IMG_6389

Frekwencja zgodnie z prognozami. W Wąchocku najwyższa w powiecie.Najlepiej w Parszowie. Najmniej w Wielkiej Wsi.

Między 15.30 a 17.30 Kronika odwiedziła lokale wyborcze na terenie gminy Wąchock. Przy urnie pojawiały się pojedyncze osoby. Jak zgodnie twierdzili przewodniczący poszczególnych Komisji najwięcej osób przyszło głosować po przedpołudniowych nabożeństwach w kościołach.

Jak podają komunikaty PKW w powiecie starachowickim najwyższą frekwencję zanotowano w gminie Wąchock 8,09 %. Najmniejszą w gm Brody 4,31.

Średnio w Polsce do godziny 12 poszło 7,32 % uprawnionych. W woj. świętokrzyskim 6,34.

W Parszowie do godziny 16 głosowało około 200 osób na blisko 1320  uprawnionych. Zapewne duża w tym zasługa proboszcza Emanuela z Parszowa, który mówił, że należy brać udział w głosowaniu.

W Marcinkowie 50/542, w Ratajach 40/361. Przewodnicząca Aldona Korycińska z Ratajów była przekonana, że jeszcze wieczorem pojawi się wiele osób.

 

W dwóch komisjach w Wąchocku zanotowano o godzinie . 12 około 10 -cio procentową frekwencję. To mało – komentowali przewodniczący Jerzy Rymarski z „jedynki” i Andrzej Potocki z „dwójki”

W Wielkiej Wsi ze względu na tajemniczość przewodniczącej Teresy Rymarczyk dowiedzieliśmy się jedynie, że wyniki podane zostaną drogą służbową, a o 12 było 4,5 proc. W Wielkiej Wsi uwagę zwrócił młody zespół członków komisji wyborczej.

W Marcinkowie komisja miała problem z mieszkańcami jednego adresu. Okazuje się, że pod jednym numerem, ale w dwóch oddzielnych domach mieszka kilka nie spokrewnionych osób.  Nie przeszkodziło to w oddaniu głosu. Przewodniczący Zygmunt Witkowski powiedział, że głosowało wielu nowych mieszkańców Marcinkowa.

Zdarzały się  przypadki, że osoby chcące głosować nie posiadały przy sobie dokumentu tożsamości. W takim przypadku komisja nie wydawała kart do głosowania.

Nikt nie informował o jakichkolwiek incydentach, zakłócających powagę  wyborów.

Share via email+1Share on TwitterShare on Facebook

Skomentuj (Komentarzy: 6)

Informacje o wachock.info

Strona redagowana od września 2010.Liczba zamieszczonych artykułów 1250
Ten wpis został opublikowany w kategorii AKTUALNOŚCI. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

 • Informacja Zarządu Komitetu Serwitutowego
 • drzewo
  Serwitut. Wydawanie kwitów na drewno zakończone- podsumowanie.
 • nowy lg 011
  Wąchocka młodzież spotkała się z kandydatem do PE
 • CAM00098
  Deszcz i powódź zniszczyły rewitalizowany teren nad Kamienną
 • IMG_6328
  Pamiątkowy obelisk w Ratajach odsłonięty
 • drużyna
  Sportowy Wąchock. Piłka nożna i tenis tu jest

 • W niedzielę Wybory Europejskie. Lokale otwarte od 7 do 21.
 • CAM00118
  Rewitalizacja. Zagrabili, niby poprawili, byle ładnie wyglądało i… już więcej nie padało
 • campeones
  Porażka piłkarzy Campeones Wąchock z Lwami.

 • Wybory do Parlamentu Europejskiego. Jak głosować. Znak „X” w kratce.

 • Uwaga Serwitutanci. Wydawanie drewna opałowego! Wstępne rozliczenie.
 • IMG_6419
  Woda przez Wielką Wieś nie chce płynąć rowem
 • CAM00128
  Frezowanie rynku

 • Będzie kasa z Europy. (ogłoszenie)
 • hiena
  W Wąchocku pojawiły się hieny. Kim są te hieny?
 • CAM00082
  Mieszkaniec Wąchocka na sesji Rady Miejskiej powiedział burmistrzowi co myśli.
 • jarmark u starzecha
  Wyróżnienie i nagroda dla ZPO w Wąchocku od Nadleśnictwa Starachowice.

 • Serwitut. Dodatkowe numery do odbioru stosów opałowych
 • 10256991_433204323483683_4856845724972403081_o
  Sukces piłkarzy Meteor Campeones z Wąchocka
 • CAM00134
  Radni przyjrzeli się rewitalizacji. Jest wiele uwag.

6 odpowiedzi na „Frekwencja zgodnie z prognozami. W Wąchocku najwyższa w powiecie.Najlepiej w Parszowie. Najmniej w Wielkiej Wsi.

 1. swoiak pisze:

  Kto i dlaczego powołuje tę pania do komisji w Wielkiej Wsi. Mało nabruździ la już w wyborach?

 2. łódź pisze:

  Napewno w wyborach jesiennych ta pani będzie odsunięta!

 3. mieszkaniec pisze:

  Panie Szczykutowicz wyniki pokazują, że ma Pan ZEROWE przełożenie na społeczeństwo jako pełnomocnik partii Gowina – nic Pan nie pomógł tej partii ludzie Pana w ogole nie słuchają i nie uznają, za żaden autorytet, chyba Gowin szybko Pana wykurzy z tej funkcji i chęć robienia przez Pana kariery w szerszej polityce będzie jedynie bardzo krótkim epizodem. Ściągnął Pan kandydata z partii Gowina do Wąchocka, zaprosił radnych popleczników w osobach Sobali i Rudzkiego (choć Rudzki to ćwany lis i tak pewnie ma w d..pie Gowina, ale pokazać się obok jak najbardziej mu nie wadziło) a ludzie mieli Was w d..pie i zagłosowali na Gosiewską pokazując, że Janus ma duże szanse na burmistrza.

  Bardzo dobrze że zagłosowali na Gosiewską, zobaczymy jak Gosiewska się odwzajemni. Co do wyniku w powiecie Starachowickim był najlepszy w województwie. i znacznie powyżej średniej krajowej. Jęśli Gowin na mnie się wykurzy będzie „mieszkaniec mógł poskakać z radości, bo na razie z Gowinem mamy inne plany dotyczące mojej osoby z przewidywanym długim epizodem. Na razie cieszymy się z klęski PO i kibicujemy panu Janusowi

 4. sołtys pisze:

  No to kto rządzi w Wąchocku : Platformas , czyli P.Samela , czy PIS , czyli P.Janus!Nic już nie rozumiem.To jest POPIS w Wąchocku , czy go nie ma.Kto to jest P.Janus dla P.Sameli.Przecież byli tyle lat ze sobą . O co tu chodzi. Podpucha ,czy ….

 5. Anna pisze:

  Samela jeszcze do listopada, potem zobaczymy….fakt jest taki, że obecny gospodarz wydał lekką ręką 10 mln zł z publicznych pieniędzy i zrealizował jedną wielką fuszerkę! Kościelna wybrukowana na amen, jakis betonowy basen za podobno grube pieniądze służący zaledwie kilku nastolatkom, dół na środku ala parku zawalony mułem z ostatniego trochę większego deszczu…w tym tygodniu kolejny deszcz więc w dole będzie jeszcze więcej mułu, do tego jakieś niegustowne kwietniki w tym dole…porazka totalna…alejki przy boiskach tak ułozone ze człowiek musi sie dobrze zakołować zeby stamtad wyjść. Ludzie obudźcie się przecież ten burmistrz nie ma bladego pojęcia o zarządzaniu i pozwala na realizację tak niedopracowanych inwestycji!!!!Wymieńće go szybko bo jeszcze więcej głupot narobi!!! A gdzie miejsce dla kibiców, czy nie przewiduje Pan, ze ktoś zechce oglądać mecze?Tylko niech Pan sobie nie przypomnie o tym po czasie i ustawi trybuny za siatką bo takie rzeczy możliwe tylko w Wąchocku i zrobi Pan kolejne pośmiewisko na skalę kraju z naszego miasteczka kazać ludziom oglądać mecz z zza krat – ŻENADA!!!!!!!!!!!!!!!

 6. swój pisze:

  Do Annny.W 100-procentach masz rację.Ale sam Jarek to dobry człowiek
  Ale jego doradzcy i urzędnicy,pożal się Boże.Przejeżdżałem przez Wielką Wieś , tragedia !Nie pokoszone pobocza, trawa na 1metr wysokości , dziury w asfalcie,rowy pozawalane na Kopalnii,dojazd do szkoły od 1-go domu – skrzyżowania z 42 nr. drogi krajowej w czasie deszczu tragedia,błoto,kałuże. Cała Kopalnia zarośnięta,Wymysłów itd.
  Władzo wąchocka zadbaj o wioski!…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.