IMG466

Święto Miasta przy Rodzinnej Majówce

Trzeba od razu napisać. Szkoda, że tak mało mieszkańców przyszło na fantastyczną imprezę rozrywkową pod MGOK, ale organizatorzy i artyści byli zadowoleni. Ci którzy przyszli na pewno nie mają powodów, by żałować. Festyn zorganizowany przez Młodzieżową Radę Miejską przy pomocy MGOK można zaliczyć do udanych. 3 maja to ważna data w historii Wąchocka. W 1454 roku osada cysterska otrzymała prawa miejskie.W 2012 roku, 558 lat później było muzycznie, dzięki zespołom Marka Samsonowskiego i rozrywkowo dzięki Młodzieżowej Radzie Miejskiej.

Dość powiedzieć, że muzyka przypadła do gustu widzom i tańcom i swawolom omalże nie było końca. W międzyczasie najmłodsi dostali nagrody za udział w konkursie plastycznym. kilkuletnie maluszki rysowały motywy związane z Wąchockiem. Dzieciaki otrzymały nagrody od organizatorów w postaci zabawek i urządzeń do puszczania baniek mydlanych. Widownię pokryła masa takich baniek.

Wcześniej odbył się konkurs oparty na scenariuszu z teleturnieju telewizyjnego Familiada. Do intelektualnej walki stanęły „rodzina strażaków” i ” rodzina radnych”. Turniej był rewanżem za podobny cykl, który odbył się 8 marca. Wówczas wygrali strażacy. Teraz bezkonkurencyjni byli radni.

Ostatnie kilkadziesiąt minut imprezy to popisy muzyczne. W końcówce muzycy porwali widownię do zabawy przed sceną. Krótko mówiąc działo się dużo i takich festynów potrzeba więcej. Podobnie jak wiary w sukces powodzenia ich realizacji. Przede wszystkim wiary, że warto przyjść, by nie narzekać, że w Wąchocku nic się nie dzieje…

Share via email+1Share on TwitterShare on Facebook

Skomentuj (Komentarzy: 9)

Informacje o wachock.info

Strona redagowana od września 2010.Liczba zamieszczonych artykułów 1250
Ten wpis został opublikowany w kategorii AKTUALNOŚCI. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
 • objazd2
  Czy ktoś myśli? Ćwiczenia strażaków.
 • IMG375
  Oczko. 21. sesja Rady Miejskiej za nami
 • IMG409
  Młoda rada też miała sesję
 • IMG431
  Nowy proboszcz liturgicznie objął parafię w Wąchocku
 • scyzoryki
  Wąchock walczy o Scyzoryki – pomóżcie sms-em
 • 1 maja
  Dziś 1 maja – zobacz archiwalny film z pochodu w Wąchocku
 • IMG450
  Strażacy w Święto Pracy byli w pracy. Duży pożar „za torami”
 • kopie z LG 312
  Rodzinna majówka na święto miasta. Młodzieżowa Rada zaprasza 3 maja pod MGOK.
 • IMG458
  Msza Św. za Ojczyznę na 3 maja. Niegroźny wypadek dziewczynki z pocztu sztandarowego
 • IMG462
  Zaczyn przed Euro 2012
 • nokia agi 543
  Nie ma już najstarszej „tablicy ogłoszeń”
 • telefon 986
  50 lat „nowej” szkoły. Konkurs literacki dla absolwentów
 • IMG509
  Przed EURO 2012 – Boisko w Parszowie
 • IMG_4591
  Nie będzie lewoskrętu.
 • IMG544
  Bezmózgowcy! Dlaczego zdewastowaliście latarnie?

 • Informacje od Czytelników
 • IMG549
  Nareszcie! Będą remontować Wielkowiejską
 • IMG550
  Już wiadomo którędy do Wąchocka
 • sesja 24.02
  Obrady dziś i jutro
 • IMG528
  Byliśmy w Barze- relacja i zdjęcia z Ukrainy

9 odpowiedzi na „Święto Miasta przy Rodzinnej Majówce

 1. joker pisze:

  To co widać na tych zdjęciach i to co zaobserwować można było dziś przed MGOK to porażka nie tylko całej, rzeczywiście wiecznie narzekającej, społeczności Wąchockiej ale także tego, że takiej imprezy nie ma kto zrobić. Nie podzielam hura optymizmu pana Redaktora, bo oczywiście można pochwalić młodzieżową radę że się stara, ale totalnie nie ma pojęcia jak się robi tego typu imprezy. No ale kto ma im w sumie pomóc skoro nie ma w MGOK instruktora z jakąś większą wizją, charyzmą, i przede wszystkim umiejętnościami organizacyjnymi. Proszę mi wierzyć, że nie piszę tego z zazdrości tylko to naprawdę jest do bani jak przychodząc na FESTYN RODZINNY widzi się bawiących osiedlowych pijaczków. Brawo dla występujących dzieci i młodzieży a reszta DNO.

 2. nie przesadzaj pisze:

  z tymi miejscowymi to przesadziłeś. właśnie takich nie było tym razem, a co do profesjonalizmu to hmmm. faktycznie trzeba koordynatora.

 3. cichy uczestnik pisze:

  Poszedłem zachęcony przez kronikę, i mam uwagę. Imprezę starał się zepsuć lizustwem dyrektor goku. I zepsuł. Gdy zobaczył spóżnionego na imprezę burmistrza, wyrwał mikrofon prowadzącemu by powitać swego dobrodzieja. I to jest brak profesjonalizmu. Pan burmistrz wyszedł na mównicę i oznamił, ze był u prezydenta, ale nie opowie co u niego jadł na obiad. Żenada. Wąchockowi gratulujemu burimistrza

 4. uważny uczestnik pisze:

  cichy uczestnik kłamie, bo burmistrza powitał Marek Samsonowski a dyrektor na początku imprezy powiedział że burmistrz został zaproszony przez prezydenta na uroczystości państwowe do Warszawy i dojedzie w trakcie majówki. Uważam, że dobrze zrobili, bo też chciałbym wiedzieć dlaczego nie ma naszego burmistrza. Przyjechał i był z nami i organizatorzy profesjonalnie o tym poinformowali.
  Oczywiście cały czas burmistrza zastępował wiceburmistrz Staniszewski z całą rodziną. I to jest przykład do naśladowania dla pozostałych.

 5. były mieszkaniec pisze:

  Wszyscy są tam siebie warci! dużo się mówi o burmistrzu, który ma duuużo innych obowiązków i spotkań, ale jak sie wielkiemu Panu dyrektorowi MGOK nic nie chce robić to nie wiem jak by przygotowali tą imprezę to i tak wyszło by jak zwykle! do niczego! gdzie te imprezy z przed lat!!! gdzie na hasło festyn/piknik rodzinny biły dzikie tłumy!!! i tu bardzo serdecznie pozdrawiam Panią Bożenę Samele!!! która z wielką pasją i ogromnymi umiejętnościami przygotowywała wszystkie imprezy w Wąchocku, i sam przez wiele lat brałem w nich czynny udział! GOSPODARZE MGOK_U UCZCIE OD LAPSZYCH!!!! Pozdrawiam;-)

 6. znajoma pisze:

  było miło, ale to słaba impreza, bawiły sie te same twarze co zawsze, nie przyciągneliśmy innych mieszkańców gminy, brakowało sceny, pola z ogniskiem i atrakcyjniejszych zabaw, mamy nadzieje, że kolejna impreza może jakaś na dni wąchocka czy rozpoczęcie wakacji, bedzie wielkim bum! Bo od 3 lat każda impreza jest bo jest, ale nikt nie pamięta co było w przeciwieństwie do wspominanych przeze mnie imprez sprzed 6 lat… wiemy, że budżet jest zawsze ograniczony, ale wcześniej umiano o to zadbać lepiej!

 7. mac pisze:

  Impreza fajna. Mało uczestników no bo i kto ich zachęcał? Na zdjęciach widać ludzi pod murami szkoły a krzesła puste. Władze przybyły. Pan Nowak podarował 10kg kiełbasy (smaczna – dzięki).. Nie ma co doszukiwać się niedociągnięć. Z tej informacji wynika, że organizatorem była młodzieżowa rada miasta. Pierwsze koty za płoty. Na mnie wrażenie zrobił poziom prowadzenia przez te młode osoby.

 8. Smuga pisze:

  tu należą się ukłony dla MRM – gdyby nie ta młodzież nie byłoby tej imprezy ( przecie dyrektor MGOK-u raczej w ogóle na taki pomysł nie wpadłby )
  dwa to pogoda i długi weekend zrobił też swoje
  widać że młodzież chce coś organizować ma dotego zapał- jedynie czego potrzebują to wsparcia dorosłych profesjonalistów

 9. hwdo pisze:

  Co może wiedzieć o rozrywce młodzieży 50-letni dyrektor GOKU.
  ŻAL !!!!
  To jakie imprezy robi się w Wąchocku to już tragedia,na dniach Wąchocka
  zawsze śpiewają jakieś starsze panie niczym zespół Jarzębina ,nieśmieszni kabareciarze opowiadają dowcipy TRAGEDIA.
  Brak rozrywki lepiej juz się opić.
  Niech dyrektorem GOKU zostanie ktoś młody kto zna się na zabawie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.