IMG462

Zaczyn przed Euro 2012

Do Mistrzostw Europy w piłce nożnej jeszcze chwila, a w Wąchocku grupa fanów piłkarstwa chce grać w „nogę”.

Zebrali się w dwa zespoły i 3 maja rozegrali poważny mecz z sędziowaniem. W strugach deszczu, gdyż w porze rozpoczęcia rozgrywki była burza. Zagrali 2 x po 20 minut pod sprawiedliwym okiem sędziego Pawła Płatka i obserwatora Aldony Parki. Stawka była dość wysoka, bo jak na mężczyzn przystało grali o skrzynkę piwa. Nieletni z drużyny  dostali czekoladę. Nagrodę za mecz ufundowała . Pomoc przy przygotowaniu boiska (skoszenie) zapewnił wiceburmistrz Sebastian Staniszewski, który skierował na miejsce ciągnik z kosiarką, a dyrektor szkoły w Wielkiej Wsi Bożena Wrona użyczyła maszynę do wyznaczania linii i siatki na bramki.

Mecz zakończył się wynikiem 7:3 dla drużyny składającej się w większości z piłkarzy z sołectwa Rataje. Miejscowi to chłopaki z Wąchocka. Były parady bramkarzy i ostre wejścia obrońców. Mecz rozegrano na boisku „za policją”. Piłkarze mają nadzieję, że za nim zniknie boisko w tym miejscu uda się rozegrać jeszcze kilka spotkań. Drużynę na mecz być może wystawią policjanci. /tsz/

Share via email+1Share on TwitterShare on Facebook

Skomentuj (Komentarzy: 12)

Informacje o wachock.info

Strona redagowana od września 2010.Liczba zamieszczonych artykułów 1250
Ten wpis został opublikowany w kategorii AKTUALNOŚCI i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
 • znak B-1 zakaz ruchu
  W czwartek (26 kwietnia) do Mirca okrężną drogą.
 • objazd2
  Czy ktoś myśli? Ćwiczenia strażaków.
 • IMG375
  Oczko. 21. sesja Rady Miejskiej za nami
 • IMG409
  Młoda rada też miała sesję
 • IMG431
  Nowy proboszcz liturgicznie objął parafię w Wąchocku
 • scyzoryki
  Wąchock walczy o Scyzoryki – pomóżcie sms-em
 • 1 maja
  Dziś 1 maja – zobacz archiwalny film z pochodu w Wąchocku
 • IMG450
  Strażacy w Święto Pracy byli w pracy. Duży pożar „za torami”
 • kopie z LG 312
  Rodzinna majówka na święto miasta. Młodzieżowa Rada zaprasza 3 maja pod MGOK.
 • IMG458
  Msza Św. za Ojczyznę na 3 maja. Niegroźny wypadek dziewczynki z pocztu sztandarowego
 • IMG466
  Święto Miasta przy Rodzinnej Majówce
 • nokia agi 543
  Nie ma już najstarszej „tablicy ogłoszeń”
 • telefon 986
  50 lat „nowej” szkoły. Konkurs literacki dla absolwentów
 • IMG509
  Przed EURO 2012 – Boisko w Parszowie
 • IMG_4591
  Nie będzie lewoskrętu.
 • IMG544
  Bezmózgowcy! Dlaczego zdewastowaliście latarnie?

 • Informacje od Czytelników
 • IMG549
  Nareszcie! Będą remontować Wielkowiejską
 • IMG550
  Już wiadomo którędy do Wąchocka
 • sesja 24.02
  Obrady dziś i jutro

12 odpowiedzi na „Zaczyn przed Euro 2012

 1. popis pisze:

  Ten artykuł to nadaje się na wiocha.pl – „poważny mecz z sędziowaniem”;) A obserwator to z FIFA czy UEFA?;p

 2. do popisa pisze:

  A ty co robiłeś w tym czasie. Leżałeś przed tv, czy narzekałęś na wszystko, bo dupy ci się nie chce ruszyć bo wszystko ci trzeba podać i zorganizować. Sam jesteś wiocha.eu

 3. hhihhhi pisze:

  Obserwator Platini …hhihih

 4. ReapperS pisze:

  HAHAH

 5. Gracz pisze:

  HAHAHA Masakra!
  Poważny mecz na niepoważnym boisku!
  Prawie na każdej okolicznej wiosce jest nowe boisko albo orlik a w Wąchocku nawet turnieju na otwarcie hali nie było!
  Kronika Wąchocka ufundowała nagrodę = porażka.
  Na skrzynkę piwa to tylu chłopa po 2zł może się zrzucić.
  „a w Wąchocku grupa fanów piłkarstwa chce grać w „nogę”.”
  K….A ŻENADA! 10 lat temu to ludzie grali w „nogę” a teraz to w tą właśnie „nogę” nie ma gdzie grać bo boisko od czasu jak ciężki sprzęt wjechał do budowy zalewu jest delikatnie mówiąc roz….e. To i tak że Stanik załatwił koszenie bo normalnie to ciężko się o cokolwiek doprosić. Szczerze to bym się 3razy zastanowił przed opublikowaniem czegoś takiego.

  wulgaryzmy zostały usunięte przez administratora portalu

 6. piłkarz pisze:

  A ty nie ufundowałeś nawet lizaka. znasz powiedzenie, że darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda, a może ci żal że się napiłeś po meczu. chcą chłopaki grać i to trzeba pochwalić. Wtedy może boisko będzie komu wybudować.

 7. podsumowanie popisa pisze:

  panowie tu nie chodzi o to że nagroda była kiepska (bo każdy gest się liczy), że rozegrano turniej na kiepskiej murawie czy też, że był sędzia, który nie jest sędzią i ….obserwator;) Tu chodzi o to, że promujemy „dziadostwo” czyli cieszymy się, że ktoś łaskawie nam kosi trawę jak powinien to być jego obowiązek. Nie wiemy jak dziękować za pożyczone siatki, chociaż powinny one być w każdym momencie dostępne. Aż w końcu chodzi o to że w Wąchocku nadal istnieje typowy „minimalizm” czyli ważne, że się odbyło i ….do następnego roku.

 8. Gracz pisze:

  Ja to drogi kolego straciłem sporo czasu i pieniędzy dzwoniąc i umawiając takie „poważne mecze” po których jedną kratką to się rozgrzewaliśmy , zresztą nie tylko ja a wielu innych chłopaków poświęcało się bardziej. Za moich czasów było 3razy więcej osób do gry a jedyne co dostawaliśmy to złudne obietnice o planach na lepsze boisko. Bynajmniej nie żal mi że się nie napiłem bo piwo dostępne jest w prawie każdym sklepie. Grać mam gdzie więc też nie żałuje ze nie pobiegałem na tym klepisku. Jeżeli chłopaki chcą to bardzo dobrze. Cieszy mnie to i nie szykanuje Ich za to. Jedyne co mnie śmieszy to ten artykuł , który niejako przedstawia sukces w rozwoju i promocji piłki w Wąchocku. Ale czy ktoś napisał o tym że w tamtym roku drużyna z Wąchocka była w najlepszej 4-ce w powiecie? NIE Czy ktoś pisze o tym ze Ci młodzi zbierają się prawie co tydzień i grają pomimo tego ze nikt im tego piwa nie kupuje i siatek nie pożycza ? NIE
  Wiec jeśli ktoś naprawdę chce tym chłopakom pomóc to niech np. nagłośni temat że w Wąchocku nie ma prawdziwego boiska! (każda miejscowość w gminie może pochwalić się lepszym boiskiem lub nawet dwoma , w Parszowie natomiast jest jeden z najlepszych orlików w powiecie!)
  Tyle w temacie …

  od Kroniki: Cieszę się, że Gracz zabiera głos w dyskusji. Dziękuję. Właśnie tak jak Gracz zauważył chodzi o to, żeby nagłośnić brak boiska, zamiar likwidacji tego które istnieje i poruszyć temat, gdyż są w Wąchocku osoby decyzyjne które uważają, że w piłkę nikt tu nie gra, a więcej jest chętnych na jazdę deskorolkami. Gdybyś zechciał Graczu zrozumiałbyś, że nie chodzi o to by zrelacjonować mikro imprezę, lecz o to by wzbudzić dyskusję nt. między innymi nowych boisk. Tyle w temacie… poruszenia tematu.

 9. Gracz pisze:

  podsumowanie popisa <——– dobrze powiedziane !

 10. Smuga pisze:

  ech ludziska z tego Wąchocka krytykować też można ale trzeba to z kulturą .
  za rok czy dwa nawet sołtysów turnieju nie będzie gdzie rozegrać – koscielna może zostać wyłączona z takich imprez i oby bo takie zabawy powinny być na otwartym terenie najlepiej koło komisariatu policji . a za komisariatem policji w ramach rewitalizacji będzie co ano skejcik park i klopy wiejskie w informacją o Wąchocku
  a gdzie boisko – a po co boisko ! przecie jest pimpong, kulturystyka tfu pardą areobik i perkusja . toż to w najgorszych wiochach powstają kluby piłkarskie – zapytaj się z czym kojarzą się Ci Brody czy Czermno – z piłką nożna !!!! to jest najlepsza promocja miasta. Sport jest najlepszą promocją dyplomatołki

 11. mac pisze:

  Smuga w tym przypadku dyplomatołki to jednak komplement. Nazwij rzeczy po imieniu, poprostu barany.

 12. Anonim pisze:

  Prawda jest taka ,że na obecnym „boisku” gra się z wielkim trudem (wiem bo sam gram) w takim mieście jak nasze powinno być chociaż jedno dobre boisko. Nie wspominając już o drużynie piłkarskiej, chętni by się na pewno znaleźli. Bo na obecnym to co najwyżej można sobie tylko krzywdę zrobić. Zapraszamy szanownych Radnych aby spróbowali na takowym „boisku” grać. Ciekawe z jakim skutkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.