jejku pisze:

  Pani poseł myśli zapewne,że sama jej obecność,podziała na miejscową ludność ,która da sie kolejny raz otumanić.Do tej pory prośby mieszkańców trafnie można by opisać powiastką : „mówił dziad do obrazu…” POdziękujemy – już niedługo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.