IMG933

Brawo. Urzędnicy posłuchali i rozsądek górą.

Napisaliśmy, że do dobrego odwodnienia ul. Wielkowiejskiej w okolicy skrzyżowania z ul. Ogrodową trzeba położyć około 30 metrów sączka. Jeszcze w czwartek inspektor d/s dróg Beata Kiwak uważała, że jest to zbędne gdyż w tej okolicy jest sucho. Przekonywaliśmy, że teraz gdy jest niski stan wód gruntowych faktycznie jest sucho, ale w tym miejscu w ubiegłym roku prowadzono wykopy pod nowy wodociąg. Niebo było bezchmurne, a robotnicy stali po kolana w wodzie która zbierała się w wykopie.

Dziś rano zapadła decyzja, by sączek położyć. I naszej racji stało się zadość. Gdy koparka wybrała ziemię na głębokości 50 – 60 cm zaczęła wypływać woda. Podobny problem za kilka dni pojawi się powyżej. Na wysokości posesji 49 (spalony dom) od lat była mała sadzawka. Biła tam woda źródlana, a w promieniu kilku metrów droga z destruktu zawsze była wilgotna. Okresowo pojawiały się wycieki. Dziś pojawił się na miejscu spadkobierca działki, który powiedział wykonawcy inwestycji, że pamięta z dzieciństwa, że w tym miejscu było mokro. Do domu nawet w pogodne dni wchodziło się po ułożonych kamieniach tworzących mostek nad źródłem.

W środę na miejsce ma przyjechać inspektor nadzoru, który zdecyduje o położeniu kolejnego drenażu. Wszystkie działania mają służyć temu, by inwestycja nie uległa szybkiej degradacji.  T.Sz

Komentarz: Oczywiście można było uznać, że projekt jest bez wad. Można było nic nie podpowiadać i niczego nie widzieć, lecz czekać na to co będzie za kilka lat i z satysfakcją podsumować – a nie mówiłem. Tylko, że nie chodzi o to by czyhać na błędy. Chodzi o to, by przez długi, długi czas budowana ulica była dumą jej mieszkańców. /tsz/

Share via email+1Share on TwitterShare on Facebook

Skomentuj (Komentarzy: 5)

Informacje o wachock.info

Strona redagowana od września 2010.Liczba zamieszczonych artykułów 1250
Ten wpis został opublikowany w kategorii AKTUALNOŚCI, Tematy interwencyjne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
 • IMG872
  Dożynki w Ratajach. Fotoreportaż
 • IMG909
  Wielka promocja Wąchocka w Polsacie.
 • 1344679126139
  Trwa internetowe głosowanie na Kapelę Sołtysa
 • IMG915
  Wielkowiejska. Termin upływa 30 listopada. Foto-raport z budowy
 • Zdjecie006
  Wąchock. Zderzenie na Starachowickiej. (zdjęcia Czytelnika)

 • Rajd „stu” w setną rocznicę urodzin „Ponurego” po szlakach Gór Świętokrzyskich
 • kgw marcinków
  Marcinków. Jubileusz Gospodyń.
 • IMG920
  Budowa Wielkowiejskiej. Jeszcze 30 metrów sączka potrzeba.
 • IMG923
  25 osób na zebraniu mieszkańców
 • IMG932
  Marcinków. Festiwal gospodyń po raz pierwszy
 • IMG943
  Esy floresy to jakaś pasja projektanta Wielkowiejskiej !
 • zdjęcia z canona do kwietnia 2011 5003
  Wąchock może mieć 7-miu radnych. Od 2014 roku będą tylko okręgi jednomandatowe.
 • IMG946
  Afera z dowodami rejestracyjnymi? – pyta Tygodnik Starachowicki. Po własnych doświadczeniach uzupełniamy, że coś jest na rzeczy.

 • Czytelnik poszukuje informacji o rodzinie.
 • IMG966
  Rewitalizacja, krok po kroku…
 • portret M.Langiewicza
  Marian Langiewicz – historia i legenda. Młodzież poznaje dzieje dowódcy Powstania Styczniowego. W styczniu 150 rocznica.
 • IMG982
  Pierwszaki „zalegalizowani”!
 • IMG981
  Odkopywanie dawnego Wąchocka – zostawcie coś na pamiątkę historii miasta!
 • trzeba kopac głębiej, by stabilizować podłoże.
  Będzie drożej. Wielkowiejska odsłania swoje podłoże.
 • IMG822
  Znany kompozytor przez dwa dni poprowadzi warsztaty muzyczne w Wąchocku.

5 odpowiedzi na „Brawo. Urzędnicy posłuchali i rozsądek górą.

 1. mieszkanka pisze:

  Brawo to dla pana panie radny. Chyba nikt inny nie dba o nasze sprawy jak pan.

 2. mieszkanka wielkowiejskiej pisze:

  BRAWO!!!

 3. głos ludu pisze:

  gdyby nie fanaberie pana Szczykutowicza wielkowiejska byłaby zrobiona już 3 lata temu. Kto nie zgodził się na odwodnienie przez pana działkę. Czy nie pan przypadkiem. Przez pana są te koszty.

  od autora Szanowny Czytelniku. Powtarza pan brednie które wymyślono na usprawiedliwienie opóźnienia i błędów jakie popełniono przy poszukiwaniu środków na remont tej ulicy wiążąc w jedno zadanie ulicę Torową i Wielkowiejską. Oczywiście najprościej było znaleźć kozła ofiarnego. W 2007 roku dostałem wezwanie do urzędu gdzie oznajmiono że w związku z planowaną inwestycją jest zamiar przekopania rowu przez moją posesję i położenia rury do potoku płynącego za moim ogrodzeniem. Kilkanaście miesięcy później zrobiono pomiary różnicy poziomów w terenie i projektant stwierdził, że wykop musiałby być bardzo głęboki. Do wycinki poszłyby wszystkie nasadzenia roślin i starodrzewia na końcu posesji. Projektant (chyba to był projektant?) stwierdził że tańszym rozwiązaniem będzie prowadzenie odwodnienia wzdłuż ulicy Wielkowiejskiej, które i tak musiałoby powstać. Na tym rozmowy nt. ewentualnego przejścia przez moją posesję zakończono. Pisanie o tym, ze z mojego powodu opóźnienie trwało 3 lata jest zwykłym szukaniem winnego. Zresztą od samego początku pomysł odwadniania ulicy w połowie jej przebiegu był bez sensu.

 4. atak,atak,atak pisze:

  Każdy głupi wie, że żadne 3 lata temu ta ulica nie miała być robiona. Każdy pretekst jest dobry by móc na kgoś zwalić winę, a tyak naprawde to winien jest pan burmistrz który umie składac tylko obietnice bez pokrycia. Dobrze że gdy pan Szczykutowicz został radnym zaczeli od razu robotę. Wiec dość tych intryg panowie z urzędu.

 5. mieszkaniec pisze:

  W woli ścisłości to pan Szczykutowicz głosował na sesji jako jeden z niewielu przeciwko obecnemu budżetowi, więc de facto przeciwko budowie ulicy Wielkowiejskiej. Opowiadanie bredni, że ulica Wielkowiejska to zasługa pana radnego jest dalekie od prawdy.

  od autora: nie przeciwko, tylko wstrzymał się od głosu w formie protestu dlatego że było tam wiele innych pozycji które są zbędne (w tym kredyty) tak gwoli ścisłości. Wielkowiejska była zbyt dawno przygotowywana i od 2007 roku co rusz przypominana burmistrzowi, by mogła wypaść z planu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.