IMG133

Gliniana ulica Leśna pod lupą dziennikarzy. Kronika dodaje pytanie. Kto zgodził się na mieszankę kruszywa i gliny?

Gazeta Internetowa wachock.info od kilkunastu tygodni pokazuje i opisuje stan MIEJSKICH ulic w Wąchocku. Prawdziwe oblicze dróg pokazaliśmy na przykładzie ulic Górnej, Smugowej, Spornej, Ogrodowej, Wielkowiejskiej i Leśnej. Oprócz tego, że znajdują się w granicach administracyjnych Wąchocka łączy je jeszcze to, że przy wyrównywaniu nawierzchni zastosowano nowatorskie rozwiązanie. Na drogę wysypuje się glinę wymieszaną ze żwirem i wałuje. Wszystko wygląda w miarę dobrze, gdy jest sucho lub mroźno. Koszmar dla uzytkowników drogi zaczyna się gdy popada deszcz. Droga, bo przecież nie jezdnia zamienia się w błotną ślizgawkę. O tym poinformowali dziennikarkę Tygodnika Starachowickiego tym razem mieszkańcy ul. Leśnej. Zarzucają między innymi władzy, że robi mieszkańcom na złość, a samemu burmistrzowi że nawet nie chce się pofatygować na Leśną, by zobaczyć że ludzie żyją tu jak za króla Ćwieczka.

Na grudniowej sesji Rady Miejskiej niżej podpisany zwrócił się z prośbą o zaniechanie utwardzania dróg tą metodą. Doszło nawet do łatania ubytków w asfalcie mazią glinno – żwirową, która po kilku godzinach płynęła, a dołki jak były tak są. Władze miasta jakby nie chciały zauważyć problemu. Pochwalono się nawet, że dzięki tej metodzie wyrównywania dróg gruntowych oszczędzane są wydatki na bieżące naprawy ubytków, a podnoszony przez radnego problem ma miejsce tylko gdy pada deszcz.

Tak źle ze stanem dróg w Wąchocku jeszcze nie było. Tygodnik Starachowicki opisuje w najnowszym wydaniu gazety ulicę Leśną. Kronika opisywała kilka innych ulic. Ludzie ganią władze Wąchocka za gehennę jaką im przygotowano. Zdjęcie obok, które zamieszcza Kronika powstało 27 grudnia ub.r Dzisiejsze w Tygodniku przedstawia podobny stan. 30 grudnia odbyła się sesja RM, na której zgłoszony problem gliny na drogach zbagatelizowano. Wręcz dało się wyczuć dumę z faktu uporania się z ubytkami w nawierzchni.  W Tygodniku Starachowickim wiceburmistrz Sebastian Staniszewski tym razem informuje, że winę ponosi wykonawca robót naprawczych na wąchockich ulicach, który – jak twierdzi wiceburmistrz – został wezwany do usunięcia błota z ulicy w ramach reklamacji. Specjalne oświadczenie ukazało się również na sponsorowanej przez UMiG rubryce w Gazecie Starachowickiej. To najprawdopodobniej skutek prasowych interwencji i próba uprzedzenia faktów. Urzędnik informuje jednocześnie, że na budowę ulicy Leśnej nie było i nie ma pieniędzy. To akurat nie dziwi, gdyż w zależności od tego kto zgłasza problem temu obiecywane są działania. Tak było m.in z obietnicą poprawy nawierzchni na ulicy Powstańców, gdy tylko pojawią się oszczędności z łagodnej zimy. O tym burmistrz mówił na sesji. Na kolejnej odparł, że nie wie czy akurat o tej ulicy mówił.

W ramach gwarancji i reklamacji warto byłoby wezwać też osobę, która wpadła na „genialny” pomysł „asfaltowania” dróg gliną. O tym, że jest to glina ze żwirem to chyba było widać po wyrównaniu ulicy Ogrodowej. Ktoś na taką mieszankę dał przyzwolenie.  Potem dziwimy się skąd kawały o Wąchocku.

                                                           Tomasz Szczykutowicz

Share via email+1Share on TwitterShare on Facebook

Skomentuj (Komentarzy: 2)

Informacje o wachock.info

Strona redagowana od września 2010.Liczba zamieszczonych artykułów 1250
Ten wpis został opublikowany w kategorii AKTUALNOŚCI. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
 • IMG299
  Cisza po przetargu. Rewitalizacja pod znakiem zapytania?
 • 101_1258
  W piątek sesja Rady Miejskiej – przewodniczący zaprasza.Serdecznie.
 • 100_1226
  Czekają na więcej wypadków? Oto zdjęcia prawdy!- artykuł uaktualniony o godz 17.(22.02)
 • IMG319
  Poważna awaria wodociągu na Nadrzecznej
 • IMG318
  Mróz „zakręcił” wodę. Pomóc może odwilż lub eksperyment – Rozmowa z dyrektorem PWiK
 • sesja 24.02
  Spokojna sesja Rady Miejskiej
 • telefon 989
  Ale numer… z numerami.
 • elf
  Cztery nowe kursy szynobusów z Wąchocka do Kielc i Ostrowca
 • kręta7
  Ulica Kręta…na fotografiach Czytelniczki
 • IMG131
  Glina wyrównała dziury, ale brudzi buty i samochody.
 • IMG340
  Wnioskował o przystanek jak był radnym.
 • IMG342
  Kiwanie głowami. Na dzień dobry, czy z politowaniem? Kolejny przykład drogowego wstydu.
 • ul.
  Reklamacja uwzględniona. Wykonawca zabiera glinę.
 • zdjęcia z canona do kwietnia 2011 2282
  Będą wesela z Panem Młodym. Za 10 dni Wąchock będzie miał Sołtysa.
 • IMG344
  Paliło się w kominie na Kieleckiej
 • lg 409
  Wielkowiejska się doczekała. Urząd ogłosił przetarg na budowę ulicy.
 • images[2]
  Zmarła doktor Wanda Szczykutowicz
 • IMG356
  Marek Samsonowski nowym sołtysem honorowym
 • IMG366
  Parszów. Pierwszy słup zdemontowany
 • IMG129
  Dziesięciu chętnych na budowę Wielkowiejskiej

2 odpowiedzi na „Gliniana ulica Leśna pod lupą dziennikarzy. Kronika dodaje pytanie. Kto zgodził się na mieszankę kruszywa i gliny?

 1. duduś pisze:

  A może najjaśniejszy pan zastępca lub SAM NACZELNY pociągnie do odpowiedzialności urzędnika lub urzędników które pozwoliły firmie to badziewie w postaci gliny wysypać na ulicach. Ciekawe co z oszczędnością na naprawie dziur w „ULICACH”. Czy zostanie przyjęty jeszcze jeden zastępca a może radni podniosą sobie diety aby znowu nam podnieść podatki? Czy tak się wydaje publiczne pieniadze? Ciekawe czy w ocenie zrobionych „napraw” brał udział NACZELNY? Chyba tak skoro jak lew bronił swoich racji w grudniu. Co się stało że tak nagle zmienił zdanie? Wreszcie dotarło do glacy że tam również mieszkają ludzie a nie bydło, które można zbyć byle ochłapem. A może strach przed przed kontrolą wydania naszych pieniędzy nie w przysłowiowe ale w rzeczywiste błoto?

 2. Mieszkaniec ul Słonecznej pisze:

  PANOWIE WŁODARZE PRZECIEŻ MAMY NOWY TYP NAWIERZCHNI ASFALTOWEJ , NA ULICY SŁONECZNEJ, NIE POMIJAJCIE TEGO WYNALAZKU I TAM!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.