DSC_0052

Pożar w Parszowie oraz wypadek pijanego w BMW w Wąchocku.

Przed godziną 14 zapaliły się pomieszczenia w hucie szkła w Parszowie. W gaszeniu groźnego pożaru brały udział jednostki OSP z gminy Wąchock oraz strażacy ze Skarżyska i Starachowic. Już z daleka widać było smugę dymu.

Pożar trawił pomieszczenia biurowe. Jak relacjonował jeden z pracowników ogień pojawił się nagle w pobliżu skrzynki z elektrycznością.

Pierwsi ratowali dobytek huty zatrudnieni tam pracownicy. Straż pożarna z Parszowa miała najbliżej. Remiza znajduje się po przeciwnej stronie drogi i pierwsza podjęła akcję gaśniczą. Ruch na krajowej 42 został chwilowo wstrzymany.

Podczas akcji ratunkowej w Parszowie strażacy dostali informację o wypadku drogowym na ulicy Kolejowej w Wąchocku. Jadące od strony Mirca szare BMW na lekkim łuku drogi wpadło w poślizg.

 

Samochód przodem uderzył w narożnik bramy wjazdowej jednej z posesji przy ulicy Kolejowej. Jak relacjonowali świadkowie z pojazdu wyszło dwóch (niektórzy mówili, że trzech) słaniających się na nogach mężczyzn.

Próbowali uciekać w kierunku ul. Św. Rocha, ale nie pozwolili im na to przechodnie.

Gdy przyjechała policja dwóch uczestników wypadku opatrywanych było w karetce. W pewnym momencie funkcjonariusz powiedział do kolegi, że obaj ranni są pijani. Rozpoczęto badanie alkomatem.

Starszy mężczyzna mieszkający przy ulicy Kolejowej był zdenerwowany. Usłyszał huk uderzenia. Cały dom się zatrząsł. Jedna z kobiet opowiadała, że zapytała kierowcę dlaczego tak pijany jeździ samochodem.  Odparł, że ma kłopoty małżeńskie. Z bagażnika BMW strażacy wydobyli wózek dziecięcy. Samochód był na ostrowieckich numerach rejestracyjnych.

Share via email+1Share on TwitterShare on Facebook

Skomentuj (Komentarzy: 3)

Informacje o wachock.info

Strona redagowana od września 2010.Liczba zamieszczonych artykułów 1250
Ten wpis został opublikowany w kategorii AKTUALNOŚCI. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
 • Zdjęcie0129
  Wąchock w 95 rocznicę Odzyskania Niepodległości
 • Zdjęcie0116
  Listopadowe niedobitki. Ciepła jesień zmieniła dane w atlasie grzybów.
 • Zdjęcie0136
  Cymbał, debil, wandal – to i tak mało, by „go” określić
 • Zdjęcie0155
  Rewitalizacja! Tymczasowe oznakowanie ul. Kościelnej potrzebne! Tworzą się złe nawyki.
 • IMG_5109
  Uczestnicy nabożeństw chcą, by suma odprawiana była o godzinie 12.
 • gaz ostrz
  W Wielkopolsce wybuchł gaz. Pod Wąchockiem też biegnie magistrala gazowa. Co nam grozi?
 • Zdjęcie0186
  Kolejowy relikt – koszmarek znika z ul. Torowej
 • Zdjęcie0003
  Wrócił wędrujący pomnik „Piłsudczyków” – nowe fakty i wizualiacja projektu z 2009 roku.
 • gaz
  Wąchock. Protest na planowaną budowę gazociągu
 • Zdjęcie0002
  O pomniku na sesji Rady Miejskiej.
 • wypadek wachock
  2,2 oraz 2,5 promila. – to informacja policji.- (więcej zdjęć)
 • DSC_0066[1]
  Kwaśna „szklanka mleka” dla dzieci w szkole – zobacz zdjęcia
 • osm2
  Wyjaśnienie producenta w sprawie zepsutego mleka.
 • gaz ostrz
  Protest gazowy w Wąchocku na antenie TVP
 • z12102688Q,Tlocznia-gazu
  Burmistrz w „kropce” i mówi swoje, ludzie swoje. Gazociąg zaczyna dzielić.
 • pociąg
  Nowy rozkład szynobusów od 15 grudnia.
 • IMG262
  Wąchoccy eksperci od hali sportowej!
 • Zdjęcie0051
  Obwodnica w dalekiej perspektywie,ale na Wygodzie wyburzają domy.
 • Zdjęcie0134
  Jeżdżą z gruzem, gdyż nie ma znaku. Po 35 ton kilkanaście razy dziennie
 • Zdjęcie0198
  Boże Narodzenie 2013. Jasełka w szkole i Wigilia w MGOK

3 odpowiedzi na „Pożar w Parszowie oraz wypadek pijanego w BMW w Wąchocku.

 1. Drogówka pisze:

  Kto był w Parszowie ten widział jak samochód Pana Kroniki pojechał w stronę Wąchocka zaraz po tym jak ruszyły tam auta Państwowej Straży Pożarnej. Niezależnie od tego, że Art.3.1 Ustawy prawo o ruchu drogowym mówi:,,Uczestnik ruchu i inna osoba znajdująca się na drodze są obowiązani […] unikać wszelkiego działania, które mogłoby spowodować zagrożenie bezpieczeństwa lub porządku ruchu drogowego, ruch ten utrudnić albo w związku z ruchem zakłócić spokój lub porządek publiczny oraz narazić kogokolwiek na szkodę.” to tzw.”podczepianie się” pod pojazdy uprzywilejowane i jazda za nimi (w tym wypadku na pewno z większą niż dopuszczalna prędkością) jest wyrazem drogowego buractwa i cwaniactwa, które to Panu jako byłemu? kierowcy zawodowemu (taksówkarzowi) a tym bardziej dziennikarzowi, wykonującemu zawód zaufania publicznego, na pewno nie przystoi.

  odp. I co w tym dziwnego, że pojechałem w tym samym kierunku w którym pojazdy straży? Obowiązkiem dziennikarza jest informowanie o zdarzeniach. Nakręciłem na podjeździe na trzy razy i pojechałem. Stała tam drogówka (chociaż może strażak) kierująca ruchem i ruch w kierunku Wąchocka był otwarty. Dozwolona prędkość na większości odcinka z Parszowa do Wąchocka to 90km/h. Ciężki wóz strażacki jechał ok 80, a potem za Wielką Wsią może 90 km/h. Skąd zatem ta pewność, że u mnie było szybciej? Prawo o ruchu drogowym nie zabrania nawet wyprzedzania pojazdu uprzywilejowanego poza terenem zabudowanym. Najgorzej, gdy komuś wszystko przeszkadza, a szczególnie temu którego widziałem po drodze i pewnie jest autorem tego komentarza? Nie przypuszczałem, że z Parszowa nie wolno wracać do Wąchocka szczególnie wówczas, gdy w tym samym kierunku podąża wóz strażacki?.

 2. grzybek pisze:

  dla mnie to dobrze,niech jeździ jak chce,przynajmniej ogladam najswiezsze wiadomosci z naszego grajdołka!dziekujemy mu za to ! czyzby drogówka miał zamiar wpisac lepszego newsa?

  Odp. autora: Myślę, że nie o to chodzi „drogówce”. Raczej o to by napisać kłamliwego posta anonimowo i przy wykorzystaniu serwera TOR (przez Francję i kilka innych krajów), by uniknąć zdemaskowania zwłaszcza, gdy brak innych podstaw do czepiania się. Za wpis poparcia dziękuję. tsz

 3. z Parszowa pisze:

  Akurat widziałem, że pan odjeżdza i nic nadzwyczajnego się nie działo. Pojechał wóz z parszowa na sygnale, potem skarzysko, jeden cywilny i pan na pustej drodze zawracał. Komu coś się rzuciło na łeb? Ja osobiście dziękuję za relację i że w ogóle pan dotarł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.