kasa

Pomyłka zdublowała gminną kasę- Niestety, to był prima-aprilisowy żart Kroniki.

Na prima aprilis Czytelnicy dostali w Kronice taką informację :Jeszcze wczoraj wiadomość była nieprawdopodobna. Dziś to już pewne. Miasto Wąchock ma do dyspozycji conajmniej 25 milionów. Skąd te pieniądze? Po prostu przy obliczaniu deficytu w budżecie popełniono błąd i zamiast 2,5 miliona na minusie okazało się, że w kasie miejskiej jest, ale 25 milionów na plusie. Czy ktoś źle postawił przecinek, czy raczej zamieniono znaki +/-?  W trybie pilnym zwołana będzie w godzinach wieczornych sesja Rady. Telefony rozgrzały się do czerwoności. Wątpliwości czy aby na pewno tym razem niczego nie pomieszano rozwiewane są z każdą chwilą. Radni prześcigają się w pomysłach jak rozdysponować tę niespodziewaną nadwyżkę. Trzeba się spieszyć, gdyż brak korekty budżetu (termin mija o północy) może spowodować, że nadwyżkę przejmie bezpowrotnie skarb państwa.

Wiadomo, że lwią część od razu pochłonie rewitalizacja. Wąchock nie będzie musiał skorzystać w tej sytuacji z dotacji unijnej. Dzięki temu rewitalizacja będzie mogła być realizowana według planów „B”. Brak dofinansowania oznacza, że nie musimy trzymać się warunków stawianych przez program unijny. Na terenach za budynkiem poczty możemy spodziewać się budowy kompleksu sportowego. Stadion na 2,5 tysiąca miejsc i kryta pływalnia z aqua parkiem to tylko jedna ze zmian. Szklana rura zjeżdżalni prowadzić będzie nad istniejącym zalewem z wjazdem po lustro wody. Zimą pod lodem. Całość może być zrealizowana za jedyne 10 milionów. To jedyny dodatkowy koszt w stosunku do i tak zakładanego. Kolejne 8,5 miliona będzie przeznaczone na realizowanie opracowanego już planu z tym, że uzyskane 2,3 miliony oszczędności pochodzić będzie ze zmian na terenie przy zalewie. Dzięki temu całkowicie zmieni się wygląd domu kultury. Budynek między salą widowiskową, a częścią administracyjną otrzyma dodatkową powierzchnię zbudowaną z elementów stali i szkła. Powstanie oszklona antresola z kawiarnią. Podobna jak w istniejącej hali sportowej widoczna od strony ul. Starachowickiej. Do tego będzie zaadaptowana część projektu hali. Nad salą widowiskową powstanie piętro z salami do zajęć tematycznych.

15 dodatkowych milionów ( tylko 3 takie z widocznych na zdjęciu banknotów), które można powiedzieć, że spadły z nieba zasili potrzeby naszej oświaty i opieki zdrowotnej, a i tak jeszcze zostanie na drogi. Nową nawierzchnię otrzymają zapomniane ulice gminne w Parszowie, Wielkiej Wsi i w samym Wąchocku. Ulice Smugowa, Leśna, Sporna, Powstańców i Górna już mogą być pewne nowych nawierzchni. Pozostałe inwestycje będę realizowane zgodnie z dotychczasowym planem. Na dodatkowe uwzględnienie mogą liczyć mieszkańcy ul. Hutniczej i Krzemienicy.

W Parszowie w formie przejezdnej pętli asfaltowej będzie ulica Rzeczna. Ze wstępnych wyliczeń wynika, że zostanie jeszcze ok 2,5 do 3 milionów. Prawdopodobnie będzie je można przeznaczyć na przyspieszenie budowy remizy w Wielkiej Wsi. Reszta z czym trzeba się będzie pogodzić zostanie rozdysponowana na zakup nowego busa dla Urzędu, mozliwe że oddzielnie na zakup limuzyny i nowe pensje dla pracowników. Te ostatnie niestety tylko jako wypłaty jednorazowych nagród, gdyż w kolejnym roku wszystko wróci do normy. Nie ma co liczyć na to, że w przyszłym roku w budżecie znajdzie się ponownie ta sama kwota. Chyba, że 1 kwietnia trwać będzie cały kolejny rok. /tsz/

Share via email+1Share on TwitterShare on Facebook

Skomentuj (Komentarzy: 7)

Informacje o wachock.info

Strona redagowana od września 2010.Liczba zamieszczonych artykułów 1250
Ten wpis został opublikowany w kategorii AKTUALNOŚCI. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
 • ul.
  Reklamacja uwzględniona. Wykonawca zabiera glinę.
 • zdjęcia z canona do kwietnia 2011 2282
  Będą wesela z Panem Młodym. Za 10 dni Wąchock będzie miał Sołtysa.
 • IMG344
  Paliło się w kominie na Kieleckiej
 • lg 409
  Wielkowiejska się doczekała. Urząd ogłosił przetarg na budowę ulicy.
 • images[2]
  Zmarła doktor Wanda Szczykutowicz
 • IMG356
  Marek Samsonowski nowym sołtysem honorowym
 • IMG366
  Parszów. Pierwszy słup zdemontowany
 • IMG129
  Dziesięciu chętnych na budowę Wielkowiejskiej
 • IMG375
  Dwie sesje – obradowali starsi i młodzi
 • Jan Paweł II
  Ojcu Świętemu zaśpiewają
 • IMG_1516
  Muzyczna modlitwa do Papieża
 • jajko
  Alleluja. Życzenia Świąteczne
 • kopie z LG 1176
  Przystanek w centrum bez zmian
 • warszawa 10.04.2012
  Wąchocczanie uczcili Ofiary Smoleńska w Warszawie
 • IMG394
  List Czytelnika – Ależ bałagan!
 • Kopia _MG_5526
  Pomóżmy studentce. Pisze pracę o Wąchocku.
 • IMG388
  Panie kierowco ciężarówki zaparkowanej na ul. Kościelnej…
 • tir-symbol
  Opinia Czytelnika: Niebezpieczne parkowanie na wzgórzu
 • znak B-1 zakaz ruchu
  W czwartek (26 kwietnia) do Mirca okrężną drogą.
 • objazd2
  Czy ktoś myśli? Ćwiczenia strażaków.

7 odpowiedzi na „Pomyłka zdublowała gminną kasę- Niestety, to był prima-aprilisowy żart Kroniki.

 1. ewa pisze:

  z tak bardzo dużym zaciekawieniem czytałam początek wiadomości, ale kiedy trafiło na szklaną rurę nad taflą wody… uświadomiłam sobie, że dziś 1.04!!! pomysłu gratuluję. Szkoda, że to nie jest prawda. Prawie 1:0 dla Pana Redaktora:)

 2. czytelniczka pisze:

  Gratuluję wyobraźni :)) Fajnie by było, żeby się ziściło chociaż 10% tych pomysłów. Tymczasem życzmy sobie dobrego humoru bo w tych naszych czasach bardzo o niego trudno.

 3. Jola pisze:

  Gratuluję wyobraźni, naprawdę fajny artykuł a ta szklana rura:-) …………dobre:-)ale na początku dałam się nabrać:-)Pozdrawiam!

 4. janek pisze:

  Dobre…

 5. YESS pisze:

  A JA DOŁOŻĘ SWOJĄ WYGRANA W LOTTO (10 MILIONÓW) TYLKO WYŚLIJCIE KURIERA.

 6. Gienek pisze:

  A ja z reklamacją – dlaczego nie będzie nawiązania do istniejącego kompleksu wypoczynkowo rekreacyjnego znajdującego się obok. Tj krytego basenu pod mostem i obiektu spa z gejzerami i biczami wodnymi pod upustem?
  A co z centralnym dwuosobowym sraczem ?
  Zabrakło na niego piniędzy?

 7. June7.0 pisze:

  ;-)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.