drzewo

Serwitut. Wydawanie kwitów na drewno zakończone- podsumowanie.

Tylko 8 osób nie odebrało upoważnienia do wywozu drewna. Dodatkowych dyżurów nie będzie. Zamiast ogłaszać statutowy 3-ci termin, postanowiliśmy  dostarczyć upoważnienia. Tylko jeden z serwitutantów będzie musiał pofatygować się osobiście. Dziś zadzwonił i zrobił przez telefon karczemną awanturę, że koło jego domu nie było ogłoszenia i on nic nie wiedział o terminach. (Było, widocznie ktoś je zerwał lub zakleił). Oceniamy, że informacja była skuteczna skoro dotarła do niemal wszystkich zainteresowanych.

DREWNO MOŻNA WYWOZIĆ Z LASU TYLKO PO USTALENIU TERMINU Z LEŚNICZYM W RATAJACH oraz w godzinach pracy Leśnictwa. Do wywozu drewna można używać tylko sprawnego sprzętu mechanicznego. Nie wolno zanieczyszczać lasu i poruszać się drogami innymi od wyznaczonych. Szczególną uwagę należy zwrócić na ochronę rosnącej w pobliżu magazynów drewna roślinności,

Wkrótce ogłosimy termin odbioru kwitów na wywóz drewna opałowego. Przypominamy, że drewno opałowe w ilości 0,65 m. sześć. przysługuje rotacyjnie co 2-3 lata na 1 cały numer tabelowy. Zarząd prowadzi księgę odbioru opału. Staramy się, by przywilej realizowany był sprawiedliwie. Oczywiście ze względu na to, że co 4 lata przysługuje opał również właścicielom 0,5 numeru może się zdarzyć, że nie wszyscy ci, którzy w ubiegłym roku opału nie dostali otrzymają go teraz. Są to jednak nieliczne przypadki. Tzw stosów (metrów) dzielić na ułamkowe części nie będziemy.

Informujemy, że drewno użytkowe, zostało w całości rozdysponowane. Zarząd nie będzie prowadził dodatkowej sprzedaży nieprzydzielonych zasobów drewna, gdyż takich  nie ma. Większość przydziału dla osób uprawnionych była wydawana  z nadwyżką od 10 do 30 proc. Nadwyżki wyczerpują praktycznie cały serwitut czyli 275 m. sześć. masy drewna.Osoby, które w ubiegłym roku otrzymały większy przydział muszą liczyć się z tym, że w tym roku mogą otrzymać mniej, ale łącznie z dwóch lat  wydana masa drewna powinna być  zbliżona do ok 2,8 – 3,2 m. szesc Tegoroczna norma to 1,41 m. sześć.

Do odbioru kwitów uprawnieni byli ci serwitutanci, którzy dokonali stosownej wpłaty na koszty pozyskania. Telefon informacyjny do kontaktu ma numer 797 544 866. Należy podać swój numer tabelowy.

Zarząd Komitetu Serwitutowego

Share via email+1Share on TwitterShare on Facebook

Skomentuj (Komentarzy: 7)

Informacje o wachock.info

Strona redagowana od września 2010.Liczba zamieszczonych artykułów 1250
Ten wpis został opublikowany w kategorii AKTUALNOŚCI. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
 • papież
  Jan Paweł II. Santo w niedzielę. „Santo Subito” muzycznie.
 • IMG_6147
  Premiera spotu, który powstał w Wąchocku – linki
 • PRZEMYSŁAW GOSIEWSKI
  Wspomnienie Przemysława Gosiewskiego w Wąchocku
 • skatepark
  Na budowie skateparku prąd poraził robotnika
 • IMG_6245
  Wystawa w opactwie poświęcona Gosiewskiemu -zdjęcia
 • CAM00018[1]
  Niebezpieczeństwo. Prąd płynie tuż nad ogrodzeniem
 • IMG_6599
  Skromna uroczystość 3 Maja – święto Konstytucji i święto Wąchocka
 • drewno 4
  SERWITUT. WYDAWANIE KWITÓW: Terminy dyżurów.
 • wachockiSlownik.Biograficzny
  Ludzie Wąchocka. Kazimierz pisał, pisze i napisał.

 • Informacja Zarządu Komitetu Serwitutowego
 • nowy lg 011
  Wąchocka młodzież spotkała się z kandydatem do PE
 • CAM00098
  Deszcz i powódź zniszczyły rewitalizowany teren nad Kamienną
 • IMG_6328
  Pamiątkowy obelisk w Ratajach odsłonięty
 • drużyna
  Sportowy Wąchock. Piłka nożna i tenis tu jest

 • W niedzielę Wybory Europejskie. Lokale otwarte od 7 do 21.
 • CAM00118
  Rewitalizacja. Zagrabili, niby poprawili, byle ładnie wyglądało i… już więcej nie padało
 • campeones
  Porażka piłkarzy Campeones Wąchock z Lwami.

 • Wybory do Parlamentu Europejskiego. Jak głosować. Znak „X” w kratce.
 • IMG_6389
  Frekwencja zgodnie z prognozami. W Wąchocku najwyższa w powiecie.Najlepiej w Parszowie. Najmniej w Wielkiej Wsi.

 • Uwaga Serwitutanci. Wydawanie drewna opałowego! Wstępne rozliczenie.

7 odpowiedzi na „Serwitut. Wydawanie kwitów na drewno zakończone- podsumowanie.

 1. Czlowiek lasu dla humoru pisze:

  Panie Tomaszu proszę o wyjaśnienie z góry przepraszam ale nie jestem wtajemniczony w sprawy serwitutowe. Kto może z mieszkańców ubiegać się o drewno. Żyjemy tutaj w Wąchocku razem placimy podatki a tylko nieliczni z tego korzystają. Czy jest jakiś administracyjny przepis komu się należy taki serwitut by mógłby w przyszłości prosić o drewno nadmieniam nigdy tego nie czynił Byłbym wdzięczny za odpowiedz. Dziękuje i pozdrawiam

  odp. Szanowny Czytelniku. Przywilej lesny zwany serwitutem powstał 560 lat temu i obejmuje działki, które w 1454 roku nalezaly do przodków obecnych serwiutantów. W 1917 roku spadkobiercy tych osób ustaliły przed sądem w Radomiu liste 195 parceli którym przysługuje przywilej serwitutowy. Jesli przodkowie Czytelnika nie znajdują się na tej liscie niema możliwości przyznania serwitutu. Płacenie podatków lokalnych niema nic wspólnego z przywilejem czyli służebnością Lasów Panstwowych, które służebność przejęły jeszcze po Lasach carskich, a wcześniej lasy te należały do zakonu cystersów. Król Kazimierz Jagiellończyk uznał własność lasów dla cystersów, ale nakazał królewskim przywilejem wydawać drewno dla mieszkańców miasta Wąchocka za darmo. Tak też się dzieje po dzień dzisiejszy.

 2. sylwek pisze:

  Panie Tomku jest dobrze , może tylko powinno być was więcej w odbiorze kwitów serwitutu ale w sumie opanowaliście wydawanie kwitów dobrze. Liczę , że drzewo jest dobrej jakości.Jako przewodniczący dla mnie sprawdził się pan super.
  serwitutant.

  odp.Szanowny serwitutancie. Przypadki losowe spowodowały nieobecność jeszcze dwóch osób, w tym przewodniczącego. Obydwoje mieli powody związane ze zdrowiem własnym lub najbliższych, które pojawiły się nagle, a odwołanie terminów nie wchodziło w rachubę

 3. Anonim pisze:

  Panie Tomku do cholery zostan Pan burmistrzem i zlikwiduj Pan te glupie pomysly sketparkow a zrob Pan ulice z asfaltem a nie zwirem droge do Mirca Panie Tomku blagam zrob Pan zamiast tego parku Market obejetnie jakiej firmy z Polski by ludzie poczuli sie ze jest 2014 a nie zadupie ……. Komu to cholera potrzebne jednej osobie gdzie ludzie z Wąchocka i ich opinia ………. Panie Tomku ludzie nie maja pracy po cholere im wypoczynek chca pieniedzy by utrzymac rodzine nie lepiej byloby przeznaczyc te pieniadze na nowe miejsca pracy. Prosze o przemyslenie….. PS wpis zostal przemyslany i umieszczony by przczytalo go wiele osob

  ODP: burmistrzem nie zostaje się tylko dlatego że się chce. Na razie wyborcy ufają temu który jest burmistrzem i zaufali w 2010 roku, podczas gdy poddałem się ocenie wyborców. Ich wola była inna i nie sądzę by się do dziś zmieniła. Wiec musi się ludziom w gminie podobać to co jest,

 4. Anonim pisze:

  Nowe miejsce pracy prawdopodobnie powstanie – w szalecie z informacją turystyczną. Nie wiem jaka będzie nazwa stanowiska ale na 100% będzie to innowacja na skalę województwa i kolejna perełka tej rewitalizacji.

 5. serwitutant I pisze:

  Przyłączam się do poprzednika , nareszcie spokój wśród serwitutantów
  Zarząd na czele z p.Tomkiem exstra.Dziękuję i pozdrawiam.Okazuje się że można dobrze społecznie pracować!

 6. burmistrzem nie zostaje się tylko dlatego że się chce. Na razie wyborcy ufają temu który jest burmistrzem i zaufali w 2010 roku, podczas gdy poddałem się ocenie wyborców pisze:

  Nawet gburowaty Rożmiej dostał wtedy więcej głosów a nie miał genialnej kampanii wyborczej. Buhaha, buhaha.

 7. marcin pisze:

  Panie Tomku, gdzie można zobaczyć listę i w jaki sposób
  trzeba udowodnić pokrewieństwo ?

  odp:Lista jest w Zarządzie i może Pan ją zobaczyć. Pokrewieństwo to jednak nie wszystko. Jesli przodek miał prawo do przywileju to istotne w tej chwili jest to, kto obecnie zarządza parcelą, czy przodek nie przepisał serwitutu na zstępnych. Wazne też czy obecnie z działki przodków ktoś bierze serwitut itd. Jeśli ktoś go bierze a według Pana nie powinien, jedyną drogą ustalenia komu się nalezy w jakim ułamku lub całość jest postępowanie sądowe o ile nie zostało wcześniej przeprowadzone. Bycie krewnym to jeszcze nie prawo do przywileju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.