CAM00486

Na ul. Ceglanej od lat proszą o rów, napisali pismo do urzędu. Urząd odpisał…

Urząd wysłał odpowiedź i to wszystko. Burmistrz J.Samela odpisał na pismo mieszkańców ulicy Ceglanej w Wąchocku. W przedmiotowej sprawie proszą o rów odwadniający. Burmistrz od co najmniej 7 lat wie, że doraźny remont ulicy polegający na położeniu dywanika asfaltowego dał komfort mieszkańcom jedynie połowiczny, gdyż woda z pól zalewa ulicę i posesje.

Pismo z 22 maja  2 miesiące czekało na odpowiedź, czyli  do 22 lipca br, gdy  wąchocki magistrat odpowiedział pierwszej na liście mieszkańce(a podpisało się 19 osób), że oczekiwania są zasadne, lecz kasy na „dzień dzisiejszy” brak.

Problemem jest woda spływająca z wyżej położonych gruntów wprost na ulicę, a potem wzdłuż ogrodzenia jednej z posesji w dół w kierunku zlewni rzeki Kamiennej. Efekt? Woda z pola dopływa do jezdni. Nadmiar przelewa się górą, a reszta podsiąka pod dywanik asfaltowy. Co się nie zmieści pod jezdnią zalega na poboczu.

Zimą to wszystko zamarza. – Asfalt się podnosi – powiedział mieszkaniec ulicy. Na wiosnę zobaczyliśmy popękaną nawierzchnię. Można się spodziewać, że fragmenty jezdni zamienią się w gruz i pojawią się dziury. Stosunkowo niedawno ulica była remontowana.

Mieszkańcy Ceglanej podpisali się pod petycją do burmistrza licząc na zrozumienie i podjęcie działań. Osoba pierwsza na liście z podpisami otrzymała odpowiedź, że pieniędzy na budowę rowu brak, ale gmina decyzje podejmie  w III kwartale. – Jakaś nadzieja jest – twierdzi mieszkaniec Ceglanej.

Na sesji Rady Miejskiej (29. 08) temat został również poruszony przez radnego T.Szczykutowicza. Nadzieje już zostały rozwiane. Rowu przy Ceglanej w tym roku nie będzie, gdyż wszystkie pieniądze zostały przeznaczone na pilniejszą naprawę innej drogi. Chodzi o łącznik w Wielkiej Wsi między DK 42 a drogą powiatową Wielka Wieś „przez wieś”.

W odpowiedzi mieszkańcom wspomniano o  3 kwartale  i wtedy ma zapaść decyzja. W piśmie z odpowiedzią z Urzędu nie napisano o który III kwartał chodzi i którego roku. Tymczasem decyzja już jest ( info o tym przekazano radnemu na sesji już po napisaniu tekstu na portalu internetowym). Czyli odpowiedź przekazana mieszkance mija się zatem z prawdą lub jest prawdziwa, gdyż nikt nie obiecał że decyzja będzie pozytywna.

Ukształtowanie terenu i jego gliniaste podłoże zapowiada dalsze problemy mieszkańców z wodą opadową. Twierdzą, że wystarczy kilkadziesiąt metrów wykopu dochodzącego do już istniejącego poniżej rowu odwadniającego, którym woda opadowa spływa do skanalizowanej ulicy Wielkowiejskiej.,

Nie chodzi o bajońskie sumy. Urząd powinien zrealizować zadanie w bieżących wydatków na utrzymanie dróg gminnych. O wiele większe sumy znajdowały się w budżecie, gdy chodziło o mniej istotne wydatki. Naprawa zdegradowanej nawierzchni może kosztować o wiele więcej.

Oczekujemy od odpowiedzialnych służb miejskich podjęcia natychmiastowych działań. Niewierzchnia na Ceglanej, która kosztowała ok. 108 tysięcy złotych w 2008 roku lada chwila zamieni się w dziurawą drogę. Woda jest bezlitosna.  wachock.info odwiedzi ulicę i sprawdzi ile warte są deklaracje zawarte w pismach-odpowiedziach wystosowanych przez urząd do mieszkańców. Treść pisma podpisana jest osobiście przez burmistrza Jarosława Samelę./tsz/

 

 

Share via email+1Share on TwitterShare on Facebook

Skomentuj (Komentarzy: 5)

Informacje o wachock.info

Strona redagowana od września 2010.Liczba zamieszczonych artykułów 1250
Ten wpis został opublikowany w kategorii AKTUALNOŚCI. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
 • piłka
  Nocny turniej piłkarski w Wąchocku
 • CAM00365[1]
  Z budową remizy w Wielkiej Wsi jak z autostradą A2
 • CAM00376[1]
  Najprzewielebniejszy pułkownik Eugeniusz, opat cystersów.
 • CAM00389[1]
  Leśne Dziadki zdobyły Puchar Wąchocka w nocnym turnieju
 • CAM00309[1]
  SUPER toaleta nieczynna gdyż…
 • jam
  Pierwsza profesjonalna impreza na skateparku w Wąchocku. Bike Jam.
 • email
  Czytelnik prosi władze Wąchocka o reakcję. List w całości:
 • telewizor
  Burmistrz w telewizji wyjaśnił procedury otwierania szaletu.
 • CAM00449[1]
  Odpust na Św. Rocha bez karuzeli. Na górze Rocha nabożeństwo.

 • 30-31 bm – Kolejny turniej i… marzenia o większym boisku.
 • CAM00503
  Koncert w opactwie, W październiku relikwie świętego Papieża w Wąchocku.
 • CAM00539
  Dzieci ze szkółki piłkarskiej wzięły udział w pierwszym wyjazdowym turnieju.
 • uliczny2
  Piechotą z Lublina do Fatimy przez Wąchock. We wtorek pielgrzym dotrze do nas na nocleg
 • CAM00582
  Rozpoczął się nowy rok szkolny
 • CAM00589[1]
  Fatimski pielgrzym dotarł do Wąchocka. Jutro 60 km piechotą do Chęcin
 • CAM00625[1]
  Pielgrzym wyruszył z asystą. Pożegnalne spotkanie w Wielkiej Wsi

 • Oświadczenie przed wyborami
 • CAM00172
  W Wąchocku NO PROBLEM. Posłanka PO buduje kolejne obwodnice miast
 • sesja archiwum
  Nowe nazwy dla placów, skwerów i ulic w Wąchocku
 • CAM00732
  75 rocznica powstania Podziemnego Państwa Polskiego. Uroczystości przy Św. Jacku.

5 odpowiedzi na „Na ul. Ceglanej od lat proszą o rów, napisali pismo do urzędu. Urząd odpisał…

 1. z ceglanej pisze:

  zająć się drogami a nie kortami czy rowerami . Władzo rób to co chcą mieszkańy a nie to co Wy chcecie!

 2. dziury na Polnej pisze:

  nasze pismo zostało złożone 31 lipca, to widzę, że na odpowiedź przyjdzie jeszcze poczekać. Polityka dobra- spadnie śnieg i problem sam się rozwiąże.
  Mieszkańcy gorszej części Wąchocka, czyli ulicy Polej pozdrawiają WŁADZĘ! Dziękujemy za zrozumienie !

 3. ReapperS pisze:

  Zbliżają się wybory to Burmistrz zaproponuje Wam renowację drogi wraz z rowami. U mnie na Krętek też 2 lata temu obiecał wyłożyć chociażby kostkę z rozbioru rynku, ale kostki już nie ma, znikła.

  Chcąc nie chcąc najlepiej było by wygrać innego burmistrza który Coś robi od siebie, a nie podpisuje zgody na z góry narzucane mu plany.

 4. Brick pisze:

  Od lat Szczykutowicz jest radnym bierze diete i nic nie załatwił dla mieszkańców. Teraz przypomniał sobie o ceglanej przed wyborami i chce coś ugrać. Ludzie widzą co kto robi i kto wybudował Wielkowiejską Ceglaną i inne ulice w Wąchocku.

 5. jejku pisze:

  Podziękujemy władzy przy wyborach – to już niedługo.Chyba ,że abdykuje i nie wystartuje.Co ja za głupoty mówię ,to przecież niemożliwe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.