CAM00309[1]

SUPER toaleta nieczynna gdyż…

Wiemy już dlaczego nieczynna jest toaleta w centralnej części zrewitalizowanego obszaru Wąchocka. Budynek zamknięty jest na cztery spusty, gdyż ktoś czegoś nie dopilnował i nie wydał odpowiedniego zarządzenia.

Od 2 lat wiadomo było, że wykonawca robót budowlanych ma czas do 31 maja, by oddać obiekty budowane w ramach rewitalizacji. Do wykonania był budynek spełniający rolę publicznej toalety. On też miał być wybudowany do 31 maja 2014 roku. Pomijając jego niefortunne usytuowanie na centralnym placu w formie stylowej chatki sołtysa, miał spełniać rolę szaletu miejskiego służącego turystom. Turyści przybyli do Wąchocka, a toalety nieczynne. Dlaczego? Już wiadomo. Dopiero 22 lipca ( niemal dwa miesiące po zakończeniu budowy)  i dopiero w pełni sezonu ktoś w Urzędzie kierowanym przez burmistrza zauważył, że obiekt nie został wyposażony w podstawowe urządzenia.

W związku z tym urząd ogłosił przetarg na wyposażenie obiektu w szczotki, dozowniki mydła, ławki, suszarki elektryczne, podajniki ręczników i trzymadła papieru toaletowego. Zgodnie z procedurami musi minąć teraz około 30 -40 dni aż przetarg znajdzie rozstrzygnięcie, a w pomieszczeniach pojawią się urządzenia. Oferty składano do 30 lipca br.

Zatem jedno tylko pytanie. To nikt nie wiedział o tym w marcu, kwietniu, że budynek zostanie oddany bez wyposażenia? Nikt nie zarządził przetargu w maju, by wyposażyć budynek na czas i go otworzyć.  Mamy nadzieję, że muszle i pisuary zamontowano i burmistrz nie będzie musiał gonić nikogo do ogłoszenia kolejnego przetargu? /tsz/

PS: Internauta zapytał na forum. Panie Tomku dlaczego krytykuje pan tylko władzę, a przecież każdy robi błędy? Oto zatem jak powinienem zredagować pow. temat.

W centrum zrewiatalizowanego Wąchocka stoi piękny stylowy świętokrzysko-cysterski budynek. Dach kryty jest gontem za niemałe pieniądze. Wystrój wokół powala na kolana. Wewnątrz znajduje się publiczna toaleta, która lada chwila zostanie przekazana turystom i mieszkańcom. Już wkrótce wewnątrz znajdą się suszarki i dozowniki a także nowoczesna szczotka do muszli o uchwytach na rolki papieru nie wspominamy, gdyż ma to być niespodzianka. Otóż przewidziano, że wyciągany papier ma pociągać za sobą następny. Już wkrótce dopełnimy oczekiwań i wszystko będzie cacy. Wprawdzie są krytykanci którzy w tym miejscu widzieliby restaurację lub kawiarnię. Mądrość naszej lokalnej władzy zadała cios malkontentom i nie dopuściła do głosu ani jednej innej racji oprócz własnej, która zawsze była najbardziej słuszna, tym bardziej że wydano Wasze pieniądze Podatnicy. Prosto z placu po tartaku ralacjonował oddany sprawozdawca. O tak trzeba pisać, a nie tylko krytykować. -Tomasz Szczykutowicz

 

Share via email+1Share on TwitterShare on Facebook

Skomentuj (Komentarzy: 11)

Informacje o wachock.info

Strona redagowana od września 2010.Liczba zamieszczonych artykułów 1250
Ten wpis został opublikowany w kategorii AKTUALNOŚCI. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
 • ostróda 2
  Wąchock w Ostródzie z piłką nożną.
 • CAM00302
  Odwodnienie w parku „sołtysa” raczej do korekty
 • CAM00308
  Panowie na prawo, panie na lewo, gdyż WC nieczynne
 • wodowskaz ul. Błonie
  Ostrzeżenie! Kamienna wzbiera. Możliwe podtopienia.
 • CAM00330
  Bar „Ogródek” nad zalewem. Wieczorne otwarcie z muzyką.
 • CAM00358[1]
  Ks. B.Lipiec generałem! Opat Eugeniusz podczas kazania w Rzeczniowie zapraszał do parku sołtysa.
 • piłka
  Nocny turniej piłkarski w Wąchocku
 • CAM00365[1]
  Z budową remizy w Wielkiej Wsi jak z autostradą A2
 • CAM00376[1]
  Najprzewielebniejszy pułkownik Eugeniusz, opat cystersów.
 • CAM00389[1]
  Leśne Dziadki zdobyły Puchar Wąchocka w nocnym turnieju
 • jam
  Pierwsza profesjonalna impreza na skateparku w Wąchocku. Bike Jam.
 • email
  Czytelnik prosi władze Wąchocka o reakcję. List w całości:
 • telewizor
  Burmistrz w telewizji wyjaśnił procedury otwierania szaletu.
 • CAM00449[1]
  Odpust na Św. Rocha bez karuzeli. Na górze Rocha nabożeństwo.

 • 30-31 bm – Kolejny turniej i… marzenia o większym boisku.
 • CAM00486
  Na ul. Ceglanej od lat proszą o rów, napisali pismo do urzędu. Urząd odpisał…
 • CAM00503
  Koncert w opactwie, W październiku relikwie świętego Papieża w Wąchocku.
 • CAM00539
  Dzieci ze szkółki piłkarskiej wzięły udział w pierwszym wyjazdowym turnieju.
 • uliczny2
  Piechotą z Lublina do Fatimy przez Wąchock. We wtorek pielgrzym dotrze do nas na nocleg
 • CAM00582
  Rozpoczął się nowy rok szkolny

11 odpowiedzi na „SUPER toaleta nieczynna gdyż…

 1. Pod wrażeniem pisze:

  Druga część tekstu rewelacyjna. Brawo.

 2. ironia Tomka pisze:

  Tomku zajebisty tekst, druga część napisana niczym oddany władzy wyborowy klakier.
  Czyli co Hrabia na rowerze niezajumie mydła i papieru toaletowego z kibli.
  Dlatego władz to opieszałość.
  Wladza dba o to aby pieniądz publiczny niebyl marnotrawiony.
  Idealna okazja aby Burmistrz przyznał kolejną. nagrodę swoim pracownikom za wspaniałą. pracę.

 3. Dziecko pisze:

  Panie Tomaszu, chyba Pan zapomniał że jest jednym z radnych, a nie wspomnę o piastowanej czołowej funkcji przewodniczącego Komisji Promocji Miasta i Gminy Wąchock. Zgłaszane przez Pana wnioski powinny być tak skonstruowane aby promować i ulepszać miasto. Czy jest to taką wielką trudnością aby przedstawić odpowiedni wniosek na sesji rady? Proszę pamiętać o tym iż kadencja nie trwa parę miesięcy ale kilka lat. Krytyka którą Pan uprawia działa również przeciwko Panu.
  Niech Pan pamięta, kronikę można czytać w każdym miejscu na świecie, gdzie tylko dociera internet.
  W podsumowaniu przytoczę tylko przysłowie: „…co to za ptak który własne gniazdo kala…”
  To chyba wyrazi jasno moje odczucia.

  odp: Moje wnioski tak są wlaśnie konstruowane, ale organy mają je gdzieś realizując to co sobie wymyśli. Ponieważ tak czy inaczej ośmiesza swoje gniazdo, moje teksty sprawują kontrolę by nie było jeszcze gorzej. Niestety nie mam możliwości ograniczyć zasięgu do poziomu lokalnego. Proszę mi wierzyć, że chciałbym opisać wszystko dobrze, ale nie mam zamiaru udawać że nic się nie dzieje. Bycie radnym nie oznacza że posiada się klapki na oczach.tsz

 4. Jutrzenka pisze:

  No i nie obejdzie się bez ,,Toi – Toi” na kolejnej pielgrzymce, gdy 8 sierpnia dotrze do Wąchocka kilka tysięcy ludzi z Podlasia.
  A tak jest pięknie! Szkoda, że przyziemne sprawy przyćmią blask rewitalizacji miasta. A swoją drogą…że też trzeba ogłaszać przetarg na zawieszenie papieru toaletowego etc.etc. Może trzeba ogłosić, że owszem, zapraszamy turystów , ale z własnym pampersem?

 5. Jestem wciąż pod ogromnym wrażeniem! Proszę sobie wyobrazić trwającą tydzień wizytę kuzynostwa. Pierwszy, drugi i trzeci dzień, to Marcule, Iłża, Wielki Piec, Łysica, Święty Krzyż. Czwarty dzień, to całościowy objazd północnej części powiatu. W drodze powrotnej zaplanowałem Wąchock. Jechaliśmy od strony Mirca i po chwilowym zatrzymania miałem „z głowy” dalszą realizację planów. Piąty, szósty i siódmy dzień to tylko Wąchock! To co macie nad Kamienną, to bajka! Gratuluję!

 6. po pisze:

  Panie Skibiński pana zachwycenie to tylko ukłon Jarkowi S. Przecież wiemy kim jest pan dla J.S Dlaczego tego nie macie w starachowicach.
  Bo tam jest dobry gospodarz miasta , który dba o swoich mieszkańców.a nie rozdaje pieniądze tak jak w Wąchocku innym.I pan to kwestionuje , urzędnik i prawicowiec ?Trochę pokory pani były u…..

 7. Dziecko pisze:

  Panie Tomaszu pamiętam Pana hasło gdy ubiegał się Pan o stanowisko burmistrza: ” Duży może więcej”, a Pan jak małe dziecko biegnie Pan na swoją kronikę skarżąc się jak mamie że wszyscy są be tylko Pan cacy, czy takimi cechami charakteru powinien cechować się radny?

  odp radny ma nie udawać ze nic się złego nie dzieje i nie powinien zamiatać pod dywan. Społeczeństwo ma prawo wiedzieć jak gospodarowane i zarządzane są ich środki.

 8. Dziecko pisze:

  Proszę jeszcze dopisać, że radni (w tym Pan) podejmują ważne uchwały dotyczące zarządzania i gospodarowania społecznymi środkami. Błędy które Pan wytyka są też Pana błędami. Niech Pan się zajmie pracą dla dobra Wąchocka i Gminy a „brudy” proszę likwidować na bieżąco na posiedzeniach Rady Miejskiej. w Radzie Gminy potrzebni są mądrzy ludzie, dość mamy radnych – bezradnych, co tylko krytykują.

  odp: Nic innego nie robię jak praca dla dobra Wąchocka. Błędy które wytykam są błędami tych którzy wykonują uchwały radnych. To nie radni zarządzają mieniem, nie radni ogłaszają przetargi, i nie radni zatrudniają pracowników urzędu. Likwidowanie brudów na sesjach przynosi rezultat tylko częściowy dlatego wzmacniam to konstruktywną krytyką w Internecie Dzięki temu ludzie wiedzą czy samorząd działa prawidłowo i jak pracuje nad eliminowaniem niedociągnięć. Prawda wyzwala. Przy okazji. Kim są ci „my”, którzy mają dość radnych?

 9. sizi pisze:

  Jak źle działa to Panie REDAKTORZE zasiądź i sprzedawaj bilety. Wtedy będzie się działo oj będzie.

 10. Anonim pisze:

  proszę o ostrożność z siadaniem. to zależy czy napisali w przetargu jaki udźwig ma mieć sedes. Będzie nowy artykuł jak to się nie zapytali najmądrzejszego radnego i afera sedesowa gotowa ha, ha, ha

 11. GRAZA pisze:

  Nie rozumiem.Trzeba procedury jak iso zeby szalet otworzyc? Jak mi sie zachce to pójde na zaplecze owego królestwa bo nie bedzie innego wyjscia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.