101_1603

Rewitalizacja w Wąchocku. Nawet nie na półmetku

Pojawi się scena plenerowa z widownią w kształcie amfiteatru o powierzchni 80 metrów kwadratowych. Widownia ma pomieścić 447 widzów. – Pojawi się, ale nie w Wąchocku, który ma aspiracje festiwalowe (Turniej Kabaretów, Turniej Sołtysów, Pikniki Rodzinne) lecz w Mircu. Zdanie i zdjęcie od którego zaczęliśmy pochodzi z Tygodnika Starachowickiego.

W ostatnim czasie często mieszkańcy pytają o budynek, który budowany jest na placu po tartaku przy ulicy Błonie.

Pytają, ale przeznaczenie tego budynku znane powinno im być  od jesieni 2010 roku. Tłumnie zgromadzeni wówczas mieszkańcy na wiecach wyborczych burmistrza Jarosława Sameli mogli zobaczyć na ekranie plany rewitalizacji Wąchocka. Wcześniej nie było żadnych konsultacji społecznych tak jak to się ma w innych miastach. Magistraty organizują konkursy na zagospodarowanie placów i obiektów. Uwzględniają sugestie i potrzeby. W Wąchocku plany powstawały w zaciszu gabinetu.

Wspomniany budynek wypełni park z alejami i wykutymi w nich dowcipami. Będzie obok parking dla samochodów (zapomniano o autokarach) a na koniec alejki przeniesiony zostanie pomnik sołtysa. A budynek? To nie klub, ani restauracja lecz stylowy szalet miejski. Znajdzie się w nim również punkt Informacji Turystycznej.

Podczas ostatniego Zebrania Mieszkańców burmistrz J.Samela wyjaśniał, że wszystko będzie gotowe w czerwcu 2014 roku.

Nie będzie na pewno estrady, nie będzie stadionu ,ale za to znajdzie się obok budynku poczty skatepark i boisko do piłki nożnej młodzieżowej i do siatkówki. Skatepark zapewni rozrywkę dla kilkunastu amatorów jazdy na deskorolkach. Marzenia o profesjonalnej drużynie piłkarskiej trzeba odłożyć w bliżej nieokreśloną przyszłość.

W szerokich planach rewitalizacji nie ma też miejsca na działalność handlowo – gastronomiczną. Przybywający turyści, co najwyżej będą się mogli pogapić i wysiusiać w stylowym szalecie. Zabrakło wyobraźni? A może wrażliwości? Po wydaniu 10 milionów zł trudno będzie liczyć na zyski, chyba że opodatkujemy turystów podatkiem za oddychanie?

Trwa też remont elewacji MGOK. Pokryto go nową farbą, a za kilkanaście dni tuż obok szlifowany będzie granit, by go dopasować. Nowy MGOK nieco się przykurzy, ale to chyba nie jest istotne dla inwestora. Podobnie jak stare schody przy wejściu. Będą remontowane, ma powstać podjazd dla wózków, ale wcześniej wykonano remont elewacji, a elewację dopasowano do starego kształtu wejścia. Pod styropianem znalazły się dawne odgromniki, rynny. Starą lampę starannie obudowano. Podobnie wentylator.  Czym jeszcze nas zaskoczy… rewitalizacja?

/tsz/

Share via email+1Share on TwitterShare on Facebook

Skomentuj (Komentarzy: 8)

Informacje o wachock.info

Strona redagowana od września 2010.Liczba zamieszczonych artykułów 1250
Ten wpis został opublikowany w kategorii AKTUALNOŚCI. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
 • 101_1517
  22 zł i 11 zł. Tyle za śmieci od 1 lipca
 • 101_1519
  Pomost do cumowania zacumowany
 • 101_1462
  Burmistrzu! Posprzątaj nasze miasto. Tzn. wydaj polecenie!
 • 101_1523
  Święto Konstytucji, ale też święto Wąchocka
 • 101_1538
  Piratowali „terenówkami” za Górą Rocha
 • 101_1557
  Rubinowy Dom Kultury. Benefis w sali widowiskowej.
 • 101_1574
  Sezon wodniacy otworzyli, ale nocą bezmózgowcom już pomost przeszkadzał!
 • 101_1595
  Nie żyje Cezary Chlebowski – dziejopis „Ponurego”.
 • 101_1597
  Zebranie mieszkańców w Wąchocku. Tematy: Śmieci , ceny, szalet miejski i trylinka po 1 zł sztuka.
 • 101_1629
  Rydno. Czyli, jak żyli najdawniejsi ludzie
 • 101_1634
  W Parszowie pytali burmistrza o śmieci.
 • drewno 4
  Serwitut – MGOK 17 -19.30 czwartek i piątek
 • poczta
  Na pocztę po południu.
 • pieniądze
  Dziwne jest prawo. Można nie oddawać pieniędzy.
 • 101_1651
  Zjechali powiatowi radni do Wąchocka
 • 101_1670
  Postawili maszt i anteny. Nikt w Wielkiej Wsi nie wie kto?
 • 101_1672
  Znalazł się właściciel anteny. To firma ze Starachowic
 • IMG012
  Radni zwolnili koleżankę z pracy w szkole. Tzn. wyrazili zgodę na wypowiedzenie umowy.
 • poezja śpiewana
  Sukces Piotra Sitkowskiego i Sylwii Zelek
 • IMG037
  Oberwanie chmury. Nocą może nadejść duża fala.

8 odpowiedzi na „Rewitalizacja w Wąchocku. Nawet nie na półmetku

 1. wąchocczanka pisze:

  miałam nadzieję, że w miejscu ‚szaletu’ powstanie w końcu miejsce w którym będzie można usiąść, porozmawiać przy lodach, przy dobrych gofrach, pizzy czy piwie na świeżym powietrzu czy też wewnątrz. Jednak zawiodłam się bardzo. Trzeba uciekać z tego miasta, zaściankowe myślenie władz, razi po oczach. Postawmy szalet większy od Komendy Policji, na dodatek zasłaniający piękne alejki które mają powstać a pomnik Sołtysa najlepiej pod samymi Starachowicami. Ale szalet jest ważniejszy, stoi w miejscu jakby miał być reprezentatywny. Szczycimy się ‚gównem’ bo i gówniana jest …. .

 2. kto tam pisze:

  Zdziwiony czy zaskoczony nie jestem bo niby czego można oczekiwać od burmistrza który potrafi jedynie czerpać z publicznych pieniędzy i nie ma doświadczenia w prowadzeniu czy zarządzaniu przedsiębiorstwem, gdzie pieniądze same nie spływają tylko trzeba o nie powalczyć i najważniejsze inwestować z głową aby się pomnażały. Ot będzie Pan burmistrz miał troszkę kosteczki granitowej pod domem a przyszłe pokolenia kilka milionów kredytu plus odsetki do spłacenia. Przepraszam i jedyny na świecie szalet miejski z informacją turystyczną – g…no jest do zobaczenia w tym Wąchocku.

 3. Anonim pisze:

  Po pierwsze interpunkcja, po drugie ilość spacji. Tekst jest nieciekawy, źle sformatowany i niepoprawny gramatycznie.

 4. anty pisze:

  i tym sposobem nie oddaje tego o wszyscy myślą. Na drugi raz niech się pan skupi na interpunkcji i spacji. W przeciwnym wypadku nikt nie zrozumie prawdy którą pan przedstawia. Ja ją zrozumiałem, ale jak widać nie wszyscy. Więcej interpunkcji redaktorze.

 5. po1 pisze:

  według mnie jest ciekawy

 6. hwdo pisze:

  Ciekawe ,kto będzie korzystał z tego szaletu… :D

 7. podpowiadacz pisze:

  Turyści i miejscowi. Odpłatnie i będzie to pierwsza w Wąchocku inwestycja samofinansująca się.

 8. wluczykij pisze:

  ja pier… ta droga z „kocich lbow” to bylo cos kompletnie stylowego w tym miejscu, na styl sredniowiecznego klasztoru. moznabylo by ta tematyke klasowo utrzymac. wystarczylo by tylko hodnik dopasowac i pare innych rzeczy i nawiazac do rydna troche. Co za zjeb wpadl na pomysl zeby to zerwac? od ukladzikow zaczynajac a po rewitalizacje konczac, patologia na najwyzszym szczeblu i kompletny brak wyobrazni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.