IMG744

Gienek, Gienek! – felieton Kroniki.

Jakiś czas temu dowiedziałem się, że gwiazdą wieczoru na festynie z okazji Turnieju Sołtysów będzie . Gienek wygrał finał programu X-factor. Jako że nie oglądam tego typu programów w telewizji, nie wiedziałem o kogo chodzi, kim jest Gienek i dlaczego ma być gwiazdą Turnieju? Mając w pamięci ubiegłoroczny show przedstawiony przez inną gwiazdę estrady, który ze sceny denerwował siebie i publiczność pytaniami dlaczego się nie bawicie pod sceną? W końcu wypalił bez ogródek pytanie – Ludzie kto was tak odgrodził? – W nawiązaniu do barierek za którymi stała nieśmiała publiczność. Tak było w 2011 roku, dlatego postanowiłem sprawdzić tegorocznego Gienka. W Internecie obejrzałem popisy wokalne m.in z programu którego stał się zwycięzcą.

Jak taki facet porwie publiczność festynu w Wąchocku? Pytanie powstało w myślach. Byłem niemal pewien, że ta gwiazda w Wąchocku nie rozbłyśnie, ale przedwcześnie żadnych komentarzy na tej www. nie pisałem.

Gienka Loskę, kilkadziesiąt minut przed koncertem spotkałem przypadkiem w sklepie w rynku. Znajomi sołtysi z naszej gminy poprosili o wspólne zdjęcie. Gienek niezbyt uprzejmie odmówił. – A jakby tak każdy mnie chciał zaczepić – rzekł – nie dotarłbym z powrotem do sceny. Dałem Gienkowi długopis reklamowy z logo Wąchocka. Gienek wzdrygnął się przez chwilę jakby to była żaba, albo żmija i schował długopis do kieszeni. Fakt faktem, marudząc nadal o swojej popularności i trudach bycia gwiazdą w końcu pozował do zdjęcia z sołtysami gminy Wąchock.

Wieczorem, gdy tylko Gienek pojawił się na scenie, pusty plac nagle wypełnił się fanami. Zaczęli się tłoczyć pod sceną, a artysta zaśpiewał, a jego band zagrał. Śpiewał głównie w obcym języku. Wszystkim się podobało, były piski i okrzyki zachwytu. Było skandowanie Gienek, Gienek. Tym sposobem Gienek Loska przełamał panującą w Wąchocku od kilku lat niechęć do estradowych popisów  różnych wykonawców. Jak zawsze pod sceną znalazła się grupa stałych bywalców idących w pląsy. Tym razem grupa została wchłonięta przez około 250 fanów. Gienek śpiewał. Moje ucho nie było może zachwycone, ale wzrok tak.

Cieszę się, że widziałem rozbawioną młodzież w której gusta tym razem trafili organizatorzy.  Zresztą tegoroczny festyn związany z Turniejem Sołtysów zgromadził dość sporą widownię i za to Gienkowi dziękuję, a za swoje wątpliwości Pana Gienka przepraszam. Dawno nie było takiego tłumu. Ważne podkreślenia jest też i to, że obyło się też bez incydentów i interwencji policji lub ochrony. /Tomasz Szczykutowicz/

Share via email+1Share on TwitterShare on Facebook

Skomentuj (Komentarzy: 6)

Informacje o wachock.info

Strona redagowana od września 2010.Liczba zamieszczonych artykułów 1250
Ten wpis został opublikowany w kategorii AKTUALNOŚCI, Komentarze "Kroniki..." i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
 • objazd2
  Objazd podczas remontu.- nowe fakty.
 • bronislaw-komorowski
  Pierwsza w historii wizyta głowy państwa w Wąchocku?!
 • IMG572
  Nowa warstwa asfaltu wyżej tylko chwilowo.
 • IMG688
  Tirem w tira. Na ul. Kieleckiej nie wyhamowała ciężarówka.
 • limuzyna prezydneta
  Prezydent tylko przemknie przez Wąchock
 • IMG_2892
  Absolutorium dla burmistrza
 • IMG710
  Ostatni odcinek drugiej warstwy położony. Koniec korków. Prezydent pojedzie równą drogą.
 • IMG717
  Nadeszły wakacje
 • kopie z LG 226
  Radny Rudzki opowiedział „bajkę” na sesji
 • IMG724
  Najazd sołtysów na Wąchock. Nasza sołtyska wyróżniona.
 • euro
  Olle. Viva Espania! Dziewczyna z Wąchocka była wolontariuszką EURO 2012
 • kamera
  Od rana Telewizja TVR emituje program o Wąchocku. Po południu kolejne odcinki
 • IMG751
  Traktorzysta choruje… i kto to skosi?
 • IMG771
  Kosiara zadziałała. Troszkę niestarannie, ale „cóś” drgnęło
 • DK42
  Kończą renowację DK 42. Czy tak miało być?
 • IMG777
  Kilka zdjęć, trzy publikacje – jeden efekt. Zobacz jak się zmieniało.
 • W.Gluch
  Znany kompozytor chce stworzyć musical z Wąchockiem w tle
 • IMG782
  Suchedniów: Stoi na przejeździe lokomotywa.
 • IMG789
  Z rynku nie zadzwonisz. Zdemontowali aparat.
 • IMG779
  Była piękna, chwilami podwójna i pełna.

6 odpowiedzi na „Gienek, Gienek! – felieton Kroniki.

 1. znajoma pisze:

  Śledziłam X-FAKTOR’a , Gienek to porsty chłop z talentem i swoim sposobem na życie i byt. Wielu mieszkańców Wąchocka może się z nim utożsamiać, bo to swojski chłop.

 2. magda pisze:

  koncert świetny bo zespół świetny, gratuluję Wąchockowi że udało się wam zaprosić GLB, my w Radomiu też czekamy, podobno kolejna płyta GLB w drodze, super!

 3. Smuga pisze:

  największa wiocha o jakiej można mówić bez dwóch zdań na tej imprezie. to gdy konferansjer bez szczelnie wchodzi z wazeliną i dziękuję za organizację (czytać kasę) burmistrzowi i mariankowi.
  żenua pełną gębą

  co do występów artystycznych – lepiej niż w roku poprzednim i dwa lata wstecz. Fokus i Roxette przyjęty z większym entuzjazmem niż Gieniek :-)
  reklama osiągnięta ale ściągu ludzi jak nie było tak nie ma- czyli dalej w Wąchocku czerstwo-sucho

 4. uczestniczka_koncertu pisze:

  jak dla mnie koncert był świetny i cieszę się, że w takim małym mieście jak Wąchock zorganizowano dobrą zabawę . Szkoda tylko, że niektórym nikt nie dogodzi .. organizować coś-nie dobrze , nie organizować tak samo .. no ale cóż .. według mnie było świetnie i oby więcej takich imprez . :)

 5. astra pisze:

  Gienek Loska,to inteligentny facet ,ale jak każdy prawdziwy artysta ,ma swój hermetyczny świat,który stara się chronić .To nie celebryta,który chce być wszędzie na tapecie,byleby go pokazywano.Jego muzyka nie jest łatwa w odbiorze,bo to nie są tylko gładkie pioseneczki,jakie śpiewa większość naszych średniej klasy piosenkarzy.Ta muzyka jest wybijana rytmem życia.W tych tekstach jest przesłanie i każdy znajdzie coś dla siebie.Do tej muzyki trzeba dorosnąć (bez urazy),ale nie mam na myśli daty urodzenia.GLb, to zespół bardzo dobrych muzyków.Wystarczy pogrzebać w internecie,a można znaleźć historię muzyczną każdego z nich.

 6. ReapperS pisze:

  Gienek był ch…y. fakt .. nie wiem po co tu przyjeżdżał jeszcze najebany … Najlepszym zespołem był „Damy Rade” ^^

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.