mammobus2

„Medica” zaprasza do mammobusa na badania

MEDICA zaprasza na bezpłatną MAMMOGRAFIĘ  kobiety w wieku 50-69 LAT, które w ostatnich dwóch latach nie korzystały z profilaktyki w tym zakresie. Badania odbędą się w  Wąchocku, w dniach 4 i 5 czerwca 2012 r.

Mammobus będzie zaparkowany przy Samorządowym Zakładzie Opieki Zdrowotnej , ul. Starachowicka 60. ZAPISY  pod nr tel: 422 546 410 lub 517 544 004.

Centrum Nowoczesnej Diagnostyki MEDICA jest świadczeniodawcą z ramienia NFZ i zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia realizuje Narodowy Program Zwalczania Chorób Nowotworowych w zakresie mammografii. Bezpłatne badania mammograficzne skierowane są do kobiet w wieku od 50 do 69 roku życia (w roku 2012 objęte są roczniki od 1943 do 1962), które w ciągu ostatnich 2 lat nie korzystały z bezpłatnej profilaktyki.

Programem nie mogą być objęte kobiety, u których wcześniej w piersiach zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym. Kobiety w wieku od 40 lat, mogą skorzystać z badania płatnego, przy czym w tym przypadku konieczne jest skierowanie od lekarza.

Badanie mammograficzne należy powtarzać co 2 lata, w przypadku braku wykazania zmian złośliwych.  Medica wykonuje badania w nowoczesnej technologii cyfrowej, której zaletą jest:

zmniejszenie dawki napromieniowania, wysoka jakość zdjęć, możliwość sprawdzenia przez technika poprawności wykonania zdjęć na monitorze w trakcie badania, w celu wyeliminowania powtórnych wezwań, archiwizacja badań w systemie informatycznym, pozwalająca na porównanie wyników badań i tym samym prowadzenie dokładnej dokumentacji każdej pacjentki w sposób ciągły.

Medica posiada Certyfikat  ISO EN PN 9001-2009 oraz certyfikat jakości potwierdzający wymagany sprzęt i bezpieczeństwo badań „Pracownia ze sprawdzoną jakością”.

Share via email+1Share on TwitterShare on Facebook

Skomentuj (Komentarzy: 7)

Informacje o wachock.info

Strona redagowana od września 2010.Liczba zamieszczonych artykułów 1250
Ten wpis został opublikowany w kategorii AKTUALNOŚCI. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
 • telefon 986
  50 lat „nowej” szkoły. Konkurs literacki dla absolwentów
 • IMG509
  Przed EURO 2012 – Boisko w Parszowie
 • IMG_4591
  Nie będzie lewoskrętu.
 • IMG544
  Bezmózgowcy! Dlaczego zdewastowaliście latarnie?

 • Informacje od Czytelników
 • IMG549
  Nareszcie! Będą remontować Wielkowiejską
 • IMG550
  Już wiadomo którędy do Wąchocka
 • sesja 24.02
  Obrady dziś i jutro
 • IMG528
  Byliśmy w Barze- relacja i zdjęcia z Ukrainy
 • IMG559
  Poważny wypadek motocykla w Wielkiej Wsi.
 • IMG573
  Frezują. Rozpoczął się remont DK 42.
 • piłka
  Cieszą się w Wąchocku, Euro się zaczyna – DESZCZ pokrzyżował plany
 • IMG579
  Dzień Dziecka.Turniej odbył się w szkole. „Polska” wyszła z grupy.
 • IMG593
  Sołtys Śmiałek z polsatowskiej „Pierwszej miłości” pochodzi z Wąchocka – Paweł Okoński, aktor spotkał się z publicznością w Starachowicach.
 • IMG619
  Boże Ciało – procesja przeszła ulicami Wąchocka
 • euro
  Emocje blisko
 • piłkarze
  Jednak nie takie euro-spoko
 • IMG_1697
  Troszkę Wąchocka w skansenie w Tokarni
 • jel-ak
  Program tegorocznych uroczystości partyzanckich Wykus – Wąchock
 • IMG626
  Zwinęli asfalt. Rozpoczęły się prace na Wielkowiejskiej. Trwają na Starachowickiej.

7 odpowiedzi na „„Medica” zaprasza do mammobusa na badania

 1. Smuga pisze:

  ciekawe wyniki egzaminów 6 klasisty
  Gmina Wąchock – zdawało 54 uczniów, średnia 22,85 punktów
  Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Powstania Styczniowego. 26 zdających – 21,23 punktów !
  Szkoła Podstawowa im. Ludowego Wojska Polskiego w Parszowie. 15 – 24,07
  Szkoła Podstawowa im. Świętokrzyskich Partyzantów Armii Krajowej. 13 – 24,69

  Wąchocka szkoła standardowo najgorsza, czym to jest spowodowane? brakiem odpowiedniej jakości uczniów- najprostsze wytłumaczenie ale najbardziej infantylne w dziejach. Odp. Nauczyciele i pion dyrektorski do wymiany rok w rok ZPO przegrywa nawet na własnym podwórku. Zamiatajmy brud pod dywan i cieszmy się dalej :-)

 2. no pisze:

  Jak tam same przydupasy Pana S pracują to nie ucza lecz balują….

 3. mac pisze:

  Żal, że taki wynik. Test szóstoklasisty jest tak naprawdę oceną szkoły. Mam nadzieję, że dożyję czasów gdy to rodzice będą decydować czego uczy się ich dziecko. Władze samorządowe zrozumieją, że wydatki na oświatę to inwestycja która się wszystkim opłaca. Dziwi mnie jednak ta niska średnia, w sutuacji gdy to nauczyciele rządzą Wąchockiem.

 4. janek pisze:

  ZPO to specyficzna szkoła cała kadra nauczycielska jest z Wąchocka wszyscy się ze sobą znają (nauczyciele, rodzice, dzieci) Dzieci dostają same dobre oceny, co nie ma odzwierciedlenia w sprawdzianach szóstoklasisty. Przeciwieństwem jest szkoła w Parszowie niemal cała kadra (wiodących przedmiotów, które pokazują wyniki na sprawdzianach ) jest dojeżdżająca spoza miejscowości Parszów. Tam zapewne nie ma ocen na wyrost….

 5. Smuga pisze:

  dokładnie tak mało kto z nauczycieli w ZPO jest spoza Wąchocka , sam dyrektor należy do przedstawicieli grumbków .
  dość powiedzieć że ojcowie czy dziadki poszczególnych osób „piątkowych” są kumplami ze szkolnej ławy obecnych nauczycieli. ocenę determinuje nazwisko w wielu przypadkach nie umiejętności i wiedza uczniów. co jest później widoczne zwłaszcza w szkołach ponadpodstawowych gdzie wychodzi pewne prawidełko.
  zmiany powinny zacząć się od kierownictwa szkół i kadry nauczycielskiej bo nie wszytko da radę zgonić na dzieci i ich rodziców. to najpierw nauczyciel odpowiada za wyniki a dopiero później ktoś inny.

 6. Justyna pisze:

  Nauczyciel powinien być obiektywny i oceniać faktyczną wiedzę ucznia, nie kierując się sentymentami, pokrewieństwem czy więzami koleżeńskimi.Kilka lat wstecz, uczniem podstawówki był chłopiec powiązany rodzinnie z jedną z nauczycielek. „Genialne” dziecko, wielokrotnie nagradzane , nie było w stanie poradzić sobie w gimnazjum.Dzisiaj zamiast w trzeciej ,uczy się w pierwszej klasie Niepublicznego Gimnazjum w Starachowicach, które jest adresowane dla uczniów z dysfunkcjami i dla tych którym się po prostu nie chce uczyć.Taki mamy poziom czy ocenianie. Panie nauczycielki, dzieci potrafią ocenić wiedzę swoich koleżanek i kolegów, ba potrafią ocenić nauczycieli , sposób oceniania , nauczania i mówią o tym głośno wiedząc , że to nie w porządku. Mizerny wynik egzaminu jest dowodem, że w szkole złe się dzieje.Może czas na zmiany?!

 7. rozczarowana pisze:

  Bardzo ważne badania dla kobiet tylko dlaczego nie zostało rozpropagowane na terenie całej gminy. Brak jest ogłoszeń na tablicach, a później wszyscy Święci będą wypominać kobietom brak zainteresowania swoim zdrowiem.Chyba nikt nie powie,że mammobus przyjechał niezapowiedzianie i że w gminie nikt o tym nie wiedział.
  Podejrzewam,że WŁODARZE gminy mają ważniejsze sprawy niż zdrowie mieszkańców.
  O badaniu dowiedziałam się ze strony WĄCHOCK INFO lecz podejrzewam, że nie wszyscy mają możliwość korzystania z internetu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.