Nie odwołano prezydenta – komentarz po referendum w Starachowicach.

W sąsiednich Starachowicach  odbywało się referendum w sprawie odwołania prezydenta miasta Wojciecha Bernatowicza. Oskarżony o korupcję włodarz miasta może spać spokojnie. Wprawdzie sąd wstrzymał mu prawo do wykonywania obowiązków podczas rozprawy, gdy zwolnił go z tymczasowego aresztu, ale formalnie nadal jest prezydentem miasta. Dlaczego? W referendum wzięło udział ok 20-22 proc. uprawnionych. To dane nieoficjalne, ale wszystko wskazuje na to, że referendum było nie udane.

Można zapytać czy to już przyzwolenie na bezkarne działania władzy samorządowej, czy po prostu społeczeństwo ma to daleko gdzieś głęboko w d…? Przykład Starachowic jest niezwykle niebezpieczny w demokracji. Wygląda na to, że władza wiele może. Cykl ma 4 lata. To czy ktoś brał, czy nie brał, chociażby na kiełbaski – to już inna melodia. Ostatecznie można firmować samorząd z opaską na oczach i do tego brać za to pensję. Przyzwolenie od demokracji jest. Tylko ok. 9000 ludzi w 50 tysięcznym mieście uważało, że władza musi być poza wszelkim podejrzeniem.Zabrakło ok 3500 wyborców, by referendum mogło być uznane za wiążące. Ci, którzy przyszli nie mieli wątpliwości. Prawie wszyscy powiedzieli, że nie chcą prezydenta, który przyznał się do brania łapówek. Reszta nie powiedziała nic, gdyż po prostu nie pofatygowała się do lokalu wyborczego. Ładna pogoda, wyjazd nad wodę, urlop? Pewnie tak lokalni politycy-przeciwnicy wytłumaczą sobie porażkę.

To jednak nie jest tak. Ludzie mają po prostu tego powyżej dziurek od nosa. Nie przyszli nawet ci, którzy mogli przecież powiedzieć – „Tak”. Chcemy takiej władzy! I jak wyszło? Że chcemy. W Starachowicach chcą… Więc mają prezydenta nadal, tyle że na ławie oskarżonych. – Może go sąd uniewinni, a wówczas… wyjdzie kto nie miał racji.

 

Share via email+1Share on TwitterShare on Facebook

Skomentuj (Komentarzy: 4)

Informacje o wachock.info

Strona redagowana od września 2010.Liczba zamieszczonych artykułów 1250
Ten wpis został opublikowany w kategorii AKTUALNOŚCI, Felietony i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
 • IMG839
  Wyjazd na krajówkę ze znakiem STOP
 • IMG850
  Kontrowersyjna interwencja policjantów z Wąchocka
 • plażowa
  W niedzielę dogrywka w „siatkę” plażową.
 • o.jerzy
  Zmarł o.Jerzy, były proboszcz parafii i przeor klasztoru.

 • Łyki statystyki. 150 tysięcy odwiedzin na stronie wachock.info
 • pies
  Z ostatniej chwili: Pies Baryła się odnalazł.
 • IMG853
  Paliły się trociny w silosie na tartaku.
 • IMG859
  Telewizja nakręciła dowcipy z sołtysem
 • kogut
  Pół wieku strażaków z Wielkiej Wsi

 • Odpust na Rocha.
 • rewitalizacja2
  Początek zmian. Rusza rewitalizacja centrum Wąchocka. Kościelna to już oznakowany teren budowy.
 • błyskawica
  Piorun uszkodził hejnał i komputery w aptece
 • bruk Kościelna
  Już zdjęli bruk (przed) za bramką.
 • wjazd
  Na Wielkowiejskiej jest już pierwszy fragment nowego chodnika.

 • Prowadzący działalność. Uważajcie. Firma z Warszawy chce pieniądze za wpis.
 • budowa1
  Uwaga mieszkańcy Wielkowiejskiej! Zakaz ruchu pojazdów.
 • ponury
  100 lat temu urodził się nasz Bohater
 • aga telefon 121
  Witaj szkoło. Rozpoczął się 50 rok w obecnym budynku szkoły w Wąchocku. Jest pierwsza klasa sześciolatków. Pierwsza w historii.
 • Bar (Ukraina) siedziba władz powiatu
  Dni Kultury Ukraińskiej. Koncert w Wąchocku
 • IMG784
  Zmiany w rozkładzie jazdy szynobusów

4 odpowiedzi na „Nie odwołano prezydenta – komentarz po referendum w Starachowicach.

 1. Smuga pisze:

  słabością polskiej demokracji jest to że co nowe wybory dostajemy co raz gorszych rządzących czy w parlamencie czy na prowincje.
  ludzie są zawiedzeni jakością polityki i politykami – dlatego mają w dupie to co się dzieje. wyborca jest potrzebny przy wyborach a później jest traktowany jako bankomat , nie ma dialogu między społeczeństwem a politykami, a społeczeństwo (nie)ma prawa do współdecydowania o podejmowaniu decyzji bo i tak politycy zrobią o co sobie ubzdurają a nam pokarze się rachunki. Nie ma prawa z tego być frekwencji i demokratycznego świadomego społeczeństwa.
  Piłsudski powiedział coś genialnego , ale widząc taką Polskę w grobie się przewraca ” Naród wspaniały, tylko ludzie qurwy !!!!!

 2. mac pisze:

  Nasza demokracja jest młoda. To są błędy dzieciństwa. Ja się nie poddaję idę na następne wybory. Wojtek też był młody jak obejmował tak poważną funkcję i chyba błędów się nie ustrzegł.

 3. alladyn pisze:

  Starachowice, mają wyjątkowe szczęście do afer…

 4. Mieszkaniec Wąchocka pisze:

  A ja miałbym pytanie do Pana Szczykutowicza: czy mógłby Pan napisać coś o „inwestycji” która jest realizowana na Wielkiej Wsi, dotyczącej dostępu do Internetu? Od jakiegoś czasu podobno przez Wielką Wieś prowadzone są kable (światłowody?) które mają umożliwić mieszkańcom dostęp do Internetu. Więcej szczegółów nie znam, a chętnie bym poznał, przede wszystkim jaka to firma, na jakiej zasadzie będzie można się podłączyć oraz czy tylko będzie to dostępne na Wielkiej Wsi czy również np. w Wąchocku. Czy to jest jakaś prywatna inicjatywa, czy może jakiś udział w tym ma również gmina?
  Jeśli to możliwe to bardzo proszę o jakąś informację na ten temat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.