Prawie 13 tysięcy dla dzieci i seniorów

12746,52 zł. Taką kwotę zebrano do puszek WOŚP oraz z licytacji w gminie Wąchock. Orkiestra grała w Wąchocku i w Parszowie. W Wąchocku do puszek trafiło 5652,21 zł, a w Parszowie 7094,31 zł. To rekordowa kwota jaką udało się zebrać na terenie gminy . W Wąchocku i w Parszowie nie ma samodzielnego sztabu Orkiestry. Rozliczenia wolontariuszy prowadzone są w sztabie  w Starachowicach.

Share via email+1Share on TwitterShare on Facebook

Skomentuj (Komentarzy: 13)

Informacje o wachock.info

Strona redagowana od września 2010.Liczba zamieszczonych artykułów 1250
Ten wpis został opublikowany w kategorii AKTUALNOŚCI. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
 • nowy rok
  Oby był dobry dla Wąchocka. Wszystkiego najlepszego.
 • logo kronika
  2012 w Wąchocku. Wybór informacji. Przeczytajcie o czym pisała Kronika.
 • 21 finał
  Orkiestra Owsiaka w Parszowie.
 • elf
  14. szynobusów z Wąchocka
 • PLAKAT2013 Parszów
  Jest plakat WOŚP. 13 – tego o 13-stej w Parszowie. Będzie się działo!
 • koszulka z autografami Polskiej Reprezentacji w piłce siatkowej
  Do Parszowa i Wąchocka zbliża się niedzielna Orkiestra

 • 86 letnia mieszkanka Węglowa na przyznany Order Serca czekała półtora roku.
 • pożar WW 2013-01
  Z ostatniej chwili: Pożar w Wielkiej Wsi
 • IMG357
  W Parszowie grają dla dzieci i seniorów
 • 21 finał
  Nasz sołtys z Owsiakiem na żywo w TVP2
 • IMG344
  W niedzielę w Wąchocku odsłonięty zostanie pomnik Mariana Langiewicza. Pierwszy w Polsce.
 • IMG391
  Langiewicz już na cokole. W niedzielę oficjalne odsłonięcie pomnika.
 • IMG404
  Testament powstańców spełniony po 150 latach
 • trumna J.Kaczyńskiej
  Adam Kowalik z Wąchocka pełnił wartę przy trumnie J. Kaczyńskiej – nowe informacje i zdjęcia
 • IMG436
  Kolędy czas kończyć.
 • IMG450
  Wąchock w Lublinie śpiewał pastorałki
 • logo
  Mieszkanki Wąchocka nominowane do tytułu Kobieta Przedsiębiorcza 2012
 • IMG463
  Zagrali, zaśpiewali ostatnie kolędy
 • IMG459
  Kazimierz Winiarczyk napisał… i wydał.
 • DK 42 o 17.30 7.02.2013
  Posypało i przyblokowało krajówkę DK 42

13 odpowiedzi na „Prawie 13 tysięcy dla dzieci i seniorów

 1. wolontariusz pisze:

  Bardzo przepraszam ale Parszów też rozlicza się w Starachowicach . Więc też nie są samodzielnym sztabem. pozdrawiam

 2. jhfuytfyti pisze:

  http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20130114/POWIAT0111/130119274 przeczytaj ten link i się zastanów

  odp: przeczytano. i nad czym się zastanawiać?

 3. hgfuyud pisze:

  człowiek nie doinformowany jak coś się chce pisać to trzeba uzyskać informacje dokładne i wiarygodne a nie po łebkachn i jak komu wygodnie

 4. Mateusz Kubicz pisze:

  Panie Tomku sam chciałeś wrzucić tylko guzik do puszki sześciolatka – przykro się zrobilo, lepiej jakbyś nic nie dał i nic nie mówił – kronika Wąchocka – nie dziękuję

  Nie rozumiem Pana komentarza, wrzuciłem tyle ile miałem przy sobie i żadnego guzika nie wrzucałem, więc proszę nie kłamać. Nie muszę Panu tłumaczyć ile tego dnia przeznaczyłem na ten cel do tej i innych puszek. A swoją drogą to chyba zdaje Pan sobie sprawę, że sześciolatek nie może być wolontariuszem, a to że sztucznie napompowano akurat tę puszkę pieniędzmi z licytacji to już inna kwestia. Co do guzików, to nie pamiętam czy Pan był przy tym, czy też odpowiednio spreparowano to o czym była mowa przy tej okazji. Chyba nie jest zabronione noszenie w kieszeni guzików, a swoją droga nie ładnie zaglądać kto ile wrzuca. Może bedzie pan łaskaw dowiedziec się czy odmówiłem sponsoringu tej imprezy? Czy mam powiedzieć po Pana sprawiedliwym komentarzu – na przyszłość nie dziękuję?

 5. Kudłaty pisze:

  A od kiedy to dziecko wolontariuszem na WOŚP być nie może? Co pan za pierdoły znów pisze? Najpierw się pan doinformuj a dopiero później pisz. Przecież na „lewo” identyfikatora i puszki w domu sobie nie zrobił. Regulamin wszystko jasno określa tylko zapoznać się z nim trzeba… Może pan jeszcze powie, że w puszce z Parszowa pieniędzy z licytacji nie było tylko ta pani tyle pod kościołem zebrała…

  też nie i dlatego informacje podane w prasie nie są zgodne z prawdą. Jak widać orkiestra bardziej potrafi skłócić niż zintegrować.

 6. Kudłaty pisze:

  Tak swoją droga skoro już pan pisze o sponsoringu 21. Finału to bardzo chętnie przeczytam co dzięki panu mieszkańcy Wąchocka mogli podczas niedzielnej imprezy zawdzięczać, chyba że pod słowem „sponsoring” rozumie pan wrzucenie pieniędzy do puszki…

  nie to rozumiem, ale nie ma powodu się przechwalać tym bardziej że nie było jeszcze pełnego rozliczenia. A co do innych przedsięwzięć w domu kultury widocznie ma Pan krótką pamięć lub niedoinformowanie. Tak więc dziękuję za zaczepki i „miłe” słowa, które tylko świadczą o tym że warto się zastanowić na przyszłość. Mało kto potrafi podziękować.

 7. Kudłaty pisze:

  Przepraszam bardzo, ale akurat o pańskim wkładzie w inne imprezy tu nie było wątku, więc nie rozumiem dlaczego go pan zaczyna skoro przechwalać się nie chce. Temat pańskiego sponsoringu 21. Finału w Wąchocku był,a nie innych imprez.

  Dobrze, skoro Pan chce to dalej ciągnąć w temacie 21Finału. Jeśli Pan był to mam nadzieję, że smakowało. Tyle dla Pana wiedzy. Temat innych imprez był poruszony przy okazji i bez przechwalania się. Więcej się chwalą ci co nic nie dają. Widocznie popełniam błąd nie robiąc koło tego szumu, by do Pana dotarły właściwe informacje.

 8. mieszkaniec pisze:

  Dlaczego pan się czepia tego małego chłopca , który cały dzień poświecił wymarzł się na szczytny cel , samo to już dużo. Ja go podziwiam i resztę wolontariuszy z Wąchocka też.

  Nie czepiam się chłopca, gdyż też jestem pełen podziwu, ale tym chłopcem ktoś próbuje podkreślić swoje wartości i nie sprawdzając do końca informacji nt. guzików próbuje zdyskredytować moją osobę. Powód jest taki, że na swojej stronie internetowej więcej miejsca poświęciłem imprezie w Parszowie (organizatorzy zwrócili się o patronat medialny) a nie o imprezie w Wąchocku o której również pisałem bez podawania szczegółów. Ponieważ nie znalazły się oczekiwane informacje, pojawiły się komentarze mające na celu ośmieszanie mnie i mojej działalności. Osobiście uważam że angażowanie małych dzieci do wolontariatu nie jest dobrym pomysłem. W wielu miastach małe dzieci narażone są na niebezpieczeństwo ze strony bandziorów, którzy ich okradają.

 9. WF pisze:

  Ja miałem również przyjemność spotkać z „uprzejmościami” jednej osoby wypowiadający się już w komentarzach było to jakiś czas temu kiedy to na aukcji wylicytowałem kalendarz OSP za 100 zł chyba z tego co pamiętam, nie miałem przy sobie pieniędzy i zaznaczyłem że wrzucę te pieniążki za kilka minut jak tylko wrócę z bankomatu z rynku co nastąpiło dość szybko zresztą. Wychodzą z sali jakiś czas później jeden z członków OSP i wolontariusz orkiestry w dość obcesowy sposób zadał mi pytanie „czy na pewno wrzucił pan pieniążki”, poczułem się trochę nie przyjemnie bo wspomagam ta akcje od lat i nie zależy mi na kalendarzu OSP Wąchock bynajmniej a już tym bardziej nie licytował bym kalendarza po to tylko aby nie zapłacić. Od tego momentu nadal wspomagam WOŚP ale już nie w Wąchocku. Pozdrawiam

 10. ww pisze:

  I o co tyle krzyku i tak wszystko idzie na jeden szczytny cel?

 11. POwsiak pisze:

  Szczytny to cel jest, ale nie w wydaniu Wąchocka, który ma kompleks Parszowa, bo tam od lat była świetna organizacja. W grumbkowie pierwszy raz coś zrobili i chcą być gwiazdami bo sołtysa wysłali do telewizji. Prawda jest taka, że była żenada jak zwykle. Potwierdzam komentarz WF.

 12. strażak pisze:

  Potwierdzam, że tak było. Pieniądze z licytacji dorzucili do puszki sześciolatka, a potem dorobili dorobili ideologię na użytek mediów. Oto cały Wąchock.

 13. Kudłaty pisze:

  Do redaktora: bardziej mi chodziło o pańskie zmienianie tematu, no ale cóż… Nie smakowało, bo nie jadłem. Widzę,że dalej pan się nie doinformował i nie wie, że dzieci same nie chodzą z puszkami. Z tego co wiem o promocje na pańskiej stronie nikt nie zabiegał, więc nikt też pretensji nie ma.

  Jeśli ktoś chce porozmawiać o wrzuceniu pieniędzy do puszki Filipa to zapraszam.
  Pieniądze z licytacji zawsze były wrzucane do puszek wolontariuszy, tak samo w Wąchocku jak i Parszowie. Pani Spilska też tej kwoty sama nie uzbierała na ulicy. Widać komuś bardzo przykro, że w Wąchocku w tym roku w puszce miał ktoś więcej niż w Parszowie. Żadnej ideologii nikt nie dorabiał, Echo Dnia pisze artykuły na podstawie info ze sztabu, więc afery tu proszę się nie dopatrywać.
  Celem 21. Finału WOŚP była zbiórka dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów, zbiórka całkowicie dobrowolna. Nikt nikogo nie zmuszał do wrzucania do puszek wolontariuszy z których wszystko i tak na jedno konto idzie. Jeśli ktoś ma problem bo ten miał więcej, a ten mniej to chyba nie dorósł do takiej akcji i nie powinien wrzucać do puszki i w ogóle omijać orkiestrowe imprezy szerokim łukiem. Przecież to nie ma różnicy w czyjej puszce się znalazło i czy w Parszowie czy Wąchocku

  Ja też uważam, że należy już skończyć ten spór. Ja nikogo nie oceniałem, ani małego Filipa, ani też przebiegu zbiórki. Dopytał się Pan co zrobiłem dla organizacji imprezy więc odpisałem w komentarzu. W moich artykułach nie było nic na temat ile znalazło się w indywidualnych puszkach a widocznie tego oczekiwano. Oczywiście zdaje sobie sprawę, ze jedna puszka w Parszowie była również zasilona licytacją, ale ani o tym nie pisałem, ani nie komentowałem. Podałem suchą informację o tym ile zebrano tu i tu i zrobił się szum nie wiadomo o co. A co do pretensji to wystarczy przeczytać jeden z komentarzy w którym Czytelnik pisze, że co to za radny który nie pisze o Wąchocku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.