email

Czytelnik prosi władze Wąchocka o reakcję. List w całości:

Dzień dobry

Zwracam się do Pana z kilkoma pytaniami i jednocześnie z prośbą o poruszenie tych tematów na łamach Kroniki. Dlaczego raz oświetlona jest ulica św. Rocha, raz ulica Kolejowa, a raz Rynek? Co to jest za polityka? Czemu to ma służyć? Wiąże się z tym sprawa braku funkcjonariuszy Policji na ulicach miasta. Czy gminy nie stać na to?

Uważam, że przynajmniej w weekendy Policja powinna patrolować ulice, owszem zdarza się, że tak jest, ale niestety tylko sporadycznie, dodatkowo patrole prowadzone są często w nie trafione dni na przykład w środę. Wtedy po Wąchocku jeździ dwa radiowozy z tym, że nie ma nikogo na ulicach..

Zdarza mi się często obserwować, że teren przy zalewie, kościele i rynku w weekendy jest oblegany przez pijaną młodzież i nie tylko. Nowy plac zabaw jest miejscem, gdzie bawią się dzieci za dnia, ale wieczorem plac zamienia się w pijalnię piwa. Wyposażenie tego miejsca zmienia się także w zabawki dla tych nieco starszych pijanych 40-latków. Oczywiście panuje przekonanie, że to co wspólne można niszczyć i nie szanować, bo przecież jak się zepsuje to ktoś inny zreperuje. Szkoda że nie zdają sobie sprawy, że za ich pieniądze. Brakuje policjantów na naszych ulicach. Wiadomo każdy burak, chojrak na widok Policjanta przestaje cwaniakować i popisywać  przed kolegami, gdyż nie chce zarobić mandatu. Co smutne, nie brakuje u nas w mieście buractwa, które wraca zza granicy i panoszy się jak wielkie państwo, któremu wydaje się ze wszystko jest dla nich i wszystko im wolno nie zważając na wspólne dobro!

Apeluję do Pana, jako do radnego, kandydata na burmistrza, ale przede wszystkim mieszkańca Wąchocka o poruszenie nurtujących nie tylko mnie spraw. Myślę że znajdę odpowiedzi  na te pytania w pańskim blogu. Bardzo dużo osób Pana czyta i niejako biorą sobie do serca to co Pan pisze. Mam nadzieje, że spełni Pan swój obowiązek i wpłynie to na postawę Władzy, ale także tych którzy nie szanują, niszczą, cwaniakują na tych buraków, którym będzie może wstyd.

Darek  (adres e-mail do wiadomości wachock.info)

Share via email+1Share on TwitterShare on Facebook

Skomentuj (Komentarzy: 25)

Informacje o wachock.info

Strona redagowana od września 2010.Liczba zamieszczonych artykułów 1250
Ten wpis został opublikowany w kategorii AKTUALNOŚCI. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
 • CAM00308
  Panowie na prawo, panie na lewo, gdyż WC nieczynne
 • wodowskaz ul. Błonie
  Ostrzeżenie! Kamienna wzbiera. Możliwe podtopienia.
 • CAM00330
  Bar „Ogródek” nad zalewem. Wieczorne otwarcie z muzyką.
 • CAM00358[1]
  Ks. B.Lipiec generałem! Opat Eugeniusz podczas kazania w Rzeczniowie zapraszał do parku sołtysa.
 • piłka
  Nocny turniej piłkarski w Wąchocku
 • CAM00365[1]
  Z budową remizy w Wielkiej Wsi jak z autostradą A2
 • CAM00376[1]
  Najprzewielebniejszy pułkownik Eugeniusz, opat cystersów.
 • CAM00389[1]
  Leśne Dziadki zdobyły Puchar Wąchocka w nocnym turnieju
 • CAM00309[1]
  SUPER toaleta nieczynna gdyż…
 • jam
  Pierwsza profesjonalna impreza na skateparku w Wąchocku. Bike Jam.
 • telewizor
  Burmistrz w telewizji wyjaśnił procedury otwierania szaletu.
 • CAM00449[1]
  Odpust na Św. Rocha bez karuzeli. Na górze Rocha nabożeństwo.

 • 30-31 bm – Kolejny turniej i… marzenia o większym boisku.
 • CAM00486
  Na ul. Ceglanej od lat proszą o rów, napisali pismo do urzędu. Urząd odpisał…
 • CAM00503
  Koncert w opactwie, W październiku relikwie świętego Papieża w Wąchocku.
 • CAM00539
  Dzieci ze szkółki piłkarskiej wzięły udział w pierwszym wyjazdowym turnieju.
 • uliczny2
  Piechotą z Lublina do Fatimy przez Wąchock. We wtorek pielgrzym dotrze do nas na nocleg
 • CAM00582
  Rozpoczął się nowy rok szkolny
 • CAM00589[1]
  Fatimski pielgrzym dotarł do Wąchocka. Jutro 60 km piechotą do Chęcin
 • CAM00625[1]
  Pielgrzym wyruszył z asystą. Pożegnalne spotkanie w Wielkiej Wsi

25 odpowiedzi na „Czytelnik prosi władze Wąchocka o reakcję. List w całości:

 1. Anonimouses pisze:

  #1 to kamery założone na nowe obiekty w Wąchocku . To podstawa aby każde miasto miało kamery w takich miejscach Panie burmistrzu, Wybory idą to naobiecujesz i chu*8a zrobisz potem, wiadomo .

  Plaża na zalewie ? Wyznaczona jest ! Tak badania były robione. Ale nie bo przy budowie „Zbiornika retencyjnego” się zaoszczędziło, woda 170 cm i pełno chwastów. Plaża zarośnięta .

  Co wieczór jak Wyżej w liście Menele to dla mnie Siedzą nad zalewem, piją ciort wie co z żółtym korkiem a patroli brak. Jeszcze odzywka do dziewczyny mojej. Hej co tam? . Gdyby nie ona to chłopaki by potem dzwonili o pobicie nad zalewem i Policja by z chęcią mandaty chciała wypisywać . Komisariat jest ? Tak pół białe, pół drewniane i pół szare. OK nie ja robiłem. Lecz powinien ktoś tam być skoro komisariat jest ?

  Partole nad zalewem, Zawsze 18- 23 . Kamery na plac sołtysa oraz plac zabaw dla dzieci. Widziałem wczoraj jak grupa pijanej młodzieży wspina się po linach na placu. Pijane totalnie spadnie, zabije się bo nie myśli, a dzieci się patrzą tylko .

  Róbcie coś, jak nie to Ja zrobię! .

 2. Ania pisze:

  Coż, obawiam się, że Radny nie ma takiego wpływu na zasoby kadrowe policji jakiego by Pan oczekiwał.

 3. Ania pisze:

  Do Anonimusa,
  po pierwsze : zaczepka hej co tam, nie jest w żaden sposób obraźliwa. Wyobrażam sobie, że jesteście na urlopie w górach i mijający Was turysta rzuca :dzień dobry i hej co tam, też będziesz szukał policji ?
  Dopóki nikt nie narusza niczyjej godności osobistej i niczego nie demoluje, to kurde jego sprawa czy pije oranżadę czy piwo. Osobiście jesteś zdecydowanie bardziej wulgarny , cyt. ” chu*8a „.

 4. mac pisze:

  Czytelniku proszący władze o reakcje. Podzielę się z Tobą jak wyglądała moja osobista interwencja u burmistrza. W rzeczonym parku zabaw widnieje tablica z regulaminem o między innymi nie piciu alkoholu i nie paleniu papierosów. Zwróciłem uwagę nastolatkom akurat palącym papierosy na rampach do ewolucji rowerowych. Pod naporem mojego stanowczego domagania się zgaszenia papierosów uczynili to. Powoływałem się na ów właśnie regulamin. Po czym wchodzi na plac W. Czc. Pan Burmistrz Jarosław Samela z papierosem w zębach i przechadza się alejkami. Podchodzi do niego młodzieniec któremu kazałem zgasić papierosa i żali się, że małe dzieci przeszkadzają w wykonywaniu ewolucji. I tu następuje clue (sedno) wydarzenia. Młodzieniec ostentacyjnie prosi swego kolege o fajke i przypala sobie na moich i gawiedzi oczach. Podszadłem do burmistrza z zapytaniem właśnie co on sądzi o zaistniałej sytuacji. Świadkiem tej rozmowy był radny Pan Kazimierz Winiarczyk. Nie traktowałem tej rozmowy jako prywatnej i spodziewałem się stanowiska Pana Sameli w tej sprawie. Usłyszałem, że to taki rodzinny nawyk. Panie Burmistrzu mam nadzieję, że wrócimy do tej rozmowy bo niestety nie rozumiem tego, co Pan do mnie powiedział.

 5. Anonim pisze:

  Inny przykład Podzielna lans i papierosy znowu wtrąca się do młodzieżówki.
  kto wie gdzie ona jest na stażu w goku czy w gminie kto ją tak promuje?

 6. qqq pisze:

  @ Anonimouses

  Widzę, że chcesz zaprowadzić porządek i wiele rzeczy Ci nie pasuje. Obwiniasz innych o brak kultury, picie piwa, palenie papierosów, a sam kultury nie okazujesz po tym co piszesz. Mieszkamy w wolnym kraju i każdy robi to co chcesz i to jego osobista sprawa. Jeśli tak bardzo nie pasuje Ci jak jest na Wąchocku chcesz rządzić i ustawiać wszystkim to moja skromna rada jest taka, żebyś zadbał o porządek na swojej posesji w swoim domu bo tam jesteś właścicielem. Młodzież to jest młodzież powinniśmy się cieszyć że miasto się rozwija, młodzi wychodzę na powietrze nawet spotkają się przy tym piwie. Nie widzę w tym nic złego.

 7. do mac pisze:

  Burmistrz pali nałogowo wszędzie i kiepuje gdzie popadnie tez nałogowo. Wielu mówi że to taki kulturalny pan jest.

 8. do qqq pisze:

  W wolnym kraju nalezy przestrzegac prawa a ono wyraxnie mówi o spozywaniu i wulgaryzowaniu w miejscach publicznych. Za taki rozwój młodzieży która pali i pije gdzie chce bo jest wolna to ja dziękuję za takie rozwijanie się i władzy która na to pozwala.

 9. edyta pisze:

  Pan Winiarczyk był zapewne z wnusią. Jemu nie przeszkadza palenie, czy taki grzeczny dla burmistrza by go nie urazić?

 10. qqq pisze:

  Sam jestem młody, a wychodząc wieczorem nad zalew jakoś nie widze tej zataczającej się młodzieży która jest tak pijana. Nie słyszę także wulgaryzmów. Młodzi ludzie spotykają się we własnym gronie wypiją jakieś piwko, później elegancko butelki do kosza. Czy w tym jest coś złego ?

 11. qqq pisze:

  Najbardziej mnie dziwi, że osoby które najwięcej ” szczekają ” w komentarzach na Kronice i mają jakiegoś typu uwagi lub żale np do Pana Sameli, bądz Pana Szczykutowicza podpisują się nad swoimi postami anonimowo. Nie wiem wstydzicie się własnych poglądów ? Dla mnie właśnie tak to wygląda, że ktoś tu ma kompleksy i musi wylać swoje żale w komentarzach.

 12. do Anonima pisze:

  panna podzielna pewnie w listonosza torbie ją na staż zaserwowali. Co ona w urzędzie lub w goku jest na stażu? piersi opadają! poziom kultury tego pracownika równy poziomowi kultury serwowanej przez gok czyli mierny ale wierny. za to piwko i papieroszek w żębie lansik. Ciekawe czy wie że spożywanie alkoholu i palenie w miejscach publicznych jest karane.

 13. 3232 pisze:

  Anonim
  Ciekawe czy Ty nigdy nie piłeś piwka na świeżym powietrzu.. ;)

 14. Darek pisze:

  qqq, czemu ty się nie podpiszesz? Poza tym to nie o picie piwa chodzi, tylko o małpowanie przed kolegami po alkoholu. Mieliśmy już przygodę z latarniami nad zalewem, też młodzież się spotkała na piwie i czy wyciągnęliśmy jakiekolwiek wnioski? Kamera była, kamery nikt się nie bał, kamera nic nie widziała. Powinien być monitoring z prawdziwego zdarzenia i patrole Policji. Kto będzie płacił za inne naprawy? Ja, ty, my, wszyscy. Zastanów się nad tym.

 15. qqq pisze:

  Ja moge się podpisać w tym nie ma żadnego problemu. Przyznam Ci rację, był incydent z latarniami i to było faktycznie nie wporządku ale winni ponieśli konsekwencje. Chodzi mi głownie o to, że jeśli ktoś siedzi z piwem i pali fajke to jest odrazu skazany i ma nosić miano wandala, że zaraz coś zniszczy ? Sam przejdę się wieczorem po zalewie wypale fajkę i niczego jakoś nie niszczę. Także nie wsadzajcie wszystkich do jednego worka…

 16. Darek pisze:

  Nadal nie rozumiesz problemu, lepiej zapobiegać niż leczyć, mam tu na myśli skutki ewentualnych incydentów. Puki co nie ma zakazu palenia na ulicach, więc nikt nikogo nie będzie ścigał za przysłowiowy „dymek”, chyba, że ktoś to robi na przykład na placu zabaw.
  Rzeczywiście brakuje w Wąchocku takiego miejsca, żeby można było się napić zimnego piwa w gorący wieczór.
  Co prawda przy zalewie jest już jeden bar, może kiedyś powstanie następny, a może kiedyś gmina zainwestuje w takie przedsięwzięcie. Wszystko trzeba robić z umiarem i wtedy nie ma problemów, ale niektórzy tak nie umieją, nie szanują swojej własności więc nie będą szanować wspólnej i właśnie takich trzeba ścigać i karać.

 17. qqq pisze:

  Zgodze się z Tobą Darku, cudze trzeba szanować tj. swoje. Widzisz jeden pójdzie wypije piwo i zachowuje się normalnie, drugi niestety robi na odwrót. Fakt przydałby się jakiś bar żeby można było spokojnie usiąść napić się, zapalić dymka. Jestem za.

 18. kukuku pisze:

  smuga ma nowy pseudonim? niesłychane…

 19. ząbi pisze:

  Mac piszesz że burmiszcz „przyszedł z papierosem” w zębach. W tych co to ich nie ma? O jedynkach piszesz, czy może zajrzałeś głębiej. Przyjrzyj się dobrze. ząbków zdecydowany brak.

 20. protetyk pisze:

  Bądźmy szczerzy… na palcach jednej ręki da się policzyć osoby pracujące w gminie, które mają pełne uzębienie. Tacy są reprezentatywni… XXI wiek jeszcze nie dotarł do Wąchocka, nie mówiąc o Parszowie.

 21. ząbi raz jeszcze pisze:

  Najbardziej reprezentatywny to jest wydziergany zastępca, szczególnie w krótkim rękawku i krótkich spodenkach.

 22. obserwujący pisze:

  „Bardzo dużo osób Pana czyta i niejako biorą sobie do serca to co Pan pisze” – napisał rzekomy Darek do grubego. Wiesz co Darek, nie jest tych czytających za dużo, a wśród nich najczęściej trochę imbecyli podniecających się na sensacje i kłamstwa, które mają na celu odnieść sukces wyborczy pana Sz. Poruszane tematy to paszkwile na wiele osób, które robią wiele dobrego dla wachocka

 23. Darek pisze:

  Panie obserwujący, nie przeczę, że robią wiele dobrego, ale zawsze można zrobić więcej, biorą za to przecież pensję. Czasem małe rzeczy są ważne, nie piszę wszak o sprawach, które są nierealne do zrobienia.

 24. cud pisze:

  noo, szczykutowicz zrobi wszystko i duże rzeczy i małe odbuduje zremontuje, zreformuje, poprawi i na koniec opisze krytycznie,
  nie mogę się doczekać raju na ziemi.

 25. Anonim pisze:

  Jednym z kandydatów na burmistrza Stolicy Humoru jest Tomasz Szczykutowicz, jeden z najdłuższych stażem członków Partii Dobrego Humoru.

  Pełnomocnik partii w powiecie starachowickim Tomasz Szczykutowicz powiedział, że w wyborach na prezydenta Starachowic 27 kwietnia Polska Razem poprze kandydata Prawa i Sprawiedliwości Andrzeja Prusia, który jego zdaniem jest w stanie zagwarantować praworządność

  W jakiej partii jest teraz zbawca Wąchocka, ko wie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.