Informacje od Czytelników

Na prośbę Czytelników portalu www.wachock.info zamieszczamy informację o planowanych uroczystościach religijnych w Radomiu oraz podziękowanie od wykonawcy koncertu na wodzie. Obie korespondencje dotarły przy pomocy skrzynki kontaktowej.

                                    

 

  Podziękowanie za koncert

Wielkie dzięki dla zastępcy burmistrza Sebastiana za determinację w zorganizowaniu koncertu Natural Beat Bendu na scenie na wodzie na wąchockim zalewie.
Koncert był świetny, energetyczny,a w związku z tym, że mogły w nim wziąć udział ”moje dzieci” Martyna, Viktoria, Marysia, Czarek i Kacper z Wąchockiej Szkółki Perkusyjnej dodaje tej imprezie dodatkowej wartości.Mam nadzieję, że wspólnie postaramy się, aby imprezy tego typu odbywały się cyklicznie, a z czasem dorobimy się stałej i dużo liczniejszej publiki. Jeszcze raz  dzięki wszystkim którzy przyczynili się do zorganizowania tego koncertu.                                                              J. Dziura

Zaproszenie do udziału w Marszu

Jestem członkiem Rady Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich w Diecezji Radomskiej. Organizuję wyjazd Apostolatu Maryjnego do Radomia dnia 3 czerwca 2012 r. Z Wąchocka wyjeżdżamy o godz. 13.30. Powrót około godz. 18.00. Zabiorę chętnych. Koszt przejazdu około 20 zł. Zgłoszenia do 31 maja br.           Zofia Miernik

3 czerwca 2012 r. w Mediolanie kończy się VII Światowe Spotkanie Rodzin z udziałem Papieża Benedykta XVI. Tylko niektórzy mogą uczestniczyć bezpośrednio w tym wydarzeniu. Dlatego w kilkudziesięciu miastach w Polsce podjęto działanie o zorganizowanie marszów i spotkań na znak łączności z tym wydarzeniem. Są one organizowane pod hasłem „Rodzina receptą na kryzys”. W Radomiu taką inicjatywę, w porozumieniu z Kurią Diecezjalną, podjęła Rada Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich Diecezji Radomskiej. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął Ordynariusz Radomski, Ks. Bp Henryk Tomasik oraz Prezydent Miasta Radomia, P. Andrzej Kosztowniak.

Marsze są przede wszystkim świętem rodzin – stanowią okazję do tego, by publicznie manifestować radość z posiadania rodziny, by spotkać osoby, z którymi dzielimy te same wartości i zarażać innych swoim szczęściem.

Maszerujemy jednak również po to, by zwracać uwagę opinii publicznej i władz – zarówno tych lokalnych jak i ogólnopolskich – na sytuację rodziny. Z uwagi na fakt, iż rodzina jest instytucją szczególną i powinna cieszyć się odpowiednim prestiżem. Nie protestujemy przeciwko nikomu, jesteśmy za rodziną i życiem. Chcemy to wyrazić w sposób pogodny i radosny. Zapraszamy wszystkich, dla których życie i rodziną stanowią wielką wartość, niezależnie od poglądów politycznych i przekonań.

Dla nas, żyjących Ewangelią, udział w tym Marszu jest chrześcijańskim i obywatelskim obowiązkiem. Przyjdź z Rodziną i Przyjaciółmi. Poinformuj o tym wydarzeniu wszystkich Znajomych, by nikogo z nas nie zabrakło. Obecność tam jest ewangelicznym świadectwem!

 Oto program tego wydarzenia w Radomiu:  Godz. 15.00 – Msza Św. – kościół św. Jana Chrzciciela (Fara) Godz. 16.30 – Rozpoczęcie Marszu trasa przejścia: ul. Rwańska (od kościoła), ul. Żeromskiego (do Urzędu Miasta)            Godz. 17.00 – Festyn Rodzinny (ul. Żeromskiego przed Urzędem Miasta) z koncertem Tomka Kamińskiego; liczne gry, zabawy, konkursy.

Share via email+1Share on TwitterShare on Facebook

Skomentuj (Komentarzy: 3)

Informacje o wachock.info

Strona redagowana od września 2010.Liczba zamieszczonych artykułów 1250
Ten wpis został opublikowany w kategorii AKTUALNOŚCI. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
 • IMG450
  Strażacy w Święto Pracy byli w pracy. Duży pożar „za torami”
 • kopie z LG 312
  Rodzinna majówka na święto miasta. Młodzieżowa Rada zaprasza 3 maja pod MGOK.
 • IMG458
  Msza Św. za Ojczyznę na 3 maja. Niegroźny wypadek dziewczynki z pocztu sztandarowego
 • IMG462
  Zaczyn przed Euro 2012
 • IMG466
  Święto Miasta przy Rodzinnej Majówce
 • nokia agi 543
  Nie ma już najstarszej „tablicy ogłoszeń”
 • telefon 986
  50 lat „nowej” szkoły. Konkurs literacki dla absolwentów
 • IMG509
  Przed EURO 2012 – Boisko w Parszowie
 • IMG_4591
  Nie będzie lewoskrętu.
 • IMG544
  Bezmózgowcy! Dlaczego zdewastowaliście latarnie?
 • IMG549
  Nareszcie! Będą remontować Wielkowiejską
 • IMG550
  Już wiadomo którędy do Wąchocka
 • sesja 24.02
  Obrady dziś i jutro
 • IMG528
  Byliśmy w Barze- relacja i zdjęcia z Ukrainy
 • IMG559
  Poważny wypadek motocykla w Wielkiej Wsi.
 • mammobus2
  „Medica” zaprasza do mammobusa na badania
 • IMG573
  Frezują. Rozpoczął się remont DK 42.
 • piłka
  Cieszą się w Wąchocku, Euro się zaczyna – DESZCZ pokrzyżował plany
 • IMG579
  Dzień Dziecka.Turniej odbył się w szkole. „Polska” wyszła z grupy.
 • IMG593
  Sołtys Śmiałek z polsatowskiej „Pierwszej miłości” pochodzi z Wąchocka – Paweł Okoński, aktor spotkał się z publicznością w Starachowicach.

3 odpowiedzi na „Informacje od Czytelników

 1. Kudłaty pisze:

  Koncert był i zapewne zainteresowanych by było więcej, ale niestety mało kto wiedział. Na plakatach jedynie wzmianka o warsztatach, nie o koncercie i to bez podania godziny…

 2. Zofia pisze:

  Jestem członkiem Rady Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich w Diecezji Radomskiej. Organizuję wyjazd Apostolatu Maryjnego do Radomia dnia 3 czerwca 2012 r. Z Wąchocka wyjeżdżamy o godz. 13.30. Powrót około godz. 18.00. Zabiorę chętnych. Koszt przejazdu około 20 zł. Zgłoszenia do 31 maja br. Zofia Miernik

 3. sin pisze:

  Koncert był super i fajnie by było jak by w sezonie takie imprezy odbywały się jak najczęściej, nawet co tydzień, zespołów w okolicy jest trochę, które by pewnie za darmo zagrały, a GOK żeby tylko załatwił sprzęt nagłaśniający.
  A zmieniając troszkę temat my na Marcinkowie w lipcu będziemy organizować niewielki koncert plenerowy wszystkich chętnych, a zwłaszcza zespoły które by chciałyby zagrać zapraszam na nasz profil na Facebooku:
  http://www.facebook.com/pages/D%C5%BCem-Seszyn/286049091439657
  W zeszłym roku się udało i mamy nadzieję na powtórkę:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.