IMG127

Szkoła nie wpłaciła pieniędzy. Gdy sprawa wyszła na jaw dociekano czy nie złamano tajemnicy bankowej.

W Zespole Placówek Oświatowych w Wąchocku działa Rada Rodziców, która gromadzi środki finansowe pochodzące ze składek rodziców, ale nie tylko. Radę Rodziców mogą wspierać osoby prywatne i instytucje. Uzyskane środki finansowe służą całej społeczności szkoły, ale pod kontrolą rodziców. Nie jest tajemnicą i nie powinno być tajemnicą  jak są gospodarowane. Wręcz przeciwnie. Obowiązuje jawność.

Ze składek rodziców i sponsorów dofinansowywane są inicjatywy, na które nie ma środków w budżecie szkoły. Wówczas Rada Rodziców na wniosek dyrekcji szkoły podejmuje środki z rachunku bankowego i przekazuje szkole na konkretny cel.

Na rachunek bankowy Rady Rodziców  wpływają też pieniądze które dzieci same zarobiły. Kwota około 1000 złotych to utarg uzyskany na kiermaszu wielkanocnym, który odbył się przed świętami.Opiekunowie dzieci przekazały pieniądze z utargu do sekretariatu szkoły. Mimo upływu czasu od Świąt aż do poniedziałku (9 czerwca) pieniądze zarobione przez dzieci nie wpłynęły na rachunek bankowy Rady Rodziców. Stało się to dopiero po zapytaniu do zarządu Rady Rodziców. Skąd ta zwłoka? O tym, że takiej wpłaty niema rodzica poinformowała przewodnicząca Rady Rodziców. Nie wiedziała dlaczego tak długo to trwa i postanowiła to wyjaśnić.

Okazało się, że pieniądze przetrzymywane są w szkole. Oczywiście taka sytuacja, choć nie powinna może się zawsze zdarzyć, ale jedno pytanie o finanse Rady Rodziców zamiast prostego wyjaśnienia uruchomiło dalszy bieg spraw. Dochodzenie dyrektorki szkoły Doroty Janas szło nie w kierunku dlaczego pieniądze są przetrzymywane, lecz jakim cudem informacja o braku wpłaty do banku przedostała się do rodziców?

Działania te, włącznie z telefonem do dyrekcji banku z pytaniami o to kto w banku udziela informacji o wpłatach rzuciło niesłusznie cień podejrzenia na Bogu ducha winnych pracowników banku w Wąchocku.  Według jej oceny ktoś z pracowników banku poinformował konkretnego rodzica ( tu  padło nazwisko)  o stanie konta oraz o ruchach finansowych na rachunku? .

Rodzic o tym, że nie dokonano spodziewanej wpłaty dowiedział się  wprost od zarządu Rady Rodziców.  Bank nie brał w tym udziału i nie powinien być w to mieszany.

Komentarz: Do Pani Dyrektor. – Nie trzeba łamać tajemnicy bankowej, by ustalić jaki jest stan kont publicznych. Wystarczy skierować pytanie do osób, które zajmują się opieką nad finansami publicznymi. Jeśli będzie trzeba za kilka dni upublicznimy stan rachunku szkoły , którą Pani zarządza i to Pani sama udzieli na to pytanie odpowiedzi. Wracając do tematu rachunku Rady Rodziców.  Nikt przewodniczącej Rady Rodziców o konto prywatne dyrektorki szkoły nie pytał, lecz o stan finansów Rady Rodziców. Do takiej informacji uprawniony jest każdy z rodziców płacących składki.

Nic nie oznacza, że ktoś może dowolnie dysponować środkami. Zwłaszcza tymi, które dzieci same zdobyły. Oczywiście oczekujemy na stosowne wyjaśnienia jak to się stało, że przez 60 dni gotówka nie była wpłacona na konto Rady Rodziców i dlaczego dopiero pod wpływem pytań, w siedzibie  banku, 9 czerwca  pojawił się pracownik szkoły i wpłacił pieniądze? Co się z nimi działo przez 2 miesiące?

Pytanie od dyrektora szkoły sugerujące łamanie tajemnicy bankowej naraziło pracowników banku na utratę zaufania  i niepotrzebne zaniepokojenie  bankowców, podczas gdy sprawa wyglądała zupełnie inaczej.

Już wkrótce w Kronice. Burmistrz Wąchocka wypłacił 10500 zł dodatku dyrektorce szkoły. Regionalna Izba Obrachunkowa w Kielcach twierdzi,iż  było to naruszenie ustawy o finansach publicznych. W kolejnej publikacji rodzice pytają również o to czy laureaci konkursów i olimpiad szkolnych muszą płacić za wyjazdy ich dzieci na finały? O tym czytajcie na wachock.info

godz. 11.40 Oświadczenie autora tekstu:

Nie będzie zgody na to, że moi znajomi i rodzina będą szkalowani za to, że dociekamy prawdy. Doszukiwanie się teorii spiskowej w tym jak  dowiedzieliśmy się o braku wpłaty dotknęło kilka osób z naszego otoczenia. Winnych zaistniałej sytuacji szukano , tyle że z dala od własnego otoczenia. Nie pozwolimy oczerniać i krzywdzić nikogo, kto w tej sprawie był nieobecny.

Skoro dzieci własną inicjatywą wypracowały na kiermaszu zysk, to ma on służyć tym dzieciom w postaci chociażby zakupu pomocy dydaktycznych skoro szkoły na to nie stać.  Każda wydana złotówka z zasobów Rady Rodziców ma być zaakceptowana przez rodziców, a nie przez dyrekcję szkoły. Gdy zasugerowano Radzie Rodziców, by przekazała pieniądze na zakup pomocy dydaktycznych  i nagród dla dzieci stworzył się  problem, gdyż na koncie nie ma środków. Te które były zostały już rozdysponowane,  a niejako przy okazji wyszło że od dwóch miesięcy nie przekazano pieniędzy z kiermaszu na rzecz Rady Rodziców. Tomasz Szczykutowicz

Share via email+1Share on TwitterShare on Facebook

Skomentuj (Komentarzy: 28)

Informacje o wachock.info

Strona redagowana od września 2010.Liczba zamieszczonych artykułów 1250
Ten wpis został opublikowany w kategorii AKTUALNOŚCI. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
 • CAM00082
  Mieszkaniec Wąchocka na sesji Rady Miejskiej powiedział burmistrzowi co myśli.
 • jarmark u starzecha
  Wyróżnienie i nagroda dla ZPO w Wąchocku od Nadleśnictwa Starachowice.

 • Serwitut. Dodatkowe numery do odbioru stosów opałowych
 • 10256991_433204323483683_4856845724972403081_o
  Sukces piłkarzy Meteor Campeones z Wąchocka
 • CAM00134
  Radni przyjrzeli się rewitalizacji. Jest wiele uwag.
 • IMG_6111
  Sprawdzian szóstoklasistów – Gmina Wąchock druga w powiecie. Wielka Wieś najlepsza w gminie.
 • nowy lg 315
  14 dni na zakończenie rewitalizacji Wąchocka. Są poprawki i efekty.
 • IMG_7368 (2)
  Nasz człowiek w sejmie – relacja młodego posła
 • campeones
  Nasi piłkarze się rozkręcają. Wygrali z mistrzem
 • po
  Koło Platformy Obywatelskiej w Wąchocku przestało istnieć
 • CAM00167
  Zwinięty asfalt trafi na ul. Powstańców k. Św. Jana
 • zdjęcia z canona do kwietnia 2011 4797
  RIO uznała, że dodatek dla dyrektorki był źle naliczony i nie powinien być wypłacony.
 • szynobus
  Szynobus zmienia rozkład jazdy od 15 czerwca. Uniemożliwiono przesiadkę do Wrocławia i Lublina.
 • wykus2
  W sobotę koncert przed klasztorem. Uroczystości partyzanckie na Wykusie i w Wąchocku.
 • CAM00191
  Dwie białe kreski powstawały 7 lat.
 • CAM00194
  Organizacja ruchu drogowego po remontach. Czy ktoś z autorów ma prawo jazdy, czy wiedzę czerpie z zabawy samochodzikami? Te bez ofiar mogą się zderzać.
 • pomnik sołtysa
  Rewitalizacja na 5 dni przed… Finałem?
 • IMG_6521
  30 lat pomnika „Ponurego”. Zakończyły się uroczystości rocznicowe. (Zdjęcia). Odsłonięcie tablicy „Halnego”
 • DSC_4290
  W cieniu Mundialu. Piłkarski maraton wąchockiej drużyny z sukcesami.
 • Dziewczyny Gimnazjum2
  Koszykarki UKS Meteor z gimnazjum w wielkim finale w Łodzi

28 odpowiedzi na „Szkoła nie wpłaciła pieniędzy. Gdy sprawa wyszła na jaw dociekano czy nie złamano tajemnicy bankowej.

 1. czytelnik pisze:

  Tak przy okazji, prosty sposób na oszczędności w szkole. Zniżka godzin dla dyrektorki jest stanowczo za duża jeżeli daje radę pracować w godzinach ponadwymiarowych (stałych) za dodatkową kasę.

 2. babcia pisze:

  W dalszym ciągu podziwiam Pana, Panie Tomku jest Pan jedyny w swoim rodzaju nie ugina się Pan pod komentarzami pseudo – mieszkańców Wąchocka i w dalszym ciągu pisze wprost o co chodzi.

 3. Anonim pisze:

  Panie Tomaszu prywatne konto Pani Dyrektor rownież jest jawne bo musi podawać jego stan przy składaniu oświadczeń majątkowych. Nie zmienia to faktu ze niedopuszczalnym jest podawanie takich informacji przez pracownika banku nawet jeżeli dotyczy osoby publicznej czy jak w tym wypadku raczej subkonta należącego do szkoły, informacja powinna być uzyskiwania w sposób formalny. Druga sprawa w tekście jest konto rady rodziców proszę o wyjaśnienie czy konto należy do rady rodziców czy jest to tylko subkonto szkole na które wpłacane są środki pozyskiwane przez radę rodziców ?

  odp: Nie ma to w opisywanej sytuacji znaczenia, gdyż informacje nie pochodziły z banku lecz od skarbnika i przewodniczącej Rady. Banku w tej sprawie nie było w ogóle. Szefowa szkoły zamiast wyjaśnić skąd zwłoka i niedopatrzenie z jej strony szukała winnych wszędzie tylko nie u siebie. Z pytaniami o stan finansów formalnie nie zwracamy się do banku lecz do osób kompetentnych i tak było w tym przypadku. Dlatego dziwimy się skąd wzięły się takie podejrzenia

 4. kok pisze:

  Matko, nie za wszystko da się płacić przelewami. Pieniądze nie zginęły, więc wg mnie jest to szukanie taniej sensacji, bo o czym pisać w Wąchocku?! Były trzymane zapewne w kasie i ja na miejscu pracownika administracyjnego podniosłabym raban o zniesławienie, bo tak naprawdę w artykule sugeruje się nieczyste zagrywki a przecież pieniądze były i są. Tylko w kasie szkoły a nie na koncie…

  odp:
  autor powyższego wpisu najwyraźniej nie rozumie zasad rozliczeń publicznych. Wszystkie operacje muszą być księgowane. W tekście jest zdanie usprawiedliwiające, że mogło się tak zdarzyć iż nastąpiło opóźnienie i nie ma żadnej sugestii że pracownik szkoły zrobił coś źle. Oskarżanie o zniesławienie jest bez sensu. Nigdzie nie napisano że pieniądze zaginęły. Jest pytanie dlaczego ich nie wpłacono na rzecz Rady Rodziców przez 60 dni. W grudniu za podobny kiermasz świąteczny wpłata była niezwłoczna. Problem pojawił się, gdy Rada Rodziców chciała skorzystać z nowo pozyskanych środków i przeznaczyć je na pomoce naukowe. Dzieci zarobiły pieniądze na taki cel. Wówczas okazało się że pieniądze za kiermasz wielkanocny jeszcze nie zostały wpłacone. Zamiast przeprosić za opóźnienie mamy do czynienia z szukaniem winnych jakim cudem rodzice się o tym dowiedzieli? A dowiedzieli się, gdy chcieli ten wpływ rozliczyć i zagospodarować.

 5. Słuszna uwaga czytelniku pisze:

  Z tygodniowego rozkładu zajęć nauczycieli (strona ZPO) wynika, że dyr. ma przydzielone 4 godz. techniki i 4 godz. zajęć w przedszkolu. Organ Prowadzący ustalił pensum dyr. – 4 godz. dydaktyczne w tygodniu. Zatem, 4 godz. to nadgodziny. Dyrektor szkoły lub inna osoba, której powierzono funkcje kierownicze w szkole, powinni realizować godziny ponadwymiarowe wyłącznie w sytuacji, gdy nie ma możliwości powierzenia do realizacji tych godzin innemu nauczycielowi lub zatrudnienia nauczyciela w niepełnym wymiarze zajęć. Dyrektorowi korzystającemu z obniżonego pensum nie powinno przydzielać się godzin ponadwymiarowych. Wprawdzie przepisy zezwalają na przydzielanie takich godzin (art. 42a ust. 3 KN), ale w liczbie nie przekraczającej połowy pensum (w tym przypadku 2). Należy mieć na uwadze, iż czas pracy dyrektora pozostający po obniżeniu pensum powinien być przeznaczony przede wszystkim na realizację zadań związanych z kierowaniem szkołą.

 6. kok pisze:

  „Zamiast przeprosić za opóźnienie mamy do czynienia z szukaniem winnych jakim cudem rodzice się o tym dowiedzieli?”

  i idąć analogicznie – zamiast wyjaśnić sprawę jak ludzie idzie się donosić do portalu co oznacza, że chce się publicznie komuś zaszkodzić, lub jak już wspomniałam szuka się taniej sensacji w sezonie ogórkowym, który własnie się rozpoczyna…
  Dodam tylko, że nie znam szkoły, nie znam ludzi i nawet nie jestem z wąchocka, więc w przeciwieństwie do WSZYSTKICH tutaj, ja patrzę okiem obiektywnym, bo mnie to nie dotyczy. I patrząc z boku wygląda to jak złośliwość ludzi, którzy chcą komuś zaszkodzić na siłę… bo poważni ludzie wyjaśniają w swoim gronie a nie srają na siebie na forum…

 7. miejscowy pisze:

  Skoro stoisz z boku to nie masz pojęcia o tym, że gdyby nie ten portal o wielu sprawach zwykły mieszkaniec by nie wiedział. Zachowania niektórych osób są sknadaliczne i traktują życie publiczne jak prywatny folwark. Czy to oznacza że RIO też się pomyliło w kontroli? Osobiście uważam że można by tu więcej pisac. Radnemu który tropi te nieprawidłowości przyprawia się też łatki. Im wolno tak?

 8. ciekawostkowy pisze:

  Niemal zawsze gdy opisana jest prawda nazywa się to złośliwym dokuczaniem. Ciekawostka. Oznacza to że osoby żyjące z naszych podatków mogą robić co chcą i cicho sza. Nie obrażać majestatów!

 9. do KOK pisze:

  Nie byłoby sprawy, gdyż właśnie próbowano to wyjaśnić we własnym gronie. Wtedy wystarczyło przeprosić za nieporozumienia. doszło do oskarżania pracowników banku o to że zdradzają tajemnice. Było wiele nieprzyjemności. Czyli kto komu chciał zrobić kuku? POoooszło rykoszetem.

 10. absolwent pisze:

  Wszelkie niewygodne pytania uruchamiają w tej placówce machinę dochodzeniową. Najlepiej nie pytać, przytakiwać, chwalić, wielbić. Każde działania w przeciwnym kierunku jest niemile widziane, a domniemani „sprawcy” jeszcze długo odczuwają skutki. Horror za zamkniętymi drzwiami, bo ludzie boją się głośno o tym mówić.

 11. mieszkaniec pisze:

  i co na to nasz Pan wielmożnie panujący burmistrz Samela???? Przymyka oczy na wszystkie mniejsze i większe „aferki”, rewitalizację spieprzył, bo szczegóły dla niego nie są istotne, w ZPO pozwala na duzą swobodę i jeszcze dodatkowo nagradza wygląda na to, że dwie kadencje dla tego Pana to wystarczająco i zbyt duże ryzyko pozwolić mu rządzić do 2018 roku!!!

 12. wachocczanin pisze:

  Gratuluje Panie Tomku odwagi!!!!!! Pełen podziw dla pana osoby. Dobrze, że w Wąchocku jest ktoś taki jak Pan, a złośliwościami proszę się nie przejmować.
  Czytałem protokół pokontrolny RIO. Pytam:
  1.Czy Pani DJ zwróci nienależnie pobrane pieniądze? Bo jeśli nie, to zwrotu powinien dokonać z własnej!!!! kieszeni burmistrz skoro jej przyznał niesłusznie dodatek
  2. Dlaczego dyrektorzy szkół (wszystkich w gminie!!!!) mają godziny nadliczbowe, a nauczyciele niektórzy nie mają etatów!!!
  3. Za co, systematycznie co roku, wszyscy dyrektorzy szkół (łącznie z zastępcami szkół) otrzymują nagrody od burmistrza?
  4.Dlaczego dyrektorzy otrzymują najwyższy z możliwych dodatek motywacyjny( patrz raport RIO), a nauczycielom szeregowym nie płaci się za zastępstwa ( patrz Uchwała Rady Miejskiej z dnia 28 lutego 2009) twierdząc, że nie ma na to pieniędzy lub że sie nie należy.
  itd,itd. jakbyśmy pogrzebali, to więcej nieprawidłowości w naszych szkołach znajdziemy!!!
  5 Kiedy to bezprawie i ta samowolka się zakończy?

  Czy KTOŚ jest wstanie odpowiedzieć mi na te pytania???

 13. gość pisze:

  Proponuję dać dodatki za szczególną „kreatywność”
  Panu burmistrzowi za dodatek projektowy dla dyr. ZPO
  Pani DJ za całkiem nowe stanowisko pracy „pomoc księgowa” (protokoł RIO)

  Z takim twórczym myśleniem te osoby powinny awansować gdzieś wysoko, a w Wąchocku może zapanowałaby normalność.

 14. sprawiedliwy pisze:

  Według informacji ze stron szkół:
  -dyrektor Zpo 8 godz czyli 4 godz nadliczbowe
  -dyrektor Wielka Wieś 10 godz czyli 6 nadliczbowe
  – dyrektor Parszów 12 godz czyli 8 nadliczbowe
  odjąć i znajdzie się etat dla nauczyciela

 15. ewa pisze:

  I co nie można było dać godzin dla b.burm….

 16. miejscowa pisze:

  I jak zwykle zaczynają się afery przed wyborami… śmieszne to wszystko przecież pracownik administracyjny nie ukradł tej kasy a nie sądzę ,żeby Pani Dorota Janas miała interes w tym ,że by coś kombinować.. takie sprawy da się wyjaśnić bez tworzenia tych durnych bajek… a jak ktoś nie ma zajęcia to mu tylko bajki w głowie …i macie kolejną bajeczkę:)

 17. zamiejscowa pisze:

  Miejscowa pochwala to co jest popularne w Wąchocku czyli zabrała, ale nie miała zamiaru zabrac. Schowała, ale przeciez nie ukradła. Ot mentalność. Jesli 2 miesiące nie wpłacali tej kasy do banku to jakiś powód musiał być by nie ksiegowac tych pieniedzy. Swoją drogą to dobrze że przed wyborami to wychodzi. będzie wiadomo na kogo nie głosowac.

 18. dorotka pisze:

  wow, aż tyle afer? toż to nie możliwe…

 19. dziszius pisze:

  A kto tym się przejmuje ludziska, pokrzyczą, brudy powyciągają i tyle. Pan Robert i tylko Robert na burmistrza. Przejrzyjcie wreszcie na oczy i odstawcie starocie.

 20. chwast pisze:

  A Tomeczek teraz siedzi i gazetkę swoją śledzi :)
  Może ludzie zaufają i głosicek swój oddają. Na mnie na mnie ja się liczę.
  Ja gotowy na Burmistrza, proszę Państwa nie zrobię żadnego świństwa :)

 21. Anonim pisze:

  Panie Tomaszu jeśli chodzi o zapowiedz kolejnego tekstu dotyczącego wypłacenia dodatku dokładnie w kwocie większej o 10.740 zł u Pana 10.500 (ale to akurat mało istotne). Interesuje mnie bardziej opinia Pana jako członka komisji rewizyjnej czy wypłata dodatku bez podstawy prawnej i tym samym uszczuplenie budżetu gminy o kwotę 10.740 zł to działanie na szkodę interesu publicznego art. 231 kodeksy karnego? Czy w tym wypadku komisja rewizyjna nie powinna podjąć kroków przewidzianych prawem aby wyjaśnić sytuację ?

 22. wachocczanin do "chwast" pisze:

  Chwastem to jesteś ty!!! Zawsze należy takie sprawy wyciagać na światło dzienne

 23. słownik pisze:

  cyt. „O tym, że takiej wpłaty niema rodzica poinformowała przewodnicząca Rady Rodziców” – „nie ma” pisze się rozdzielnie, jak na redaktora piszącego to trochę obciach.

 24. interpretacja pisze:

  Według informacji ze stron szkół:
  -dyrektor Zpo 8 godz czyli 4 godz nadliczbowe
  -dyrektor Wielka Wieś 10 godz czyli 6 nadliczbowe
  – dyrektor Parszów 12 godz czyli 8 nadliczbowe
  odjąć i znajdzie się etat dla nauczyciela
  Nadgodziny dla dyrektorów szkół powinny być obliczane od pensum po zniżce – potwierdza wiceminister Przemysław Krzyżanowski. I zapowiada, że MEN poprosi kuratoria o rozpowszechnienie tej interpretacji.

  Zgodnie z Kartą nauczyciela pedagodzy mogą mieć przydzielone godziny ponadwymiarowe, ale w liczbie nie większej niż połowa pensum.

  Ponieważ dyrektorowi szkoły przysługuje zniżka tygodniowego obowiązkowego wymiaru zajęć, powstała wątpliwość, którą wartość pensum uwzględniać w tym przypadku przy określaniu godzin ponadwymiarowych. Sprawę tę poruszył na posiedzeniu Sejmu poseł Wojciech Ziemniak.

  – Ile wynosi maksymalna liczba godzin ponadwymiarowych możliwych do przydzielenia dyrektorowi oraz innym nauczycielom pełniącym stanowiska kierownicze w szkole wobec określonego przez organ prowadzący obniżonego tygodniowego obowiązkowego wymiaru zajęć? – pytał poseł.

  – W wyżej wymienionej sprawie występują dwie skrajnie odmienne interpretacje, na podstawie których organy prowadzące zatwierdzają arkusze organizacyjne szkół – wskazywał.

  Wiceminister edukacji Przemysław Krzyżanowski potwierdził stanowisko, które w czerwcu tego roku wyraziło na ten temat Kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej w Białymstoku.

  – Uważamy, że odnośnie do dyrektorów szkół nadgodziny – nie więcej niż pół etatu – powinny być obliczane od tak zwanego pensum, które np. dyrektor lub wicedyrektor szkoły ma po zniżce – poinformował wiceminister Krzyżanowski.

  Dyrektorowi obniża się tygodniowy wymiar zajęć w zależności od wielkości i typu szkoły. Przykładowo w dużych szkołach dodatkowe pół etatu to jest 1,5 godziny, w zaokrągleniu do 2 godzin.
  Jeżeli chodzi o wicedyrektora w dużej placówce, to ten wymiar wynosi 7 godzin, a zatem godziny ponadwymiarowe w tym przypadku to 3,5 godziny, czyli 3 albo 4 nadgodziny.

  Poseł Grzegorz Raniewicz dopytywał, czy ministerstwo dysponuje statystykami, które pokazują, jak rzeczywiście wygląda kwestia wyliczania nadgodzin w skali całego kraju.

  – Wiemy, że występują takie szkoły i są tacy dyrektorzy, którzy dużo bardziej niejako naciągają liczbę godzin ponadwymiarowych – powiedział.

  – Jeżeli są takie przypadki, gdzie rzeczywiście dyrektorowi szkoły, który ma zmniejszony wymiar pensum do 3 godzin, wydaje się, że może mieć 18 nadgodzin z etatu, to jest to mylna interpretacja. On nie może przez 9 nadgodzin prowadzić zajęć – wyjaśniał wiceminister.

  Polem do nadużyć może być też zerowe pensum dyrektora (organ prowadzący może całkowicie zwolnić dyrektora z prowadzenia lekcji).

  Przemysław Krzyżanowski zaznaczył jednak, że nie wyobraża sobie takiej sytuacji, iż dyrektor pisze pismo do gminy z prośbą o całkowite zwolnienie z pensum, tymczasem zajęcia prowadzi w nadgodzinach.

  – To już jest sfera rzeczywiście, jak myślę, etycznego postrzegania zawodu nauczyciela i etyki w sprawowaniu funkcji kierownika i dyrektora szkoły i placówki oświatowej – ocenił.

  Wiceminister obiecał, że na kolejnym spotkaniu z kuratorami oświaty z terenu całego kraju MEN podniesie kwestię nadgodzin. – Poprosimy, by wiedza dotycząca interpretacji tego przepisu była upowszechniona w środowisku – zapewnił.

 25. as pisze:

  a co z plastyką? Podobno DJ prowadzi jeszcze plastyke, co powiększa znacznie nadgodziny. Moze ktoś sprawdzi

 26. Ewa pisze:

  Banda zakompleksionych ludzi pisze te głupoty zamiast spojrzeć na siebie patrzą na innych i leczą swoje kompleksy aferami i bajami…a zwykły człowiek uwierzy we wszystko… zamiast współpracować dla dobra miasta ..toczycie jakieś durne wojny..

 27. dobro pisze:

  Dla dobra miasta toczymy, bo nie pozwolimy by nie swoje było traktowane jak swoje. Przez tą panią 2 pracownice banku mogły stracić pracę

 28. Anonim pisze:

  ale wstyd

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.