skatepark

Na budowie skateparku prąd poraził robotnika

Rano przy budowie skateparku w rewitalizowanej części Wąchocka doszło do groźnego wypadku. Podczas pracy pod linią średniego napięcia, która przebiega nad boiskami i przyszłym skateparkiem  przeskoczyła iskra z napięcia prądu na metalowy drąg, który miał być osadzony w budowli.

W ręku trzymał go jeden z pracowników zatrudnionych na budowie. Mężczyzna został porażony prądem o napięciu kilkuset voltów. Reanimowany był przez ok. 20 minut przez załogę pogotowia ratunkowego. Po przywróceniu czynności życiowych został zabrany do szpitala. Do godzin popołudniowych nic nie wiadomo było o jego stanie zdrowia.

Rano w Wąchocku padał deszcz. Prawdopodobnie panująca  wilgoć spowodowała przewodzenie prądu. Jak twierdzą świadkowie nie było bezpośredniego zetknięcia z linią średniego napięcia, a mimo to doszło do przebicia prądu. Po zakończeniu budowy linia napowietrzna będzie zlikwidowana. Energetycy już przygotowali podziemne przejście dla tej magistrali elektrycznej.

Wczoraj wieczorem na obszarze rewitalizacji doszło do innego zdarzenia. Samochód mieszkańca Wielkopolski, który nie ostrzeżony właściwymi znakami drogowymi próbował przejechać pod bramką przy klasztorze i uderzył w zaporę. Jako przyjezdny nie znał innej drogi do klasztoru. Nie zauważył ułożonej tam na palecie przeszkody z płyt betonowych. Przeszkoda ustawiona w świetle przejazdu pod bramką miała na celu wyeliminowanie ruchu drogowego. Ustawiono ją tam na sugestię pracownika UMiG.  Doszło do zniszczenia samochodu. Na zdjęciu: przesunięta przeszkoda i plama po wycieku z rozbitej chłodnicy.

Share via email+1Share on TwitterShare on Facebook

Skomentuj (Komentarzy: 11)

Informacje o wachock.info

Strona redagowana od września 2010.Liczba zamieszczonych artykułów 1250
Ten wpis został opublikowany w kategorii AKTUALNOŚCI. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

 • Historia. Poszukiwani świadkowie i rodzina. Prośba Czytelniczki
 • IMG_6052
  Udany Jarmark Cysterski – kolorowo i świątecznie. Fotoreportaż
 • IMG_0588
  Agnieszka z firmy strojeikostiumy.com w programie TVR
 • IMG_6099
  Stacje Drogi Krzyżowej – galeria płaskorzeźb z krużganków Opactwa Cystersów w Wąchocku
 • IMG_6058
  Alleluja, Alleluja! Życzenia dla Czytelników wachock.info
 • kamera
  Spot wyborczy kandydata do PE powstanie w Wąchocku
 • IMG_6148
  Wąchock. Zakończyły się zdjęcia do filmu wyborczego.
 • papież
  Jan Paweł II. Santo w niedzielę. „Santo Subito” muzycznie.
 • IMG_6147
  Premiera spotu, który powstał w Wąchocku – linki
 • PRZEMYSŁAW GOSIEWSKI
  Wspomnienie Przemysława Gosiewskiego w Wąchocku
 • IMG_6245
  Wystawa w opactwie poświęcona Gosiewskiemu -zdjęcia
 • CAM00018[1]
  Niebezpieczeństwo. Prąd płynie tuż nad ogrodzeniem
 • IMG_6599
  Skromna uroczystość 3 Maja – święto Konstytucji i święto Wąchocka
 • drewno 4
  SERWITUT. WYDAWANIE KWITÓW: Terminy dyżurów.
 • wachockiSlownik.Biograficzny
  Ludzie Wąchocka. Kazimierz pisał, pisze i napisał.

 • Informacja Zarządu Komitetu Serwitutowego
 • drzewo
  Serwitut. Wydawanie kwitów na drewno zakończone- podsumowanie.
 • nowy lg 011
  Wąchocka młodzież spotkała się z kandydatem do PE
 • CAM00098
  Deszcz i powódź zniszczyły rewitalizowany teren nad Kamienną
 • IMG_6328
  Pamiątkowy obelisk w Ratajach odsłonięty

11 odpowiedzi na „Na budowie skateparku prąd poraził robotnika

 1. Ania pisze:

  Sorry, ale jak to czytam to nasuwa mi się jedna refleksja, lepiej nic nie rewitalizować w Wąchocku, bo to powoduje same nieszczęśliwe wypadki: albo wyciek oleju z autokaru albo porażenie prądem albo zniszczenie samochodu, bo znaku nie było…

 2. Mieszkaniec pisze:

  Skoro nie ma tam przejazdu to czemu nie postawiono wcześniej znaku? A skoro nie ma znaku to ustawiona „przeszkoda” jest nielegalna i należy ją usunąć. To tak samo jakby na środku rynku postawić taką paletę.
  Przy okazji może warto poruszyć temat uszkodzonej od wielu miesięcy ul.Kolejowej na wprost figury Pana Jezusa. Ja rozumiem, że trwa budowa i zapewne w tym miejscu należało rozciąć asfalt aby położyć jakieś rury czy przewody. Tylko czemu od wielu miesięcy nikt tego asfaltu nie naprawił? Przekopana przez środek jedna z głównych ulic Wąchocka z wielkimi dziurami na środku nikomu nie przeszkadza? Takie rzeczy tak na prawdę pokazują jak władza dba o swoje miasto. Co z tego, że robi się taką wielką rewitalizację (pomijam tu fakt, że według bezsensownego planu – szczególnie wspomniany w artykule skarepark) jak nie umie się zadbać o to aby załatać dziurę na jednej z głównych ulic miasta.

  A nawiązując do artykułu to jedna uwaga do autora: napięcie kilkuset voltów a nie volt! Wstyd Panie Tomku, wstyd!

  odp czy zaraz wstyd? zacytuję z filmu: mógł być większy

 3. hwdo pisze:

  Wstydem jest nazwać łuk elektryczny iskrą :D wyładowanie takie zachodzi między dwoma elekrodami przewodzącymi prąd, jedną elektrodą była linia a drugą metalowy drąg. Wysokie napięcie lini SN żedu od 1kv do 60kv( chociaż pewnie 1kv) duże natęzenie oraz duża wilgotność powietrza( wiec zwiekszone przewodnictwo) sprawiły że prąd znalazł krótsza droge przepływu właśnie przez metalowy drąg…
  Panie TOMASZU :)

  odp. myślę że błędem, a nie wstydem. Wstydem za to można nazwać pisanie słowa rzędu przez „ż” co uwidoczniło się w komentarzu. Nie zmienia to faktu, że hwdo fachowo wytłumaczył powstawanie tego łuku, za co dziękuję. Zresztą przy tym wypadku badań nad zależnościami fizycznymi nie prowadzono. Nie znane są jeszcze dokładne przyczyny wypadku. Być może ten łuk powstał, a może robotnik dotknął tych przewodów.

 4. hwdo pisze:

  Dodam jeszcze ,że taki łuk „przeskakuje” w suchym powietrzu 1cm/ 1000v
  W powietrzu którym wilgotność sięgała 90% a nie 15 czy 20 % odległość przeskoczenia łuku o wiele bardziej się wydłużyła.. i bzyyyyk robotnik został porazony….

 5. W pisze:

  Witamy Was prądem i betonem drodzy przyjezdni, czy to już nowy produkt wąchockiej promocji i przewodnie hasło które zobaczymy w niedalekiej przyszłości na rogatkach gminy ?

 6. mieszkaniec pisze:

  Pan wielmozny burmistrz Samela i jego przyboczny sługa Staniszewski klepneli plan rewitalizacji czyli betonową inwestycje za grube 10 duzych baniek które to bedzie splacac nastepne pokolenie! Wspomniany skatepark – pytam po co i za ile???? Argumenty ze to dalo extra punkty byle wyrwać kase za którą i tak płacą finalnie podatnicy podatnicy to tylko taki mialki burmistrz jak Samela może uwazac za sukces. Zobaczycie jak z tej rynny za 700tys bedzie korzystac 3 deskorolkarzy!!! PANIE SAMELA KONCZ PAN, WSTYDU I PIENIEDZY OSZCZEDZ!!!!

 7. maryjan pisze:

  cała rada miejska głosowała za rewitalizacją! A teraz hola ., hola.
  a co do skayparku oczywiście , że głupota.Ale spytajcie radnych , jestem pewien , że poza 4-ma , reszta nic nie wie n/t rewitalizacji.Takich radnych
  wybraliście , takich macie.Więc nie narzekajcie na Burmistrza.

 8. mieszkaniec pisze:

  Maryjan to którzy Ci czterej co wiedzą o rewitalizacji? Zgoda Radni glosowali i to w dodatku radni nie tej kadencji Ci juz tylko musieli powielać decyzje poprzedników bo pieniądze juz po czesci byly wydane albo zakontraktowane.nie zmienia to faktu ze ta csla rewitalizacja jest nie przemyślana. Beton, beton, beton na koscielnej auta parkuja jak chcą zatoczki nie funkcyjne brak zieleni, plamy po oleju ciekawe co z tą świeżą plama przed bramką? Czy burmistrz to posprzata???

 9. ziomek pisze:

  z tego co mi wiadomo, pret dlugosci niecalych ok. 3m bezposrednio dotknal lini napiecia, wiec nie wypisujcie bajek o jakims luku, ja sie pytam jakim cudem one byly tak nisko zawieszone?teraz znalezlicie droge podziemna dla przewodow/? przeciez to powinno byc zrobione przed rozpoczeciem pracy na budowie -.- pozdro

 10. energetyk pisze:

  Jeśli można zabrac głos w sprawie porażenia prądem pracownika to nie znam bliższych szczegółów ale pracując pod linia (akurat w tym przypadku średniego napięcia-15 000 V)pracownik niestety nie zachował ostrożności a taka jest absolutnie wymagana przy pracy w pobliżu urządzeń energetycznych.Ktoś z kierownictwa robót powinien poinstruować podległych mu pracowników o występujących zagrożeniach w miejscu pracy.Linia jako urzadzenie elektryczne ma prawo przebiegać przez różne tereny a w tym terenie istnieje ona od conajmniej 40 lat.Prowadzona jest na zgodnych z PN słupach i tyle w temacie.Porażenia prądem osób postronych zdarzają się niestety u nas zbyt czesto a jest to w wielu przypadkach wynikiem lekkomyślności,nieprzestrzegania podstawowych zasad bhp,czasem brawury a także czasem poprostu ludzkiej głupoty.Niedawno na mazurach na jeziorze śmiertelnemu porażeniu prądem uległo 4 osoby płynące jachtem pod taką samą linią.Powodem było niezłożenie masztu.Ikto winien prąd,linia energetyczna czy kierujący jachtem…?Wnioski nasuwają się same.Pozdrawiam serdecznie a poszkodowanemu pracownikowi życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

 11. M pisze:

  Czepiacie się ludziska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.