CAM00272

Piękna pogoda, piękna impreza. W Wąchocku trwa maraton Lotto. – zdjęcia

Nie sprawdziły się na szczęście nasze przypuszczenia o dostępie do kościoła podczas trwania imprezy kolarskiej w Wąchocku. Teren jest profesjonalnie  oznakowany. Nie doszło do żadnej dezorganizacji. Wymiana parafian między nabożeństwami odbywała się płynnie.

Kilkuset kolarzy i amatorów sportów rowerowych z całej Polski przyjechało do Wąchocka gdzie ma miejsce 7 – my z 13 etapów Lotto Poland Bike Marathon. Wszystkie parkingi są zajęte. Po brzegi wypełniony jest plac rolny przy klasztorze gdzie parkuje kilkaset pojazdów.

 

O godzinie 12.30 rozpoczęły się starty z poszczególnych sektorów w kilku kategoriach i dystansach. Najdłuższy odcinek do przebycia ma 50 kilometrów. Przed startem prowadzący zawody przestrzegał uczestników przed brawurą. Zachwalał okolice Wąchocka jako wymarzone miejsca dla kolarstwa górskiego. Wspomniał o ubiegłorocznym żywiole, który pokrzyżował plany maratonu w Wąchocku. W tym roku pogoda jest przepiękna.

Impreza zgromadziła w miasteczku rowerowym sporą grupę kibiców. Dla najmłodszych zawodników organizator urządził wyścigi rowerowe na ulicy Kościelnej. Startowały nawet 3 letnie maluchy.

Share via email+1Share on TwitterShare on Facebook

Skomentuj (Komentarzy: 11)

Informacje o wachock.info

Strona redagowana od września 2010.Liczba zamieszczonych artykułów 1250
Ten wpis został opublikowany w kategorii AKTUALNOŚCI. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
 • CAM00215
  Pół setki piłkarzy z Wąchocka. Mają od 6 do 12 lat i chcą grać.
 • drużyna2
  Ligowy mecz w Wąchocku – w czwartek o 19.
 • sesja RM
  „Veto” radnych Wąchocka dla uchwały Rady Powiatu
 • Dziewczyny Gimnazjum2
  Była koszykówka, były gwiazdy i emocje. Koszykarki pełne wrażeń choć bez zwycięstwa.
 • campeones
  Pierwszy mecz w Wąchocku. Wygrana Campeones
 • CAM00209
  Od soboty Turniej Sołtysów. Kilkuset sołtysów odsłoni pomnik Sołtysa na alei dowcipów..
 • Oświetlenie KlASZTORU widok od strony Zachodniej godz. 1.
  Ciemności. Dwie noce imprez, a jest awaria?
 • 1025983_668588783229889_6892721542797453625_o
  Piłkarze Wąchocka. Podsumowanie sezonu 2013/2014
 • CAM00259
  Po asfaltowaniu rynku coś jest nie tak. Za miękka masa?
 • maraton
  Rowery, rowerzyści, kolarze w niedzielę w Wąchocku – program imprezy
 • gosia w TVP
  Z sercem dla Gosi – maraton Dance w Starachowicach 19 lipca.
 • piłka nożna wachock
  Nagroda za walkę do końca.
 • g.sobczyk
  Jutro w Starachowicach tańczymy dla chorej dziewczynki, byłej mieszkanki Wąchocka
 • ostróda 2
  Wąchock w Ostródzie z piłką nożną.
 • CAM00302
  Odwodnienie w parku „sołtysa” raczej do korekty
 • CAM00308
  Panowie na prawo, panie na lewo, gdyż WC nieczynne
 • wodowskaz ul. Błonie
  Ostrzeżenie! Kamienna wzbiera. Możliwe podtopienia.
 • CAM00330
  Bar „Ogródek” nad zalewem. Wieczorne otwarcie z muzyką.
 • CAM00358[1]
  Ks. B.Lipiec generałem! Opat Eugeniusz podczas kazania w Rzeczniowie zapraszał do parku sołtysa.
 • piłka
  Nocny turniej piłkarski w Wąchocku

11 odpowiedzi na „Piękna pogoda, piękna impreza. W Wąchocku trwa maraton Lotto. – zdjęcia

 1. anonim pisze:

  a co sie stalo z poprzednim artykulem?

  odp. stracił swoją aktualność. Informacje w nim zawarte miały znaczenie przed imprezą. Ponieważ organizator zrobił wiele, by wyścig nie zakłócał niedzielnych uroczystości religijnych utrzymywanie treści tego artykułu nie miało żadnego celu. Droga do świątyni była dobrze oznakowana i pozwalała w sposób nieskrępowany dotrzeć na nabożeństwo. Obawy autora jak się okazało były przedwczesne, ale możliwe że poranna publikacja dodatkowo uczuliła organizatora, by wszystko odbyło się perfekcyjnie. Absolutnie nie można się czegokolwiek w organizacji przyczepić. T.Sz

 2. krytyki nie będzie pisze:

  proste – kalkulacja;-) , prawda nie boli -może co niektórych.

 3. radny pisze:

  Panie viceburmistrzu Sebastianie chylę czoła przed Panem za tę imprezę.
  Na sesji zlożę stosowne podziękowanie.Proszę aby Pan był obecny.

 4. Anonim pisze:

  Jak by nie patrzeć to wiele artykułów straciło ważność a to chyba pierwszy który został usunięty. Z czego wynika ta niekonsekwencja?

 5. podsłuchane pisze:

  Żenujące były podziękowania prowadzącego dla Staniszewskiego do garstki uczestników. Dzięki takim burmistrzom sport się rozwija. Zapomniał dodać prowadzący ile taka impreza gminę kosztuje i jak tacy dbający o sport burmistrzowie realizują swoje hobby za publiczne pieniądze. I to spore pieniądze. Kaprys kosztował 25 tysięcy.

 6. krotki rekaw pisze:

  Idac tokiem „waszego”rozumowania nalezy usunąć większość artykułów z tego bloga

  odp. Nie jest to właściwy tok rozumowania. Artykuły, które zawierają konstruktywną krytykę i sprawdzone informacje pozostają w archiwum. Natomiast ten konkretny tekst o ewentualnych komplikacjach na ul Kościelnej powstał przed sprawdzeniem stanu faktycznego. Stąd decyzja o wyłączeniu tekstu ze statusu „publiczny”.

 7. gość pisze:

  „Natomiast ten konkretny tekst o ewentualnych komplikacjach na ul Kościelnej powstał przed sprawdzeniem stanu faktycznego. Stąd decyzja o wyłączeniu tekstu ze statusu „publiczny”. – czy aby na pewno ?
  Nie sprawdził pan tego – na przeciwko P. Nowak była strzałka przy pasach-przejście do Kościoła, ale z drugiej strony pasów jak sklep P. Anysta pasy były zablokowane taśmą?

  A może chodzi o to, że 2300 mieszkańców zasponsorowało 500 uczestnikom rajdu organizację imprezy? Sporadyczni goście ze Starachowic i Skarżyska, praktycznie sami zainteresowani. Wszyscy widzieli te „tłumy”.
  Za 25000 byłoby ok 36 rowerów po ok 700 zł , do dyspozycji turystów przez cały rok za jakąś tam symboliczną kasę, i mogłyby sobie stać przy zalewie i zarabiać kasiorke, biznesmeny.
  Dla kogo ta impreza?

 8. Gość pisze:

  A może ktoś odpowie, ilu uczestników było z naszej gminy i ile zarobili prawdziwi organizatorzy imprezki, ile kasowali od łebka?
  Panie radny nie bój się Pan pytać.

 9. imprezowicz pisze:

  „radny pisze:
  6 lipca 2014 o 18:55

  Panie viceburmistrzu Sebastianie chylę czoła przed Panem za tę imprezę.
  Na sesji zlożę stosowne podziękowanie.Proszę aby Pan był obecny.”

  Daniel dorośnij albo nie rżnij głupa, takie imprezy mają przynosić określone korzyści, nie tylko dla garstki wybrańców i nie myślę tu o uczestnikach tego rajdu z naszej gminy – nimi się nikt nie interesuje!
  Nawet P. Kronika.
  Jak ktoś tu niżej napisał impreza ta służy wyłącznie promowaniu określonych osób za publiczne pieniądze.

  Może zainteresowałbyś się stanem mundurów naszych strażaków. Podobno do niczego się nie nadają, a burmistrz ciągle płacze że nie ma środków.
  Po co straż zawodowa bawi się w sponsoring takiej imprezy, może niech da jakieś nowe ciuchy dla naszych chłopaków, niech nie chodzą jak dziady!
  A nie będą sobie zdjęcia pstrykać z drabiny strażackiej (dodam państwowej) jak jest pięknie i wspaniale – patrząc na wszystkich z góry.

 10. Anonim pisze:

  Szanowny panie radny te piękne słowa mów sobie przy puszcze piwa.
  Ja oczekuję konkretów ile Pan wiceburmistrz, jego przełożony, pani sekretarz wraz z panem kierownikiem referatu budownictwa osiągnęli dochody w roku 2013, jakie kwoty nagród zostały przyznane dla pracowników oraz kierowników jednostek, jak odbywał się podział ewentualnych nagród, jak odbywał się wybór podań na staż w MGOK ponieważ kolejny raz widziałam te same osoby na stażu, chciałabym wiedzieć czy strażacy stojący na rogatkach ubezpieczający rajd pracowali za wynagrodzenie czy może charytatywnie.

 11. radomska pisze:

  Kto ile wziął O tym się Pan dowie za nowego Burmistrza.Będzie przeprowadzony audyt i co niektórzy zadrżą!Wiadomo że obecna WŁADZA JEST B.ROZDAWNA.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.