pieniądze

Dziwne jest prawo. Można nie oddawać pieniędzy.

Kilkakrotnie Kronika informowała o perypetiach nowego Zarządu Komitetu Serwitutowego związanych z próbą odzyskania od poprzedniej skarbniczki kwoty około 2 tysięcy złotych. Pieniądze zostały zebrane jako składki na opłaty związane z odbiorem drewna serwitutowego.

Była skarbniczka zwlekała (i nadal zwleka) z rozliczeniem, odmówiła zwrotu dokumentacji i kopii potwierdzeń wpłat. Zarząd przegłosował decyzję o zawiadomieniu organów ścigania, by wyegzekwować kwotę i dokumenty drogą prawną. Przypomnijmy, że zobligowany statutem poprzedni Zarząd powinien rozliczyć się z następcą w ciągu trzech dni. Przekazano jedynie historyczną księgę serwitutantów. Nie oddano protokołów z zebrań, protokołów z przejmowania drewna w minionych latach, a przede wszystkim nie zwrócono pieniędzy i pokwitowań. Do dziś nie wiadomo jakie kwoty zostały lub nie zostało rozliczone ani jak gospodarowano zbieranymi pieniędzmi.

Dziś do Zarządu wpłynęło pismo z KPP w Starachowicach w którym Policja i Prokuratura informują, że odmawiają wszczęcia postępowania wobec braku znamion czynu zabronionego. W uzasadnieniu można przeczytać, że z wyjaśnień Grażyny K. wynika iż pieniędzy na konto Nadleśnictwa nie przelała, gdyż nie miała pewności w jakim celu zostaną wykorzystane.(dlaczego ona o tym decyduje?) Zapewniła policjanta że nie zamierza pieniędzy serwitutantów przywłaszczyć.

To wszystko wystarczyło, by prokuratura i policja uznały, że czynu zabronionego nie było. To kpina z kilkudziesięciu osób, które powierzyły pieniądze tej kobiecie.

Komentarz: Czyli można zbierać pieniądze i nie rozliczać się? Na jakiej podstawie zdymisjonowana skarbnik ma prawo twierdzić, że nie miała pewności co do losu pieniędzy na koncie Nadleśnictwa. To skandaliczne tłumaczenia. Skarbniczka dostała pismo w którym Zarząd zobowiązał ją do wpłaty pieniędzy na rachunek Nadleśnictwa jako zaliczkę  kwoty ponad 9 tysięcy złotych za tegoroczne prace przy wycince drzew. Grażyna K. nie dokonała wpłaty. Wzywana kilkakrotnie ustnie do zwrotu pieniędzy odmawiała. Wczoraj poproszona była na ulicy Kościelnej przez Zarząd do rozliczenia się. Zbagatelizowała to ostentacyjnie i dodała  że wyjaśniła to w prokuraturze i nic nie musi oddawać.

Tak było wczoraj (23 maja) a dziś czytamy w piśmie z Komendy, że K.  zrobi to przy świadkach za protokołem zdawczo – odbiorczym. Czy w związku z tym mamy zorganizować Pani K. uroczystość przekazania bezprawnie przetrzymywanych pieniędzy. Zagra Kapela Sołtysa, może zaśpiewa Koło Gospodyń Wiejskich, dzieci powiedzą wierszyki, a na dodatek pojawi się orkiestra Kompanii Honorowej Policji i przedstawiciele prokuratury. Może przy  takiej oprawie funkcjonariusze Państwa przestaną wmawiać  Serwitutantom, że NIC SIĘ NIE STAŁO./tsz/

PS. W wyniku zaskarżeń na postanowienia prokuratury Sąd Rejonowy uznał, że zaskarżenie jest zasadne. Akt oskarżenia został skierowany do Sądu Rejonowego

Share via email+1Share on TwitterShare on Facebook

Skomentuj (Komentarzy: 2)

Informacje o wachock.info

Strona redagowana od września 2010.Liczba zamieszczonych artykułów 1250
Ten wpis został opublikowany w kategorii AKTUALNOŚCI, O serwitucie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
 • 101_1538
  Piratowali „terenówkami” za Górą Rocha
 • 101_1557
  Rubinowy Dom Kultury. Benefis w sali widowiskowej.
 • 101_1574
  Sezon wodniacy otworzyli, ale nocą bezmózgowcom już pomost przeszkadzał!
 • 101_1595
  Nie żyje Cezary Chlebowski – dziejopis „Ponurego”.
 • 101_1597
  Zebranie mieszkańców w Wąchocku. Tematy: Śmieci , ceny, szalet miejski i trylinka po 1 zł sztuka.
 • 101_1629
  Rydno. Czyli, jak żyli najdawniejsi ludzie
 • 101_1603
  Rewitalizacja w Wąchocku. Nawet nie na półmetku
 • 101_1634
  W Parszowie pytali burmistrza o śmieci.
 • drewno 4
  Serwitut – MGOK 17 -19.30 czwartek i piątek
 • poczta
  Na pocztę po południu.
 • 101_1651
  Zjechali powiatowi radni do Wąchocka
 • 101_1670
  Postawili maszt i anteny. Nikt w Wielkiej Wsi nie wie kto?
 • 101_1672
  Znalazł się właściciel anteny. To firma ze Starachowic
 • IMG012
  Radni zwolnili koleżankę z pracy w szkole. Tzn. wyrazili zgodę na wypowiedzenie umowy.
 • poezja śpiewana
  Sukces Piotra Sitkowskiego i Sylwii Zelek
 • IMG037
  Oberwanie chmury. Nocą może nadejść duża fala.
 • IMG036
  Brak odpowiedzialności organizatorów, czy może sport ekstremalny?
 • IMG040
  Kamienna w wysokim stanie dopłynęła do Wąchocka. Zalew niemal pełny.
 • IMG037
  Rzeka Kamienna. Idzie kolejna fala, ale mniejsza
 • IMG070
  Rewitalizacja zmieni trasę przemarszu. Dojazd na Wykus utrudniony.

2 odpowiedzi na „Dziwne jest prawo. Można nie oddawać pieniędzy.

 1. pulsator pisze:

  Jeśli jest tak jak piszecie to jest to skandal i przyzwolenie na takie działania. Moja znajoma za przypadkowe zawłaszczenie 300 zł miała poważne kłopoty prawne. Jak widać można wszystko ukręcić.

 2. Pawel. pisze:

  Orka(chodzi o Ciebie) do morza :D

  ok. będzie jak chcesz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.