lg 409

Wielkowiejska się doczekała. Urząd ogłosił przetarg na budowę ulicy.

Do 29 marca oferenci z branży drogownictwa mogą zgłaszać oferty na remont ulicy Wielkowiejskiej w Wąchocku. Urząd miasta właśnie ogłosił przetarg. Jeśli uda się go rozstrzygnąć w ciągu 30 dni zostanie podpisana umowa z wykonawcą. Zwycięzca przetargu musi uporać się z budową ulicy do końca listopada tego roku. Zakres przewidzianych działań jest szeroki. Oto fragmenty ze specyfikacji przetargowej.

   Zadanie polega na przebudowie w pasie drogowym nawierzchni ulicy, chodników i zjazdów na przyległe posesje. Nawierzchnia jezdni projektowanej ulicy usytuowana zostanie od rynku do mostku na istniejącej nawierzchni z brukowca. Na mostku zostanie wymieniona nawierzchnia po uprzednim remoncie izolacji, dylatacji i poręczy. Poza mostkiem do skrzyżowania z ulicą Ceglaną przebudowana zostanie całkowicie jezdnia wraz z chodnikami i zjazdami na posesje. Od ulicy Ceglanej do końca projektowanej trasy wykonana zostanie nowa jezdnia ulicy, chodnik jednostronny oraz obustronne zjazdy do posesji. Koniec drogi przewidziano placem manewrowym do zawracania pojazdów. Na ww odcinku trasy drogowej usytuowane zostaną dodatkowo dwie zatoki jako poszerzenie jezdni. Szerokość jezdni drogowej na całym odcinku wyniesie 5 m. Szerokość chodników i zjazdów na odcinku od rynku do mostku jest zmienna, dostosowana do istniejącej zabudowy przyległych budynków i ogrodzeń posesji. Od mostku do skrzyżowania z ulicą Ceglaną szerokość obustronnych chodników wyniesie 1,5 m, zjazdy nawiązane są do istniejących utwardzeń w przyległych bramach ogrodzeń i budynków.

(na zdjęciu obok sytuacja zimą 2010/2011)Od skrzyżowania z ulicą Ceglaną do końca trasy drogowej szerokość jednostronnego chodnika wyniesie 1,5 m, zjazdy nawiązane są do bram posesji, a w przypadku działek niezabudowanych sięgają do głębokości 4 m od krawędzi jezdni.

Share via email+1Share on TwitterShare on Facebook

Skomentuj (Komentarzy: 8)

Informacje o wachock.info

Strona redagowana od września 2010.Liczba zamieszczonych artykułów 1250
Ten wpis został opublikowany w kategorii AKTUALNOŚCI. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
 • telefon 989
  Ale numer… z numerami.
 • elf
  Cztery nowe kursy szynobusów z Wąchocka do Kielc i Ostrowca
 • kręta7
  Ulica Kręta…na fotografiach Czytelniczki
 • IMG131
  Glina wyrównała dziury, ale brudzi buty i samochody.
 • IMG133
  Gliniana ulica Leśna pod lupą dziennikarzy. Kronika dodaje pytanie. Kto zgodził się na mieszankę kruszywa i gliny?
 • IMG340
  Wnioskował o przystanek jak był radnym.
 • IMG342
  Kiwanie głowami. Na dzień dobry, czy z politowaniem? Kolejny przykład drogowego wstydu.
 • ul.
  Reklamacja uwzględniona. Wykonawca zabiera glinę.
 • zdjęcia z canona do kwietnia 2011 2282
  Będą wesela z Panem Młodym. Za 10 dni Wąchock będzie miał Sołtysa.
 • IMG344
  Paliło się w kominie na Kieleckiej
 • images[2]
  Zmarła doktor Wanda Szczykutowicz
 • IMG356
  Marek Samsonowski nowym sołtysem honorowym
 • IMG366
  Parszów. Pierwszy słup zdemontowany
 • IMG129
  Dziesięciu chętnych na budowę Wielkowiejskiej
 • IMG375
  Dwie sesje – obradowali starsi i młodzi
 • Jan Paweł II
  Ojcu Świętemu zaśpiewają
 • kasa
  Pomyłka zdublowała gminną kasę- Niestety, to był prima-aprilisowy żart Kroniki.
 • IMG_1516
  Muzyczna modlitwa do Papieża
 • jajko
  Alleluja. Życzenia Świąteczne
 • kopie z LG 1176
  Przystanek w centrum bez zmian

8 odpowiedzi na „Wielkowiejska się doczekała. Urząd ogłosił przetarg na budowę ulicy.

 1. mieszkaniec pisze:

  Mam nadzieję że wybudują progi zwalniające przeciwko niektórym wariatom gnającym ulicą po 100 km/h.

 2. wnikliwy mieszkaniec pisze:

  To przypomnijmy może którzy radni z Wąchocka poparli tę inwestycję głosując ZA przy uchwalaniu budżetu, a którzy pokazali formalnie, jak bardzo zalezy im na jakichkolwiek inwestycjach we własnym mieście. Pani Radna w ogóle była nieobecna, a Pan Panie Szczykutowicz nie poparł remontu ulicy Wielkowiejskiej pomimo, ze sam Pan przy niej mieszka….
  Takie cuda tylko możliwe w Wąchocku…
  Pozostali radni Wąchocka zachowali się racjonalnie, popierając wyzej opisywaną inwestycję, która ujęta była w zadaniach budzetu na 2012 rok…

 3. mieszkanka pisze:

  A co z Ulica Torową ktora obiecuja od kilkunastu lat ze zostanie wyremontowana?przestaje miec nadzieje ze to sie kiedykolwiek stanie.Zbyt niedolezni Radni ktorzy boja sie Narazac!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 4. wnikliwy mieszkaniec pisze:

  Szanowna mieszkanko, niestety chyba nie zbyt wnikliwie zapoznajesz się z podejmowanymi przez radnych uchwałami.
  Znalazłem Uchwałę nr XVI/78/2011 (http://gmina.wachock.sisco.info/?id=2240) w sprawie uchwalenia budżetu gminy na 2012, gdzie ul. Torowa widnieje w załączniku jako to samo zadanie co ul. Wielkowiejska. Mniemam, ze pewnie burmistrz zdecydował o podziale na etapy tego samego zadania i na pierwszy rzut poszła Wielkowiejska.
  Niestety smutne jest to, ze to nie zmienia faktu, iż dwoje radnych (jedyna Pani radna z Wąchocka i duży Pan radny) spośród 6 radnych Wachocka NIE POPARŁA ani remontu i budowy ul. Wielkowiejskiej ani budowy ul. Torowej…

 5. wachock.info pisze:

  Do wnikliwego mieszkańca: demagogię którą „mieszkaniec” tu uprawia naprościej przenieść na swoje pole. Doskonale pan wie, że wstrzymanie się od głosu było wyrazem dezabrobaty budżetu,a nie konkretnej ulicy. Budżet ten nie uwzględnia wielu pilnych wniosków takich jak odnowienie nawierzchni wielu ulic w Wąchocku. Poświęcony jest rewitalizacji z byle jakim planem. Swoją drogą coś jest nie tak bo właśnie trzeci przetarg jest unieważniany. A Wielkowiejska i Torowa? Gdyby nie szkolne błędy urzędników byłaby realizowana w minionym budżecie. Ale skoro chce „wnikliwy mieszkaniec” przypiąć sobie medal to nie przeszkadzam. Nad budżetem głosuje się całościowo, a nie przedmiotowo. Proszę zatem nie pisać bzdur, że „duży radny” był przeciw Wielkowiejskiej. Nie ujmuję tym samym panu prawa do własnych ocen i spostrzeżeń.tsz

 6. deudeuś pisze:

  wnikliwy mieszkaniec z pewnością jest jednym z radnych ponieważ na sesji w sprawie uchwalenia budżetu mieszkańców zorientowanych w tych sprawach nie było. Skoro tak broni budżetu i wzywa do zachowania racjonalnego zachowania to myślę że ma obszerna wiedzę o zamiarach burmistrza (lub siebie samego), czyli jest człowiekiem z najbliższego otoczenia pijącego kawę w wiadomym gabinecie. Więc po co ta ściema. Dużemu Radnemu życzę aby został nadzorcą robót na Wielkowiejskiej co przyczyni się do – jego oraz burmistrza małego i dużego – utraty wagi. (a mały ma jeszcze zapas tłuszczu kawowego? natomiast duży przestanie pleść głupoty związane z kodami pocztowymi bo do tego można porówmać jego wypowiedzi publiczne – i tak nikt nie wie – on zresztą tez – o co chodzi)

 7. radny obiektywny pisze:

  Mnie się wystąpienia pana Sz. podobają. Może czasem niepotrzebnie się rozgaduje, ale w ostatnim czasie w tym temacie jest zauważalna poprawa.

 8. lolek pisze:

  Fajnie lubie ogładać zdjecia ul.wielkowiejskiej to takie uczucie jak cofnałbym sie w czasie ta z 50 lat wstecz bardzo ładnie nie róbcie tego nie poprawiajcie ul. starzy weterani lubia drogi leśne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.