hiena

W Wąchocku pojawiły się hieny. Kim są te hieny?

Hieny to są osobniki, (osobnicy), które śmiały wykonać za pomocą telefonów komórkowych i profesjonalnych aparatów fotograficznych zdjęcia powodzi, która tak jak każdego roku nawiedziła Wąchock na skutek działania rzeki Kamiennej.

Tak sądzimy, że o takie hieny chodzi. Bliżej o sprawie osobników zwanych hienami wypowiadał się i to dwukrotnie (przynajmniej oficjalnie, – są nagrania w biurze RM ) burmistrz Wąchocka Jarosław Samela. Hieny według tej terminologii to osobnicy, którzy pstrykają zdjęcia i umieszczają na portalach internetowych.

Co zrobiły hieny? ( hiena to też Kronika Wąchocka, do tego podwójna, gdyż hiena to radny Wąchocka robiący zdjęcia do tejże Kroniki, ale są też inne bliżej nie określone hieny, które też zdjęcia wykonywały – a to jest w Wąchocku zabronione).

Trwa w Wąchocku wielka budowa. Druga w historii miasta „wielka budowa”. Pierwsza za trudne do oszacowania  pieniądze trwała w latach 1220 -1241. Efekt tej budowy stoi do dziś jako sanktuarium i przykład romańskiej sztuki sakralnej.

Cuda techniki (aparaty foto) pozwalają  dokumentować drugą  budowę tysiąclecia. Ona pewnie nie przetrwa 800 lat, ale jest ważna współcześnie. Każdemu zależy by przetrwała chociaż 8 lat.

Spadł sobie dnia pewnego duży deszcz. Było dużo wody i woda spływała i co nieco poniszczyła, a przy okazji odsłoniła niedoróbki. Podmyło przyczółki mostków, zalało park, spłynęły skarpy i woda stała gdzie popadnie. Jeśli nie stała to spłynęła niżej. M.in do specjalnego dołu dla zdjęć do pasa. To wszystko spacerujący mieszkańcy fotografowali, by uwiecznić. Taka jest teraz moda, że zdjęcia robią wszyscy. Niektórzy wysyłają je na portale typu cośtam@24.pl.

I pan burmistrz pozazdrościł XIII wiecznym budowniczym i ówczesnym osadnikom przyklasztornym , którzy mało tego że nie robili zdjęć to nawet  ryciny nie zostawili. Też marzy by dowody nie zostały.

Przy budowie w XXI wieku burmistrz dosłownie się wkurzył na mieszkańców, że te zdjęcia robili. Po raz pierwszy nazwał tych mieszkańców (fotoamatorów) hienami podczas posiedzenia Komisji Obywatelskiej. Po raz drugi o hienach mówił podczas zebrania mieszkańców, napuszczając tym samym jednych na drugich. Bo hiena to taki osobnik który budować w spokoju nie pozwala. Krytykuje i mówi co mu się nie podoba. I trochę się martwi, że inwestor nie reaguje na fuszerkę a na dodatek zdjęcia hiena pstryka. Powiedział  na zebraniu, że  mieszkańcy więcej zniszczeń dokonali na placu budowy niż ulewa. Kradli sadzonki roślin…, a hieny tylko patrzyły jak woda niszczy.

Dodał, że są mieszkańcy, którzy na działce po sąsiedzku pięknej rewitalizacji mają chlew i burdel. Innemu sąsiadowi jeszcze bez wyniku postępowania administracyjnego już insynuuje budowlaną samowolkę. Zezłościł się na psa rasy husky, którego zamierza odłowić i oddać do schroniska. Sąsiad zapłaci za schronisko. O tym wszystkim zezłoszczony burmistrz poinformował na zebraniach komisji i mieszkańców.

Czy takie ma być  pożegnanie z wyborcami i zaszczytną funkcją? No nie spodziewaliśmy się.   My  jako hieny, panie burmistrzu, widząc, że coś jednak nie wychodzi przy budowie chcieliśmy tylko uczulić pana , by pilnować tej budowy za 10 milionów i pomóc. Czujemy się odpowiedzialni przed tymi, którzy będą nas oceniać w przyszłości za jakość wykonanego publicznego zlecenia./tsz/ zdjęcia archiwum – (hiena)

Mieszkaniec na sesji Rady Miejskiej – wstydzę się że pomagałem w kampanii burmistrzowi 7 lat temu. Wkrótce więcej na ten temat na wachock.info.

Share via email+1Share on TwitterShare on Facebook

Skomentuj (Komentarzy: 38)

Informacje o wachock.info

Strona redagowana od września 2010.Liczba zamieszczonych artykułów 1250
Ten wpis został opublikowany w kategorii AKTUALNOŚCI. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
 • drużyna
  Sportowy Wąchock. Piłka nożna i tenis tu jest

 • W niedzielę Wybory Europejskie. Lokale otwarte od 7 do 21.
 • CAM00118
  Rewitalizacja. Zagrabili, niby poprawili, byle ładnie wyglądało i… już więcej nie padało
 • campeones
  Porażka piłkarzy Campeones Wąchock z Lwami.

 • Wybory do Parlamentu Europejskiego. Jak głosować. Znak „X” w kratce.
 • IMG_6389
  Frekwencja zgodnie z prognozami. W Wąchocku najwyższa w powiecie.Najlepiej w Parszowie. Najmniej w Wielkiej Wsi.

 • Uwaga Serwitutanci. Wydawanie drewna opałowego! Wstępne rozliczenie.
 • IMG_6419
  Woda przez Wielką Wieś nie chce płynąć rowem
 • CAM00128
  Frezowanie rynku

 • Będzie kasa z Europy. (ogłoszenie)
 • CAM00082
  Mieszkaniec Wąchocka na sesji Rady Miejskiej powiedział burmistrzowi co myśli.
 • jarmark u starzecha
  Wyróżnienie i nagroda dla ZPO w Wąchocku od Nadleśnictwa Starachowice.

 • Serwitut. Dodatkowe numery do odbioru stosów opałowych
 • 10256991_433204323483683_4856845724972403081_o
  Sukces piłkarzy Meteor Campeones z Wąchocka
 • CAM00134
  Radni przyjrzeli się rewitalizacji. Jest wiele uwag.
 • IMG_6111
  Sprawdzian szóstoklasistów – Gmina Wąchock druga w powiecie. Wielka Wieś najlepsza w gminie.
 • nowy lg 315
  14 dni na zakończenie rewitalizacji Wąchocka. Są poprawki i efekty.
 • IMG_7368 (2)
  Nasz człowiek w sejmie – relacja młodego posła
 • campeones
  Nasi piłkarze się rozkręcają. Wygrali z mistrzem
 • po
  Koło Platformy Obywatelskiej w Wąchocku przestało istnieć

38 odpowiedzi na „W Wąchocku pojawiły się hieny. Kim są te hieny?

 1. Świętokrzyski góral spod Wąchocka pisze:

  Jak był sołtys to nie było problemów a humor i satyra.Przywrócono Wam prawa miejskie i…zaczęło się.Ale macie to na własne życzenie.Burmistrz,jaki jest – każdy widzi.Sami go wybraliście.Zdrówka życzę.

 2. matka hiena pisze:

  ten pan należny do partii PO partii obłudy jako przystało na wiernego żołnierza partii obłudy prężny się do honorów i medali łasy na komplementy i klepanie po ramieniu, gdy mieszkańcy mówią mu że to jest źle to jest źle i o problemach to pokazuje swoje widzimisię robiąc przy tym z ludzi neandertalczyków bo się nie znają bo cośtam cośtam.
  Jarkaczu do polityki nie dorosłeś, z ludźmi rozmawiać nie potrafisz i dzielisz ludzi na dwie grupy tacy co cię klepią po ramieniu bo się boją – „dobrzy” i takich którzy mają własne zdanie i są hienami lub źli.
  Hieny i mieszkańcy ci podziękują za to traktowanie ludzi przy urnie.
  Szykuj ciapki i grabki bo nie długo będziesz się bawił w piaskownicy na emeryturze – za 6 miesięcy.
  I Cieszę się że zostałam hieną ale to i tak lepiej być hieną niż zwykłym skur…….

 3. Gienek pisze:

  Nie sądziłem nigdy, że trzecie zdjęcie nabierze wagi symbolu tych paroletnich starań „naszej” władzy

 4. Anonim pisze:

  W mojej ocenie Szczykutowicz rozpoczął w swoim stylu kampanię wyborczą. My to w Wąchocku docenimy, tak jak poprzednio. Dopytamy jeszcze o Pana inne sukcesy.

 5. swoiak pisze:

  Nie w swoim stylu, lecz w stylu obecnego burmistrza. Dokładnie tak samo mu kiedyś dokładał. Jak widać podawanie prawdy jest mocno piętnowane. To jak to było. Gadał tak burmistrz na zebraniu czy nie? Bo ja z innych źródeł wiem, że głosił jeszcze więcej niż tu jest napisane. Chcielibyśmy dowiedzieć się którzy to mieszkańcy są złodziejami sadzonek, bo może to nie nasi mieszkańcy?

 6. fotoamator pisze:

  Też pstrykałem zjęcia i dałem na fejsa. Nie wiedziałem że tak to rozłości władzę. Może wprowadzić tam zakaz robienia zdjęć. Wyjątek stanowić będzie ten dół. zakaz będzie obowiązywał tylko gdy będzie w nim woda stała. Uważam że tym zachowaniem burmistrz chce zastraszyć ludzi by krytycznie się nie wypowiadali, a koń jaki jest każdy widzi.

 7. alfons pisze:

  jeśli to prawda co mówił burmistrz o swoich mieszkańcach mam nadzieję że zostanie pociągnięty do odpowiedzialności za pomówienia ponieważ burdelu w wachocku nie ma, a szkoda, no chyba że wie o czymś o czym my nie wiemy. Burmistrzu a czy na swoich znaczy gminnych działkach nie widzisz „burdelu” tylko u innych. przechodziłeś mądralo przez Błonie widziałeś bazę, widziałeś pętlę na Radomskiej, widziałeś przystanki, widziałeś pobocza.Zrób porządki na własnym podwórku a później się przypieprzaj do innych.

 8. aaa pisze:

  ul starachowicka, jedna z glownych ulic miasta, trawa przy drodze w rowie jest mojej wysokosci tzn 180cm!!! piekna wizytowka miasta.

 9. zawiedziony II kadencją pisze:

  Gdyby to była połowa kadencji a nie końcówka chętnie bym zgłosił u komisarza wyborczego listę podpisów mieszkańców o przeprowadzenie referendum w sprawie odwołania burmistrza.
  W najbliższych wyborach będę głosował na każdego z poza duetu Staniszewski – Samela

 10. Działaczka pisze:

  A ja jestem ciekawa co zrobi kolejny burmistrz, dla takich ludzi ,żaden nie będzie odpowiedni. Błędy Sameli można wyliczać w nieskończoność. Ale PRZYSZŁY burmistrzu! Już niedługo zaczną wyliczać twoje błędy!

 11. sweetfocia pisze:

  Teraz dopiero widać jaką kulture władza w wachocku prezentuje. Wstyd mi za pana. Poprzedniczka to chodzący ideał, a też tupała nózkami w złości. A jak tam lizusy? Klepią i mówią że swietne przemówienie Jarek?

 12. RAMBO pisze:

  powiem tak po co tak się napinać na tego pana „dobrodzieja/ideał” szczykutowicza -niech sobie mówi co chce i pisze co chce o tych swoich aspiracjach i nie spełnionych snach. Będą wybory i znów pewnie ledwo zbierze wystarczającą ilość głosów na wejście na radnego albo i nie.. nikt nie jest taki ciemny żeby wierzyć w jego dobre chęci, praworządność, i zmiany na lepsze – chodzi wyłącznie o KORYTO i to określenie świetnie pasuje do jego osoby i wartości jakie prywatnie reprezentuje!
  Ci WIRTUALNI zwolennicy zachwycają się jakim dobrym gospodarzem by on był dla całej gminy – jak to on pięknie potrafi się przyczepić do każdego niedociągnięcia – ale moi drodzy wystarczy podjechać pod jego dom– zobaczyć przewracające się ogrodzenie dowiązane drutem do drugiego zęby jako tako stało.. tona gówien nie sprzątniętych po psach i ten smród gdy się tamtędy przechodzi.. Chce zmieniać gminę – niech zacznie od swojego placu! ALE macie racje racje byłby to idealny przedstawiciel dla tych WIRTUALNYCH zwolenników. 2/3 wąchocka na sam jego widok śmieje się a co dopiero o poważnym traktowaniu mówić… także niech on się modli żeby wogóle udało mu się wejść na radnego..bo i z tym będzie miał problemów sporo, a nie o innych funkcjach myśli..
  Wąchock to nie aż taki ciemnogród jak się panu wydaje!

 13. śmiechu warte pisze:

  a czy w tym grajdołku, komuś cokolwiek pasuje? i tak wszystko na nie

 14. szakal czy hiena jeden pies pisze:

  Czytam ten artykuł i widzę prawdziwe oblicze szczykutowicza. Pierwsze zdjęcie oddaje w pełni jego charakter, bez podpisywania wiemy z kim mamy do czynienia. U kogoś dostrzeże szpilkę u siebie belki nie zobaczy. Ile podłości jest w tym „człowieku”!

  cytat za: ekologia.pl
  Hiena nie cieszy się sympatią, podobnie jak większość zwierząt padlinożernych. Już sama świadomość, że to zwierzę może wywlec i zbezcześcić niedawno pochowanego krewnego wystarczyła, aby hien nie lubiono. Wszak w większości kultur zmarłym należy się szacunek, stąd zwierze, które okazjonalnie mogło spożywać ludzkie zwłoki budziło powszechny gniew i nienawiść. Jakby tego było za mało, jednym z dźwięków wydawanych przez hienę jest odgłos przypominający upiorny chichot. Tego dla ludzi było już za dużo – nie dość że zwierzę dosłownie żeruje na cudzym nieszczęściu, to jeszcze się przy tym „śmieje”. Do tego wygląd hieny – dłuższe przednie łapy, kołyszący chód i nieproporcjonalnie duża głowa z silnymi szczękami. Jakby tego było mało szara sierść często poplamiona jest błotem i krwią. No i pokarm – mięso niekiedy już w stanie znacznego rozkładu, dla ludzi ohyda, dla hieny rarytas.

  Nie dziwne, że takie zwierzę szybko znalazło swoje stałe miejsce w wielu językach, gdzie jest jednoznacznie negatywnym symbolem. Powiedzieć komuś: „ty hieno” jest przecież obelgą. Wkrótce powstało zresztą określenie „hiena cmentarna” określające początkowo osoby trudniące się rabowaniem grobów. Obecnie określenie to ma znacznie szersze znaczenie, chociaż nadal jest jednoznacznie negatywne. Obecnie nazywa się tak nie tylko wszelkiej maści rabusiów grobów współczesnych, czy starożytnych ale także osoby żerujące na cudzym nieszczęściu, przy czym najczęściej działające skrycie (w domyśle zbyt tchórzliwe by czynić to jawnie). Co ciekawe od 1999 roku Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich przyznaje nawet nagrodę: „hienę roku” dostają dziennikarze którzy wyróżnili się szczególną nierzetelnością i lekceważeniem zasad etyki zawodowej. Potocznie mianem hieny określa się nie tylko dziennikarzy zerujących na sensacji, ale także np. pracowników zakładów pogrzebowych czy różnej maści naciągaczy.

 15. Zmartwiony mieszkaniec pisze:

  Przede wszystkim zastanówmy się racjonalnie, kto zarządził rewitalizacje i budowę w miejscu, które notorycznie, prawie co roku, zalewane jest przez wodę? Gdzie ekspertyzy specjalistów, które na pewno wykazały, że roboty w tym miejscu to czysta strata pozyskanych i gminnych pieniędzy (jeżeli w ogóle były robione…)? Następnie kto wydał na to pozwolenie, i który inżynier zgodził się na podjęcie tego „wyzwania”. Kolejna sprawa to „odwalanie fuszery” przez podwykonawców, które również ma miejsce u nas w Wąchocku, nie okłamujmy się. Wystarczył by odpowiedni nadzór przez osobę, która zna się w temacie.

  Natomiast nazwanie przez burmistrza mieszkańców „hienami” jest poniżej krytyki. Pan Samela powinien liczyć się z tym, że mieszkańcom może nie podobać się coś, co robione jest źle. Powinien on przyjąć krytykę mieszkańców w podniesionym czołem, przeprosić za popełnione błędy i zacząć wprowadzać poprawki, moim zdaniem wystarczył by odpowiedni nadzór nad podwykonawcami (wspomniany wyżej), i część błędów można było uniknąć. Myślę, że odbije się to na nim mocno negatywnie w październiku podczas wyborów…

  Dlaczego u nas w Wąchocku wszystko musi być robione na opak?

 16. wachock.info pisze:

  Właśnie zostały wrzucone 2 komentarze szkalujące moją osobę. Nie będzie zgody na anonimowe podawanie nieprawdziwych informacji nt. moich psów, rodziny i zawodu który społecznie wykonuję. Podałem fakty o wypowiedziach burmistrza, który powinien brać odpowiedzialność za swoje słowa. Osobiście mam już dość manipulacji.Mam dość wprowadzania i plątania w uchwałach Rady Mieskiej, by później zwalać winę na moich kolegów z Rady, gdy coś nie wyjdzie. Ja zawsze będę stał po stronie mieszkańców i nie pozwolę by ich obrażano za swoje zdanie.O tym był artykuł. Burmistrz miasta nazwał nas hienami, gdy chcieliśmy pokazać prawdę o nieudaczności jego i przybocznych pracowników. To co robicie jest dobre, ale pozbawione wizjonerstwa. Jest zwykłym odfajkowaniem. Jest małostkowe i nędzne w wykonaniu. Deptaki donikąd, mostki dla nikogo, parkingi z ostrymi krawędziami, przeszkody, bariery i zakazy. Niedługo dojdą zamknięte na kłódkę boiska.

  Mam nadzieję, że ludzie już nie dadzą się nabrać na intrygi i manipulacje. Komentarz o moim domu i o tym że przy nim jest rzekomo smród od tony zgromadzonych psich odchodów traktuję jako odbicie na najniższym poziomie. Za swoje osobiste pieniądze utrzymuję w należytym porządku 1000 m kwadratowych gminnego terenu, by jako tako to wyglądało, a na ogrodzenie przyjdzie czas, gdy pod rządami PO uda się jeszcze zarobić.

  Dotychczas pozostawiałem na swojej stronie internetowej różne nieprzychylne komentarze dotyczące mojej osoby, ale te dwa ostatnie to proszę sobie publikować gdzie indziej.Dotychczasowe insynuacje na mój temat mające żródło w kręgach władzy od ubiegłego roku bagatelizowałem, ale pora powiedzieć dość. Jak widzę ktoś ma kompleksy na moim punkcie i kompleksy na punkcie treści tu publikowanych. Ja mogę nie być radnym, mogę nie pełnić żadnych funkcji publicznych, ale nie sprzedam się by służyć czemuś co nie jest zgodne z moimi przekonaniami. Od 3 lat próbowano marginalizować moją działalność. Tworzono nagonki. Urządzono sąd kapturowy nade mną. Próbowano zrobić ze mnie czarną owcę wręcz niespełna rozumu, ale dziś z satyfakcją odnotowuję, że moje tezy są powtarzane. Cytuje się dziś mój program wyborczy z 2010 roku, który był obśmiewany publicznie. Z całą pewnością gdybym został wybrany nie pozwoliłbym na pośmiewisko, że najważniejszą budowlą w centrum Wąchocka jest zwykły kibel kryty gontem. Moje teksty w Kronice to nie walka, lecz bunt przeciwko kłamstwom i obietnicom bez pokrycia w najdrobniejszych sprawach. Czekam zatem na kolejne intrygi tworzone za krytykę dziadostwa uprawianego przez władzę. To prawda, ze mój wynik wyborczy z 2010 roku był żaden, ale dał poczucie pokory wobec Wyborców. Nauczył wiele, ale w tym roku poczekam do 23 listopada i choć planowany jest zamach na moją niezależność, zapewniam, że bez względu na wynik wyborów nie zgodzę się nigdy na arogancję władzy. T. Szczykutowicz

 17. Anonim pisze:

  Brawo Tomku za pokazanie tego jakie są naprawdę władze gminy i gdzie mają mieszkańców tego pięknego miasteczka. Dziękuję za tą władzę która w całym zuchwalstwie widzi jedynie problemy w mieszkańcach nie widząc problemów u siebie.
  Pewnie niedługo zacznie się szukanie winnych, zrobi się „mord” polityczny na cieciu lub babci klozetowej za to że kijem nie ruszala w kamiennej podczas powodzi co by uratowało majestat jego swietobliwosci sameli.
  Zgubi was burmistrzu i jego zastępco wasza pycha i gigantyczna pewność siebie. Już wasza poprzedniczka tego doświadczyła. Czas przedłużyć tradycję i odstawić was od korytka.

 18. mieszkaniec który również dostrzega fuszerke pisze:

  Widac ze burmistrzowi puszczają nerwy, zamknal sie na argumenty wskazujące że plan rewitalizacji nie zostal dobrze przemyślany a to przecież gospodarz naszej gminy powinien zadbac o kazdy detal i nie pozwolic na marnowanie publicznych pieniędzy! Ciekawe czemu na Sesji RM radni mu tego nie wytkneli?

 19. Anonim pisze:

  po prostu ludzka zazdrośc i zawisc .Co? ,nie widzicie jak Wachock się zmienił przez ostanie 7lat.Teraz przynajmniej macie co fotografowac.

 20. Włodek pisze:

  Jak to nie wytkneli? Podobno byl nieprzewidziany wvczesniej osobny punkt w porzadku obrad gdzie czesc radnych pumkt po punkcie wskazywali na nieprzemyslana koncepcje pewnych elementów, niedbalstwo w wykonaniu czy niezrozumiały plan. Dyskusja była rzeczowa, radni przekazywali to co mówią i mysla ludzie, wskazywali że jest jeszcze czas na poprawki tylko ciekawe czy burmistrz zechce ich łaskawie wysłuchać bo w to wątpię!

 21. takt pisze:

  Do anonima! Proszę pamiętać , że nasz burmistrz rzeczywiście rządzi od
  8 lat , a wtym czasie uruchomiono mnóstwo pieniędzy zewnętrznych ,których nie mieli poprzedni burmistrzowie. proszę pamietać że gmina Wąchock została zadłużona na conajmniej na 20-lat.Wydawać pieniądze jest bardzo łatwo , a szczególnie nie swoje.
  A zmiany zachodzą wszędzie . W Mircu,Starachowicach , Ostrowcu itd.
  Nic w Wąchocku szczególnego.Tylko jedno pytanie , ile będzie kosztować utrzymanie?Nikt o tym nie mówi.I ile mieszkańców z tego skorzysta.

 22. a pisze:

  do Anonima
  Nerwy puściły Szczykutowiczowi gdy zobaczył ile zostało zrobione przez ostatnie 7 lat w naszej gminie. Pan Samela pedagog, dyrektor szkoły, wychowawca kilkunastu pokoleń naszych dzieci, odbudował gminę i Wąchock. Zapisał swój pozytywny ślad w historii Wąchocka. A z drugiej strony taksówkarz z Lublina z dorobkiem nieznanym i ochotą na utrzymanie go z pieniędzy wąchckiego podatnika. Pozostanie po nim smród nieobiektywnej pisaniny.

  ODP Nic mi nie puściło. Jestem dumny z tego co zostało zrobione, ale nie pozwolę na to, by za publiczne pieniądze pozwalano na fuszerkę i nieprzemyślane decyzje. To wszystko ma służyć przynajmniej do czasu aż zostaną spłacone kredyty Natomiast co do mojego dorobku wystarczy wpisać moje nazwisko do google.Utrzymuję się sam bez pieniędzy podatnika

 23. Gość pisze:

  „Z całą pewnością gdybym został wybrany nie pozwoliłbym na pośmiewisko, że najważniejszą budowlą w centrum Wąchocka jest zwykły kibel kryty gontem.”

  A co by Pan zrobił?
  odp. Od początku krytycznie wypowiadam się na ten temat. Co ja bym zrobił? Jeśli już ten budynek powstał urządziłbym tam punkt informacyjny dla turystów wraz z możliwością zakupu pamiątek, pocztówek itd oraz przygotował tam pomieszczenia do wynajęcia dla przedsiębiorcy który prowadziłby małą gastronomię. kawa, herbata, ciasto itd. Miejsce na szalet powinno być na uboczu. Dobre miejsce na to z tyłu budynku MGOPS. Z pewnością zaprojektował bym za pomnikiem miejsce na organizację festynów. Stała scena z widownią

 24. sw pisze:

  Bardzo dobrze że Pan Szczykutowicz pisze o tym. Ja widzę, że władza w Wąchocku szybko reaguje na teksty tu zamieszczane. Jak napisał, że pętla na Radomskiej nie wykoszona to jeszcze tego samego dnia kosili. Taki portal musi być, by ludzie mogli się coś dowiedzieć. Ja nie widzę, by portal obraził kogoś. Napisano jak było. Burmistrz sam sobie wystawił świadectwo siejąc nienawiść do mieszkańców za ich zdanie. Czasy odrąbywanej ręki podniesionej na władze już chyba minęły. Wspieram Pana Szczykutowicza działania i dziękuję.

 25. czytelnik pisze:

  Nieobiektywna pisanina? Człowieku co ty bredzisz. Napisano tu tak jak było. Burmistrz zwyzywał mieszkańców od hien. No chyba, że pan Szczykutowicz napisał nieprawdę, ale nie myślę by był tak głupi. Z tego co pisze wniskuję, że było coś na rzeczy. Tobie cenzorze z PRL chyba chodzi o to że wogóle ujrzało to wszystko światło dzienne. Według ciebie obiektywna to taka która tylko chwali władzę. Typowo PeOwski punkt widzenia.

 26. gość pisze:

  Umieścić nagrania na tej stronie, niech ludzie słuchają i wyciągają wnioski !

 27. znajoma pisze:

  Dowodów na pychę władzy jest więcej.B.dobrze że jest taki p.tomasz co ma inne zdanie i jest ono myśleniem wielu mieszkańców.Piszcie na tym forum info z czym się nie zgadzacie.To jedyne wyjście , aby patrzeć władzy na ręce.Niech p.Tomasz napisze jeszcze coś o kontroli RIO w ZPO.

 28. Anonim pisze:

  Co mi się niepodoba niepodoba mi się że burmistrz tak małej gminy ma zastępcę.
  Mniemam że za jego pensje roczna można byłoby zrobić miniparking. Ale burmistrz wie lepiej co jest potrzebne mieszkańcom a co nie.
  Podpisane Hiena

 29. grumbek pisze:

  Pan z-pca Staniszewski zarabia blisko 90000tys.zł.rocznie.To wielka suma jak na Wąchock.Bez komentarza!.Tak podaje BIP Wachock w oświadczeniu majątkowym

 30. POważny pisze:

  do „czytelnika”
  Cenzurę to stosuje pan Szczykutowicz jako polityk. Nie wiecie o czym mówił burmistrz bo cenzor Szczykutowicz pominął 99 % jego wypowiedzi. Rozdmuchał to co było kierowane być może do niego a nie do mieszkańców. Jeden przykład: pan Samela wyjaśnił, ze trawniki są zakładane po to, by woda z deszczu w nie wsiąkała, ale trzeba poczekać aż porośnie trawa. To samo ze skarpami. Odprowadzenie wody z trawnika spowoduje, ze na drugi dzień po deszczu trzeba latać z konewką i podlewać te trawniki.
  Taka prawda.
  Od teraz będę przyglądał się uważnie manipulowaniem informacją w wykonaniu ważnego polityka Tomasza Szczykutowicza.

  Komentarz autora: Rzeczywiście mówił burmistrz o tym, że woda ma się zbierać na trawniku i że jak porośnie trawa na skarpach rzeka nie będzie podmywać brzegów. Temat poruszony w kronice dotyczył czegoś innego. Ten „ocenzurowany” to rzeczywiście epokowa informacja, która odwraca uwagę od wyzwisk do mieszkańców. Ja też jestem mieszkańcem. To że w kręgach burmistrza i jego samego pojawiają się niepochlebne opinie o mojej działalności i lekceważenia jej wiem nie od dziś. Jeśli niezależny periodyk nazwał hieną to tym gorzej. Tłumienie krytyki prasowej lub wywieranie presji na dziennikarza jest karane z litery prawa prasowego.Z zamieszczonej wypowiedzi wynika, że mnie można nazwać hieną? Ok. Pan burmistrz publicznie nazwał mnie bezimiennie hieną. Za co? Za to że napisałem prawdę. Brawo.

 31. xxx pisze:

  Dziennikarze to dziwki, politycy to dziwki. Jest grajdoł, jest i burdel. A co to jest to akurat bez słownika wiadomo.

 32. X-telnik pisze:

  Prorok czy co? Taki komentarz znalazłem sprzed dwóch lat:

  Smuga pisze:
  1 marca 2012 o 06:01

  Może w końcu mieszkańcy w czynie społecznym zakupia flotę taczek z gnojem by wsadzić cały urząd i całą radę i za miasto ich odstawic.
  Czekam jak spapraja rewitalizację wtedy was wszystkich ludzie na kopach wyniosą z tej oazy szczęścia z (wielko)wiejskiej. Niestety tylko tak można przerwać ten krąg wzajemnej adoracji.

 33. POważny jest niePOważny pisze:

  O tym , że Samela szczuje ludzi na Szczykutowicza to my widzimy. Nie musisz dokładać nic od siebie. Według ciebie nazwanie hieną pana Tomka jest o wiele mniejszym złem niż nazwanie hienami mieszkańców? Teraz pan burmistrz będzie pewnie mówił, że nie mieszkańców tak nazwał tylko jednego mieszkańca. To ty POważny cenzurujesz.

 34. gość pisze:

  Ludzie wyluzujta, przeć to stolica satyry i horroru.
  Nie ma się co spinać, trza się wypinać.
  Ot pozwolę sobie na taką małą dygresyję w sprawie co jest ważne:
  Z prywatnej kolekcji Gienka
  ,,Spisane nad Kamienną” Cd.z cyklu „Stoi kibel koło GOK-u” :

  „Stoi kibel na trawniku ?
  Postawili go w kwietniku?
  By z daleka od kultury
  Mogły robić weń szlachciury
  By upiększyć plac wspaniały
  Pełen śmiechu i zabawy
  W pełnym słońcu
  Tam przy wale
  Na centralnym piedestale
  Błyszczeć będzie nam na chwałe
  Dzieło nasze doskonałe.
  Ale morał z tego taki :
  Nie da się ,,zagłuszyć’’ …..
  I dla tego, tak to bywa
  Gdy ta czynność się odbywa
  Gdy w łazience
  Leśnych ziół aromat niesie
  To jest tak !
  Jakbyś gówno zrobił w lesie !
  I nie zmieni faktów , tego
  W tym to miejscu

  Postawienie nam nowego
  Bo co będzie gdy popłynie?
  Kibel z gontem
  Gdzieś w dolinie?
  Bo nie chcemy chyba przecie
  Gówna smrodu gdzieś w powiecie?
  A co będzie moi drodzy?
  Jak dopłynie do Bałtyku?
  Albo może Atlantyku?
  Jak popłynie na skraj świata?
  Nasza piękna – zdobna chata.”

 35. POważny pisze:

  A gdzie ty tu Panie Tomaszu Szczykutowiczu widzisz niezależny periodyk? Tą twoją tubę propagandową nazywasz niezależnym pismem? Możesz to wmawiać swoim wyznawcom a fakty są takie:

  Kodeks etyki dziennikarza np. w Mediach Regionalnych cytuję:

  4. Konflikty interesów i niezależność dziennikarska
  4.1. Niedopuszczalne jest podejmowanie przez dziennikarza dodatkowej pracy w konkurencyjnych mediach, przyjęcie publicznego stanowiska lub angażowanie się w działalność polityczną.

  następnie:
  Rozmowa z Krystyną Mokrosińską, prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich:
  Czy dziennikarzom wolno startować w wyborach samorządowych?
  Tak, ale dziennikarze startujący do samorządów powinni zawiesić swoją działalność dziennikarską. W innym wypadku mogliby wykorzystywać swój zawód do wywierania wpływu na elektorat, a to jest sprzeczne z etyką dziennikarską.

  Wyobraża sobie Pani sytuację, że radny jest jednocześnie dziennikarzem lokalnego medium i informuje mieszkańców o tym co dzieje się w jego mieście?
  Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji. Albo informuje o tym co dzieje się w mieście jako przedstawiciel władzy, albo jako dziennikarz. Tych dwóch ról nie da się łączyć.
  (http://www.press.pl)

  Wystarczy Panu Panie „niezależny dziennikarzu”.

  odp. Nie pracuję w Mediach Regionalnych więc nie obowiązuje mnie ich wewnętrzny regulamin. Nie jestem zatrudniony w żadnym lokalnym medium na pensji. Moja strona internetowa jest niezależnym medium służącym kontaktowi z wyborcami (blogiem jak to pogardliwie się nazywa). Skoro mam „wyznawców” to oznacza, że to medium jest potrzebne.Jeśli chodzi o wypowiedź Pani prezes to nie ma w niej nic zakazującego. To jej zdanie. Według jej wykładni informuję o tym co się dzieje w mieście jako przedstawiciel władzy, a nie jako dziennikarz. Wobec tego zostałem zaatakowany jako przedstawiciel władzy. Niech będzie. To bardzo było grzeczne ze strony polityka Sameli.

 36. wachocczanin pisze:

  w nawiązaniu do znajoma:
  chce przypomnieć wczesniejsze „zasługi władzy””
  zatrudnienie żony burmistrza w szkole („nienauczycielki”- później kursik sie zrobiło), w wyniku czego prace straciła dyplomowana nauczycielka)

 37. znajomy123 pisze:

  Ciekawa lektura wystąpienia pokontrolnego RIO. Hymn pochwalny na 17 wniosków pokontrolnych. Ciekawe jakie konsekwencje dla dyr. Znowu nagroda w październiku dla pani DJ?

 38. wachocczanin pisze:

  A dlaczego tylko ZPO było kontrolowane????? Z te co wiem w pozostałych szkołach jest nie lepiej!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.