IMG388

Panie kierowco ciężarówki zaparkowanej na ul. Kościelnej…

Zamiast wzywać policję i karać, tak jak sugerują osoby, którym od kilku tygodni przeszkadza ciężarówka parkująca na  ulicy Kościelnej Kronika postanowiła zaapelować do właściciela ciężarówki takimi słowami:

Szanowny Panie Kierowco Ciężarówki. Parkuje Pan swój zestaw (samochód + przyczepa) na placu przyklasztornym. Łamie Pan kilka zakazów.

1. Parkowanie pojazdów pow. 12 t dozwolone jest na terenie zabudowanym tylko w miejscach wyznaczonych.

2. Blokuje Pan wjazd do posesji Kościelna 12

 

 

 

 

3. Na tym odcinku obowiązuje zakaz parkowania (znak przy szkole)

 

 

 

 

 

 

4. Zatrzymuje Pan swój pojazd w najwęższym miejscu placu, utrudniając tym przemieszczanie innych pojazdów. Szczególnie w niedzielę, gdy ludzie przyjeżdzają do kościoła. Najgorzej jest gdy jedni przyjeżdżają, a z poprzedniej Mszy Św wyjeżdżają z placu. Pana duży wóz blokuje ruch. 

5. Podczas Świąt Wielkanocnych Pana ciężarówka parkowała już od Wielkiej Soboty. Szkoda że nie widział Pan zamieszania jakiego Pan narobił w Niedzielę Wielkanocną i w Poniedziałek Wielkanocny.

6. 3 lata temu w tym samym miejscu parkował TIR z naczepą  należący do innego mieszkanca Wąchocka. Po interwencji policji wynajął plac w Starachowicach i tam bezpiecznie parkuje. Skoro on mógł dlaczego Pan nie zrobi tak samo?

Pytania i przykłady, które Kronika kieruje do Pana powstały na bazie dyskusji, które po świętach i w każdą niedzielę prowadzą mieszkańcy,  parafianie i właściciele posesji. Reszta należy do Pana. /tsz/

Share via email+1Share on TwitterShare on Facebook

Skomentuj (Komentarzy: 15)

Informacje o wachock.info

Strona redagowana od września 2010.Liczba zamieszczonych artykułów 1250
Ten wpis został opublikowany w kategorii AKTUALNOŚCI. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
 • IMG129
  Dziesięciu chętnych na budowę Wielkowiejskiej
 • IMG375
  Dwie sesje – obradowali starsi i młodzi
 • Jan Paweł II
  Ojcu Świętemu zaśpiewają
 • kasa
  Pomyłka zdublowała gminną kasę- Niestety, to był prima-aprilisowy żart Kroniki.
 • IMG_1516
  Muzyczna modlitwa do Papieża
 • jajko
  Alleluja. Życzenia Świąteczne
 • kopie z LG 1176
  Przystanek w centrum bez zmian
 • warszawa 10.04.2012
  Wąchocczanie uczcili Ofiary Smoleńska w Warszawie
 • IMG394
  List Czytelnika – Ależ bałagan!
 • Kopia _MG_5526
  Pomóżmy studentce. Pisze pracę o Wąchocku.
 • tir-symbol
  Opinia Czytelnika: Niebezpieczne parkowanie na wzgórzu
 • znak B-1 zakaz ruchu
  W czwartek (26 kwietnia) do Mirca okrężną drogą.
 • objazd2
  Czy ktoś myśli? Ćwiczenia strażaków.
 • IMG375
  Oczko. 21. sesja Rady Miejskiej za nami
 • IMG409
  Młoda rada też miała sesję
 • IMG431
  Nowy proboszcz liturgicznie objął parafię w Wąchocku
 • scyzoryki
  Wąchock walczy o Scyzoryki – pomóżcie sms-em
 • 1 maja
  Dziś 1 maja – zobacz archiwalny film z pochodu w Wąchocku
 • IMG450
  Strażacy w Święto Pracy byli w pracy. Duży pożar „za torami”
 • kopie z LG 312
  Rodzinna majówka na święto miasta. Młodzieżowa Rada zaprasza 3 maja pod MGOK.

15 odpowiedzi na „Panie kierowco ciężarówki zaparkowanej na ul. Kościelnej…

 1. czytam to pisze:

  a Pan redaktor zamiast wejsc do kosciola i sie pomodlic szuka sensacji.

 2. 2 pisze:

  tez tak myślę widocznie nie ma pan nic innego do roboty

 3. mieszkaniec pisze:

  i oto cały grumków. Facet łamie przepisy, niszczy zabytek, nie daje innym żyć, ale nie nie nie. On jest ok. winien jest redaktor który opisał to co wszystkich wkur… Powiesić redaktora, zamiast „kowala”. Swoją drogą jaka tu sensacja?

 4. popieram pisze:

  panie (z małej litery). zabieraj pan te landarę. To nie parking dla Tirów. Inni płacą za plac to i ty zapłać, a nie ślizgasz się. A to na przystanku, a to pod klasztorem.

 5. mac pisze:

  dwóm baławanom nie przeszkadza tir ale przeszkadza kronika. To ile tirów ma tam stanąć aby Pan kronika usłyszał dziękuję a nie tylko te żaluzje.

 6. pikuś pisze:

  Co tak nagle ciężarówka, czyżby zasłona dla innych sensacji?

 7. endy pisze:

  dlaczego taka cisza? może ktoś wyjaśni te roszady i wiadome zmiany? szkoda człowieka bo jest w porządku jak niewielu tam za furtą .

 8. anty-tir pisze:

  Powiem wam jak jest. Mnie osobiście też wpienia ta sprawa. W święta spóźniłem się na chściny. Msza z 10.30 skończyła się o 11.40. Korek był do Ponurego, a nijak nie dało się wjechać w Kościelną. Jak dojechałem o 11.50 to zobaczyłem że wszyscy tłoczą się koło tej ciężarówki jednym kawałkiem wolnego pasa. Na dodatek niektórzy zostawili wózki koło szkoły i poszli na piechtę. Był dodatkowy zator. Dzisiaj też był mały meksyk, a facet chyba nie ma wyobraźni. Z tego co wiem już mu zwracano uwagę.

 9. Kibo pisze:

  Dzisiaj mijałem wyżej wymieniony pojazd i nie zauważylem przyczepy:-/

 10. gość pisze:

  „Zamiast wzywać policję i karać, tak jak sugerują osoby, którym od kilku tygodni przeszkadza ciężarówka parkująca na ulicy Kościelnej Kronika postanowiła zaapelować do właściciela ciężarówki takimi słowami:

  Szanowny Panie Kierowco Ciężarówki. Parkuje Pan swój zestaw (samochód + przyczepa) na placu przyklasztornym. Łamie Pan kilka zakazów.”

  Dobrze, że Pan o tym pisze. Ale to nie jest skuteczne- bo co, jak gość nie czyta Pana artykułu?
  Najlepszym i najskuteczniejszym rozwiązaniem jest powiadomienie Policji.
  No chyba, że gościowi lepiej kalkuluje się płacić mandaty niż parkować płatnie.
  Powiem tak trochę ironicznie, w Wąchocku mało jest takich ludzi którym coś przeszkadza, nawet jakby ktoś narobił wielką wielką kupę na środku rynku to myślę że wszyscy by ją wąchali z niesmakiem ale ją omijali .

 11. obserwator pisze:

  Tez mi sensacja. Pan redaktor dziwnym trafem zajmuje sie mało istotnymi sprawami, a pomija tak ważne wydarzenie sprzed tygodnia. heh coś tu cuchniee

 12. DarekWW pisze:

  Do „gość” masz rację w 100%. Do „czytam to” i „obserwator”, redaktor nie szuka sensacji lecz opisał problem który był zgłaszany od dawna. Rozmowa z kierowcą tira była przeprowadzona lecz nic sobie z niej nie robił. Jeżeli jemu wolno, to niech przyjedzie jeszcze 10 tirów.I co wtedy?
  Trzeba przed weekendem powiadomić drogówkę i tyle. Myślę że to jest jednak sprawa burmistrza,to jest teren gminy.
  W PIĄTEK ODBĘDZIE SIĘ SESJA RADY GMINY. POWINNI LICZNIE UCZESTNICZYĆ LUDZIE NIEZADOWOLENI Z OBECNEJ WŁADZY.
  JEST DUŻO RZECZY DO WYTKNIĘCIA!!!

 13. matti pisze:

  Ja tez się zgadzam z twórcą artykułu. Do tego jednak należy jeszcze dodać samochody firmy „Drewmex”, parkujące na wzniesieniu przed ową firma. Gdy wyjeżdżamy z Wąchocka w kierunku Marcinkowa często parkujące tam ciężarówki powodują ograniczenie widoczności. Chcąc ominąć tak duży pojazd stojący na górce (na jezdni) należało by opuścić pojazd lub wjechać całkowicie na pas do jazdy w kierunku przeciwnym. Zwracałem już uwagę na ten problem policjantom z patrolu (policjanci z posterunku w Wąchocku) obiecali,ze zajmą się ww. sprawą, twierdząc przy tym ,że pojazdy firmy Drewmex mogą tam parkować,ponieważ ta część jezdni na której się zatrzymują nie należy do ruchu, ale właśnie stanowi parking firmy Drewmex. Super. Tylko jak poprosiłem panów w niebieskich ubraniach o pokazanie mi znaku „Parking” już nie mówię dla pojazdów o masie powyżej 12t ,tylko po prostu jakikolwiek parking, to już pojawił się problem,że czasu nie mają, że właściwie to „chyba sami nie wiedzą jak taki znak winien wyglądać”. Ale cóż to tylko policjanci,wiec ich obietnice potraktowałem tak jakby jej w ogóle nie było. Myślę, że należałoby się na poważnie zająć tą sprawą dopóki „zawodowi kierowcy” z firmy DREWMEX nie spowodują swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem jakiegoś poważnego wypadku.
  Do tego komentarza załączam zdjęcia (przysyłam do administratora portalu) , TIRa firmy „Drewmex”, stojącego jak gdyby nigdy nic na środku wzniesienia.

 14. June7.0 pisze:

  A ja zwyczajnie napiszę: dziękuję Panie Tomku za – jak mi się wydaje – właściwe przedstawienie sprawy. I kropka.

 15. anty-tir pisze:

  Minionej nocy ciężarówa parkowała jakby nigdy nic. Pewnie kierowca nie czytał Kroniki. Skończy się mandatem, albo tak jak tu ktoś napisał niech zacznie parkować jeszcze kilku może wtedy ktoś zauwazy problem, że obok jest cenny zabytek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.