Daniel Szczodry

Komisja budżetu odwołała przewodniczącego

foto z archiwum Kroniki. W przerwie  sesji Rady Miejskiej w Wąchocku w ostatni piątek ub. miesiąca zebrała się Komisja Budżetowa w celu zaopiniowania materiałów sesyjnych i zmian w budżecie. Komisja nie odbyła posiedzenia przed sesją tak jak to jest w zwyczaju. W dniu, gdy miała zgłoszony termin obrad (czwartek,27 marca) nie było przewodniczącego Daniela Szczodrego i jego zastępcy Edwarda Lipca. Zgodnie ze statutem komisja nie mogła obradować.

Wiceprzewodniczący Edward Lipiec w porozumieniu z przewodniczący Rady Miejskiej Robertem Janusem ustalił  inny termin posiedzenia, które zaplanowano w przerwie obrad Rady Miejskiej przed głosowaniem nad zmianami w budżecie. Przewodniczący R.Janus ogłosił w związku z tym 30 minutową przerwę, która przedłużyła się do 60 minut.

Podczas posiedzenia członek komisji Włodzimierz Sobala zgłosił wniosek formalny o odwołanie przewodniczącego uzasadniając to tym, że Daniel Szczodry często jest nieobecny. Prawdopodobnie jego praca zawodowa uniemożliwia mu pracę w ważnej komisji.

Za odwołaniem D. Szczodrego było 4 radnych, 3 było przeciw. Po skonsultowaniu z radcą prawnym zgodności postępowania ze statutem odwołanie przewodniczącego stało się faktem. Radni z Komisji Budżetu, Gospodarki i Infrastruktury nie wybrali nowego przewodniczącego. Funkcję tę do wyboru nowego przewodniczącego pełnić będzie dotychczasowy zastępca Edward Lipiec.

Statut Rady Miejskiej nie wymaga zatwierdzenia zmian przewodniczącego przez wszystkich radnych, tak jak to ma miejsce w statutach innych rad gminnych.

Daniel Szczodry funkcję przewodniczącego pełnił od początku kadencji. Jest osobą merytorycznie dobrze przygotowaną do pełnienia funkcji w komisji budżetowej. W trakcie kadencji podjął pracę w jednym z banków w Warszawie. Jego nieobecności podczas posiedzeń zdaniem niektórych członków dezorganizowały prace komisji. Wielokrotnie opiniowanie zmian w budżecie odbywało się w ostatniej chwili na posiedzeniach tuż przed sesją lub późnym popołudniem przed posiedzeniem Rady. Taki system organizowania posiedzeń nie wszystkim odpowiadał. Włodzimierz Sobala twierdził, że sugerował wcześniej przewodniczącemu rezygnację jeśli nie może on pogodzić pracy samorządowej  z zawodową.

Nikt nie kwestionował wiedzy przewodniczącego D. Szczodrego. Zarzucono mu brak dyspozycyjności,ale to również przyjęto ze zrozumieniem. Zabrakło jednak radnym cierpliwości dla tolerowania dłużej takiej sytuacji. Na posiedzeniach komisji budżetowej zapadają istotne decyzje związane ze zmianami w budżecie.

Przewodniczący nie uczestniczył w obradach Rady Miejskiej ani w  posiedzeniu Komisji Budżetu, gdy go odwoływano.

Share via email+1Share on TwitterShare on Facebook

Skomentuj (Komentarzy: 19)

Informacje o wachock.info

Strona redagowana od września 2010.Liczba zamieszczonych artykułów 1250
Ten wpis został opublikowany w kategorii AKTUALNOŚCI. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

 • Serwitut przygotowany.
 • 20140308056
  Tytuły: Laur Piękna i Kobieta Przedsiębiorcza dla wąchocczanek.
 • IMG_5662
  50 lat wspólnego życia. Jubileuszowe pary dostały medale.
 • drewno 3
  Zebranie serwitutantów
 • drewno 4
  Jednogłośne absolutorium. Odbyło się zebranie Komitetu Serwitutowego.
 • Zdjęcie0319
  Niegroźny pożar w tartaku w Wąchocku
 • eustachy_kocik
  Zmarł o. dr Eustachy Gerard Kocik – opat senior
 • IMG_5772
  Wąchoccy mnisi pożegnali Opata Seniora Eustachego
 • drewno 2
  Serwitut. Ostatni termin przyjmowania wpłat -aktualizacja 3.04.br
 • herb
  Dziś ważne decyzje dla rewitalizacji Wąchocka – tylko 1 kwietnia.
 • j.gowin
  aktualizacja: Jarosław Gowin będzie w Wąchocku. Jest potwierdzenie wyjazdu z Warszawy.

 • Jarosław Gowin jedzie do Wąchocka. Małe zmiany w programie
 • IMG_5967
  Jarosław Gowin zachwycony zabytkiem Wąchocka. – fotorelacja. Wąchock,Starachowice
 • 101_1551
  Komisja budżetu ma nowego przewodniczącego

 • Historia. Poszukiwani świadkowie i rodzina. Prośba Czytelniczki
 • IMG_6052
  Udany Jarmark Cysterski – kolorowo i świątecznie. Fotoreportaż
 • IMG_0588
  Agnieszka z firmy strojeikostiumy.com w programie TVR
 • IMG_6099
  Stacje Drogi Krzyżowej – galeria płaskorzeźb z krużganków Opactwa Cystersów w Wąchocku
 • IMG_6058
  Alleluja, Alleluja! Życzenia dla Czytelników wachock.info
 • kamera
  Spot wyborczy kandydata do PE powstanie w Wąchocku

19 odpowiedzi na „Komisja budżetu odwołała przewodniczącego

 1. fef pisze:

  Śmieszne…

 2. fef pisze:

  Śmieszne

 3. Ewa Sadrak pisze:

  dlaczego ktoś nie mówi otwarcie że chodzi mu o „stanowisko” tylo ukrywa się za obowiązkami Przewodniczącego?? Chyba to dobrze świadczy o Danielu, że pracuje i jest mało dyspozycyjny! ale w tym społeczeństwie jak się komuś nie wiedzie to jest OK!

 4. zdziwiony? pisze:

  Co w tym dziwnego? z artykułu jednoznacznie wychodzi że jako radny zaniedbuje obowiązki wynikające z pełnienia swojego mandatu i funkcji. Gdyby był honorowy wraz z odwołaniem ze stanowiska radnego powinien złożyć swój mandat. dobrze że radni go odwołali tym samym dostał pstryczek w nosek że jednak coś jest z nim nie halo. nie chcę mieć radnego który najpierw prosi mnie o jałmużnę w postaci głosu a później wegetuje jako radny. to samo Malinowski. Nie możesz wypełniać mandatu radnego, przewodniczącego nie pchaj się do bycia samorządowcem.

 5. Do Ewy pisze:

  Po pierwsze. Ładnie że wpis nie jest anonimowy. Po drugie pani Ewo, ale ja nie rozumiem o co chodzi w pani poście? Kto według pani chce na stanowisko

 6. Szczodry zrezygnuj pisze:

  nie nadajesz się do tej roboty, podobnie jak twój ojciec mieciu.
  Pracuj i zarabiaj ale oddaj mandat radnego nie zasługujesz na niego. Lud cię wybrał bo jesteś Szczodry

 7. przedsiębiorczy pisze:

  W wąchocku najlepiej być bezrobotnym lub emerytem bo inaczej odstaje się od normy:)

 8. aj tam ajtam pisze:

  Dlaczegoż znowu. Nie trzeba być, ale jak chcesz coś zrobić to miej na to czas. Przewodnicżacy dostaje 2 razy większą dietę niż zwykły radny bezfunkcyjny, Brawo komisja za odważną decyzję.

 9. krótko i na temat pisze:

  panie TSZ. masz pan chrapke na stanowisko to pisz pan od razu. Ludzie nie widzicie że szcykut chce objąć rządy po szczodrym? Po ch. o tym pisze. to są wewnętrzne sprawy rady, ale zamęt zamęt zamęt. to właśnie robi szczykut. Nie widzicie tego. To on sie niech poda do dymisji. Daniel. Młodzież z tobą na zawsze. precz z dziadkami i z tobą szczykut też.

 10. kiego pisze:

  Po kiego h…ja o tym piszez ty pismaku bez szkoły. To są wewnętrzne sprawy komisji. Pan szczodry cię powinien podać do sądu za zniesławienie grubasie. Jaki brak czasu. Daniel to najlepszy radny i przyjazny młodziezy . To nasz burmistrz Daniel nie daj się dziadom.

 11. zdziwiony wielbiciel wolnego słowa pisze:

  ciekawe, czemu Pan redaktor usunął 2 posty, które przedstawiały radnego Szczodrego w bardzo pozytywnym świetle…? czyby kogoś to zabolało, że są ludzie, którzy oceniają jego prace bardzo pozytywnie?

  odpo:Tak usunąłem dwa posty, które być może przedstawiały Daniela w dobrym świetle, tylko nie bardzo chce mi się czytać, że ktoś mnie przy tej okazji obraża i pomawia o chęć przejęcia schedy, podczas gdy ja nawet nie jestem członkiem tej komisji. Proszę bardzo przywracam zatem te posty, gdyż i tak świadczą raczej o kulturze ich autora (pisano to z jednego kopmutera). Tomasz Szczykutowicz

 12. wąchocczanin pisze:

  Jakie osiągnięcia Daniela ?( chłopie jesteś chory – kilkanaście razy brak udziału w komisji budżetowej,której przewodniczył) Chyba że piszesz sam o sobie.Przecież cały czas Daniela tu nie ma. Odwaga i rezygnacja , to jest najwłaściwsze wyjście dla radnego.A jak chcecie wyjścia siłowego , to spróbójcie!Sobala miał rację.Czas na zmiany.

 13. Maniek pisze:

  komuna sie skonczyła a to jest prywatny hotel. skonczyły sie czasy ze sie miało 10 etatów i brało pieniazki z 10 ciu a w jednym pracowało teraz jest kapitalizm chcesz kase to ja zarób a poza tym radni jak reszta urzedasów to darmozjady zerujace na podatkach obywateli, co wnosza do budzetu nic a wrecz przeciwnie zadłużaja. ludzie którzy wytwarzaja produkuja powinni byc na pierwszym miejscu a nie banda nierobów z korzeniami komunistycznymi gdzie sie siedziało w stolek pierdziało i kaske brało

 14. irga pisze:

  Maniuś wiem kim jesteś.Ale wskaż tych komuchów w radzie wąchockiej , bo wiekszość to ludzie z prawicy , np.P.Janus,Sobala

 15. Maniek pisze:

  Irga to ze wiesz kim jestem to mnie obchodzi jak zeszloroczny snieg lepiej gon i napelniaj koryto dla swin bo czekaja glodne

 16. ela pisze:

  Bronicie kogoś kogo nie ma w Wąchocku.Radnego Rady Miejskiej
  Pogadajcie w sklepach , na rynku w Wąchocku to usłyszycie co ludzie powiedzą wam o Danielu.Porażka w wyborze takiego radnego , nieobecnego.Desant z Warszawy!Wąchock mówi dość !Komisja Budżetowa zrobi jutro porządek.Jako członek komisji nie życzę sobie aby w posiedzeniu komisji brał udział Pan wielebny Burmistrz.Ja go wyproszę.

 17. wachocczanin pisze:

  POPIERAM POPIERAM POPIERAM Pan Szczodry jakby miał choć odrobine honoru to sam by zrezygnował, jeśli nie może wywiazać sie ze swoich obowiazków.
  Do społeczenstwa: Ludzie bądźcie mądrzy na przyszłość i nie wybierajcie radnych, którzy są w Wąchocku tylko gośćmi.
  Do Pana Tomka: Niech się Pan nie przejmuje obraźliwymi wpisami, Bardzo dobrze że Pan o ty pisze, w przeciwnym razie wiele osób by nie wiedziało co się dzieje „we władzy”
  Do „krótko i na temat ” : uważam że pan Tomasz byłby o wiele lepszym przewodniczacym niż pan Szczodry, więc nawet jeśli ma chrapkę to nic w tym złego. Tobie wara od tego.

 18. wachocczanin pisze:

  do Ewy Sadrak : Czy chcesz mieć władzę która mieszka w Warszawie lub gdzieś w Polsce, a Wąchockiem rządzi „zdalnie???????????

 19. Anonim pisze:

  Tego pana to jak (K)Miecia pogonić z Wachocka niech sobie mieszka i pracuje w Warszawie tylko niech ma tylko honor i za bycie radnym nie pobiera pieniędzy!
  Jaki ojciec taki syn
  Gratuluję Sobali że miał odwagę powiedzieć stop

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.