telewizor

Burmistrz w telewizji wyjaśnił procedury otwierania szaletu.

Już nie wiadomo śmiać się czy płakać z procedur otwierania szaletu, a może ustawić automat do sprzedaży pampersów. Wczoraj podczas pobytu na Dolnym Śląsku zadzwoniła do mnie  reporterka z telewizji z pytaniem dlaczego turyści nie mogą skorzystać z miejskiej toalety w Wąchocku. Zdziwiony  dlaczego akurat do mnie to pytanie dowiedziałem się, że burmistrz przed nagraniem swojej wypowiedzi miał stwierdzić, że tylko jedna osoba w Wąchocku ma problem z tą sprawą i opisuje to na swoim blogu.  Domyśliłem się ja (i zapewne pani redaktor skoro zadzwoniła), że chodzi o redagowaną przeze mnie Kronikę Wąchocka w której jako samotny głos zauważyłem, że toaleta jest zamknięta.

Po powrocie z podróży obejrzałem materiały przygotowane przez reporterów. Teleekspress znany jest ze specyficznego przedstawiania rzeczywistości i w Polskę poszła informacja, że za brak toalety odpowiadają procedury. Tu materiał TVP: http://teleexpress.tvp.pl/16411443/szalet-w-wachocku Brak tych procedur mógłby narazić miejscowość na dodatkowe uśmiechy. Dodaję od siebie – Może zatem w alei z dowcipami odlać kolejny: Dlaczego w Wąchocku sołtys sprzedaje  pampersy? Bo burmistrz wdraża procedury otwarcia toalety.

Nieco szerzej na temat nieczynnego szaletu,  można było dowiedzieć się z programu „Informacje” nadawanego w paśmie regionalnym Telewizji Kielce. Burmistrz Wąchocka wyjaśniał tam że najpierw konieczny był odbiór, a potem wyposażenie budynku. Procedury, procedury i jeszcze raz procedury. Żadnej winy w tym że toaleta jest nieczynna nie mają urzędnicy, ani tym bardziej burmistrz. Trochę to pokrętne wyjaśnienia. Jak zatem można było odbierać budynek bez podstawowego wyposażenia i dopiero pod koniec lipca ogłosić przetarg na dozowniki, lustra i inne potrzebne w ubikacji przedmioty. Dlaczego tego wyposażenia nie było w pierwszej specyfikacji? Jak zatem dokonano zgodnie z procedurami odbioru od wykonawcy skoro wewnątrz nie było urządzeń, a lista tych urządzeń jest długa i dostępna na BiP urzędu w Wąchocku. http://gmina.wachock.sisco.info/zalaczniki_przetargi/226/20140722134641695.pdf . Dotyczy ona wyposażenia nie tylko tego budynku, ale również łazienek przy obiektach sportowych.

Przy okazji oglądania materiału i słuchania wypowiedzi włodarza miasta nt. odwodnienia zrewitalizowanego terenu miałem wrażenie że burmistrz sam chyba nie wie o czym mówi. Według niego mieszkańcy ulicy Błonie powinni być szczęśliwi, gdyż rzędne terenu i rzędne brzegu rzeki zostały podniesione tak by powódź ich nie zalewała. Tylko, że pytanie dotyczyło problemu dlaczego woda się zbiera na trawnikach po opadach deszczu? Nie mówiono o powodzi.  Mieszkańcy za pomocą telewizji zostali przez burmistrza  pouczeni, że „niewielka ilość (trawy) wody ma się w trawniku zbierać” –   I faktycznie zbiera się co uniemożliwia koszenie jej, gdyż stoi przez kilka dni. Materiał do obejrzenia na: http://www.tvp.pl/…/16411560/procedury-winne/16412570

Tomasz Szczykutowicz

PS. Co ja bym zrobił gdybym był burmistrzem. Nie trułbym o procedurach lecz przeprosił za opóźnienie. W końcu co to ludzi obchodzi, że urzędnicy kochają procedury. Przede wszystkim udostępniłbym istniejącą toaletę w budynku poczty i MGOPS również podczas weekendów (niedawno ją zmodernizowano na potrzeby policji, a formacji budynku już nie ma). Umieściłbym na słupkach informację gdzie „król chodzi na piechotę” i to na czas opóźnienia doraźnie załatwiłoby sprawę. Nie winiłbym, nie wytykał palcem, i nie wyśmiewał radnego, który pisze prawdę o fuszerkach i jest mu wstyd przed turystami, którzy tłumnie odwiedzają Wąchock za brak toalety.

Share via email+1Share on TwitterShare on Facebook

Skomentuj (Komentarzy: 33)

Informacje o wachock.info

Strona redagowana od września 2010.Liczba zamieszczonych artykułów 1250
Ten wpis został opublikowany w kategorii AKTUALNOŚCI. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
 • wodowskaz ul. Błonie
  Ostrzeżenie! Kamienna wzbiera. Możliwe podtopienia.
 • CAM00330
  Bar „Ogródek” nad zalewem. Wieczorne otwarcie z muzyką.
 • CAM00358[1]
  Ks. B.Lipiec generałem! Opat Eugeniusz podczas kazania w Rzeczniowie zapraszał do parku sołtysa.
 • piłka
  Nocny turniej piłkarski w Wąchocku
 • CAM00365[1]
  Z budową remizy w Wielkiej Wsi jak z autostradą A2
 • CAM00376[1]
  Najprzewielebniejszy pułkownik Eugeniusz, opat cystersów.
 • CAM00389[1]
  Leśne Dziadki zdobyły Puchar Wąchocka w nocnym turnieju
 • CAM00309[1]
  SUPER toaleta nieczynna gdyż…
 • jam
  Pierwsza profesjonalna impreza na skateparku w Wąchocku. Bike Jam.
 • email
  Czytelnik prosi władze Wąchocka o reakcję. List w całości:
 • CAM00449[1]
  Odpust na Św. Rocha bez karuzeli. Na górze Rocha nabożeństwo.

 • 30-31 bm – Kolejny turniej i… marzenia o większym boisku.
 • CAM00486
  Na ul. Ceglanej od lat proszą o rów, napisali pismo do urzędu. Urząd odpisał…
 • CAM00503
  Koncert w opactwie, W październiku relikwie świętego Papieża w Wąchocku.
 • CAM00539
  Dzieci ze szkółki piłkarskiej wzięły udział w pierwszym wyjazdowym turnieju.
 • uliczny2
  Piechotą z Lublina do Fatimy przez Wąchock. We wtorek pielgrzym dotrze do nas na nocleg
 • CAM00582
  Rozpoczął się nowy rok szkolny
 • CAM00589[1]
  Fatimski pielgrzym dotarł do Wąchocka. Jutro 60 km piechotą do Chęcin
 • CAM00625[1]
  Pielgrzym wyruszył z asystą. Pożegnalne spotkanie w Wielkiej Wsi

 • Oświadczenie przed wyborami

33 odpowiedzi na „Burmistrz w telewizji wyjaśnił procedury otwierania szaletu.

 1. czytelnik pisze:

  Burmistrz za wszystko wini Pana, bo gdyby nie Pan nikt by się o tym nie dowiedział. Czy on biedak nie widzi że tak jak Pan opisuje uważa większość mieszkańców. Niech się pan panie Szczykutowicz niczym nie zraża. Mam nadzieję że wystawi pan swoją kandydaturę na burmistrza i skończy się to wreszcie. Ja zagłosuję na pewno tak jak 4 lata temu, bo widzę że ma pan wizjonerskie spojrzenie. Wiele osób twierdzi że by się pan nadawał.

 2. elektorat pisze:

  P.Czytelnik ma w 100% racji.Proponuję debatę publiczną o rewitalizacji
  z udziałem radnych i mieszkańców.Wtedy zobaczymy kto ma rację.Nie może być tylko racja władzy!A pieniądze wydane podatników i kolejne śmiechy z Wąchocka w telewizji.

 3. Anonim pisze:

  zaraz zjawią nadworne błazny i zaczną wyzywać od szkodników, że przez Pana w kibelku papieru nie ma, że dozownik z mydłem już jedzie ale przez Szczykutowicza nie mogą ich zainstalować, ciągle robi foty taka hiena. Hiena fotki robi nie nam nam pięknym i jedynie słusznej nieomylnej władzy, blokuje i destabilizuje pracę to wszystko jego wina wina Szczykutowicza i radnych. Ktoś rzucił hasło debata, na debatę już za późno wszystko już stoi o czym tu rozmawiać jaki papier do kibelka zakupić i jak wysoko trawę kosić o tym teraz można po debatować ale nie z tym burmistrzem i nie jego zastępcą. W Wąchocku trzeba zrobić z nimi porządek, z jego uszami i ustami też.

 4. oczy burmistrza pisze:

  Ja widzę to tak, nikt z poprzedników nie zrobił dla Wąchocka tyle co obecny burmistrz. W każdym sołectwie i w mieście to widać. Żaden klakier pana Szczykutowicza nie ma argumentów łącznie z nim. Tyle w temacie. Proszę pokazać co pozytywnego zrobił w życiu pan Szczykutowicz. Co dla Wąchocka, nie dla siebie?

 5. czytelnik pisze:

  A co zrobił burmistrz ponad to za co mu płacimy. Park z placem zabaw – wybudował każdy wójt w każdej wsi. Boisko Orlik – jest niemal przy każdej szkole która w odpowiednim czasie zadbała o przyznanie środków, Ulica Kościelna – jak każda ulica tyle że z kostki zamiast asfaltu. Rewitalizacje rynków przeprowadzono w każdym małym mieście – Daleszyce, Bodzentyn, Nowa Słupia i wiele innych. W Wąchocku rewitalizacji rynku nie przeprowadzono. Więc cóż w tym nadzwyczajnego po 8 latach kadencji?

 6. wdzięczny pisze:

  Dla niektórych to zrobił duuużo i bezinteresownie ;)

 7. ze starachowic pisze:

  Do oczy : Zrobił bo tak jak inni włodarze dostał dużą kasę z unii.Jego poprzednicy nie mieli takiej okazji.To przestańcie pierdzielić , że tyle w Wąchocku się zrobilo.W kazdej gminie,mieście jest to samo.Ale przez rewitalizację nie ma asfaltowych ulic w Wąchocku,nie ma Ośrodka zdrowia , nie ma Pożądnego Urzędu Gminy itd…Wystarczy ? To bawcie się dalej Skayparkiem,a wkrótce kortami.A wycieczki nadal nie mają gdzie zaparkować . I to jest Wąchock.

 8. czytelnik33 pisze:

  Oj narobił się pan burmistrz narobił. W pory też, bo kibla nie otwiera. Wystarczy zobaczyć jak wygląda nowa Kościelna. Deptak donikąd, brak przystanku dla dzieci, głupowate i ostre krawężniki. zwężenie placu manewrowego i te tablice ogłoszeniowe jak za propagandy komuny. Pomnik patriotów wciśnięty w najmniej widoczny kąt. Oto zasługi burmistrza. Dajmy mu medal, parę groszy na nowe zęby i na nie do końca zasłużoną emeryturę.

 9. obiektywny pisze:

  do czytelnika
  Wymieniłeś obiektywnie kilka inwestycji w Wąchocku i porównałeś do innych gmin w województwie, które ma ponad 100 gmin. Porównaj sobie jeszcze budżet w tych gminach i w Wąchocku i napisz jakie widzisz różnice.
  dla przykładu Daleszyce budżet ok 49 mln zł , w Wachocku niecałe 25 mln zł

 10. czytelnik33 do obiektywnego pisze:

  Budżet tych gmin może jest większy, ale potrzeby też większe, więcej szkół podstawowych, 2-3 gimnazja, więcej dróg gminnych, większe koszty więc suma sumarum na inwestycje-zbytki typu rewitalizacje zostaje tyle samo. Więc żadny to argument. Więc powtarzam. Plac zabaw miał być i jest, alejki – połowa nie wykorzystana. ławki zajęte w 10 proc. boisko było trawiaste jest sztuczne, cóż zatem nadzwyczajnego wymyślił burmistrz pan? nic. a to co zrobione zostawia dużo do życzenia. Inwestycje bez szansy na zarobienie złotówki a wyda się jeszcze oj wyda.

 11. gość pisze:

  Ludzie!!!!! Dokonaniem władzy, to byłoby stworzenie miejsc pracy. Co mają robić bezrobotni? Śmigać po skateparku? Może gmina zainwestuje w deskorolki dla każdego i będzie pełnia szczęścia. Nawet jak się trafi jakieś miejsce pracy, to kto je dostaje? Na przykład pomoc w przedszkolu – córka jednej z pracownic oczywiście ze Starachowic, Mało to dziewczyn z terenu gminy objęłoby taką posadę? To jest właśnie pole do popisu władzy tej i przyszłej

 12. Anonim pisze:

  poprzednie klepisko nazywasz boiskiem, nie ośmieszaj się zapytaj młodzieży to ci wytłumaczą

 13. czytelnik33 pisze:

  A teraz jest lepsze bo mini. weś se człowieku metr i zrób pomiary. jakie by nie było, było z trawą a nie klepisko. wystarczyło w tym miejscu nowe pbuować i z wymiarami, bo to co jest to dla dzieci a nie młodzieży więc nawet jej ni pytam. Pytam burmistrza gdzie miał głowę jak podpisywał. To co jest nazywasz pełnowymiarowym boiskiem. Moze IV lige zrobisz.

 14. Ludzie!!!!! Dokonaniem władzy, to byłoby stworzenie miejsc pracy. pisze:

  Rolą władzy nie jest tworzenie miejsc pracy tylko stwarzanie warunków do tworzenia miejsc pracy. Ale co o tym mogą wiedzieć nauczyciel z nauczycielem, którym składki na Zus płacą akurat podatnicy.

 15. Do przedmówcy pisze:

  Jasne, że chodziło o warunki do tworzenia miejsc pracy.
  A co do składek ZUS dla nauczycieli i innych grup zawodowych to… SORRY TAKI MAMY SYSTEM. :))))

 16. Gienek pisze:

  Grawitacja

  I zalało deptak koło figury
  I ciągle ktoś pisze jakieś niecne bzdury
  I woda nie chce płynąć do góry
  I po co szkoła ?
  I po co nauki ?
  I po co fizyka i doświadczenia ?
  Jak ciągle się szuka wśród mieszczan,
  Jelenia !
  O poziomnicy, odwodnieniu
  I niwelacji
  Czy nie słyszeli wygrani naszej demokracji ?
  Jak wodę w klozecie
  Spuśćcie ją z góry
  By nie taplały sandałów szlachciury.

 17. Gienek pisze:

  Procedura otwarcia

  Popłynął nasz kibel na fali eteru
  Jak przykro bo do tak wielu
  I stal się słynny na krańcach świata
  Od teraz nasza piękna swojska chata
  Nim po raz pierwszy została użyta
  Reklama w świecie – już znakomita
  Gdy wszyscy myśleli o powodzi
  W trosce czy jej przypadkiem wnet nie zaszkodzi
  Fala eteru nam ją porwała
  Dla kogo zaszczyt?
  Dla kogo chwała?

 18. Gienek ;-) pisze:

  Maraton

  Mało się raz nie zesrałem
  Jak kiedyś do domu
  w potrzebie biegłem wałem
  Krzaki wycięte,wszędzie kamery
  Gdzie zrobić kupę?
  Do jasnej cholery

  Rośnie ciśnienie,
  temperatura
  kolor na twarzy
  już mi się zmienia
  Niee, nieee wytrzymam
  rżnę koło kamienia
  tam przy pałacu

  Oo, Oo jak dobrze, nikogo na placu.
  Czekałem potem na sweet focie w necie
  lub obraz tyłka
  gdzieś tam w gazecie
  albo mandacik od stróżów prawa
  Taka czekała mnie teraz zabawa

  Na szczęście nie było
  Się nie sfociło
  Nie widział żaden dupy z daleka
  Tak to do dzisiaj sobie tłumaczę,
  Jak rzadko w mieście robi się sracze
  Pytanie to często zadaję sobie
  i dzisiaj Wam.
  Niech nikt nie mówi, że jestem cham.

  Nikt się nie dowie ile ja stresu
  miał dzięki błędom i zaniedbaniom.
  Nie chciałbym w przyszłości
  w ten sposób kulturalny
  kłaniać się
  sportsmenom i paniom ;-)

 19. z kobyla pisze:

  Panie Gienek panu potrzeba doktora.Takie farmazony pisać.Napisz pan coś związanego z rewitalizacją

 20. Gienek pisze:

  Do gościa z kobyla.

  Nie! Nie chcę nominacji.
  Do oceny tej rewitalizacji
  nie potrzeba tytułów
  czy habilitacji

  Zrozumiałeś co przeczytałeś?

 21. WC pisze:

  Gdy to czytałem
  omal ze śmiechu się nie posrałem
  oto poetę Gienka w Wąchocku sranie nęka
  ma tu nauczkę Tomka kronika
  kiedy gówniany temat dotyka

 22. Gienek ;-) pisze:

  Co do tego ma Toma Kronika
  Dobrze, że pisze -bo władza „fika”
  Przerabiane były już różne triki
  naszej rdzynnej wąchockiej polityki.
  Powiem tak wszystkim gwoli ścisłości
  cieszę się wielce
  dając wam trochę radości.
  Czytajcie tedy ze zrozumieniem,
  nie dajcie się nigdy tumanić
  – marnym kadzeniem

 23. z kobyla pisze:

  Panie Gienek wyłącz się bo nie dA SIĘ TEGO CZYTAĆ.Wolę Jara Burmistrza z fajką obok skayparku. Jego młodzież uwielbia za to palenie.
  Tak trzymać p.Jarku.Regulamin skayparku to jedno a pana przyzwyczajenie to drugie.Zasady muszą obowiązywać ale nie Pana.

 24. Gienek pisze:

  do z kobyla
  Ojszczywasz murki, trawniki czy płoty?
  Takiej cię ojciec z matką nauczył roboty?
  Słyszałem tekst młodych u drzwi zamkniętych
  nowego szaletu
  Trzymajmy się ramy to się nie po…….

 25. z kobyla pisze:

  d0 cholery wyłącz się. ja wiem kim jestesieś.

 26. Anonim pisze:

  Kto zdemaskuje Gienka,
  który pseudo poezją nęka
  jest znawcą szczania i kału
  już wszyscy dostają szału
  nawet facet z kobyla
  próbuje dać w krzaki dyla.

  By złowić zboka poetę
  do netu włożył podnietę
  wabił do srania drania
  bo dość miał tego pisania

  Tam gdzie głos stęka
  skoczyła jego ręka
  Zdziwił się jednak srodze
  skacząc na jednej nodze
  bo zamiast spodni Gienka
  trafiła mu się sukienka

 27. Gienek pisze:

  „Już nie wiadomo śmiać się czy płakać z procedur otwierania szaletu, a może ustawić automat do sprzedaży pampersów. ”

  No to płaczemy czy się śmiejemy?

  Cenzura na Gienka?

  Proszę nie pisać o rzeczach które Pana przerastają emocjonalnie, jak się powiedziało A ktoś może powiedzieć B np w Dodaj komentarz.

  Nikogo nie uraziłem, we wszystkim co napisałem była zawarta jakaś tam prawda lub nauka, podana opinii publicznej w sposób odmienny od Pańskiej. Były to komentarze, nie było nic, nie związanego z tematem! Czy będzie Pan teraz bardziej dostojny i wiarygodny, po skasowaniu postów – myślę, że nie.
  Wstydzić się powinni inni, ci wszyscy politycznie poprawni, ci od hien itd.
  Nie jest Panu do śmiechu ? Mnie też nie!
  Daj człowieku bana i po sprawie – ludziom i tak ust nie zamkniesz.
  Niezależny opiniotwórczy blog- kronika ?
  IP Pan też ujawni i osoby które Pan zna a piszą na tej stronie – bo ktoś coś obieca? To już, elita czeka.

  Pozdrawiam towarzystwo wzajemnej adoracji z Towarzystwa Przyjaciół Wąchocka , Komisji promocji Wąchocka i wszystkich współzależnych, dobrej zabawy.
  Tym co Pan zrobił, dał Pan świadectwo.

 28. foka pisze:

  OJ dobre to jest. Panie Gienek rozbawiłem się po uszy :-)

 29. Gienek pisze:

  „Anonim pisze:
  17 sierpnia 2014 o 00:46

  Kto zdemaskuje Gienka,
  który pseudo poezją nęka
  jest znawcą szczania i kału
  już wszyscy dostają szału
  nawet facet z kobyla
  próbuje dać w krzaki dyla.

  By złowić zboka poetę
  do netu włożył podnietę
  wabił do srania drania
  bo dość miał tego pisania

  Tam gdzie głos stęka
  skoczyła jego ręka
  Zdziwił się jednak srodze
  skacząc na jednej nodze
  bo zamiast spodni Gienka
  trafiła mu się sukienka”

  widzisz baranie – jak mało zrozumiałeś
  Gienek

 30. Gienek pisze:

  „z kobyla pisze:
  16 sierpnia 2014 o 19:54

  d0 cholery wyłącz się. ja wiem kim jestesieś.”

  jeśli nawet to co z tego ?

 31. Gienek pisze:

  Do z kobyla ;-)

  Tak to ci powiem
  mój drogi „bracie’
  władza chce zawsze
  byś miał pełne gacie
  I nie zależnie
  czy kibel zamknięty
  I czy lubisz takie żarty
  miej zawsze własny
  na życie
  umysł otwarty

  Bo mimo zgiełku
  i całego środowiska kwiku
  możesz się kiedyś obudzić
  z ręką w nocniku

 32. GRAZA pisze:

  Panie Gienku Pan sie marnuje w Wachocku.Ztakim talentem to tylko do polskiego Sejmu.Bedzie moze nie madrzej ale weselej.

 33. jejku pisze:

  No, no tęga głowa, widać za często się pochylał nad tym tematem . . . Brawo.PO może być dumne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.