CAM00389[1]

Leśne Dziadki zdobyły Puchar Wąchocka w nocnym turnieju

Znamy zwycięzców dwudniowego Nocnego Turnieju o Puchar Wąchocka. Turniej rozgrywany był przy sztucznym oświetleniu boiska w kompleksie rekreacyjno sportowym w Wąchocku. Zagrało 16 drużyn. Zdobyte punkty wyłoniły zwycięską czwórkę finałową. Wśród nich drugi zespół Campeones z Wąchocka.

Turniej zgromadził na ławkach parkowych sporą grupę kibiców, którzy do późnych godzin wieczornych obserwowali zmagania piłkarzy amatorów. To jeszcze jeden dowód na to, że w projekcie budowy popełniono błąd, nie uwzględniając budowy trybun i większego boiska o co niejednokrotnie niżej podpisany wnioskował. Piłka nożna to sport, który pozwala gromadzić sporą widownię. Boisko ze sztuczną nawierzchnią ma  skromne wymiary.

Turniej wygrał zespół  Leśne Dziadki,  wicemistrzem został  RWS Team , 3 miejsce – Lwy Starachowice i czwarte- Campeones II Wąchock, który uległ Lwom po rzutach karnych (na zdjęciu jedna z bramek). /tsz/

Share via email+1Share on TwitterShare on Facebook

Skomentuj (Komentarzy: 6)

Informacje o wachock.info

Strona redagowana od września 2010.Liczba zamieszczonych artykułów 1250
Ten wpis został opublikowany w kategorii AKTUALNOŚCI. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
 • g.sobczyk
  Jutro w Starachowicach tańczymy dla chorej dziewczynki, byłej mieszkanki Wąchocka
 • ostróda 2
  Wąchock w Ostródzie z piłką nożną.
 • CAM00302
  Odwodnienie w parku „sołtysa” raczej do korekty
 • CAM00308
  Panowie na prawo, panie na lewo, gdyż WC nieczynne
 • wodowskaz ul. Błonie
  Ostrzeżenie! Kamienna wzbiera. Możliwe podtopienia.
 • CAM00330
  Bar „Ogródek” nad zalewem. Wieczorne otwarcie z muzyką.
 • CAM00358[1]
  Ks. B.Lipiec generałem! Opat Eugeniusz podczas kazania w Rzeczniowie zapraszał do parku sołtysa.
 • piłka
  Nocny turniej piłkarski w Wąchocku
 • CAM00365[1]
  Z budową remizy w Wielkiej Wsi jak z autostradą A2
 • CAM00376[1]
  Najprzewielebniejszy pułkownik Eugeniusz, opat cystersów.
 • CAM00309[1]
  SUPER toaleta nieczynna gdyż…
 • jam
  Pierwsza profesjonalna impreza na skateparku w Wąchocku. Bike Jam.
 • email
  Czytelnik prosi władze Wąchocka o reakcję. List w całości:
 • telewizor
  Burmistrz w telewizji wyjaśnił procedury otwierania szaletu.
 • CAM00449[1]
  Odpust na Św. Rocha bez karuzeli. Na górze Rocha nabożeństwo.

 • 30-31 bm – Kolejny turniej i… marzenia o większym boisku.
 • CAM00486
  Na ul. Ceglanej od lat proszą o rów, napisali pismo do urzędu. Urząd odpisał…
 • CAM00503
  Koncert w opactwie, W październiku relikwie świętego Papieża w Wąchocku.
 • CAM00539
  Dzieci ze szkółki piłkarskiej wzięły udział w pierwszym wyjazdowym turnieju.
 • uliczny2
  Piechotą z Lublina do Fatimy przez Wąchock. We wtorek pielgrzym dotrze do nas na nocleg

6 odpowiedzi na „Leśne Dziadki zdobyły Puchar Wąchocka w nocnym turnieju

 1. Obserwator pisze:

  Panie Tomaszu w prawie każdym artykule jaki się pojawia na tej stronie musi Pan skrytykować działania wąchockiej władzy. Dlaczego nie napisze Pan nic pozytywnego (tylko pozytywnego!) o atrakcjach, imprezach jakie się odbywają i o zmieniającym się Wąchocku. Prawda jest taka, że błędów nie popełnia ten, kto nic nie robi. W mieście nie ma nie ma rozgrywek ligowych, a jedynie amatorskie mecze, na które wystarczające są zgromadzone tam ławeczki. Cieszmy się, że do Wąchocka zjeżdżają mieszkańcy pobliskich gmin. Mamy dużo atrakcji, które są chwalone przez wszystkich, tylko nie przez naszych mieszkańców. Spacerując w weekend, a także w ciągu tygodnia po promenadzie można zauważyć jak wiele osób z tego korzysta, pomimo niezadowolenia i negatywnych opinii. Reasumując, więcej pozytywnego myślenia, dostrzegajmy plusy i nie czepiajmy się szczegółów!

  odp: Całość składa się ze szczegółów, a szczegóły których nie widać są bardzo kosztowne i będą jeszcze kosztowniejsze. Jeśli coś jest dobre to ja to chwalę. Nie wydaje mi się drogi Obserwatorze, byś w domu wszystko wybudował dla gości i tylko na pokaz. Co do piłki i rozgrywek to informuję, że rozgrywek ligowych nie ma, gdyż nie ma stadionu, a nie odwrotnie. Ja się cieszę, że do nas przyjeżdżają mieszkańcy sąsiednich gmin, ale proszę nie zapominać, że inwestycja powstała z podatków wąchocczan i oni mają prawo, by wiedzieć, że dobre jest nie tylko to co widoczne, ale w tle istnieje wiele „atrakcji” za które zapłaciliśmy. Czy zwrócił Obserwator uwagę na to że oświetlenie boiska do siatkówki jest niewystarczające? Jest słabe, gdyż ktoś zaoszczędził na dwóch dodatkowych lampach. Więc krytykuję to i doprawdy nie pochwalę tego, że dwie lampy są. Propagandę sukcesu mamy już za sobą. Wszystko to co tu piszę ma spowodować by władza pracująca za nasze pieniądze nie spoczęła na laurach. Władza łaski nie zrobiła że wybudowała. stało się to za zgodą przedstawicieli społeczeństwa, które oczekuje że ma być dobrze i trwale wykonane. Jeśli Obserwatorze nie zgadzasz się z zawartymi tu opiniami zawsze możesz wejść na oficjalną stronę urzędu i poczytać wszelakie laurki dla władzy i same pochwały. Za to nie zobaczysz drugiego dna, które jednak istnieje, gdyż jak sam Obserwator zauważył tylko ten nie popełnia błędów, który nic nie robi, a ten który robi błędy popełnia i trzeba je pokazywać po to by ich nie mnożył w przyszłości. Osobiście uważam, że Wąchock zasługiwał na mini stadion służący takim jak ta impreza. Upór decydenta by taki nie powstał jest dla mnie zupełnie niezrozumiały. tsz

 2. platyna pisze:

  Dokładnie Obserwator!
  Należy się cieszyć z tego, co jest, bo w porównaniu do lat ubiegłych zauważa się ogromną zmianę w naszej mieścinie. Na trybuny przyjdzie czas, jeżeli będzie takie zapotrzebowanie- nie można zrobić wszystkiego od razu. Małymi kroczkami dążymy do celu. Tak czy inaczej trzeba przyznać, że była to naprawdę świetnie zorganizowana impreza, nie było żadnych niedociągnięć i wszyscy byli zadowoleni- zwłaszcza zawodnicy, którzy realizują swoją pasję.
  W każdym razie, bardziej przydałoby się zagospodarowanie siłowni zewnętrznej (utwardzenie podłoża), czy nawiezienie nowego piachu na boisko do siatkówki plażowej oraz zamontowanie tam siatki, niźli umieszczenie trybun, które i tak potrzebne są tylko przy większych imprezach sportowych jak np. miniony turniej. Mam nadzieję, że ktoś z władz w końcu się tym zainteresuje.

  A tak na marginesie… Czy Pan, Panie Tomaszu nie zastanowił się przypadkiem, że krytykując poczynania obecnej władzy, jednocześnie krytykuje sam siebie?

  odp. Tak, ma Platyna rację. Ktoś się zainteresuje, ale władza ma to do siebie , że ciągle trzeba od niej wymagać. Dla władzy teraz np. najpotrzebniejsze jest budowanie kortu tenisowego, który powstanie koło boiska do siatkówki. Krytykuję również siebie i czuję się odpowiedzialny za niedociągnięcia. Dlatego też je wskazuję. Przecież nie wynajmę na własny koszt wywrotki by nawiozła piachu na plażę, chociaż miałem taki pomysł. Niestety przerosło to moje możliwości. Ponadto jak Platyna wie, w samorządzie wykonuję władzę uchwałodawczą, a nie wykonawczą. Platyna który zgadza się z Obserwatorem jednocześnie przeczy sam sobie krytykując brak siatki i piachu. Przecież jakiś piach tam jest który władza wcześniej usypała :) Turniej jak najbardziej był ok, dobrze przygotowany, ale nie przez władzę o ile dobrze widziałem. Ponadto w fazie projektowania zrezygnowano z trybun. Wiceburmistrz na sesji wspomniał, że rozważana jest możliwość dobudowania, po sesji Rady Miejskiej burmistrz zaprzeczył, by coś takiego było planowane. I komu wierzyć?

 3. paszkwil pisze:

  Nigdy nie zauważa pozytywów, a co sam Pan zrobił?
  Wymieniamy, oprócz nagrywania, zdjęć i wszystko na nie.

  bardzo dużo Panie(i) Paszkwil. Dzięki mnie i moim uwagom i krytyce jako tako to się trzyma i gra. Gdyby nie ja byłyby nadal zarośnięte pobocza, krzywe krawężniki, zalane ulice, zapchane studzienki, ulice wysypane gliną, zimą nie odsnieżone chodniki i drogi, nieoznakowane krzyżówki, wypłacane bez opamiętania premie i nagrody za byle co, traktowanie interesantów jak zło konieczne, bezkarność i sobiepaństwo, wydawanie publicznych pieniędzy na realizację jedynych słusznych pomysłów, kibel główny byłby zamknięty jeszcze z rok, na boisko patrzyłby paszkwil przez kratę. Nie świeciłyby swiatła uliczne od 21. wiele by jeszcze pisać i przytaczać ale mądrzy ludzie sami to widzą, innym z tym gorzej, a co do nagrywania to chyba coś nie tak z wiedzą. O nagrywanie pomawia mnie tylko burmistrz. Zdjęcia owszem. Obaj mamy takie hobby

 4. andrzeej471 pisze:

  Dla mnie Wąchock jest bardzo piękny,zadbany a przyczyniła się do tego obecna władza.Dla mnie zwykłego obywatela nie jest ważne kto jest przy władzy ale jak rządzi i co robi dla środowiska,mieszkańców i miasta.Bardzo dziękuję za wszystko.Jestem dumny z tego,że mieszkam tu.

 5. Platyna pisze:

  Władza uchwałodawcza pełni swego rodzaju kontrolę i ma wpływ na władzę wykonawczą. Przynajmniej takie jest założenie. Skoro nie jest to praktykowane, to po co istnieje w Wąchocku władza uchwałodawcza, która nie ma nic do gadania. A może po prostu niektórzy radni są figurantami, będący członkami wąchockiej władzy uchwałodawczej tylko dla diety radnego? A MOŻE OBECNA WŁADZA WYKONAWCZA WPROWADZIŁA REŻIM i podejmuje decyzje we własnym zakresie nie licząc się z władzą uchwałodawczą?

  Co do piasku, to rzeczywiście… jest. Szkoda tylko, że nie zmieniany od ponad 5 lat.

  Patronat nad imprezą miała gmina Wąchock między historią a humorem, M-GOK, Campeones Wąchock. Nie wnikam, jak podzielono się obowiązkami, ale myślę, że każde z nich w jakiś sposób się przyczyniło.

  odp. cieszę się że wszystko jest jasne. Mój sposób na rajcostwo jest taki, że nie zamiatam pod dywan, dzięki temu nie mieszczę się w klasyfikacji figuranta.tsz

 6. nieobliczalna małolata pisze:

  Kochanej dwudziestolatce życzenia wszelkiej pomyślności. Nie przejmuj się wymiarami i wiekiem, jutro już będziesz grubo po….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.