101_1670

Postawili maszt i anteny. Nikt w Wielkiej Wsi nie wie kto?

Maszt antenowy  postawił ktoś na budynku technicznym ujęcia wody w Wielkiej Wsi. Prawdopodobnie na maszcie zainstalowane są urządzenia do transmisji danych w Internecie. Zestaw anten pojawił się kilka dni temu.

– Faktycznie wokół budynku kręciło się ostatnio kilka osób. Na terenie parkowały samochody. Byłem przekonany, że to służby obsługi wodociągu – mówi anonimowo właściciel sąsiedniej działki.

Sołtys Wielkiej Wsi Dariusz Dudek nic nie wie na temat masztu. Nikt z mieszkańcami nie konsultował tej inwestycji. Może to samowolka? – zastanawia się.

Podobnego zdania jest radny Sylwester Rudzki. O antenie internetowej dowiedziałem się od jednego z mieszkańców – mówi – W Wielkiej Wsi jest internet. Nie wiem jaka firma mogłaby dodatkowo rozprowadzać sygnał? Radny jest zaniepokojony, czy promieniowanie radiowe nie jest szkodliwe. Przypomina sobie, ze jakiś czas temu pewna firma była zainteresowana postawieniem takiego masztu na budynku szkoły, ale wobec stanowczego sprzeciwu społeczności temat zniknął. Może ta sama firma dogadała się… no właśnie, ale z kim?

Teren ujęcia wody należał do gminy Wąchock, urządzenia do PWiK w Starachowicach. Obecnie całość jest własnością GDDiA, która wykupiła ujęcie i plac pod budowę przyszłej drogi GP 42. Radny pytał o maszt burmistrza Wąchocka, lecz Jarosław Samela miał odpowiedzieć  S. Rudzkiemu, że jego administracja nie wydawała zgody na postawienie masztu.

Wygląda to na dziwną inwestycję. Budynek będzie rozebrany, gdy ruszy budowa obwodnicy. Ujęcie wody ma być zlikwidowane. Póki co teren znajduje się w obszarze bezpośredniego ujęcia wody. To teren chroniony. Stoją na nim tablice ostrzegawcze z zakazem wstępu. Nie jest zamiarem demonizowanie wpływu fal radiowych na jakość wody w studni, niemniej jednak ustawianie jakichkolwiek urządzeń w strefie ujęcia wody z pewnością wymaga stosownych zezwoleń i atestów. /tsz/

 

 

Share via email+1Share on TwitterShare on Facebook

Skomentuj (Komentarzy: 10)

Informacje o wachock.info

Strona redagowana od września 2010.Liczba zamieszczonych artykułów 1250
Ten wpis został opublikowany w kategorii AKTUALNOŚCI. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
 • 101_1574
  Sezon wodniacy otworzyli, ale nocą bezmózgowcom już pomost przeszkadzał!
 • 101_1595
  Nie żyje Cezary Chlebowski – dziejopis „Ponurego”.
 • 101_1597
  Zebranie mieszkańców w Wąchocku. Tematy: Śmieci , ceny, szalet miejski i trylinka po 1 zł sztuka.
 • 101_1629
  Rydno. Czyli, jak żyli najdawniejsi ludzie
 • 101_1603
  Rewitalizacja w Wąchocku. Nawet nie na półmetku
 • 101_1634
  W Parszowie pytali burmistrza o śmieci.
 • drewno 4
  Serwitut – MGOK 17 -19.30 czwartek i piątek
 • poczta
  Na pocztę po południu.
 • pieniądze
  Dziwne jest prawo. Można nie oddawać pieniędzy.
 • 101_1651
  Zjechali powiatowi radni do Wąchocka
 • 101_1672
  Znalazł się właściciel anteny. To firma ze Starachowic
 • IMG012
  Radni zwolnili koleżankę z pracy w szkole. Tzn. wyrazili zgodę na wypowiedzenie umowy.
 • poezja śpiewana
  Sukces Piotra Sitkowskiego i Sylwii Zelek
 • IMG037
  Oberwanie chmury. Nocą może nadejść duża fala.
 • IMG036
  Brak odpowiedzialności organizatorów, czy może sport ekstremalny?
 • IMG040
  Kamienna w wysokim stanie dopłynęła do Wąchocka. Zalew niemal pełny.
 • IMG037
  Rzeka Kamienna. Idzie kolejna fala, ale mniejsza
 • IMG070
  Rewitalizacja zmieni trasę przemarszu. Dojazd na Wykus utrudniony.
 • IMG085
  Przy pomniku pułkownika Piwnika zakończyły się doroczne uroczystości partyzanckie.
 • IMG028
  O maratonie rowerowym – polemika z redaktorem oficjalnej strony Urzędu.

10 odpowiedzi na „Postawili maszt i anteny. Nikt w Wielkiej Wsi nie wie kto?

 1. wąchocczanin pisze:

  nigdy nie pozwolę na inwestycje , bez kontroli społeczeństwa Wielikej Wsi
  Jeżeli jest to samowolka to wkrótce ją zlikwidujemy. proszę o wypowiedzi osób zainteresowanych.

 2. Kamil pisze:

  Ze zdjęć ciężko coś napisać bo są słabej jakości, ale wygląda mi to na stacje bazową sieci komórkowej, są dwie anteny sektorowe + radiolinia.
  Mogę dodać, że na pewno nie jest to stacja Orange ani TMobile więc pozostaje tylko Plus lub Play. Chociaż sprawdzając na szybko to żaden z operatorów nie ma pozwoleń UKE w tej lokalizacji.
  Sołtys mówi, że nikt nie konsultował tej inwestycji bo i nie musiał. Polskie prawo nie wymaga konsultacji przed postawieniem tego typu obiektów. Oczywiście muszą być stosowne umowy między właścicielem gruntu a właścicielem masztu, ale żadne konsultacje nie są wymagane.
  Pan Rudzki natomiast myśli, że skoro na WW jest dostęp do Internetu od Orange (w czym brał udział) to już wszyscy będą z niego korzystać. A przecież nie każdy chce mieć umowy z Orange więc konkurencja np. sieci komórkowych czy lokalnych operatorów jest jak najbardziej pożądana, na tym skorzysta tylko klient bo operatorzy będą walczyć mniejszą ceną lub korzystniejszymi warunkami.

 3. obiektywny pisze:

  Proszę nie czepiać się pana rudzkiego internet radiowy w Wielkiej Wsi nie wy pali.

 4. zorro pisze:

  Witam, mi się wydaje że to jest zwykły nadajnik WIFI (Szczególnym zastosowaniem Wi-Fi jest budowanie sieci lokalnych (LAN) opartych na komunikacjiradiowej czyli WLAN. Zasięg od kilku metrów do kilku kilometrów małej mocy) przypuszczam że o uwolnionej częstotliwości(nie wymagającej pozwoleń) chyba 2,4Ghz lub 5Ghz na tej częstotliwości pracują także zwykłe routery domowe. Z mojej strony dodam że cieszę się że takie coś powstało bo w końcu będzie jakiś wybór internetu i będzie to lepsze rozwiązanie niż Internet sieci GSM jak orange czy t-mobile.

 5. pulsator pisze:

  Internet jest potrzebny jak woda, ale czy może stać koło wody? Mam nadzieję że ta kwestia szybko się wyjaśni i dowiemy się kto komu płaci za korzystanie z terenu.

 6. W pisze:

  Kolejne polowanie na czarownice, przedsiębiorca który ma jak najbardziej dobre intencję oraz ambicję zapewnić być może tańszy i lepszy internet w okolicy – musi udowadniać że nie złamał prawa. Zawsze myślałem że działa to inaczej, najpierw trzeba podać przepisy które mogły zostać naruszone. W tym wypadku Pan napisał tylko – „ustawianie jakichkolwiek urządzeń w strefie ujęcia wody z pewnością wymaga stosownych zezwoleń i atestów” może proszę zacytować jakich. Nowa jakość wolności gospodarczej – dziwne w wypadku osoby która prowadzi działalność gospodarczą.

 7. Bozena pisze:

  Zapytalam u źródła (dosłownie;), jest to maszt z urządzeniami do internetu z Klikomu.

 8. Misia pisze:

  Dziekuje Bozena. Dzeki Twojej informacji zapisalam sie juz i jak tylko bedzie pogoda to obiecali podlaczyc.

  Pozdrawiam,
  Misia

 9. Bozena pisze:

  :) daj znać za jakiś czas jak działa.

 10. ANKA pisze:

  A może ktoś na terenie naszej gminy już korzysta z tego operatora i mógłby się podzielić spostrzeżeniami. Będę bardzo wdzięczna!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.