DK42

Kończą renowację DK 42. Czy tak miało być?

Drogowcy zbliżają się do finału prac remontowych na drodze krajowej 42 przebiegającą w granicach administracyjnych Wąchocka. Nowa nawierzchnia została położona od ulicy Górnej na Wygodzie do ul. Kieleckiej tuż przed wjazdem do Wielkiej Wsi. Położona warstwa asfaltu wydaje się gdzieniegdzie pofałdowana. Podczas jazdy samochodem odczuwa się łagodne nierówności. W okolicy posesji 27-31 na Starachowickiej powstał niewielki garb. W tym miejscu łączono nawierzchnię i jest wybrzuszenie. Gdy jadą ciężarówki z przyczepą słychać stukanie zaczepów. Podobna nierówność była do niedawna zmorą jednej z mieszkanek po przeciwnej stronie ulicy. Tamten garb (przy posesji nr 18)  zlikwidowano, ale po remoncie powstał nowy w innym miejscu.

Wiele kontrowersji wzbudza materiał użyty do utwardzenia poboczy. Wzdłuż krajówki usypano szeroki na ok 80 cm pas z drobnego tłucznia i gliny. Zabrakło wykończenia łagodnych wjazdów na posesje. W rezultacie powstały dość wysokie progi. Wykonawca nie pokusił się o poszerzenie poboczy obok wiat przystankowych przy ulicy Partyzantów i Sandomierskiej.

Niezrozumiałe jest zaniechanie uzupełnienia masą bitumiczną pobocza w okolicy piekarni na Kieleckiej. Teren leży przecież w pasie drogowym. Dookoła pięknie, a tu jak polna droga!

Rezultat jest taki, że asfalt nagle się urywa, a pobocze usypane jest z destruktu i nierówne.  Od razu kocie łby. Zabrakło 30 m kw. masy bitumicznej?  Czy drogowcy nie zauważyli, że po remoncie kratka zbierająca wodę jest teraz kilka centymetrów nad poziomem jezdni? W jaki sposób ma tam wpływać woda opadowa. Kratka będzie przez wodę omijana, a strumienie utworzą kałużę, a to co się nie zmieści popłynie bokiem na Pl. Ponurego. (na zdjęciach powyżej opisywane miejsce)

Nie powstał też oczekiwany lewoskręt w kierunku ulicy Kolejowej, mimo że szerokość jezdni daje taką możliwość. Namalowane pasy optycznie stworzyły wąskie pasy ruchu, powstała szeroka zatoka autobusowa, a było miejsce dla krótkiej „rozbiegówki” dla pojazdów wyjeżdżających z Pl. Ponurego w Kielecką. Często obserwując poczynania drogowców pozostaje wrażenie, że organizacją ruchu  zajmują się ludzie którzy nie mają prawa jazdy. Zamiast ułatwiać, utrudniają  życie.  Trzeba teraz bardziej uważać. Wyraźnie widać, że na równej nowej nawierzchni samochody bardziej się rozpędzają. Przed wjazdami do centrum powinny powstać czerwone pasy w poprzek drogi. Jeden na wysokości gimnazjum na Starachowickiej, a drugi na wysokości skrzyżowania ul. Kieleckiej z ulicą Dolną. Do tematu będziemy wracać. /tsz/

Share via email+1Share on TwitterShare on Facebook

Skomentuj (Komentarzy: 4)

Informacje o wachock.info

Strona redagowana od września 2010.Liczba zamieszczonych artykułów 1250
Ten wpis został opublikowany w kategorii AKTUALNOŚCI i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
 • IMG_2892
  Absolutorium dla burmistrza
 • IMG710
  Ostatni odcinek drugiej warstwy położony. Koniec korków. Prezydent pojedzie równą drogą.
 • IMG717
  Nadeszły wakacje
 • kopie z LG 226
  Radny Rudzki opowiedział „bajkę” na sesji
 • IMG724
  Najazd sołtysów na Wąchock. Nasza sołtyska wyróżniona.
 • IMG744
  Gienek, Gienek! – felieton Kroniki.
 • euro
  Olle. Viva Espania! Dziewczyna z Wąchocka była wolontariuszką EURO 2012
 • kamera
  Od rana Telewizja TVR emituje program o Wąchocku. Po południu kolejne odcinki
 • IMG751
  Traktorzysta choruje… i kto to skosi?
 • IMG771
  Kosiara zadziałała. Troszkę niestarannie, ale „cóś” drgnęło
 • IMG777
  Kilka zdjęć, trzy publikacje – jeden efekt. Zobacz jak się zmieniało.
 • W.Gluch
  Znany kompozytor chce stworzyć musical z Wąchockiem w tle
 • IMG782
  Suchedniów: Stoi na przejeździe lokomotywa.
 • IMG789
  Z rynku nie zadzwonisz. Zdemontowali aparat.
 • IMG779
  Była piękna, chwilami podwójna i pełna.
 • IMG804
  Twórcze spotkania wąchockiej młodzieży z kompozytorem. Wojciech Głuch spontanicznie zorganizował warsztaty muzyczne
 • DSC_0769
  4 x TAK. Kapela Sołtysa w następnym etapie Must be the music. – relacja prosto z Warszawy.
 • boisko plażowe
  Piłka plażowa w Wąchocku
 • eos do 30072012 122
  Sentymentalna wizyta w Muzeum Wsi Kieleckiej
 • IMG626
  Rura wzdłuż Wielkowiejskiej położona

4 odpowiedzi na „Kończą renowację DK 42. Czy tak miało być?

 1. znajoma pisze:

  witam, z tą studzienką to można się było spodziewać, bo już nie na jednej ulicy były takie przypadki, ale zostały zredukowane. Dobrze, że droga została wyremontowana, troszkę pośpiech drogowców narobił fałd, ale po przejechaniu w porównaniu do starej drogi nie można wiele ponarzekać, lepszy rydz niż nic. Zobaczymy kiedy będzie łatana, to pokaże jakość produktu jakim została wykonana. Co do samochodów, które faktycznie teraz jeżdżą szybciej, bo na prostszej drodze czują się pewniej, zwłaszcza pojazdy CIĘŻAROWE, uważam, że miasto już dawno powinno zainwestować w FOTORADAR, przy zjeździe z wielkiej wsi. Ponieważ, nie raz miałam okazje stać na pasach, czekając na wolne przejście, widząc tira na zakręcie przy ul. Górnej nie miałam szans przejść bo gnał 70km/h i każdy następny tak samo. A są obładowane, ciężkie i gnają w dół i nic ich tam nie ogranicza a powinno. Drogę objazdową od Skarżyska rozpoczęto ale prace jak widziałam już zakończono na wycince drzew, dlatego my się na nikogo nie oglądajmy tylko niech władze, poważnie pomyślą o fotoradarze niech usiądą w parku i popatrzą na pędzące tiry które ledo co potrafią wyhamować swą prędkość na przeciw gimnazjum, przecinając wcześniej 2 przejścia dla pieszych.

 2. Smuga pisze:

  wiele niedociągnięć to efekt bo się spieszyli na KomoRuskiego :-)
  pobocza arcydzieła asfaltowopodobny produkt made in budro coś tam, nagroda jobla w kategorii ekonomi za cięcie kosztów. ironicznie się odniosę mam nadzieję tylko że te pobocza trafią na stronę główną http://www.wiocha.pl
  no ale to efekt polskiego prawa- przetarg wygrywa ten co da najtaniej o to cała prawda o polskim sroc realizmie a efekty widoczne pobocza z glinki.
  drogi prezesie zrób se przed domem pobocze z glinki i jeździj po nim a dopiero później stawaj do przetargu. dziadostwo już jest na A2 może basta ?

 3. kierowca bombowca pisze:

  Smuga. To co napisałeś jest kwintesencją materiału naszego redaktora. Jest dokładnie tak jak napisałeś. Ciekawe co budro coś tam coś tam zrobił z zerwanym destruktem. Tym destruktem należało usypać i wywałować pobocza oraz perony na przystankach. Tanio się wygrywa przetargi to potem odwalamy. Mam nadzieję że przy odbiorze roboty komisja nie przymknie oka.

 4. Smuga pisze:

  Jak to sie stało z zerwanym asfaltem poszedl do betoniarki dodadza troche lepiku troche mazutu czy smoly podgrzeja i heja banana robimy dalej tanie drogi.
  W tym kraju nic sie nie zmieni jak beda wygrywac najtanszy oferent skrajne oferty nalezy odrzucac wtedy jest szansa na realizm i profesji.alizm wykonania robot.
  Drugie zmiany to pogonic kota gddkia zarządom dróg powiatowych bo to czysto marnotrawstwo kasy ze ci ludzie tam siedza i pierdza w stolek.
  Efekty slepego przestrzegania ustawy zero pomyslunku to nasze drogi i autostrady firmy krzaki robia najtaniej a po euro juz trzeba remontowac.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.