CAM00098

Deszcz i powódź zniszczyły rewitalizowany teren nad Kamienną

Ulewne deszcze jakie w ubiegłym tygodniu przeszły nad Wąchockiem, prócz podniesienia poziomu rzeki Kamiennej i potoku Lipianka dokonały zniszczenia rewitalizowanego terenu. W przyszłym parku humoru trawniki przypominały pola ryżowe. Spływająca bez kontroli woda uszkodziła przyczółki nowych mostków. Nieumocnione skarpy spłynęły częściowo  do Kamiennej. Widać zapadnięte chodniki. Woda stała w niecce budowanego właśnie skateparku.

Wielu mieszkańców patrzyło na zniszczenia z żalem. Wielu też komentowało niedoróbki na placu budowy i nie szczędziło krytycznych słów.

Wskazywano brak właściwego ich zdaniem odwodnienia. Miejsca gromadzenia się wody opadowej bezlitośnie ukazały, gdzie znajdują się obniżenia terenu do których spływa woda.Pojawiły się pytania czy ktoś wszystko dobrze obliczył podczas ustalania spadku terenu. Wzdłuż ulicy Kolejowej znajdują się niczym nie uzasadnione zagłębienia terenu.

W przygotowanej atrakcji dla turystów, czyli w dole gdzie będzie można na tle napisu Wąchock zrobić sobie zdjęcie „do pasa”, woda była właśnie po pas, a nawet po szyję. Spływając do tego zagłębienia zniszczyła i wypłukała ziemne krawędzie.

Źle wygląda dopiero co ułożona kostka przy mostkach. Zapadliska są w wielu miejscach. Podwyższony do stanu alarmowego poziom rzeki Kamiennej naruszył nowo usypane brzegi na długości od ujścia Lipianki do mostu. Skarpa w pobliżu pomnika sołtysa również jest podmyta i zorana strugami deszczu.

Inwestor, jakim jest  gmina Wąchock powinien baczniej przyjrzeć się wykonanym dotychczas pracom, gdyż wydaje się, że wzmocnienia skarp w tym terenie zostały wykonane bez wyobraźni o powodziach jakie nawiedzają ten teren. Od kilkudziesięciu lat okolice mostu wzdłuż ulicy Kolejowej znajdowały się pod wodą. Obecnie w tym miejscu powstaje centrum rekreacyjno – sportowe za kilka milionów złotych. Właściwie należy się cieszyć, że kapryśna Kamienna odsłoniła słabość rewitalizowanego terenu już teraz czyli w trakcie budowy. Gorzej, gdyby po suchych latach przyszła powódź i dokonała zniszczeń. W tej chwili ważne jest ustalenie, czy zawiniły złe projekty, czy niezdarne wykonawstwo? /tsz/

Share via email+1Share on TwitterShare on Facebook

Skomentuj (Komentarzy: 20)

Informacje o wachock.info

Strona redagowana od września 2010.Liczba zamieszczonych artykułów 1250
Ten wpis został opublikowany w kategorii AKTUALNOŚCI. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
 • PRZEMYSŁAW GOSIEWSKI
  Wspomnienie Przemysława Gosiewskiego w Wąchocku
 • skatepark
  Na budowie skateparku prąd poraził robotnika
 • IMG_6245
  Wystawa w opactwie poświęcona Gosiewskiemu -zdjęcia
 • CAM00018[1]
  Niebezpieczeństwo. Prąd płynie tuż nad ogrodzeniem
 • IMG_6599
  Skromna uroczystość 3 Maja – święto Konstytucji i święto Wąchocka
 • drewno 4
  SERWITUT. WYDAWANIE KWITÓW: Terminy dyżurów.
 • wachockiSlownik.Biograficzny
  Ludzie Wąchocka. Kazimierz pisał, pisze i napisał.

 • Informacja Zarządu Komitetu Serwitutowego
 • drzewo
  Serwitut. Wydawanie kwitów na drewno zakończone- podsumowanie.
 • nowy lg 011
  Wąchocka młodzież spotkała się z kandydatem do PE
 • IMG_6328
  Pamiątkowy obelisk w Ratajach odsłonięty
 • drużyna
  Sportowy Wąchock. Piłka nożna i tenis tu jest

 • W niedzielę Wybory Europejskie. Lokale otwarte od 7 do 21.
 • CAM00118
  Rewitalizacja. Zagrabili, niby poprawili, byle ładnie wyglądało i… już więcej nie padało
 • campeones
  Porażka piłkarzy Campeones Wąchock z Lwami.

 • Wybory do Parlamentu Europejskiego. Jak głosować. Znak „X” w kratce.
 • IMG_6389
  Frekwencja zgodnie z prognozami. W Wąchocku najwyższa w powiecie.Najlepiej w Parszowie. Najmniej w Wielkiej Wsi.

 • Uwaga Serwitutanci. Wydawanie drewna opałowego! Wstępne rozliczenie.
 • IMG_6419
  Woda przez Wielką Wieś nie chce płynąć rowem
 • CAM00128
  Frezowanie rynku

20 odpowiedzi na „Deszcz i powódź zniszczyły rewitalizowany teren nad Kamienną

 1. Anonim pisze:

  zawinił ten kto wybrał to miejsce, wygląda to tak jak gdyby osoba odpowiadająca za projekt była gdzieś w nowej zelandii i nigdy nie widziała projektowanego terenu.

 2. Młokos Wąchocki pisze:

  W 100% sie z Panem zgadzam Panie Tomaszu! Świetna robota! Trzeba wygarnąć tym łobuzom co narobili! Jak można nie zrobić odwodnienia?! Hańba!

 3. Ryszard pisze:

  Dokładnie zgadzam się z przedmówcą, trzeba nie mieć za grosz wyobraźni aby teren zalewowy przeznaczyć na jakiekolwiek inwestycje.
  Ale rozumiem, ze burmistrz bez wizji i głowy na karku robic gdzie i co popadnie byleby „pokazać” jaki to on jest wizjoner i co on tu nie zrobił tyle, że wydał publiczne bardzo duze pieniądze: ponad 10 000 000 zł na rynne, w której już dziś jest woda, a ostatnio wymyślił sobie dół do robienia zdjęć „do pasa” chwalił się tym wszem i wobec, tylko nie pomyślał już o tym, ze do dołu należałoby jakoś dołączyć odwodnienie bo inaczej to ten dół będzie większość roku sadzawką (w rejonie Wąchocka 75% dni w roku jest pochmurnych z możliwym okresowym opadem). Ale co tam, nikt się niczym nie przejmuj i robi fuszerke, notabene, takie atrakcje, jak ten „dół do pasa” powinien mieć jakiś estetyczny smak a nie takie badziewie – panie Burmistrzu kończ Pan wstydu oszczędź!!!

 4. Anonim pisze:

  Aż mnie korci żeby napisać komentarz ale powieliła bym poprzednie ,poprzestanę na poparciu moich poprzedników gdyż komentarze są trafione

 5. witacz pisze:

  Tak się skłąda, że 4 lata temu byłem na spotkaniu wyborczym Pana Szczykutowicza. Dość krytycznie mówił o planowanej inwestycji i już wtedy wskazywał wiele braków w pomyśle. Później wielokrotnie pisał o tym tu na tym blogu. Myślałem sobie Co ty człowieku bredzisz. Wydawało misię że plan burmistza jest epokowy. Dziś chylę czoła panie Tomaszu. Mówił pan prawdę. Szkoda że Pana nie słuchano i przegrał Pan wybory. 10 baniek POooszło

 6. Anonim pisze:

  Tytuł kłamliwy jakich pełno w internecie, nieadekwatny do skali problemu. Już myślałem, że cały bruk z ulicy Kościelnej spłynął do rzeki Kamiennej. Pobiegłem nad zalew w Wąchocku a tam wszystko stoi jak stało, ludzie spacerują po całym placu. Trwa budowa a brzegi świeżo usypanej skarpy podmyte przez wodę firma sobie poprawi. Autor pisze bzdury o zniszczeniu terenu rewitalizacji. Pewnie modli się, aby woda wszystko pochłonęła? Tak z sympatii do Wąchocka.

 7. dalekowidz pisze:

  Autor pisze prawdę niestety. Bruk nie popłynął i budowa trwa. Widać tylko bezmylśność. Woda przyjdzie jeszcze nie raz i trzeba tak wybudowac by jak opadnie nie trzeba było poprawiać. Teraz ekipa jest na miejscu a ile będzie kosztować wynajęcie po gwarancji? A Ja też przedmówce lizusa i krótkowidza pytam z sympatii do Wąchocka?

 8. wały pisze:

  Całe szczęście, że tych wzmocnień na brzegu z piasku nie zrobili. Gdzie jest nadzór budowlany ja się pytam?

 9. inaczej pisze:

  Pan burmistrz to taki grzeczny i kultularny pan. Niezwykle uprzejmy do tego stopnia, że nie potrafi się zdecydowanie upomnięć o należyte wykonanie prac. Jeszcze by pana kierownika budowy uraził i ten by się obraził i wogóle nie wybudował. Łatwo się wydaje nie swoje pieniądze i nie dba o jakość.

 10. ww pisze:

  Wydał 10 baniek. Wsie będą o tym pamiętać na wyborach. Niech go Wąchock wybierze, a i to nic pewnego. Dwie kadencje i starczy, jak z prezydentem

 11. do ww pisze:

  nie zapominaj że nie tylko10 baniek ale także zatrudnienie wiceburmistrza taki mały gratis dla tak małej gminy jak Wąchock
  to tak przy okazji

 12. wsiowy pisze:

  jeśli wsie wystawią swojego to po jarku.zobaczycie , że wygra wsiowy.
  Chybaa , że jarek odwoła za-pcę.Prawdopodobnie burmistrzem zostanie ktoś z Parszowa.jarek pomyśl .Twoje dni są policzone.Jeszcze Wielka wieś
  coś knuje.Edek to chytry lis!Uważajcie.

 13. Anonim pisze:

  sprawa powinna być wyjaśniona, a osoby odpowiedzialne za błędy powinny ponieść konsekwencję. być może po raz kolejny wyszła nieudolność osób administrujących zalew, nie ma komunikacji ze zbiornikami w górnym biegu rzeki. nie można było przygotować się na dużą wodę?

 14. jaa pisze:

  jarek nie czytaj tych głupot.Jest o key.Powodzie były i będą.Hej.

 15. Anonim pisze:

  Nie oszukujmy sie na wsich nie ma liczacego sie konkurenta. Wymieńcie choć jednego to pogadamy. Źółwik

 16. Anonim pisze:

  do Anonima – wiadomość z 20 maja około godziny 21:24
  powiem ci że ja widzę młodego gościa który żyje meteorologią i nie boi się stawiać odważnych tez dot. pogody. jestem jednym z jego ze znajomych na jedynym z portali społecznościowych, koleś ma dryg do przewidywania pogody chyba jako jeden z nielicznych opublikował ostrzeżenie przed mocnym deszczem. widzę w tym co robi pasję. kilkukrotnie nad zalewem się z nim spotkałem gdy ten był wpatrzony w zalew i rozmawiałem z nim tematy związane z ewentualną powodzią. macie nieoszlifowany diament, żywą perełkę i pociechę na lata w Wąchocku.

 17. szlifierka pisze:

  Od tygodnia we wszystkich możliwych radiach i tv trąbili o opadach i zagrożeniu powodzimi a ty wyskakujesz z jakimś gościem co pogode przewiduje nad zalewdm niczym baca . Tego
  „diamentu” nie da się oszlifować :-(

 18. do anonima pisze:

  Przygoda,Kowalik,Kosiór,Nowak,Śpiewak,a może Sabatowski młody

 19. Wielkowiejskie pany pisze:

  Tych twoich kandydatów razem wziętych nasz kronikarz TSZ kasuje na starcie. Damy rade, no nie Panie Tomku. Hej

 20. oby pisze:

  jarek i tomek w II – j turze to możliwe. A Robertolini….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.