kręta7

Ulica Kręta…na fotografiach Czytelniczki

Na jednej z ostatnich sesji Rady Miejskiej w Wąchocku, gdy trwała dyskusja na temat stanu dróg w mieście padło zdanie ze strony burmistrza miasta, że nie jest w Wąchocku źle z ulicami. Podczas poprzedniej kadencji wyremontowano lub wybudowano kilka ulic w mieście. Szeroką, Szydłowiecką, Krótką i Św. Rocha. Pozostałe ulice są drogami gruntowymi w dobrym stanie. Dokonywane są bieżące naprawy ubytków.  W sąsiednich Starachowicach jest wiele kilometrów dróg gruntowych – argumentował na sesji burmistrz. W wyniku oszczędności po łagodnej zimie będziemy chcieli położyć asfalt na jednej z ulic. Czy będzie to obiecana na sesji ulica Powstańców? – padło pytanie. Nie wiem czy obiecałem akurat Powstańców – odparł burmistrz. ( taką deklarację, że będzie to ul. Powstańców odnotował m.in Tygodnik Starachowicki w relacji z sesji RM oraz - przyp. T.Sz).

Jest jeszcze jedna bardzo krótka ulica, która nosi nazwę Kręta. To boczna ul. Radomskiej w Wąchocku. Na portalu społecznościowym Facebook, mieszkanka tej ulicy zamieściła zdjęcie ulicy z podpisem: „tak wygląda obiecana przez burmistrza 5 lat temu kostka”. Serwis fotograficzny mieszkanka ulicy Krętej przesłała także do .info. Publikujemy kilka zdjęć przesłanych na skrzynkę kontaktową. Tak się mieszka na bocznych uliczkach, zobaczcie sami.

Share via email+1Share on TwitterShare on Facebook

Skomentuj (Komentarzy: 41)

Informacje o wachock.info

Strona redagowana od września 2010.Liczba zamieszczonych artykułów 1250
Ten wpis został opublikowany w kategorii AKTUALNOŚCI, Tematy interwencyjne i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
 • IMG_0811
  Dzieje Marcinkowa
 • IMG316
  Oficjalna strona UMiG dostała przyspieszenia
 • IMG299
  Cisza po przetargu. Rewitalizacja pod znakiem zapytania?
 • 101_1258
  W piątek sesja Rady Miejskiej – przewodniczący zaprasza.Serdecznie.
 • 100_1226
  Czekają na więcej wypadków? Oto zdjęcia prawdy!- artykuł uaktualniony o godz 17.(22.02)
 • IMG319
  Poważna awaria wodociągu na Nadrzecznej
 • IMG318
  Mróz „zakręcił” wodę. Pomóc może odwilż lub eksperyment – Rozmowa z dyrektorem PWiK
 • sesja 24.02
  Spokojna sesja Rady Miejskiej
 • telefon 989
  Ale numer… z numerami.
 • elf
  Cztery nowe kursy szynobusów z Wąchocka do Kielc i Ostrowca
 • IMG131
  Glina wyrównała dziury, ale brudzi buty i samochody.
 • IMG133
  Gliniana ulica Leśna pod lupą dziennikarzy. Kronika dodaje pytanie. Kto zgodził się na mieszankę kruszywa i gliny?
 • IMG340
  Wnioskował o przystanek jak był radnym.
 • IMG342
  Kiwanie głowami. Na dzień dobry, czy z politowaniem? Kolejny przykład drogowego wstydu.
 • ul.
  Reklamacja uwzględniona. Wykonawca zabiera glinę.
 • zdjęcia z canona do kwietnia 2011 2282
  Będą wesela z Panem Młodym. Za 10 dni Wąchock będzie miał Sołtysa.
 • IMG344
  Paliło się w kominie na Kieleckiej
 • lg 409
  Wielkowiejska się doczekała. Urząd ogłosił przetarg na budowę ulicy.
 • images[2]
  Zmarła doktor Wanda Szczykutowicz
 • IMG356
  Marek Samsonowski nowym sołtysem honorowym

41 odpowiedzi na „Ulica Kręta…na fotografiach Czytelniczki

 1. Smuga pisze:

  Może w końcu mieszkańcy w czynie społecznym zakupia flotę taczek z gnojem by wsadzić cały urząd i całą radę i za miasto ich odstawic.
  Czekam jak spapraja rewitalizację wtedy was wszystkich ludzie na kopach wyniosą z tej oazy szczęścia z (wielko)wiejskiej. Niestety tylko tak można przerwać ten krąg wzajemnej adoracji.

 2. mieszkanka pisze:

  Popieram poprzednia wypowiedz!!!!!!!
  Tak ulice w wachocku sa w dobrym stanie tylko ktore?Obiecana Torowa wyglada tak samo jak kreta na zdjeciach polozenie asfaltu na tej ulicy bylo obiecane za pierwszej kadencji burmistrza i w dalszy ciagu jest bloto .A ciagle naprawy slynnym ciagniczkiem sa tylko ja bym to nazwala psuciem drogi bo co sie troche ubije nawieszchnia to przyjada ciagniczkiem zerwia z wieszchu zeby przykryc dolki i na tym sie konczy naprawa drogi torowej !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!troche rozumu idla wladzy i nasze drogi beda wygladaly o wiele lepiej niz w tej chwili!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 3. janek pisze:

  Gdyby przy którejś z tych ulic mieszkał ktoś z RM to zapewne byłyby te ulice remontowane a tak to nic z tym się nie robi. Czekać na remont tylko ile jeszcze ……..

 4. mieszkanka krętej pisze:

  Jeżeli gminy nie stać na remont ulicy krętej może stać na zakup gumofilców dla mieszkańców zmieniali byśmy obuwie stawiali przy drodze i tak do maja bo wtedy przy dobrej pogodzie ulica kręta jest sucha

 5. do autora pisze:

  Jątrzenie na władzę nic Pan nie pomoże. Wszyscy wiedzą, że marzy się panu posada. Czy zdaje sobie pan sprawę z tego, że turyści czytają to w internecie i mogą tu nie chcieć przyjechać, gdy zobaczą co pan tu wypisuje. Osttnio było w domu kultury dwie imprezy o któych pan nawet słowem się nie zająknął. Tylko wszystko jest be. Już niedługo będzie rewitalizacja o której też pan źle pisze. Na ulicy Krętej chyba nie ma turystyki o ile się nie mylę, więc po co to komuś pokazywać. Niech radni z Północy cię tym zajmą bez pana pomocy. Szkodliwej pomocy.

 6. znajomi pisze:

  taaaak, od kąd Pani Markiewicz nie jest Burmistrzem, północna strona jest zaniedbywana! a podatki nie maleją…

 7. AK pisze:

  Podobno pan Janus ma być burmistrzem. Takiego człowieka nam potrzeba, bo jak patrzę na Samelę zastanawiam się jak można dwie kadencje nic nie robić. To nie po to wybrali jeszcze raz.

 8. mieszkanka krętej pisze:

  jeżeli takimi kryteriami kieruje się Pan burmistrz i każda ulica czy uliczka w wąchocku która nie posiada walorów turystycznych nie jest godna jego uwagi to wyłóżmy cały rynek i okolice złotem a reszta w gnojówce i błocie niech stoi

 9. wyborca pisze:

  Wstyd i jeszcze raz wstyd za całe to gówno zgotowane ludziom. Takiego dna jakie jest w Wąchocku to jeszcze nie było w historii. Gliną się ulice w Wąchocku asfaltuje. No brawo poprostu brawo.

 10. znajoma pisze:

  do ct; ”jątrzenie na władzę…” jeżeli nie ma reakcji na głos ludzi na zebraniach i są tylko obicanki, to trzeba szukać innych sposobów na wymuszenie reakcji z czynem a nie tylko gadanie. A to że Kręta nie jest ulicą odwiedzaną przez turystów, to nie ma prawa mieć bytu jak sie należy??!!, tam też są mieszkańcy- podatki płacą i ile lat są olewani i co deszcz babrają sie w błocie aby dojśc do domu z pracy!!!! A jak widać radni z północy są niezaradni i trzeba ich wymienić…

 11. wyborca 2 pisze:

  To nie prawda że się nic nie robi w Wąchocku na północy. Wystarczy pojechać na ulicę Wesołą. Jest asfalt. Jest. i to mi się podoba, a nie ciągle tylko jęczenie że nic się nie robi. Wystarczy tylko zobaczyć plany rewitalizacji. będzie pięknie. zobaczycie.

 12. znajoma pisze:

  nie wiem czy pan Janus to dobry kandydat, zatwierdził wyższe podatki na 2012. a czy będzie pięknie to się okażę….

 13. aga pisze:

  To nie jątrzenie na władzę ale ukazanie problemu,który władza obiecuje rozwiązać od dawna. Nie wszyscy mieszkają przy głównych drogach. A jakież to Wąchock ma te walory? Wykus i klasztor. Jesli tylko Rynek ma błyszczeć no to pięknie,resztę mieszkańców proszę zwolnić z podatków. Tu od lat mało się robi a dużo gada,młodzież nie ma się gdzie podziać a imprezy z roku na rok coraz gorsze.
  Jedyna atrakcja latem to spacer wokół zalewu niczym chomiki w kółeczku bo wykąpać tez nie ma się gdzie. Można tylko na kwitnącą żabiankę popatrzeć i tyle a w upały do do Starachowic nad wodę proszę. I to samo jest z Krętą od lat wiadomo że będzie zrobiona tylko ja sie pytam kiedy?

 14. znajoma do aga pisze:

  masz racje, zalew też wielki pożeracz kasy a nie ma z niego użytku, hu… wykonany woda stoi tylko żaby mają radoche!

 15. tajnos agentos pisze:

  Czy będzie to obiecana na sesji ulica Powstańców? – padło pytanie. Nie wiem czy obiecałem akurat Powstańców – odparł burmistrz. ( taką deklarację, że będzie to ul. Powstańców odnotował m.in Tygodnik Starachowicki w relacji z sesji RM oraz Kronika Wąchocka- przyp. T.Sz).

  I to jest dobre, ukazuje całą przebiegłość naszego burmistrza!

  Powiem tak, nie pyskujta bo wam na złość nie zrobi !
  A tak ?
  Nooo kręta to nie w tym dziesięcioleciu.
  Jest tyle innych ważniejszych inwestycji wymagających realizacji, a ile to tam kominów u was?
  Eee tylko parę, nima kalkulacji wyborczej?

 16. znajoma pisze:

  to cóż ze parę kominów, ale to są ludzie -nie świnie, żeby w błocie tyle lat chodzili…

 17. grazia pisze:

  północ jest w mniejszym zainteresowaniu, bo północ w pierwszej kadencji głosowała na Markiewiczową…

 18. aga pisze:

  Może i Kręta jest boczną uliczką,ale codziennie przyjeżdża do mnie mnóstwo ludzi i pytają czy to jeszcze Wąchock? A potem dodają to już rozumiemy niektóre kawały:)

 19. a co się będę podpisywał! pisze:

  większość mieszkańców wąchocka na własnym podwórku ma większe błoto i to im wcale nie przeszkadza…

 20. miłośnik kultury pisze:

  Co wejdę na stronę pana Szczykutowicza to wszystko w czarnych kolorach. Awarie, błoto. A na stronie prawdziwej wachock.pl kultura w pełnym wydaniu. Fantastyczna relacja z wieczoru naszego rodzimego poety. Jest co poczytać i widać, że w Wąchocku dba się o kulturę, a tu same awarie… Niech się autor czasem pofatyguje do Domu Kultury i napisze o pięknych imprezach a nie tylko be i me.

 21. nowy pisze:

  sama kulturą człowiek nie wyżyje

 22. grazia pisze:

  o wydarzeniach kulturowych wąchocka pełno na innych stronach i o tym ile to sie ma zrobić! a o problemach czarno na białym ze sie nie robi to nic

 23. duduś pisze:

  Bójta się, bójta, że pan i władca się na was obrazi i wam nie zrobi drogi. Zgłaszam wniosek aby wystąpić do kapituły o nadanie dla naszego miłościwie panującego orderu za najbardziej przylepne ulice na świecie. Jak się to g…wno wysypane na ulicy Ogrodowej, Smugowej, Leśnej czy innych przyklei do buta to murowane jest że mamy w domu salon garncarski z prawdziwego zdarzenia. Tylko koło garncarskie i twórczość ludowa kwitnie, a jaka promocja. A oto przepis na super donice, kafle , dzbany:
  Materiałem garncarskim jest Glina, która powinna być jednorodna. Aby osiągnąć taki stan garncarze wykonują szereg prac przygotowawczych. Najpierw ogłaszają przetarg na wiosnę na dostawę gliny dla potrzeb mieszkańców na każdą ulicę gdzie nie ma asfaltu. Potem firma super materiał przywozi i czy się komu podoba czy nie to rozsypują ją obficie. Mieszkańcy zaopatrują się w glinę jesienią podczas deszczu. Aby była lepsza dobrze jest, aby w zimie dobrze przemarzła. Potem Glinę polewa się obficie wodą – najlepiej deszczową bo jest miękka, aby się „zlasowała”. I taki materiał jest super wniesiony na butach do domu. Co tam niech pospólstwo w gumiakach chodzi, a jaśniepaństwo po granicie za 10 milionów chodzić od Rynku do Kolejowej i z powrotem. Wiwat burmistrz, wiwat radni, wiwat – byle koryto było pełne i byle od żłobu nikt nie odpędził.

 24. znajoma pisze:

  heh haha wiwat duduś :)

 25. miłośnik kultury pisze:

  Widze duduś, że jesteś na usługach pana TSZ. A on to co lepiej by zrobił? To że większy nie znaczy lepszy.

 26. duduś pisze:

  Miłośniku kultury – widzęże to chyba ty jesteś na usługach nieomylnych. Człowieku przespaceruj się na te ulice co wymieniłem a zrozumiesz o co mi chodzi.

 27. nowy pisze:

  Byle nie w lakierkach:) I spodnie głęboko w buty radzę schować. Oj odechce sie kultury po takiej wycieczce

 28. miłośnik kultury pisze:

  Wielu nie może pogodzić się że pan Samela wygrał wybory. Skoro ludzie mu zaufalTi to znaczy że ma mandat do robienia dobrze tak jak do tej pory. Wy się nie możecie z tym pogodzić i to jest wasz ból. 200 zwoleników i czytelników tej antyreklamy naszego miasta niczego tu nie zmieni. Niedługo zacznie się rewitalizacja i wtedy inaczej będziecie tu gadać, a pan TSZ się schowa z tą swoją krytyką.

 29. darekWW pisze:

  Mieszkam na W.W. Mamy piękny aswalcik i jest ok. Ulice jakie są w Wachocku przerażają. Kręta to masakra, Wielkowiejska ok:) jakie władze gminy taka ulica przy której debatują. Ja nie jestem za T.SZ. ale On pisze to co jest,albo to co być powinno,nagany bardziej bolą jak pochwały.
  Obecne władze oprócz bogacenia się naszym kosztem nie zrobią nic,bo żeby coś zrobić trzeba wydać kasę,a po co?
  Słowo do „miłośnika kultury”, jeżeli ci nie pasuje ta strona to po prostu jej nie otwieraj i tak mocno się nie angażuj w komentarze.Piszesz o imprezach w domu kultury,co to było?Uroczystości powstania styczniowego i wieczorek dla emerytów? Porozmawiaj z radnymi z Wielkiej Wsi,chcą przywieźć trochę kultury na WW, to może razem coś przywieziecie i wystawicie w remizie. A tak poważnie to chyba już czas zmienić władzę jeszcze przed podjęciem przebudowy rynku,żeby go nie spier……..ć tak jak stawu żabiego.

 30. znajoma pisze:

  Masz racje darekWW.

 31. grazia pisze:

  A PO CO RYNEK PRZEBUDOWYWAĆ? jak tiry go rozjeżdżą do póki obwodnica nie pójdzie koło miasta, lepiej zainwestować w fotoradar przy zjeździe z wielkiej wsi, bo pędzą jak szalone 70-80 km, a jak autobus odjeżdża sprzed gimnazjum na starachowickiej to jeden drugiemu na dupie siada bo nie mogą wyhamować, a to centrum miasta ruch pieszych, jak mam przejść przez tą drogę to mam śmierć przed oczami…

 32. gość pisze:

  bo widzisz unia to taka k…. co daje na rzeczy zupełnie zbędne rewitalizacje szkolenia pier…. itd ale na drogi gminne to już nie.
  Więc zadłuża się gminę kosztem wielkiego dzieła rewitalizacji.
  Bo za swoje nic się nie da zrobić tylko łatać. Przecież coś ludziom na wybory trzeba pokazać.

  Więc reasumując :
  kupić gumioki
  worek na gumioki
  i jak będziecie przekraczać most na rzece trzeba obuwie zmienić by granitów j.w Państwu nie uwalić gliną.
  Taka dola plebsu.
  Tak pstrykajcie fotki jak to nam dobrze a następny niech sie 3 razy zastanowi czy da radę zanim się na rządzenie załapie.

 33. darekWW pisze:

  Więc zacznijmy coś robić, zanim podzielą między siebie wszystkie pieniądze na zmianę samochodów i wycieczki zagraniczne.
  Może jakieś manifestacje, blokady? Tego w Wąchocku jeszcze nie było, a co!!! Jestem pierwszy na liście przeciwko tej bandzie POpaprańców.

 34. grazia pisze:

  pewnie a co!!! protest to by się coś działo, ale nie dla pokazu, ale dla czynu.

 35. jadwiga pisze:

  Radzę Wam w ramach protestu złóżcie wizytę w tych ubłoconych butach panu burmistrzowi S.
  O planowanym proteście dobrze byłoby zawiadomić wcześniej TVN , POLSAT, SUPERSTACJĘ, RMF, Radio ZET i parę innych ogólnopolskich mediów. Może zróbcie to 12, media będą blisko bo w Sądzie starachowickim, z okazji sprawy pana Wojciecha B.
  Będzie ”promocja” miast przez duże P.

 36. Jarek !!! pisze:

  To kiedy ruszamy ???

 37. Anonim pisze:

  wesola to okolo 800m a 100. to chyba zart.jesli ktos uwaza ze 100m to tak jak 800.70 lat ludzie czekaja na droge a nie na nasyp kolejowy i to jeszcze bagnisty

 38. Anonim pisze:

  co do krytyki pTSZ.myslicie zemozna nic nie robic i dostawac pochwaly? dobrze ze ktos podjal sie tej krytyki. wladzy trzeba patrzec na rece bo nas oglupia swoimi obietnicami.

 39. WUJEK pisze:

  kreta to ulica bagno razu pewnego jak wjechalem z dostawa wyjechac pomagal mi traktor

 40. WUJEK pisze:

  fotki mieszkanki sa dobre szkoda ze nie zrobila kilku po wyciaganiu zuka przez traktor zrobily by dopiero wrazenie na ludzidziach jakie to koleiny na takiej ulicy mozna zrobic szkoda ze to nie padlo na kogos z rady

 41. wujek pisze:

  jak teraz wyglada kreta czy juz asfalt z kislujestczy nie jestem bardzociekawya moze zucili troche zwiru czy zapomnieli o tej ulicy moj numer to00447564402031 zadzwon i powiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.